Šta je novo?

Cene nekretnina

Pozdrav,
umesto grafikona, prosečnih plata i rasprava evo oglas koji je interesantan.
Mirijeva su do skoro bila na oko 2000 ali evo OK stan, CG, 1sprat od 4, noviji, bez ikakvih ulaganja - 50 kvadrata 80000.

Kao sto su kupci odbijali da prihvate kad su cene letele sa 1000 na 2000 da se to stvarno desvava, sad mogu i prodavci da odbijaju, ali ko hoce stvarno da proda mora da se nadje na dosta nižim cenama :)
Barem za te neke lokacije koje nisu ,,premijum,,

Videcemo vec sta nam donosi budućnost, do tad da smo zivi i zdravi :)

 
A sta ces na Mirijevu ako zelis da zivis u Ns? Potpuno nelogicno. Prvi put cujem da neko ceka da kupi stan u Ns, a da je privremeno kao podstanar morao u Mirijevo.
Svakako zvuči nelogično, ali ako pratiš opus dotične osobe, ova nelogičnost je jedva primetna u kontekstu svega što ona ovde iznosi.
 
A sta ces na Mirijevu ako zelis da zivis u Ns? Potpuno nelogicno. Prvi put cujem da neko ceka da kupi stan u Ns, a da je privremeno kao podstanar morao u Mirijevo.
Kaze se u Mirijevu, ne na Mirijevu.
Ceo zivot kazemo na Vracaru, a ne u Vracaru :) Ako moze malo paznje, ne znam ni ja sve kvartove Kragujevca i Nisa pravilno da nabrojim, ali makar u Beogradu znam :)
 
Nista ne vidim ruinirano na slikama.
Pristojan, sredjen. Nije sminkan i renoviran, u potpuno izvornom stanju.
Ima jos puno takvih stanova, zive ljudi, nisu besni i zahtevni (prohtevni).
apropo estetike, nekad se zaista zapitam po kakvim svinjcima ljudi u Srbiji generalno zive. Nije tu cak ni novac problem, koliko lenjost, nesposobnost da zavuces rukave i uradis nesto sam bez majstora i nasih "daj da strpamo 100kv u 45kv", pa od stana nastane bunker. Tako da me ni ne cudi da nekome ovo moze da izgleda i kao Hilton....
 
apropo estetike, nekad se zaista zapitam po kakvim svinjcima ljudi u Srbiji generalno zive. Nije tu cak ni novac problem, koliko lenjost, nesposobnost da zavuces rukave i uradis nesto sam bez majstora i nasih "daj da strpamo 100kv u 45kv", pa od stana nastane bunker. Tako da me ni ne cudi da nekome ovo moze da izgleda i kao Hilton....
Meni je taj stan na slikama jeziv, ni mačka ne bih pustila tamo. Vidi se da nije ulagano u stan zadnjih 40 godina. Horor film možeš da snimaš.
 
Deluje da tvoji kriterijumi nisu u korelaciji sa tvojim mogucnostima. Pre ce biti Trgoviste ili eventualno Vranje, nego novi sad.

Sta je tacno ruinirano u ovom stanu? Parket je u dobrom stanju, plocice takodje, stolarija cisto drvo. Ko je ogranicen budzetom,u ovom stanu moze bez problema da zivi nakon "higijenskog renoviranja" u vidu krecenja, farbanja stolarije i radijatora, eventualno nove sanitarije i neka "masna" boja preko ovih braon plocica (BNV za ovu novu zgradu to reklamira kao izuzetnu prefinjenost).
 
Kad neko nema dovoljno novca, prvo nauci da bude skroman, a ne besan i zahtevan. Lakse je kupiti stan od 80k u izvornom, nego od 90k ili 95k u renoviranom stanju. Ako nemas novca ili ne mozes uzeti veci kredit od banke, ispadne i povoljno. Veci kredit, vise se vrati banci.
A izvorni stan uvek mozes da sredis kasnije bez uzajmljivanja i to po svom ukusu.

Vidjao sam razne stanove s razvaljenim kupatilima, dignutim parketima, stolarijom koju su izjeli mravi, kvakama koje ne funkcionisu, s flekama na plafonu jer je komsija iznad bio pijan pa zaboravio da zatvori vodu u kupatilu i zaspao...
Tebi ili Vama savetujem da u slucaju ako i dalje budete visokih kriterijuma, da puno birate i na kraju nista ne kupite, jer puno izvoljevate. Takvi na kraju ostaju veciti podstanari.
Mozda je i bolje tako, placati rentu u nekom predivnom (ma sta to znacilo) stanu koji nije vas...
 
ROI je oko 2,5% bez kapitalne dobiti.
Na 150k garsonjeru u BNV ovo bi znacilo da rentas stan za oko 300 evra mesecno, cisto sumnjam da je toliko jeftino, pre ce biti da bi se taj stan izdao za 500e sto je blize oko 4% ROI. Neka me neko ispravi, 300e mesecno se rentaju garsonjere starogradnje na dobrim lokacijama u izvornom stanju. Svejedno znaci da renta isplati stan za 25 godina sto nije dobar ROI svejedno.
 
Na 150k garsonjeru u BNV ovo bi znacilo da rentas stan za oko 300 evra mesecno, cisto sumnjam da je toliko jeftino, pre ce biti da bi se taj stan izdao za 500e sto je blize oko 4% ROI. Neka me neko ispravi, 300e mesecno se rentaju garsonjere starogradnje na dobrim lokacijama u izvornom stanju. Svejedno znaci da renta isplati stan za 25 godina sto nije dobar ROI svejedno.
Nije najbolji ROI ali čuva vrednost novca. Ti si samo računao Rent kao čist profit. Ali računaj da imaš i neke troškove (popravci, porez 15% i downtime ili vreme koje nije stan izdan)! Tako da ja bi ipak rekao oko 2,5% je realan. Ako bude više onda super!
Svako gleda šta mu je najbolje za investiranje. Kratkoročno se najviše isplati štednja u banci! Kratkoročno!! Dok ECB ili NBS ne odluče da opet upale mašine i krene štampanje...
 
Sve mi je jasno, ali mi nije jasno od čega ćeš Hristiana živeti u NS? Da li ste se raspitivali oko mogućnosti zaposlenja i plata? Tamo je HOROR naći posao, a i kada nađeš plate su od 60 do najviše 100 hiljada ( i to ko ima sreće).
 
ROI je oko 2,5% bez kapitalne dobiti.
Zar se ne bi onda vise isplatilo kupiti 2, ili cak 3 stana u centru Kragujevca, Krusevca, Nisa...? U totalu kada ih sve izdas, dobio bi vecu ili, u najgorem slucaju, istu sumu. Plus, imas vecu diverzifikaciju, ne stizu ti pare samo od jednog stana, pa da moze da se desi da imas prazan hod.
 
Zar se ne bi onda vise isplatilo kupiti 2, ili cak 3 stana u centru Kragujevca, Krusevca, Nisa...? U totalu kada ih sve izdas, dobio bi vecu ili, u najgorem slucaju, istu sumu. Plus, imas vecu diverzifikaciju, ne stizu ti pare samo od jednog stana, pa da moze da se desi da imas prazan hod.
Tacno bi. Ali ko ce da mi menadzuje stan u KS, ili KG ili NI? Ja dolazim u BG cesto 4 x godisnje a iz Vojvodine sam. Tako da sve ostalo mi ne bi odgovaralo sto se tice menadzovanja nekretnina... Nije samo kupiti...
 
Mislim da moze sad i kod nas da se angazuje agencija da menadzuje nekretninu, za neke relativno male pare. Plus, ako se uzme stan na dobroj lokaciji, a za 50k jura u unutrasnjosti moze skoro svuda suvi centar da se uzme, centar centrova u malom gradu, mozes bukvalno da radis intervjue koga bi da primis u stan... sa sve crvenim kaucom :cool::censored:
 
Sve mi je jasno, ali mi nije jasno od čega ćeš Hristiana živeti u NS? Da li ste se raspitivali oko mogućnosti zaposlenja i plata? Tamo je HOROR naći posao, a i kada nađeš plate su od 60 do najviše 100 hiljada ( i to ko ima sreće).
Ja sam frilenser, a muž radi terenski posao. Možemo da živimo u bilo kom većem gradu u Srbiji. Razmišljali smo čak i o Nišu. Tamo je cena kvadrata u proseku 1.200-1300, nek me ispravi neko ako grešim, ali mislim da je od korone na ovamo najmanje poskupeo kvadrat (možda 50%).

Ne znam kakva su mesta za rekreaciju u Nišu.
Bila sam na Olimpu danas, bilo je top!👍
 
Na 150k garsonjeru u BNV ovo bi znacilo da rentas stan za oko 300 evra mesecno, cisto sumnjam da je toliko jeftino, pre ce biti da bi se taj stan izdao za 500e sto je blize oko 4% ROI. Neka me neko ispravi, 300e mesecno se rentaju garsonjere starogradnje na dobrim lokacijama u izvornom stanju. Svejedno znaci da renta isplati stan za 25 godina sto nije dobar ROI svejedno.
Ne baš. Možda uz dobru sreću ili krševi. Inače ne idu ispod 350 u centru.

ROI od 5% uz minimalni angažman i rizik smatraš baš dobrim ili prosečnim?
 
Kad neko nema dovoljno novca, prvo nauci da bude skroman, a ne besan i zahtevan. Lakse je kupiti stan od 80k u izvornom, nego od 90k ili 95k u renoviranom stanju. Ako nemas novca ili ne mozes uzeti veci kredit od banke, ispadne i povoljno. Veci kredit, vise se vrati banci.
A izvorni stan uvek mozes da sredis kasnije bez uzajmljivanja i to po svom ukusu.

Vidjao sam razne stanove s razvaljenim kupatilima, dignutim parketima, stolarijom koju su izjeli mravi, kvakama koje ne funkcionisu, s flekama na plafonu jer je komsija iznad bio pijan pa zaboravio da zatvori vodu u kupatilu i zaspao...
Tebi ili Vama savetujem da u slucaju ako i dalje budete visokih kriterijuma, da puno birate i na kraju nista ne kupite, jer puno izvoljevate. Takvi na kraju ostaju veciti podstanari.
Mozda je i bolje tako, placati rentu u nekom predivnom (ma sta to znacilo) stanu koji nije vas...
OMG. Zašto bi smo kupovali stan sada, kada je početak pada sasvim očigledan? Poslednjih 10 meseci se u Novom Sadu prodaje 40% stanova manje nego prošle godine (oko 350 umesto 600), što znači da se za godinu dana skupi oko 3.000 stanova ,,viška". Sačekaš još pola godine da se skupi još 1.500 neprodatih stanova, pa onda biraš šta ti se dopada po cenama 10-20% manjim. Velika konkurencija neprodatih stanova sama obori cenu.

Ovo što si postavljao je meni stan za snimanje horor filmova.

Ovo je za mene OK stan, uz malo sređivanja. Nama je bio premali, pa ga nismo ni uzimali u razmatranje. Treba nam nešto tog tipa, ali da ima jednu sobu više. Ikea nameštaj, ne krševi tipa Forma Ideale (nameštaj od iverice i slično).

 
Pa niko nije napisao svoje ime i prezime u nick-u, pa zašto bih ja onda to uradio? Nisi ni ti, niti bilo ko drugi.
Da, sa tom razlikom da moj prvi post na forumu nije bio kako sam vlasnik firme koja pravi mega profite, kako sam kupio stan za keš u Sakuri I kako vozim Q8, a pri tome da sam na izvoru informacija o menadžerski platama u okviru SAM-a čiji članovi uobičajeno prave 10k eur mesečno. Pri tome, SAM nije neka posebmo selektivna organizacija, ima masovno clanstvo, a ja lično poznajem ljude koji su preduzetnici paušalci koji su tamo primljeni kao članovi. Ukoliko si slagao za SAM, šta tek reći o ostalim navodim postignućima koje si tako nadmeno naveo, a sve vreme se zalažeš za nekakvu verifikaciju na forumu kako bi se dao veći gravitas postovima takvih poput tebe. Dakle, pokloni se i počni.
 
i pare od poreza na dobit, pare od putarina, pare prevoznicima, pare spediterima, pare od poreza na plate, pare od poreza na kupovinu nekretnina, pare od renti, pare od poreza na artikle, pare od prevoza putnika na relacijama ka Kini, pare onima sto ce servisirati celi sistem od prevoza do proizvodnje itd...
Da li ce raditi samo Kinezi, sumnjam.. Ali i da hoce, postace vremenom nasi drzavljani.
Da li je sve to vredno?
Verovatno
 
Vrh