Šta je novo?

Cene nekretnina

објективно, ја не бих продавао станове - некмоли овај пентхаус - на цвијету, и калиш, за мање од 10k

IMG_20230927_033224.jpg
 
ниси спавао?

зграда је позната, надовез је на локацију
 
U redu svi mi otprilike znamo koja je ali bilo bi lepse da je po danu fotografisano da moze lepo da se vidi
 
рале, поента је колико би требала, и колико кошта, премиум локација

нешто си се збунио спрам фотке
 
Jedno 5 metara je visina plafona u tom penthausu. Ima zapreminu skoro kao dva stana na spratu ispod. Treba ga prodavati po kubiku, a ne kvadratu :).
 
OVO JE DOKAZ O PADU! DO sada najjeftinije što su nudili makar i kao marketing je bilo 2950e + PDV. Sada smo na 2550!! Ko kaže da nije palo. Izgleda se isplati graditi i po 2550 sada...
Stari su to spineri i majstori prodaje :) Trebalo bi lepo proveriti sta je u pitanju. Bas bi lepo bilo da su neki stanovi u krstenim zgradama za te pare a ne suteren ka Savskoj.
 
Nisam baš siguran da su davali popust ranije ovoliki. Naravno ako je validna slika. Kako stoji Dorćol sa prodajom?
 
Cak i agenti koji pumpaju cene kazu da je moguc pad cene od 10% (sto znaci da je moguc i veci).
A ako ti imas nominalni pad od 10% uz istovremenu inflacu od recimo 20% za 3 godine, to ti je vec realni pad od 30%. A vrlo je moguce da nominalni pad bude i veci. Vec imamo linkove za spustanja cena u Beogradu novogradnje od 10%.
P.S. I dalje mi je smesno kako pricaju o rastu cena materijala, a oni kostaju sad za nijansu vise nego pre par godina.
Čovek priča o cenama u "ekskluzivnim delovima grada" od 2500 eur, čak i 3000 eur. Za taj iznos je u trenutnim okolnostima nemoguće kupiti stan bilo gde u centru, osim ako nije u pitanju nega vešernica ili suteren. U međuvremenu, prosečne cene kvadrata rastu, obzirom da se veliki projekti koji izlaze na tržište poput BW Victoria, King's Circle, itd. prodaju za 6000 eur i potražnja postoji.
 
Čovek priča o cenama u "ekskluzivnim delovima grada" od 2500 eur, čak i 3000 eur. Za taj iznos je u trenutnim okolnostima nemoguće kupiti stan bilo gde u centru, osim ako nije u pitanju nega vešernica ili suteren. U međuvremenu, prosečne cene kvadrata rastu, obzirom da se veliki projekti koji izlaze na tržište poput BW Victoria, King's Circle, itd. prodaju za 6000 eur i potražnja postoji.
Na lux nekretnine kao King's Circle će uvek postojati potražnja i uvek će biti kupaca. Za premium nikad nema krize. Kao što znate da se i u doba sankcija najskuplji auti prodaju odmah na sajmu. Najteže se prodaju porodični auto - srednja klasa. Tu se vidi kriza ili ne.
 
Stari su to spineri i majstori prodaje :) Trebalo bi lepo proveriti sta je u pitanju. Bas bi lepo bilo da su neki stanovi u krstenim zgradama za te pare a ne suteren ka Savskoj.
Suterene oni nemaju ali je vrlo moguće da ćeš dobiti stan u prizemlju koji gleda na Savsku ulicu. Ne znam... ali cena jeste niza u odnosu na pre leta! Kad su iste te nudili za 2975+PDV.
Sad je jedino pitanje da li je ta slika stvarna ili neka od pre par godina.... nisam našao nigde na sajtu ili FB tako da ne znam...
Sounds too good to be true.
 
Zgrade sa tog postera su pocele sa gradnjom jos 2021. tako da moguce da je poster od tad, sa nekog prodajnig dana.
 
Je li moguće da se stare slike sa popustima poturaju na ovaj forum ili da se čak fotosopiraju?
Ovdje se pisalo da ima botova i plaćenika zaduženih da propagiraju rast cijena. Izgleda da je ipak obrnuto. Samo koji li je zajednički interes tih ljudi izuzev ličnog da kupe peti stan jeftinije.
 
Ne veruj nikome, nego bolje kupuj ako imaš para, najbolje vreme za kupovinu je juče :)
Nas kolega @vradovic bi znao reci, stan se kupuje kad si finansijski sposoban, tj. imas kes :)
Moja teorija je da je onaj ko je imao kes, a nije stigao pre januara 2022.da kupi stan, ili je taktizirao, jos uvek ima kes, ali manje jer je bio finansijski nesposoban, pa ima prostora da ucenjuje ili uslovljava. A prodavac, ako mu je frka prodace za 20% nize, ako nece, znaci nije jos dosao do stadijuma da sizi i cupa kosu sto je losa prodaja :)
 
Poslednja izmena:
објективно, ја не бих продавао станове - некмоли овај пентхаус - на цвијету, и калиш, за мање од 10k
Ja sam bio očekivao oko 7000, ali to je verovatno za prizemlje, ma da je meni ova lokacija znatno bolja od BW tako da i preko 10000 za penthaus može biti dostižno...
 
Na lux nekretnine kao King's Circle će uvek postojati potražnja i uvek će biti kupaca. Za premium nikad nema krize. Kao što znate da se i u doba sankcija najskuplji auti prodaju odmah na sajmu. Najteže se prodaju porodični auto - srednja klasa. Tu se vidi kriza ili ne.
Ok, ali tržište je stalo, promet stanova od 2000-3000 eur je potpuno opao. Stanovi ispod 2000 eur veliko je pitanje gde uopšte mogu da se nađu u današnjem trenutku i to su neke socijalne varijante. Ali zato stanovi od 6000+ eur se aktivno prodaju, što će u statistčkom smilslu značiti da cene prodatih nepokretnosti rastu? Ovde ne goovrim o par desetina stanova, nego bukvalno stotine i stotine stanova koji u luks projektima poput Kings Circle i BW Victoria.
 
Moguće da je bilo a da sam preskočio, jer ste ispisali jos 200 stranica od kad sam posetio forum, ali da li je to proverena info da se Kings Circle prodaje po 6K€? Hvala.
 
Ok, ali tržište je stalo, promet stanova od 2000-3000 eur je potpuno opao. Stanovi ispod 2000 eur veliko je pitanje gde uopšte mogu da se nađu u današnjem trenutku i to su neke socijalne varijante. Ali zato stanovi od 6000+ eur se aktivno prodaju, što će u statistčkom smilslu značiti da cene prodatih nepokretnosti rastu? Ovde ne goovrim o par desetina stanova, nego bukvalno stotine i stotine stanova koji u luks projektima poput Kings Circle i BW Victoria.

Cene statistički i jesu porasle iako je promet pao u odnosu na prošlu godinu.
 
Ja sam bio očekivao oko 7000, ali to je verovatno za prizemlje, ma da je meni ova lokacija znatno bolja od BW tako da i preko 10000 za penthaus može biti dostižno...
sarkazam je bio, ništa u Beogradu nije vredno €10.000/m2

ali u redu - nesumljivo postoje mandrilske lobanje, koje će to plaćati, ili još i više, kako ti kažeš...
 
Vrh