Šta je novo?

Cene nekretnina

Treba imati na umu da ce kuce jednog dana po celoj Srbiji da budu ovakve. Jer dolazi takvo vreme a bice i takve cene.

Zato pamet u glavu i kupite nesto danas pa makar stajalo godinama.
Misliš na veliko dvorište a blizu grada ili?
 
Evo Specijalna Dnevna Ponuda iz BW... 179k eura za 33.58 kvm = 5327e po kvm! Toliko o njihovoj 2950e po kvm.
1687071636189.png
 
Ako drzava pocne ozbiljnije da oporezuje veci broj nekretnina ja sigurno necu biti ugrozen jer nisam kolekcionar stanova, kako me neki nazivaju, ali se trudim da ignorisem te komentare. Takodje, smesno mi je kako neki stalno pominju pricu o vikend stanu, kao da sam ja to ozbiljno rekao :) Ali ok. U svakom slucaju, ocigledno je da ovde trenutno stanje podrzavaju samo oni koji imaju veci broj stanova, a moja zelja da kupim jos jedan stan ili zamenim ovaj jedan za veci i bolji je skroz legitimna, i ne ugrozava nikog drugog. Nisam ja taj koji je kupio veci broj stanova kao pojedini. A kao sto sam vec rekao, ja cu uleteti na trziste samo kad cene budu pale da ga stabilizujem i sprecim dalji pad. Ako ne bude bilo pada, necu da nekom oduzimam priliku tolikom broju ljudi koji placaju te nenormalne cene da kupe jos neki stan. Inace, namerno sam potegnuo tu pricu o povecanom oporezivanju, ja nemam problem sa tim, jer nisam kolekcionar stanova, imao bih samo problem sto se novac od tog poreza ne bi trosio namenski. Ja inace smatram da drzava treba da destimulise ulaganje u trziste nekretnina jer je jasko spekulativno i problematicno i jako pogubno za ekonomiju.

Sasvim legitimno je da pojedini žele da ostane stanje ovakvo, kao što je sasvim legitimno da ti želiš da cene padnu da bi kupio još neki stan pa posle kud koji mili moji... samo nije ispravno da se krivi samo jedna strana (ovde neki imaju jedan stan pa su svesni uzroka ovakvih cena). Sve dok je tržište nekretnina nikako regulisano, dok država sabotira svaki drugi vid poslovanja, dok ljudi sa viškom para gledaju da grunu u nekretnine jer u drugo ne znaju ili ne žele i dok su u celoj Srbiji poželjne samo tri opštine u glavnom gradu... stanje će biti ovakvo sa nekim oscilacijama. Nije nam tu niko drugi kriv. Malo smo tržište pa su oscilacije veće. Povećanjem ponude i kamata smanjiće se i cena.

Evo ličnog primera od pre par dana. Dolazi neki deda kod mene u lokal pre neki dan i pta da li znam da se lokal prodaje. Rekoh znam. Kaže on može li da pogleda, rekoh slobodno. Gleda on tu i počnemo mi da pričamo: "Ako uzmem ovaj lokal i malo ga sredim da li bi plaćao (nekih 70%) više kiriju". Rekoh ni u ludilu. Pita on zašto, Ja rekoh - Jer će lokacija i lokal ostati isti, to što će se zameniti par sijalica ništa ne znači za moju delatnost, ali to ne znači da možda nekome drugom neće odgovarati ta kirija. Kaže on dobro ali mu se ne čeka i ne rizikuje sa novim zakupcem jer sam Ja dugo tu, a i da lokal ne stoji prazan neko vreme. Počne on da priča kako cene nisu normalne, kako je navikao da kupuje po mnogo manjim cenama i isplati investiciju za 10 godina max, kako ima već par lokala ali eto to su cene danas, a novac svakako bolje kupiti nego da stoji u banci. Samo mu sada ne odgovara jer treba nekih 20g za povrat investicije, a on ima 75godina. Pitam ga zašto želi još jedan lokal onda. Kaže nije za njega, ostavio bi sinu jer svakako ništa ne radi (i verovatno ne zna da radi) pa da mu ne traži stalno pare, i kada on umre da ima da mu ostane. Super im je to, vole sa posluju sa pravnim licima jer je porez plaćen (od strane zakupca) pa i o tome ne moraju da razmišljaju. Na moje pitanje, a šta ako se zakon promeni, pa država uvede neke dodatne poreze na dodatne nekretnine, kaže, pa što bi dirala nas kad mi nikoga ne diramo. Eto, to su ti "dopunjivači" budžeta. Sin će možda biti prijavljen negde na minimalac da bi bio u knjigama, kupiti možda još neku nekretninu i "samo će dopunjavati budžet sa viškovima nekretnina".
 
Jel ima neko ovde da nije sa Forbsove liste. Mislim, u svojoj glavi barem?
Evo ja, ali smo placali forbsu da nam objavi neke clanke za promociju biznisa. Verujem da smo mogli da platimo i da budemo na nekoj nasoj izmisljenoj listi 30 vlasnika nekretnina u 30 zgrada beograda na vodi
 
Plastik Blok na vodi isto kao beton blokovi u NBGu ne vrede više nego 1500€/m2. Max 3 decenije i moraju da ruše jedno i drugo.
Sto se onda prodaje toliko koliko se prodaje, po cenama daleko visim od 1.5k? Zasto je popularno medju gastosima tamo imati stan? Evo imamo cak i milionera koji se iz USA seli nazad u Srbiju samo zbog BNV. A kad god je prosetao tim BNV cuo je samo Amere kako vicu "wow this is so awesome".
 
Jel ima neko ovde da nije sa Forbsove liste. Mislim, u svojoj glavi barem?
Što, ja mislim da je preporuka vradovica da kupiš nekoliko kuće za 1,3 milion evra u Srpskim selama i da stoje bez da ih koristiš godinama je zapravo sjajna ideja. Jer biće sigurno budućnost Srbije.
Ima rizik naravno, možda možeš gubiti 1.150.000€ ali sigurno nećeš više od toga.
A ako imaš sreću i za 4 godine naiđe Sultan Mehmed XXIV i vidi tu lepotu možda će on to kupiti za 20 milijarde Zimbabwe Dolara i jednu magičnu ogrlicu. Vradovic najjači biznismen 💪💪💪
 
Sto se onda prodaje toliko koliko se prodaje, po cenama daleko visim od 1.5k? Zasto je popularno medju gastosima tamo imati stan? Evo imamo cak i milionera koji se iz USA seli nazad u Srbiju samo zbog BNV. A kad god je prosetao tim BNV cuo je samo Amere kako vicu "wow this is so awesome".
Stupid money. Sele se iz Manhattan u Beograd na vodi da prodaju kokice u Tašu 💰💰💰
 
Pa nije vradovic jedini koji preporucuje kucu na selu. Sava Mali je prodao svoj stan (samo se zahevtao kada da to uradi jer ne ume da proceni kretanje cena nekretina) i kupio kucu na selu sa cak 13 ari i onda s vremena na vreme propagira proizvonju enregije ili proizvodnju krompira u zavisnosti o cemu se vise prica na dnevniku2.
 
Pa nije vradovic jedini koji preporucuje kucu na selu. Sava Mali je prodao svoj stan (samo se zahevtao kada da to uradi jer ne ume da proceni kretanje cena nekretina) i kupio kucu na selu sa cak 13 ari i onda s vremena na vreme propagira proizvonju enregije ili proizvodnju krompira u zavisnosti o cemu se vise prica na dnevniku2.
Nisam video da Sava preporučuje da kupiš kuću na selo za milion i da stoji prazno.
 
Niko nije rekao da treba da se kupi kuca za 1.3M na selu nego da se kupe trenutno starujdije od kuca jer ce to pre ili kasnije jednog dana da postanu kuce kao ona iz primera.
Svidela mi se ona kuca i hteo sam da pokazem kako ce za 10-15-20 godina verovatno postati tako modernije i civilizovanije kuce ali da ce biti preskupe. Nista drugo.

Ne treba spinovati bas tako providno.
 
@MrGood2016 jesi li prosetao skoro BNV-om?

Sava Mali je prodao svoj stan (samo se zahevtao kada da to uradi jer ne ume da proceni kretanje cena nekretina) i kupio kucu na selu sa cak 13 ari i onda s vremena na vreme propagira proizvonju enregije ili proizvodnju krompira u zavisnosti o cemu se vise prica na dnevniku2.

Ko je Sava Mali?
 
Sve me nesto stra' da mi ne padne deo fasade na glavu u BNV, vidim po slikama da su fasade ispucale a po klipovima vidim da ima vode po garazama
 
Ne nego vodu u garazama. Ne pravi se Tosa.

I sta je ovde sad ne znam kakav WOW? Cev sto se ostetila? Jel to sve sto je problem Beograda na vodi? E svasta sa ljudima u Srb.
 
Mnogo praznog hoda i nepotrebnih komentara na forumu. Logično je da imamo bulls&bears na temi i da imamo optimiste i pesimiste u pogledu budućnosti sveta, rata, mira itd. Razumem potrebu da se pišu eseji ali razmislite da li se to uopšte čita.
 
Na ovoj slici je akcenat na napukloj fasadi u BNV, to ne moze da se raskrinka cim se ignorise i trazi video. Ali na ovoj samo jednoj slici vidi se jos 3-4 pokazatelja kvaliteta, tacnije nekvaliteta, radova u BNV.

Prosao sam danas pored tek napravljene zgrade u Beogradu na Vodi. Fasada iznad ulaza je vec napukla. Ne znam sta misle ljudi koji plate stan ovde 3.000 evra.

Pogledajte prilog 164957
 
Meni to ne bi smetalo ako bi bilo po tim cenama toliko da je napuklo. (jedva se i primecuje). Naravno verovatno ce srediti.

Za vecinu ovde sa foruma je mnogo bolje da ne zive van Srbije jer bi se mnogo razocarali. Pa vi ako se zalite na ovu ogrebotinu onda stvarno ne znam sta reci.

 
Vrh