Šta je novo?

Cene nekretnina

Još jedan kompleks nudi popust

Screenshot_20231018_204042_Facebook.jpg


Edit: vidim da piše do 30.9. Danas mi je iskočilo kao sponzorisana objava. Verovatno je prodajni tim slučajno obnovio reklamu :)
 
Vratio bih se na kratko što se tiče ovakvih stanova u Mirijevu i drugim delovima grada.

Ovo jeste dobra cena u trenutnim uslovima, i činjenica je da uz određena ulaganja ovaj stan se može temeljno renovirati i dovesti do nekog nivoa koji bi bio zadovoljavajuć za neku mladu porodicu ili par, međutim u ovakvim zgradama veći problem su okruženje i drugi stanari.

Prvo koliko god neko imao mogućnosti da uredi ovakav stan i da ga temeljno renovira, zgrada i zajedničke prostorije ostaju takvi kakvi su i obično su veoma zapušteni, stanari često od zajedničkog hodnika prave špajiz, obično nisu ni najmanje zainrlteresovani za bilo kakva ulaganja... a da ne spominjem razne anomalije u socijalizaciji u takvom okruženju: pojedine komšije kojima sve smeta, nadžak babe, dežurne tračare, nenormalni autoriteti (u stilu "ne prakiraj na to mesto, tu se parkira komšija Toma sa 5. sprata).

Nisam siguran koliko bi bilo stimulativno takvo okruženje za jednu modernu mladu porodica ili mlađi par, i koliko bi bilo realno očekivati da se neka takva porodica voljno uklopi u takvo okruženje, pa da budu zadovoljni takvim stanjem stvari.

Ovo ne pričam napamet obzirom da mi baba i deda žive u jednoj takvoj zgradi na Karaburmi (blizu okretnica autobusa 16, 23, 25) i dobro sam upoznat sa takvim okruženjem i koliko bi život u takvom okruženju bio destimulativan i mučan za savremenu urbanu porodicu.
Svi mi imamo nekog kod Stare okretnice, u Paviljonima, Blokovima, zgradama kod "novog Maxija" i slično...tako da nam je jasno kakav profil stanovika tamo obitava. Međutim, bilo bi zanimljivo pročitati sociološku analizu komšiluka u četvrtoj fazi Bloka A uz eventualnu komapraciju sa Sakura Parkom. To je nešto što se retko može videti na stranicama ovog foruma, a verujem da bi svima značilo obzirom da nemamo tetke, strine i šurnjaje u tim objektima.
 
Ja npr. imam drugacije iskustvo s oglasima koje pratim na Halo. Pratim stanove u kraju Vukov spomenik i Palilula ispod Tasmajdana. Imam 47 oglasa koje pratim. Od toga 34 prodaja, ostatak izdavanje. Od tih 34, malopre gledam, 20 vise nije aktuelno. Nisu stajali ni dva meseca. Cene su im bile 3100 do 3300 na oglasu. Sve starogradnja. Za koliko su stvarno otisli, naravno ne znam, ali sudeci po tome koliko su kratko bili na oglasima, ocigledno nisu spustali mnogo.
Svi oglasi sa visom cenom, tipa 3500 do 4000, isto starogradnja, stoje vec duze vreme. To su App oglasi i ne prolazi im ocito. (a ima ih i potpuno sumanutih, tipa garsonjera u Cvijicevoj u prizemlju za 4700, taj oglas je pobednik)
 
Vratio bih se na kratko što se tiče ovakvih stanova u Mirijevu i drugim delovima grada.

Ovo jeste dobra cena u trenutnim uslovima, i činjenica je da uz određena ulaganja ovaj stan se može temeljno renovirati i dovesti do nekog nivoa koji bi bio zadovoljavajuć za neku mladu porodicu ili par, međutim u ovakvim zgradama veći problem su okruženje i drugi stanari.

Prvo koliko god neko imao mogućnosti da uredi ovakav stan i da ga temeljno renovira, zgrada i zajedničke prostorije ostaju takvi kakvi su i obično su veoma zapušteni, stanari često od zajedničkog hodnika prave špajiz, obično nisu ni najmanje zainrlteresovani za bilo kakva ulaganja... a da ne spominjem razne anomalije u socijalizaciji u takvom okruženju: pojedine komšije kojima sve smeta, nadžak babe, dežurne tračare, nenormalni autoriteti (u stilu "ne prakiraj na to mesto, tu se parkira komšija Toma sa 5. sprata).

Nisam siguran koliko bi bilo stimulativno takvo okruženje za jednu modernu mladu porodica ili mlađi par, i koliko bi bilo realno očekivati da se neka takva porodica voljno uklopi u takvo okruženje, pa da budu zadovoljni takvim stanjem stvari.

Ovo ne pričam napamet obzirom da mi baba i deda žive u jednoj takvoj zgradi na Karaburmi (blizu okretnica autobusa 16, 23, 25) i dobro sam upoznat sa takvim okruženjem i koliko bi život u takvom okruženju bio destimulativan i mučan za savremenu urbanu porodicu.
Tačno, identična je situacija u svakoj zgradi u kojoj ima starosedelaca. Ovaj stan jeste krš u svakom smislu. Skučen je, trpezarija je nepostojeća (ne računam onu kutiju od prostorije u kojoj je trpezarijski sto. Stan može da bude funkcionaan samo za nekog samca, mlada porodica već nema gde da se smesti. Ovakav stan bi bio dovoljan samo onima kojima treba bilo kakav stan, jer nemaju ni za šta bolje i pristojnije. Kad zamislim sebe u ovakvom stanu, osetim samo očaj, nemoć. Čak i da je potpuno renoviran....jednostavno je sve sem ove dnevne sobe klaustrofobično.
 
Svi mi imamo nekog kod Stare okretnice, u Paviljonima, Blokovima, zgradama kod "novog Maxija" i slično...tako da nam je jasno kakav profil stanovika tamo obitava. Međutim, bilo bi zanimljivo pročitati sociološku analizu komšiluka u četvrtoj fazi Bloka A uz eventualnu komapraciju sa Sakura Parkom. To je nešto što se retko može videti na stranicama ovog foruma, a verujem da bi svima značilo obzirom da nemamo tetke, strine i šurnjaje u tim objektima.

da, i takodje bih ja voleo da vidim njihova iskustva sa stan na dan. tj ljudi koji zive u tim blokovima a imaju stanove pored koje se izdaju za stan na dan

ja sam ziveo i u novim i u starim zgradama... mislim bolje sam komsije imao u starim, gde imaju svoje tripove ofkors, ali pristojniji ljudi...
 
Međutim, bilo bi zanimljivo pročitati sociološku analizu komšiluka u četvrtoj fazi Bloka A uz eventualnu komapraciju sa Sakura Parkom. To je nešto što se retko može videti na stranicama ovog foruma, a verujem da bi svima značilo obzirom da nemamo tetke, strine i šurnjaje u tim objektima.
Po mojoj slobodnoj proceni većina stanara je između kasnih dvadesetih i kasnih četrdesetih po godinama. Bitan momenat je da svako gleda svoja posla, dobar dan dobar dan kada nekog sretneš u liftu i to je to. Taj momenat mi je veoma bitan jer nema "komšijanja" i tako tih nuspojava koje su karakteristične za naselja iz 70-ih i 80-ih. Pored toga ljudi su uglavnom pristojni. Isto tako nema onih roditelja sa nevaspitanom decom, sva deca koju srećem u zgradi su kulturna i lepo vaspitana. Nije zgoreg spomenuti da ima i izuzetno lepih i atraktivnih devojaka i lepo građenih momaka u komšiluku, i to je po meni veoma lepo videti i lepo se osećaš da živiš u takvom okruženju.

Pretpostavljam da će slična struktura biti i u Sakura Parku, u drugoj fazi gde sam i kupio stan.
 
da, i takodje bih ja voleo da vidim njihova iskustva sa stan na dan. tj ljudi koji zive u tim blokovima a imaju stanove pored koje se izdaju za stan na dan
Na mom spratu postoji jedan stan na dan. Žurke su zabranjene i nikad nije bio ni jedan problem. U principu isti tip ljudi kakve vidiš u zgradi i ovako.
 
da, i takodje bih ja voleo da vidim njihova iskustva sa stan na dan. tj ljudi koji zive u tim blokovima a imaju stanove pored koje se izdaju za stan na dan

ja sam ziveo i u novim i u starim zgradama... mislim bolje sam komsije imao u starim, gde imaju svoje tripove ofkors, ali pristojniji ljudi...
Rođak od drugarice (kog sam već pominjala) izdaje na dan tri garsonjere u strogom centru (dve su na Bulevaru Kralja Aleksandra, a jedna je kod Vuka). Sve tri je kupio od nekog nasledstva neposredno pre korone i tvrdi da je do sada od izdavanja povratio pola uloženog novca. Navodno, sve mu je puno tokom cele godine, a u vreme praznika su mu cene zbog potražnje dvostruko veće. Većinom dolaze stalni gosti, studenti koji studiraju na daljinu u periodu kad su ispitni rokovi, poslovni ljudi, naučnici iz stranih zemalja kad imaju neke naučne skupove na tehničkim fakultetima, turisti. Ugl srednja klasa. Namerno je kupovao manje garsonjere da ne bi imao problema sa klincima koji iznajmljuju prostor zbog rođendana, žurki i slično (prethodno je držao neki lokal koji je iznajmljivao za žurke, ali su klinci pravili takav haos da je imao više štete nego koristi). Otprilike polovina su mu stalni gosti koji se najavljuju po par nedelja ranije, većina dolazi poslom i samo prespava (slabo borave u stanu). Ne žali se na neke posebne probleme sa gostima, koliko vidim sve drugi završavaju umesto njega. Pominjao je da ima neku spremačicu koja sređuje stanove, da li ona prima iz sačekuje goste, nisam pitala.

Pre korone ni na jednom poslu nije mogao da sastavi duže od godinu dana, pa čisto sumnjam da se mnogo angažuje oko ovog izdavanja. Pre bih rekla da je platio nekog da to sve završava umesto njega. Ima dosta afričkih studenata koji nekim poslom dolaze na tehničke fakultete (vrv doktoranti).
 
Pre bih rekla da je platio nekog da to sve završava umesto njega.
Pametan momak, tako se to radi. Delegiranje obaveza na drugog, ostane ti malo manje love, al' mirna glava i gospodar si svog vremena. Svaki posao, pa i izdavanje stanova, treba organizovati tako da si potpuno izmešten iz operative. Svaka čast još jednom tvom prijatelju na organizaciji.
 
Pametan momak, tako se to radi. Delegiranje obaveza na drugog, ostane ti malo manje love, al' mirna glava i gospodar si svog vremena. Svaki posao, pa i izdavanje stanova, treba organizovati tako da si potpuno izmešten iz operative. Svaka čast još jednom tvom prijatelju na organizaciji.
Nije mi prijatelj, rođak od jedne drugarice. 99% šansi da je platio nekoga da sve završava umesto njega. Viđam ga kod nje relativno često jer im deca idu u školu zajedno, a i on živi relativno blizu. Nisam primetila da ga gosti zovu telefonom zbog booking-a. On je pre kupovine tih stanova imao prilično lošu karijeru, više fakulteta je studirao i napustio, dosta neuspešan učenik pre toga, čisto sumnjam da bi znao da se snađe u razgovoru sa strancima. Drugi problem je neopisiva lenjost i nezainteresovanost. Dao je nekome ko je iskusan i sposoban da to sve radi umesto njega i to je to. Iz mog ugla gledano, pun pogodak.

Mislim da kod tog izdavanja na dan ima dosta ,,uobličavanja" , u smislu da u početku privučeš neku kategoriju klijenata i onda ti ta kategorija dolazi stalno (tipa ovi afrički doktoranti ili šta su već, čuju jedni od drugih i dolaze uvek kod njega kad imaju posla).
 
Ja imam iskustvo vezano sa pitanjem o spustanju cene, stigao je odgovor “ne, hvala. Nadam se da ću uspeti da ga prodam za traženu cifru”
Upit je inače bio za korekciju od 10%.
Trenutno je situacija takva da na osnovu svega viđenog, prodavci ne žele da odstupe od tražene cifre jer su mogli da se nagledaju slučajeva kako se u poslednje 2 godine za tražene pare nije prodalo samo ono sto se nije ponudilo. Suština je da su sad svi prodavci u fazonu hoću i ja da prodam to sto nudim najskuplje sto mogu. Ali polako, ovo je bitka dva ovna na brvnu (kupci i prodavci).
Itekako bi razmišljao o spuštanju cene kada bi dobio nekoliko slabijih ponuda za stan koji stoji dugo u oglasima. Ovako, sa naduvanim cenama, većina kupaca se ustručava da daje "nepristojne" ponude. Kupci bi trebalo da se ohrabre da daju ponude za koje misle da su njih realne. Ako prodavac funkcioniše po principu app, može i kupac. Nego to kod nas niko ne radi. Da ne uvredi prodavca. Mnogo pristojnog sveta ima.
 
Rođak od drugarice (kog sam već pominjala) izdaje na dan tri garsonjere u strogom centru (dve su na Bulevaru Kralja Aleksandra, a jedna je kod Vuka). Sve tri je kupio od nekog nasledstva neposredno pre korone i tvrdi da je do sada od izdavanja povratio pola uloženog novca. Navodno, sve mu je puno tokom cele godine, a u vreme praznika su mu cene zbog potražnje dvostruko veće. Većinom dolaze stalni gosti, studenti koji studiraju na daljinu u periodu kad su ispitni rokovi, poslovni ljudi, naučnici iz stranih zemalja kad imaju neke naučne skupove na tehničkim fakultetima, turisti. Ugl srednja klasa. Namerno je kupovao manje garsonjere da ne bi imao problema sa klincima koji iznajmljuju prostor zbog rođendana, žurki i slično (prethodno je držao neki lokal koji je iznajmljivao za žurke, ali su klinci pravili takav haos da je imao više štete nego koristi). Otprilike polovina su mu stalni gosti koji se najavljuju po par nedelja ranije, većina dolazi poslom i samo prespava (slabo borave u stanu). Ne žali se na neke posebne probleme sa gostima, koliko vidim sve drugi završavaju umesto njega. Pominjao je da ima neku spremačicu koja sređuje stanove, da li ona prima iz sačekuje goste, nisam pitala.

Pre korone ni na jednom poslu nije mogao da sastavi duže od godinu dana, pa čisto sumnjam da se mnogo angažuje oko ovog izdavanja. Pre bih rekla da je platio nekog da to sve završava umesto njega. Ima dosta afričkih studenata koji nekim poslom dolaze na tehničke fakultete (vrv doktoranti).
Ovo deluje kao fabrikovana priča. 50% istina, 50% filovanje i poluinformacije.
 
Ovo deluje kao fabrikovana priča. 50% istina, 50% filovanje i poluinformacije.
Moguće je i da dosta toga nije tačno. Do pre 3-4 god nije mogao da se sastavi. Da ima novca, ima, koliko je legalno stečen i da li je baš sve od izdavanja stanova, nisam sigurna. Najbolje će znati da procene drugi koji se bave izdavanjem stanova na dan.
 
On je pre kupovine tih stanova imao prilično lošu karijeru, više fakulteta je studirao i napustio, dosta neuspešan učenik pre toga
Ma to da li je bio dobar učenik i koliko je faktulteta studirao i napustio nema nikakve veze, dečko očigledno ima kefalo za biznis i outsource-ovao je posao na drugog što se popuno ukpapa sa ovim drugim delom komentara...
Drugi problem je neopisiva lenjost i nezainteresovanost.
... jer obično ljudima sa strane takvi likovi deluju tako (lenjo i nezainteresovano) jer oni rade posao od 9 do 5, 8h dnevno l, za neku platu, pa im nije jasno kako to neko ko "bleji gajbi" ceo dan vodi lagodan i komotan život.

Pa evo i ja, veći dao radne nedelje provodim kao da sam "nezaposlen", tj. organizujem vreme kako meni odgovara i nekom sa strane verovatno delujem kao lenčuga, a zapravo istina je da sam organizovao biznis i napravio sistem tako da sam izmešten iz operative. Svi aspekti biznisa su delegirani na zaposlene i mog manjinskog partnera koji se bavi operativom i neposrednim rukovođenjem ;)

Tako da taj momak kog si spomenula, uprkos tome što nije bio dobar đak i što je bio college drop off, očigledno ima urođen talenat za efikasno vođenje biznisa.

Svaka čast još jednom za momka! To se tako radi :)
 
Ma to da li je bio dobar učenik i koliko je faktulteta studirao i napustio nema nikakve veze, dečko očigledno ima kefalo za biznis i outsource-ovao je posao na drugog što se popuno ukpapa sa ovim drugim delom komentara...

... jer obično ljudima sa strane takvi likovi deluju tako (lenjo i nezainteresovano) jer oni rade posao od 9 do 5, 8h dnevno l, za neku platu, pa im nije jasno kako to neko ko "bleji gajbi" ceo dan vodi lagodan i komotan život.

Pa evo i ja, veći dao radne nedelje provodim kao da sam "nezaposlen", tj. organizujem vreme kako meni odgovara i nekom sa strane verovatno delujem kao lenčuga, a zapravo istina je da sam organizovao biznis i napravio sistem tako da sam izmešten iz operative. Svi aspekti biznisa su delegirani na zaposlene i mog manjinskog partnera koji se bavi operativom i neposrednim rukovođenjem ;)

Tako da taj momak kog si spomenula, uprkos tome što nije bio dobar đak i što je bio college drop off lik, očigledno ima talenat za efikasno vođenje biznisa.

Svaka čast još jednom za momka! To se tako radi :)
Da momak je faca, izdaje stanove studentima/crncima/doktorima/profesorima, ukratko srednjoj klasi. Zavrsio nije/jeste fakultet. Počeo sa kokicama na Tašmajdanu. Sve legalno, a mozda i nelegalno. Pričao mi drugar. Kafanska priča iz treće ruke, prepričana po ko zna koji put i sažvakana do neprepoznatljivosti. Ali ipak ima ljudi koji se lože na te nebuloze.
 
Nemam šta da budem ljubomorna, i ja kažem svaka čast, ako je sve to legalno stečeno. Bilo je i dosta dobre sreće u svemu tome jer je stanove kupovao pre korone po povoljnim cenama, pa je bilo lakše povratiti uloženi novac. Kupio je tačno šta treba i gde treba, znao kako da plasira kapital, angažovao sposobnog čoveka da mu to sve završava. Što ne znači da mu je pre toga išlo glatko, jer je imao poslovnih neuspeha koliko hoćeš. Naučio je iz iskustva kako da uloži novac. Mogao je umesto toga da kupi dva trosobna stana na Petlovom brdu, pa da se mlati sa stanarima zbog 500-600 EUR, ali nije.
 
Kupio je tačno šta treba i gde treba, znao kako da plasira kapital, angažovao sposobnog čoveka da mu to sve završava. Što ne znači da mu je pre toga išlo glatko, jer je imao poslovnih neuspeha koliko hoćeš. Naučio je iz iskustva kako da uloži novac.
Po tvom opisu, rekao bih da je momak idealan kandidat za mentora jedom broju učesnika ove teme. Mislim da bi pojedincima takav mentor bio dosta dobra investicija za ulaženje u real estate biznis i razumevanje tržišta nekretnina.
 
Po tvom opisu, rekao bih da je momak idealan kandidat za mentora jedom broju učesnika ove teme. Mislim da bi pojedincima takav mentor bio dosta dobra investicija za ulaženje u real estate biznis i razumevanje tržišta nekretnina.
Ima pametnih ljudi koji naprave poslovni uspeh zahvaljujući svojoj dobroj proceni i ispravnom ulaganju.

Sa druge strane, Ima i onih koji nisu pametni uopšte, nego naprave karijeru zahvaljujući političkim vezama, korupciji, nameštanju tendera, ili su goniči robova. Druga stvar je što naš narod često meša pojam inteligencije i ,,poslovnog uspeha u Srbiji", a između te dve varijable je vrlo niska korelacija.

Mnogi koji su postigli poslovne uspehe nisu pametni, ali su imali početni kapital i znali da zaposle sposobne ljude. Po mom mišljenju, tu spada ovaj lik kog sam pominjala.
 
znaci pametan je
🙂 zavisi kako se gleda. Čaša je uvek do pola puna i do pola prazna.

Ima jedna naša navodno poznata pevačica koja se stalno hvali svojim uspesima u Americi, čak tvrdi da je poznatija od Lady Gage. Žena ima grandiozni tip sumanutog poremećaja i ozbiljno je odvojena od realnosti.

Udata je za lika koji je vlasnik programerske firme i multimilioner. Ti ćeš verovatno reći da je jako pametan, čim je znao da zaposli sposobne ljude i zaradi toliki novac.

Međutim, ja mislim da nije pametan, već je samo koristio znanje i sposobnosti kvalitetnih ljudi koje je zapošljavao i koristio početni kapital. To sve može da se postigne sa prosečnom inteligencijom.

Da je pametan, sigurno ne bi bio u braku sa onom prikazom👽.
 
🙂 zavisi kako se gleda. Čaša je uvek do pola puna i do pola prazna.
Pa pametan je ko god napravi pare, nema tu mnogo filozofije. Da li je obrazovan to je pitanje, ali glup sigurno nije. Ljudi često brkaju obrazovanje i bistrinu (pamet) i to kako im neko "deluje".

To kao glup je, "samo" je imao ideju i našao pametne ljude koje je platio i tako je uspeo, to su priče za laku noć i za "samotešenje".

Ja bi pozvao sve te koji misle da je neki glup čovek imao "samo" ideju i dobre ljude da nam pokažu svojim primerom kako će oni tako pametni napraviti još veći uspeh istim pristupom. Mislim u pitanju su ipak "samo" ideja i ljudi, kad jedan glup čovek može da uradi egzekuciju toga i napravi pare, šta će tek onda pametan čovek uraditi ;)
Udata je za lika koji je vlasnik programerske firme i multimilioner. Ti ćeš verovatno reći da je jako pametan, čim je znao da zaposli sposobne ljude i zaradi toliki novac.
Nije programerska firma. Jeste u telekomunikacijama, ali to nije programerska firma.

Čovek ("D" je prvo slovo njegovog imena) je daleko od glupog, naprotiv, prilično inteligentan i promućuran. U biznisu je od početka 90-tih. To što možda po nečijem ukusu taj čovek nije lep. I što možda izgleda "grublje". To ne znači da nije pametan i inteligentan. U ovom slučaju se radi o veoma inteligentnom biznismenu.
 
Vrh