Šta je novo?

Cene nekretnina

YoY promet pao za 26%, proslog meseca pad je bio 21%.
Obim prometa vec drugi mesec pada YoY 10%.
Bukvalno sve opstine imaju trend pada ova dva parametra, osim Savskog venca koji belezi porast oba parametra.

Enigma - Novi Beograd, pad prometa YoY vec drugi mesec 45% i pad obima prometa takodje drugi mesec za 39%. Sta se na toj opstini dogadja?
 
Imaju tri realna scenarija za NBG:
1.) prodavci preterali sa cenama pa je ponuda blagi uzas i odbija kupce
2.) greska u podacima
3.) Realan pad u smislu smanjenje broja zainteresovanih za Novi Beograd.

Prakticno jeste anomalija neka.
 
Ako izuzmemo kovidasku 2020. Starogradnja na Novom Beogradu je najslabija od marta 2015. Ako nije "neka greska", verujem da su kanda malko preterali sa cenama od 2700+ za zadnje spratove i prizemlja.
 
Drugari prodaju stan na nbg da bi kupili veci, isto na nbg, i resili su da stave cenu po nekom proseku za taj blok. U agenciji su im savetovali da spuste za bar 5% jer ce ga tesko prodati za te pare sad. Njima se naravno ne radi to jer sve sto gledaju da kupe je po tim istim cenama i onda tako stoje u pat poziciji dok neko ne popusti.

Stan su inace kupili pre nekoliko godina i sredili skroz, tako da nije neka rupa koju niko ne bi hteo.
 
@NedeljkovicOliver nisam mislio na trčanje, nego na tekuće troškove održavanja kuće :)))

Ako nisi znao, i direktora neko zapošljava :) i njemu se meri C/E učinak, možda i najviše :)

@FavelitoDeBelgrado ni to nije isključeno kao opcija, ako se nađe adekvatan kandidat.
 
Imamo dva pobednika za 800+

 
Imaju tri realna scenarija za NBG:
1.) prodavci preterali sa cenama pa je ponuda blagi uzas i odbija kupce
2.) greska u podacima
3.) Realan pad u smislu smanjenje broja zainteresovanih za Novi Beograd.

Prakticno jeste anomalija neka.
Ja i dalje mislim da je u pitanju to sto svi zele male stanove za izdavanje. Kada sam uzimao stan pre 1.5 god bilo je puno stanova od 40ak kvadrata i odlazili su za dan, dva, tri, nisam ni stizao da vidim. Uglavnom sada sve nesto 100kvm, 90kvm, to je teze izdavati pa se i manje kupuju, potrosili se dobri stanovi a ostali su oglasi onih koji prodaju godinama precenjene stanove u zgrada bez lifta na 4.spratu a samo povecavaju cene, konkretno ima jedan oglas koji stoji godinama i samo povecavaju cene, ocigledno ne zele da prodaju.

Osim toga mislim da je previsoka cena na NBG, rekao bih blagi overhajp, sto u medijima sto od agenata i toga da dosta firmi imaju tu predstavnistvo. Realno je da malo padnu cene na NBG. A jos realnije da svuda padnu jer ovo je Bogu plakati kakve su cene starogradnje.
 
Cena starogradnje je preterana... To je jedan od glavnih razloga. Najgore sto ljudi isto cene i raspalu i renoviranu starogradnju. Neverovatno, ali istinito - prosle godine sam gledao dve starogradnje u Bloku 28 - bukvalno zgrada do zgrade, jedan stan renoviran, a drugi u 'izvornom' stanju (ili zadnji put renoviran pre XX godina). Trazili ladno 3200eur po kvm - ja sam otisao sa ciljem da vidim stanove i da 'pregovaram' za cenu (agent nasao te stanove). Pa za te pare imas Airport Garden
 
Cena starogradnje je preterana... To je jedan od glavnih razloga. Najgore sto ljudi isto cene i raspalu i renoviranu starogradnju. Neverovatno, ali istinito - prosle godine sam gledao dve starogradnje u Bloku 28 - bukvalno zgrada do zgrade, jedan stan renoviran, a drugi u 'izvornom' stanju (ili zadnji put renoviran pre XX godina). Trazili ladno 3200eur po kvm - ja sam otisao sa ciljem da vidim stanove i da 'pregovaram' za cenu (agent nasao te stanove). Pa za te pare imas Airport Garden
Slicanu sam imao situaciju, zgrade mercedes, pogled na put, buka, kaca kiselog kupusa na terasi, sve se raspada, crni zidovi od prljavstine, narkoman isped zgrade se leluja, jedva nasao parking i platio sam ga i kaze agent " stan je izvornom stanju sto znaci da mozete sta god pozelite da radite sa njim" a cena takode kao 0.9 * cena novogradnje u okoloni.
 
Jeste, ali airport nema bas garden, a ni ostale novogradnje nemaju bas nesto zelenila mimo zardinjera. Nije valjda da niko nije spreman da plati za stan u zelenilu 0.9 cene novogradnje?
 
Jeste, ali airport nema bas garden, a ni ostale novogradnje nemaju bas nesto zelenila mimo zardinjera. Nije valjda da niko nije spreman da plati za stan u zelenilu 0.9 cene novogradnje?
Ja sam u starogradnji sa zgradama koje imaju prostor izmedju i ima parkica i borova izmedju, kej je blizu, dosta radnji okolo, a prosao sam tada kao 0.5 x novogradnja. Za novogradnju nisam imao a iskreno nisam ni zeleo, sve je prenabijeno.
 
1680858615741.png



Danas sam nesto analizirao prodate stanove na Novom Beogradu i ovaj stan iz Belvila je totalno nelogican. Cena 1.579 eura kvadrat je mogla da bude pre 10 godina, nikako sada. Da li ima nekog objasnjenja za ovo? Da li je moguce da je tek sada unet ugovor od pre deset godina posto nema sanse da je stan sada prodat po ovoj ceni.
 
Pogledajte prilog 158538


Danas sam nesto analizirao prodate stanove na Novom Beogradu i ovaj stan iz Belvila je totalno nelogican. Cena 1.579 eura kvadrat je mogla da bude pre 10 godina, nikako sada. Da li ima nekog objasnjenja za ovo? Da li je moguce da je tek sada unet ugovor od pre deset godina posto nema sanse da je stan sada prodat po ovoj ceni.
Moze da se desi? Podrum, suteren, vesarnica, zesca ruina, potkrovlje, neki dodatni problem, kupovina 1/3 stana, mozda preneo neko unutar porodice pa stavio tu cenu itd itd.
 
Moze da se desi? Podrum, suteren, vesarnica, zesca ruina, potkrovlje, neki dodatni problem, kupovina 1/3 stana, mozda preneo neko unutar porodice pa stavio tu cenu itd itd.
Zivim u Belvilu, ovi stanovi su jedni od najtrazenijih i nemoguce ih je kupiti ispod 3.000, vec duze vreme trazim bas takav stan u Belvilu.
 
Nije trzisna regularna cena. Moze da se desi i da je banka prodavala ili iz neke ostavinske rasprave. Ima x y situacija. Osim ako ne saznamo broj stana i tacnu adresu ne vredi nagadjati. Sigurno nije iz oglasa.
 
1680859189361.png


Evo tacne adrese stana. Jedna od najboljih zgrada u Belvilu. Znam da je ova cena bila kada sam ja kupovao stan pre deset godina.
 
Vrh