Šta je novo?

Cene nekretnina

Podaci za mart su ažurirani na cenenekretnina.rs!
Trebalo bi da su podaci kompletni, ali sacekajmo jos jednu nedelju. Pojavice se verovatno jos poneki ugovor tu i tamo, ali to je u principu to.
Slabije od monstruozne 2022. i 2021. ali jace od ostalih godina. Ne uklapa mi se u pricu gde 'prodaja nije ovako stala u poslednjih 30 godina'.
 
Postavicu jedno hipoteticko pitanje, voleo bih da mi bar nekoliko forumasa odgovori.

Pitanje je sledece:

Dobijate posao direktora u nekoj jakoj firmi u Beogradu, firma placa troskove stanovanja do 10.000 evra mesecno.

Sta bi ste u toj situaciji izabrali, kucu, penthaus, vilu sa bazenom i gde bi ste izabrali, centar, Dedinje, Kosmaj? I zasto bas tu?

Da dodam, firma se nalazi u blizini mostarske petlje.
izabrao bih penthouse u Skyline-u, sa pogledom prema autoputu. Znam mnoge "jake" firme u BG, ali ne verujem da igde postoji accomodation allowance od 10k eur mesečno.
 
Postavicu jedno hipoteticko pitanje, voleo bih da mi bar nekoliko forumasa odgovori.

Pitanje je sledece:

Dobijate posao direktora u nekoj jakoj firmi u Beogradu, firma placa troskove stanovanja do 10.000 evra mesecno.

Sta bi ste u toj situaciji izabrali, kucu, penthaus, vilu sa bazenom i gde bi ste izabrali, centar, Dedinje, Kosmaj? I zasto bas tu?

Da dodam, firma se nalazi u blizini mostarske petlje.
Mediteranka ili Karingtonka na Bežanijskoj Kosi 1, na obodu, u ulici gde prođe jedan auto na sat vremena, sa zelenim travnjakom ispred i pogledom na ceo Beograd. Elaborirao sam već zašto mi je BK jako humano naselje.
 
Postavicu jedno hipoteticko pitanje, voleo bih da mi bar nekoliko forumasa odgovori.

Pitanje je sledece:

Dobijate posao direktora u nekoj jakoj firmi u Beogradu, firma placa troskove stanovanja do 10.000 evra mesecno.

Sta bi ste u toj situaciji izabrali, kucu, penthaus, vilu sa bazenom i gde bi ste izabrali, centar, Dedinje, Kosmaj? I zasto bas tu?

Da dodam, firma se nalazi u blizini mostarske petlje.
Neka vila u Užičkoj ;)
 
Kula Beograd pogled ka reci :)

4700 m2 po 17e po m2. Strasno. Unistavac proseka :)

prosek.jpg
 
Stoji i da su najhumanija naselja i blokovi zapušteni, da nema svesti da treba da se održava fasada, krov, hodnik, lift, jer baš me briga to treba neko drugi da plati ali zaboravljamo kako su izgledale zgrade u na primer savskim blokovima i ceraku 70tih i 80tih. Tu su se snimale domaće serije i filmovi da se pokaže kako eto običan radnik lepo živi. Godine su prošle, izmešali se stanovnici, nisu tu više vojna lica i piloti, radnici i kulturnjaci nego raznorazni svet. Epilog našeg mentaliteta je pomenuta nebriga za zajedničku svojinu.
Živi bili pa videli, a kako će ABlok, Savada, Sakura, Minel, Lastavice, One, itd izgledati za 50 godina?
One jesu lepe sada i postoji ugovor da ne može ništa da se dira, međutim, mogu da se opkladim da će 2070. biti u istom stanju kao stari NBg blokovi.
Daj da zastaklim terasu, daj bure sa kupusom, izbaci staru veš mašinu ispred lifta nek stoji, izvali ovo, probij zid tamo.
Dakle jeste prvobitna garnitura stanara bila ajd da kažemo sa "građanskim" vaspitanjem, uostalom nisu ni lako došli do stanova (zaduživanje kod banaka, štednja), ali kasnije će te stanove naslednici prodati, tu doći neki drugi stanari bez nivoa svesti, ali sa parama,i onda će krenuti opisano ruženje
Jedan smo isti narod i u onim i u ovim zgradama i tu se neće ništa promeniti ni u budućim generacijama, čak predviđam još veću devastaciju.
Odrzavanje fasada je kategorija koja kod nad ne postoji... Zato za 10g svaka zgrada izgl da baš jadno i prljavo... A kako ce to tek biti na BGu na vodi kad kad fasada krene da bledi i od spiranja kisa krene da crni ili zeleni ... Jedva cekam to da vidim ... Nas je mentalitet "unutra Dior, spolja folklor" ;)
 
Stoji i da su najhumanija naselja i blokovi zapušteni, da nema svesti da treba da se održava fasada, krov, hodnik, lift, jer baš me briga to treba neko drugi da plati ali zaboravljamo kako su izgledale zgrade u na primer savskim blokovima i ceraku 70tih i 80tih. Tu su se snimale domaće serije i filmovi da se pokaže kako eto običan radnik lepo živi. Godine su prošle, izmešali se stanovnici, nisu tu više vojna lica i piloti, radnici i kulturnjaci nego raznorazni svet. Epilog našeg mentaliteta je pomenuta nebriga za zajedničku svojinu.
Živi bili pa videli, a kako će ABlok, Savada, Sakura, Minel, Lastavice, One, itd izgledati za 50 godina?
One jesu lepe sada i postoji ugovor da ne može ništa da se dira, međutim, mogu da se opkladim da će 2070. biti u istom stanju kao stari NBg blokovi.
Daj da zastaklim terasu, daj bure sa kupusom, izbaci staru veš mašinu ispred lifta nek stoji, izvali ovo, probij zid tamo.
Dakle jeste prvobitna garnitura stanara bila ajd da kažemo sa "građanskim" vaspitanjem, uostalom nisu ni lako došli do stanova (zaduživanje kod banaka, štednja), ali kasnije će te stanove naslednici prodati, tu doći neki drugi stanari bez nivoa svesti, ali sa parama,i onda će krenuti opisano ruženje
Jedan smo isti narod i u onim i u ovim zgradama i tu se neće ništa promeniti ni u budućim generacijama, čak predviđam još veću devastaciju.
Poredis babe i zabe. Prvo i prvo svaki do jednog stana u nbg blokovima do 2005. se dobijao ZA DZABE (svi stanovi kod arene kao poslednji) manji deo kod arene se kupovao kao socijalno solidarni stanovi za 700 evra 2004 godine! (4 godine kasnije preprodavali iste te socijale za 4000 evra po kvadratu!) I tek tada ti lezilebovici nisu odrzavali nego je drzava i sve je bilo komunisticko i udri.

Kakva crna vojna lica i bakraci prve garniture i gluposti. Sisli sa brda i planina prvi put lavabo i bojler videli tada kad su dobili te stanove 60ih 70ih 80ih

Otkupili za dinar stanove i prodali tim koje ti prozivas. Neko je i digao kredit da kupi taj stan koji mu je prodao neko ko ga je za dzabe dobio na racun cele drzave i npr mojih roditelja koji nisu ni jedno ni drugo dobili stan. A imali uvek prilicno visoke plate, samim tim velike odbitke za taj j***ni stambeni fond.
 
Poslednja izmena:
Poredis babe i zabe. Prvo i prvo svaki do jednog stana u nbg blokovima do 2005. se dobijao ZA DZABE (svi stanovi kod arene kao poslednji) manji deo kod arene se kupovao kao socijalno solidarni stanovi za 700 evra 2004 godine! I tek tada ti lezilebovici nisu odrzavali nego je drzava i sve je bilo komunisticko i udri.

Kakva crna vojna lica i bakraci prve garniture i gluposti. Sisli sa brda i planina prvi put lavabo i bojler videli tada.

Otkupili za dinar stanove i prodali tim koje ti prozivas. Neko je i digao kredit da kupi taj stan koji mu je prodao neko ko ga je za dzabe dobio na racun cele drzave i npr mojih roditelja koji nisu ni jedno ni drugo dobili stan. A imali uvek prilicno visoke plate, samim tim odbitke za taj j***ni fond
Ako prqtis oglase na Bez Kosi videćeš da se pojavi stan koji mora da se otkupi. Oni su dobili kredit od vojske. Povoljniji ali opet nije za 1 dinar.
 
U Novom Sadu najveci pad prometa od 2016. godine. Jedini je bio losiji promet 2014, 2015, 2016 prema Wolf podacima. A poslednja 4 meseca za redom sukcesivan procenat pada prometa YoY. Novi Sad je u trendu ili mozda ipak nije. Jedva cekam aprilske podatke.
 
U Novom Sadu najveci pad prometa od 2016. godine. Jedini je bio losiji promet 2014, 2015, 2016 prema Wolf podacima. A poslednja 4 meseca za redom sukcesivan procenat pada prometa YoY. Novi Sad je u trendu ili mozda ipak nije. Jedva cekam aprilske podatke.
Slazemo se svi sa time. Moze da se desi i da je mali dip pa da nastavi na gore. Ono sto je zanimljivo pad prometa kao da ne utice na cene
 
Ako prqtis oglase na Bez Kosi videćeš da se pojavi stan koji mora da se otkupi. Oni su dobili kredit od vojske. Povoljniji ali opet nije za 1 dinar.
Ne pratim, to je najbedniji kraj sa najbednijim stanovnistvom u bg koji znam. Znam da je dalekovod i zice pored i iznad svake zgrade.

Zaista vise volim svoj centar i to sto sam uvek ziveo zahvaljujuci mojima u zaradjenom i kupljenom i sa takvim ljudima u zgradi. Mnogo se osecala razlika kad sam bio mali i isao u osnovnu npr kakav je bio komsiluk i deca u mojoj zgradi koja je bila novogradnja stambene zadruge i svega odakle su bila deca iz klasicnih dobio od fabrike deda stan zgradama

I zauvek cu da branim beograd i nas iz beograda i nas koji nista nikada dobili za dz nismo, a drzava sve uzela.
 
@NedeljkovicOliver na teritoriji opština Surčin ili Pećinci iznajmio bih kompletno obnovljenu ili novu kuću na placu od min. 10 a za 2000 e/mes, a onda sa poslodavcem ispregovarao da mi za još 1000 e/mes. pokrije running&maintenance costs, i do 1000 e/mes. refundira trošak upotrebe sopstvenog auta (gorivo i parking do posla i nazad). Ja uživam, a poslodavac na meni štedi 6000 e/mes. tj. uživamo obojica, svako u svom domenu.
 
@NedeljkovicOliver na teritoriji opština Surčin ili Pećinci iznajmio bih kompletno obnovljenu ili novu kuću na placu od min. 10 a za 2000 e/mes, a onda sa poslodavcem ispregovarao da mi za još 1000 e/mes. pokrije running&maintenance costs, i do 1000 e/mes. refundira trošak upotrebe sopstvenog auta (gorivo i parking do posla i nazad). Ja uživam, a poslodavac na meni štedi 6000 e/mes. tj. uživamo obojica, svako u svom domenu.
Bolje da pored toga zaposlis ortaka da radi za 5.000 EUR tvoj posao umesto tebe, i firmi stedis 1000. Sve imas, a ne radis, jos te ortak slavi jer radi za 5.000 EuR (bruto ) :D
 
Poslednja izmena:
Ako firma velikodušno daje 10k za troškove života sigurno bi lako desio scenario Zorice Tomić u Parizu. Ko se ne seća, pre 10 godina je predstavljala Srbiju u Unesku, i država joj je pokrivala kiriju od 7.000 evra. Nepotvrđena glasina je bila to da Srbija nominalno plaća kiriju od 7k za njen stan, ali da stanodavac “vraća” njoj na ruke 1000-2000 zato što je odabrala baš njegov stan i zato što mu je naplata kirije apsolutno sigurna. Možda ta konkretna priča nije istinita, ali pouzdano znam da su neke od kirija koje diplomatsko osoblje u Beogradu plaća, odnosno koje im pokriva njihova ambasada, drastično veće od tržišnih, pa je teorija da se i to na sličan način koruptivno zaokružuje - diplomatski službenik bira nekretninu za život, ambasada ne dovodi u pitanje kiriju dok god je u budžetskom okviru, a potom se samom službeniku deo vraća kako bi ostao veran baš tom stanodavcu.
 
Slabije od monstruozne 2022. i 2021. ali jace od ostalih godina. Ne uklapa mi se u pricu gde 'prodaja nije ovako stala u poslednjih 30 godina'.
Pad prodaje u mom gradu je tacno 40% YOY, Tako da skoro prepolovljena prodaja, a naravno ocekujem i dalji pad na dole, a onda ce i cene to morati da prate😎
 
Ok, za mesec i 2 dana nakrcanih 100 strana!!! Trend je bio dobar, cinilo se da ce stota biti nakrcana pre zaokruzenja meseca, ali ipak kad smo usli u centar Bahmuta stalo se naglo sa daljim napredovanjem... Dakle prema statistici 1/8 postova za 1/154 vremena !!! Ozbiljan dizbalans izmedju vremena i kolicine!

P.s. pisem malo unapred jer je neminovno da u toku danasnjeg dana predjemo na famoznu 800-tu stranu ;)
 
Ne pratim, to je najbedniji kraj sa najbednijim stanovnistvom u bg koji znam. Znam da je dalekovod i zice pored i iznad svake zgrade.

Zaista vise volim svoj centar i to sto sam uvek ziveo zahvaljujuci mojima u zaradjenom i kupljenom i sa takvim ljudima u zgradi. Mnogo se osecala razlika kad sam bio mali i isao u osnovnu npr kakav je bio komsiluk i deca u mojoj zgradi koja je bila novogradnja stambene zadruge i svega odakle su bila deca iz klasicnih dobio od fabrike deda stan zgradama

I zauvek cu da branim beograd i nas iz beograda i nas koji nista nikada dobili za dz nismo, a drzava sve uzela.
Promenio sam bar 10 lokacija od kad sam dosao u BG da studiram. Najduze sam se zadrzao na Bez Kosi. Najpristojniji komsiluk, najmanje ili minimalno ti izgrebu vrata auta na parkingu, zgrade su uredne, niko ne baca smece kroz prozor i slicno. Vojska je vojska. Ne kazem da je u centru gore i samo mogu da uporedim Zemun, NBG, BK, Lion, Medak, Brace Jerkovic, Zvezdaru, Palilulu, Bulevar itd Dalekovod ide pored zgrada i preko kuca prema NBG. Novi plan detaljne regulacije za blok na BK definise da se dalekovodi spuste pod zemlju. Videcemo da li ce biti tako i da li ce ukljuciti sve dalekovode.
 
Poslednja izmena:
Ja bih izabrao vilu na Dedinju

Dakle imamo

Skyline
Dedinje
B Kosa 1
Surčin
Dedinje

Sem ovog Surcina, i ocekivao sam ovakve odgovore.

@Bezaninac
Ne znam kako si u ovu pricu uspeo da ubacis stednju, sopstveni auto, trcanje .... napisao sam posao direktora, a ne portira.
 
Vrh