Šta je novo?

Cene nekretnina


imamo li kog gastosa da potvrdi ove informacije? Vradovic u USA, Pera u Svedskoj, Dziajdzojac u Holandiji... kako stojimo s Svabama?
 
Bas tako. Video sam ovo za Ruse i Saudijce. Jeste mozda off topic ali je povezano za neke kupce iz US.

Prakticno US postaje investiciono jako losa. Tako da ocekujem jos dampovanja u cigle sto vise USD raste. Ako se izjednaci EUR/USD 1:1 eto pritiska na BNV

Ameri će naći načina da postave dolar u bolju poziciju u odnosu na druge valute. To može biti neki bitan događaj koje će investitore usmeriti ka begu u "stabilniju" valutu tj dolar
Moguće, tim pre što su poljske luke Šćećin i Gdansk preotele dosta lučkog saobraćaja Hamburgu, i sad uzimaju takse od istovara u EU i snabdevaju celu centralnu Evropu.

Poenta ove pruge je da se mađari snabdevaju azijskom robom iz Soluna i Atine.
Međutim ušla je i HRV u Šengen pa im Rijeka bliža a ne da se cimaju preko Balkana, prave i autoput preko Bosne do Ploča koliko znam.

Eno ga i autoput od Baltika do Grčke naravno bez Srb, Makedonije jer neće kamion da čeka 12h na nekoj granici, a u narednih godinu dve ući će i Rumunija i Bugari u Šengen.
Železnica i autoput iz perspektive transporta robe se drastično razlikuju i sve je na strani železnice. Kineze ne zanima prevoz putnika već robe tako da sređivanjem pruge u Makedoniji i Srbiji se solidno skraćuje vreme transporta teretnim kompozicijama.
 

Dobro ide prodaja :)
 
Šta misliš, kako će ugovor o sl. trgovini sa Kinom uticati na položaj naše zemlje kada se zapad trudi da blokira ekspanziju Kine svuda? Dosta smo i zavisni od Kine, rudarstvo smo im prepustili u zemlji, dosta kineskih firmi se otvara kod nas (maltene samo oni sada investiraju, ostali su on hold), imamo velike zajmove od Kine itd. Zanima me tvoje mišljenje.
Pečeni smo.

A ako dođe Trump peći ćemo se duplo. Što je i dobro jer ćemo se rešiti kineskih prljavih kompanija napokon. Sve o istom trošku.
 
Šta misliš, kako će ugovor o sl. trgovini sa Kinom uticati na položaj naše zemlje kada se zapad trudi da blokira ekspanziju Kine svuda? Dosta smo i zavisni od Kine, rudarstvo smo im prepustili u zemlji, dosta kineskih firmi se otvara kod nas (maltene samo oni sada investiraju, ostali su on hold), imamo velike zajmove od Kine itd. Zanima me tvoje mišljenje.
Iskreno veci je rizik EU za Srbiju nego Kina. Posto mogu da nam udare sancije kad god im se cefne a nasa zavisnost od EU je ogromna. Dobro je da diversifikujemo sto vise i da smanjimo zavisnost od EU. Kao sto zemlje pokusavaju da smanje zavisnost od Rusije nama je zavisnost od EU previse rizicna.
 
Квадрат 2900 за Учитељско. Господо, време је за једно недобровољно пуцање балона. Ако будемо хајловали Вучића довољно можда исељавање постане толико катастрофално да реши овај проблем.
 
Zar jos uvek postoje ljudi koji veruju u balon?

Balon ne postoji. Zasto bi samo nekretninama pale cene, a cene bukvalno svega ostalog su isto proporcijalno porasle. Inflacija je uradila svoje i dananje cene su jednostavno ono sto je realnost. Cena nicega nece pasti, pa tako ni nekretnina. Mozemo pricati o 10-15% oscilaciji, ali tih balona nema.
 
Квадрат 2900 за Учитељско. Господо, време је за једно недобровољно пуцање балона. Ако будемо хајловали Вучића довољно можда исељавање постане толико катастрофално да реши овај проблем.
Ja mislim da je dobro sto je kvadrat toliko. Denkova basta nek bude 3100, posto je 400m dalje.
Kada neko iz unutrasnjosti pogleda ove cene, nece kupiti stan u Bg.
Nece sinu moci da plati reziju, ako odluci za rentu.
Stanodavac ostaje bez para i zamisljenog Roi-ja.
Student zove faks i zamoli za ucenje na daljinu ili upise u obliznji Kragujevac ili Nis.
A onda... sledi surova realnost i pad. Za sada Rusi nesto drze situaciju samo pitanje dokle. Ne obnavljaju puno boravisne dozvole ove godine, a novi slabo dolaze, znaju da nam je i hrana jako skupa.
 
Zar jos uvek postoje ljudi koji veruju u balon?

Balon ne postoji. Zasto bi samo nekretninama pale cene, a cene bukvalno svega ostalog su isto proporcijalno porasle. Inflacija je uradila svoje i dananje cene su jednostavno ono sto je realnost. Cena nicega nece pasti, pa tako ni nekretnina. Mozemo pricati o 10-15% oscilaciji, ali tih balona nema.
Eto, i ti sam kazes da je pad od 15% moguc. I eto, recimo cene padnu 15% u narednih 3-4 godine, a u medjuvremenu inflacija za tih 3-4 godina bude 20-30%. Sasvim dovoljno da se izduva balon koji nije balon.
 
1695762000318.png
 
Pa to jeste moguce, ali ne znam bas da li je to ono sto vecina ovde ceka.
Ma mozemo sad da licitiramo sa 10-20-30% padom cena. Ja licno ocekujem delom nominalni pad cene, delom realni, a delom i da se prodavci malo osveste oko toga koje su realne cene.
Jel ovo stvarno ili photoshop?

Inace, izgleda je Victory Gardens spustio cene nekih 10% u odnosu na pocetak prodaje, izgleda vazi samo za dan prodaje:
Victory Gardens ,krenuo sa zvaničnom prodajom.

Cena kvadrata je 2.532e+pdv.Prepisali cenu u cent od Evolutiona.
1695762303297.png
 

Dobro ide prodaja :)
Što bi rekao Vradovic, samo cepaj!
Jel ovo neka sprdnja ili?
 
Eto, i ti sam kazes da je pad od 15% moguc. I eto, recimo cene padnu 15% u narednih 3-4 godine, a u medjuvremenu inflacija za tih 3-4 godina bude 20-30%. Sasvim dovoljno da se izduva balon koji nije balon.
Mislim na realan pad, ne na nominalan. Ako inflacija narednih godina bude 30% kao sto kazes, pozdravi se sa 1700e na Zvezdari zauvek.
U nominalnim cenama ne ocekujem iskreno nikakav pad.
 
Mislim na realan pad, ne na nominalan. Ako inflacija narednih godina bude 30% kao sto kazes, pozdravi se sa 1700e na Zvezdari zauvek.
U nominalnim cenama ne ocekujem iskreno nikakav pad.
Cak i agenti koji pumpaju cene kazu da je moguc pad cene od 10% (sto znaci da je moguc i veci).
A ako ti imas nominalni pad od 10% uz istovremenu inflacu od recimo 20% za 3 godine, to ti je vec realni pad od 30%. A vrlo je moguce da nominalni pad bude i veci. Vec imamo linkove za spustanja cena u Beogradu novogradnje od 10%.
P.S. I dalje mi je smesno kako pricaju o rastu cena materijala, a oni kostaju sad za nijansu vise nego pre par godina.
 
Da, na suštinu sam mislio.

Ako ti je ideja prizivanje pada cena, proredi malo, biće zanimljivije.

Ili, ako ti je ideja da kao predstavnik prizivača pada cena, predstavis ideju kao blago odbojnu, to ti dobro ide :D
 
Vrh