Šta je novo?

Cene nekretnina

Evo iz prve ruke oko rente, podstanar dao otkaz, stanarina nije menjana usled poremećaja, drugi su razlozi otkaza, lošiji stan preko puta u smislu pozicije , iste strukture, ali dobro opremljen se izdaje paru Rusa za 1700€, ovaj bolje pozicije ali samo kuhinja opremljena dat na 1.200€ i od poziva bilo samo par osiguravajućih kuca da prodaju osiguranje plus par agencija, znaci oštro usporavanje oko cena renti… sledeće su cene stanova, to sto su napumpane u par godina razlicitim razlozima ih ne čini održivima, da bi se tržište nekretnina dalje zdravo razvijalo mora ozbiljan reset, pa polako naviše, zajedno sa rastom standarda kros rast ekonomije, ne kroz koruptivni, kriminalni novac i pranje novca regionalnim dripcima, sa Bliskog istoka i Kine…
Najbolji primer je BW, navrat nanos sazidano i samo se molimo da se ne desi zemljotres veci od 5 stepeni …bas sam se raspitao oko osiguranja od zemljotresa, ono pokriva gradjevinsku vrednost objekat , obično oko 650€/kvm…
 
Evo iz prve ruke oko rente, podstanar dao otkaz, stanarina nije menjana usled poremećaja, drugi su razlozi otkaza, lošiji stan preko puta u smislu pozicije , iste strukture, ali dobro opremljen se izdaje paru Rusa za 1700€, ovaj bolje pozicije ali samo kuhinja opremljena dat na 1.200€ i od poziva bilo samo par osiguravajućih kuca da prodaju osiguranje plus par agencija, znaci oštro usporavanje oko cena renti… sledeće su cene stanova, to sto su napumpane u par godina razlicitim razlozima ih ne čini održivima, da bi se tržište nekretnina dalje zdravo razvijalo mora ozbiljan reset, pa polako naviše, zajedno sa rastom standarda kros rast ekonomije, ne kroz koruptivni, kriminalni novac i pranje novca regionalnim dripcima, sa Bliskog istoka i Kine…
Najbolji primer je BW, navrat nanos sazidano i samo se molimo da se ne desi zemljotres veci od 5 stepeni …bas sam se raspitao oko osiguranja od zemljotresa, ono pokriva gradjevinsku vrednost objekat , obično oko 650€/kvm…
Kažu da je već primetna stagnacija ili blagi pad oko rente.
 
Evo iz prve ruke oko rente, podstanar dao otkaz, stanarina nije menjana usled poremećaja, drugi su razlozi otkaza, lošiji stan preko puta u smislu pozicije , iste strukture, ali dobro opremljen se izdaje paru Rusa za 1700€, ovaj bolje pozicije ali samo kuhinja opremljena dat na 1.200€ i od poziva bilo samo par osiguravajućih kuca da prodaju osiguranje plus par agencija, znaci oštro usporavanje oko cena renti… sledeće su cene stanova, to sto su napumpane u par godina razlicitim razlozima ih ne čini održivima, da bi se tržište nekretnina dalje zdravo razvijalo mora ozbiljan reset, pa polako naviše, zajedno sa rastom standarda kros rast ekonomije, ne kroz koruptivni, kriminalni novac i pranje novca regionalnim dripcima, sa Bliskog istoka i Kine…
Najbolji primer je BW, navrat nanos sazidano i samo se molimo da se ne desi zemljotres veci od 5 stepeni …bas sam se raspitao oko osiguranja od zemljotresa, ono pokriva gradjevinsku vrednost objekat , obično oko 650€/kvm…
Bilo bi dobro da je problematična gradnja samo Beograda na vodi, ali nije. Veći deo novogradnje u Beogradu su šklopocije još lošije urađene od ovih budževina u Turskoj koje su sravnjene sa zemljom za nekoliko sekundi.

Što je korumpiranija država, to je lošija gradnja.
 
Bilo bi dobro da je problematična gradnja samo Beograda na vodi, ali nije. Veći deo novogradnje u Beogradu su šklopocije još lošije urađene od ovih budževina u Turskoj koje su sravnjene sa zemljom za nekoliko sekundi.

Što je korumpiranija država, to je lošija gradnja.
Možeš li malo detaljnije objasniti šta znači šklopocija, kako si ustanovila da je lošije urađeno nego u turskoj, primer neki loše izvedenog objekta bilo šta? Ili kako je novogradnja lošija od gomile starih objekata bez krutih tavanica, bez vertikalnih konstruktivnih elemenata, praktično bez armature? Kako će zidani zidovi sa posnim malterom da zamene ab zidno platno, karatavan krutu tavanicu, i slično?
I zašto gledaš da kupiš stan ako je toliko loše, zar nije bolje da ostane takav stan u tuđem vlasništvu?
 
Bilo bi dobro da je problematična gradnja samo Beograda na vodi, ali nije. Veći deo novogradnje u Beogradu su šklopocije još lošije urađene od ovih budževina u Turskoj koje su sravnjene sa zemljom za nekoliko sekundi.

Što je korumpiranija država, to je lošija gradnja.
Jel to isto proverena informacija/procena iz nekog od komentara na portalima?
 
Kako je moguće da u strogom centru Budimpešte, kompletno renoviran stan od 44 m2 u zgradi iz doba AU bude kvadrat 2900€. Stan je udaljen na 3 minuta hoda od Oktagona i u blizini se nalazi sva prateća infrastruktura (metro, bus, tramvaj)

Verovatno je jedna od onih zgrada gde je ulaz u stanove sa zajedničke uske. dugačke terase sa niskom ogradom i gde svi vide ko ti dolazi, a nezgodno je kad unosiš nameštaj. Ima puno tih starih nepraktičnih zgrada po centru. Često nemaju lift. Pogotovo je nezgodno vraćati se sa žurke iz takvog stana ako si pio. Govorim iz ličnog iskustva.
 
Ocigledno je da je precenjena cena kvadrata u Beogradu a i u ostalim vecim gradovima.Koliko mislite da je realna cena?

Evo naprimer vidite ovaj stan na obali mora u Spaniji od 135 kvadratnih metara kosta 136 000 eura
http://www.pisos.com/comprar/apartamento-manilva_centro_urbano-945856906708950_109700/
Zdravo @vucko , moj prijatelju iz prošlosti.
Mislim da je cena kvadrata i dalje precenjena u Beogradu, kao i u ostalim većim gradovima. Mislim da cena nije realna, jer koliko god štedeo i skupljao novac, ta cena kvadrata raste mnogo više nego što ja skupim novca. Da ne pričam o tome da su skočile cene hrane i energenata, a prema Marku Cukerbergu godina 2023 će biti "Godina Efikasnosti", što je samo drugi naziv za masovna otpuštanja. Iako mi ti masovni otkazi ulivaju nadu da će cene nekretnina pasti ipak se brinem da ću možda i ja ostati bez posla i da ću morati da tražim drugi posao u kineskoj fabrici guma u Zrenjaninu. Kao što vidiš, moj dragi Vučko, mnogo toga se promenilo, a naručito cene stanova u Belvilu, onog modernog soc-realističnog naselja koje je gradio naš eminentni tajkun koji se sada bavi proizvodnjom jabuka. Vučko, moj prijatelju, mislim da je trenutak i duh vremena kada si ti otvorio temu i napisao prvu poruku bio, takoreći "zlatno doba" za kupovinu nekretnina. Toliko od mene moj dragi Vučko, nadam se da si dobro i da si uspeo da skupiš novac za Geneks kulu.
 
Jel to isto proverena informacija/procena iz nekog od komentara na portalima?
Srbija nije ništa manje korumpirana od Turske, u samom vrhu smo po korupciji. To je onda raj za mešetarenje i nelegalne radnje, kao što je izgradnja visokorizicnih stambenih objekata, protivno svim građevinskim standardima. Ja bih sve ove idiote koji su odgovorni za tragediju epskih razmera u Turskoj poslala na doživotnu robiju, a posebno više i niže rukovodioce projekta, kao i inspektore koji su navodno nadgledali da li se sve radi po propisima. Direktno su odgovorni za smrt preko 30.000 ljudi. Istu kaznu treba da dobiju svi oni koji su u Srbiji gradili protivno propisima, nema veze što ovde nije bilo ozbiljnih zemljotresa.

Naravno da je i vlast u Turskoj itekako znala za ova mešetarenja i uzimala mito da zažmuri na jedno oko, ali se svi prave ludi. Građevinska mafija, kao i svaka druga ne može da mešetari ako nema utemeljenje u vlasti.

Uhvatili su jednog građevinskog investitora na granici, pokušao je da pobegne za Crnu Goru. Sledi mu doživotna robija. Prikazali su zgradu građevinske komore u Turskoj, ekstra kvalitetno urađena, preživela zemljotres bez problema. Zgrade u njenoj neposrednoj blizini sravnjene sa zemljom.

Znajući da smo apsolutno dno od države u svakom smislu i da smo u svetskom vrhu po korupciji, nemam dileme da je većina investitora gradila protivno građevinskim standardima, samo da zaradi što više.

Vidjela sam i dobro urađene novogradnje i one koje bih preskočila. Nemam veze sa građevinom, ali čim uđem u stan, odmah mi bude jasno da li to nešto vredi ili ne. Vidi se kvalitet materijala, to su stvari koje se ne mogu sakriti. Znam za primere starogradnje koja nije renovirana po 40 godina i koja i dalje funkcioniše više nego dobro. Za vreme socijalizma su se strogo poštovali standardi o gradnji i ima mnogo odlično urađenih zgrada.

Ima i novogradnje kvalitetno urađene, ali ne mnogo.
 
Radio sam na dosta projekata, i znam kakva je koja zgrada, ali ne bih da komentarišem ovde o tome. Jedino za Peticu Nbg mogu reći da je solidna, kao i A blok. Za manje projekte ima novogradnja 1800 eura kod Grand kafe Nbg.
 
Srbija nije ništa manje korumpirana od Turske, u samom vrhu smo po korupciji. To je onda raj za mešetarenje i nelegalne radnje, kao što je izgradnja visokorizicnih stambenih objekata, protivno svim građevinskim standardima. Ja bih sve ove idiote koji su odgovorni za tragediju epskih razmera u Turskoj poslala na doživotnu robiju, a posebno više i niže rukovodioce projekta, kao i inspektore koji su navodno nadgledali da li se sve radi po propisima. Direktno su odgovorni za smrt preko 30.000 ljudi. Istu kaznu treba da dobiju svi oni koji su u Srbiji gradili protivno propisima, nema veze što ovde nije bilo ozbiljnih zemljotresa.

Naravno da je i vlast u Turskoj itekako znala za ova mešetarenja i uzimala mito da zažmuri na jedno oko, ali se svi prave ludi. Građevinska mafija, kao i svaka druga ne može da mešetari ako nema utemeljenje u vlasti.

Uhvatili su jednog građevinskog investitora na granici, pokušao je da pobegne za Crnu Goru. Sledi mu doživotna robija. Prikazali su zgradu građevinske komore u Turskoj, ekstra kvalitetno urađena, preživela zemljotres bez problema. Zgrade u njenoj neposrednoj blizini sravnjene sa zemljom.

Znajući da smo apsolutno dno od države u svakom smislu i da smo u svetskom vrhu po korupciji, nemam dileme da je većina investitora gradila protivno građevinskim standardima, samo da zaradi što više.

Vidjela sam i dobro urađene novogradnje i one koje bih preskočila. Nemam veze sa građevinom, ali čim uđem u stan, odmah mi bude jasno da li to nešto vredi ili ne. Vidi se kvalitet materijala, to su stvari koje se ne mogu sakriti. Znam za primere starogradnje koja nije renovirana po 40 godina i koja i dalje funkcioniše više nego dobro. Za vreme socijalizma su se strogo poštovali standardi o gradnji i ima mnogo odlično urađenih zgrada.

Ima i novogradnje kvalitetno urađene, ali ne mnogo.
Znaci informacije je da mora da je uzasno jer je Srbija dno dna.

Ti nemas veze sa gradjevinom ali znas da procenis da li je objekat dobro konstruisan i statika kako treba kada udjes u stan.

OK, drugo nisam ni ocekivao.
 
Jeste malo jača cena, ali tamo na tom potezu za te pare može da se probere solidna ili dobra gradnja. Ako se imalo zatrese kod nas, jedino će Nbg blokovi održati cenu.
 
Znaci informacije je da mora da je uzasno jer je Srbija dno dna.

Ti nemas veze sa gradjevinom ali znas da procenis da li je objekat dobro konstruisan i statika kako treba kada udjes u stan.

OK, drugo nisam ni ocekivao.
Pa logično, čim korupcija cveta, fušeri se na sve strane, samo da se zaradi više. Zašto je u Japanu građeno bez greške, sve po strogim standardima?

Zato što bi taj investitor ili inspektor koji bi se usudio da nešto mulja mimo građevinskih standarda, robijao doživotnu.

Čim korupcija i bezakonje cveta, cveta i zlo svake vrste. Uvozimo najgore đubre od hrane, najgore đubre od odeće, 95%je bofl. Isto je i u građevini.

Dovoljno je pogledati te nakaze iz građevinske mafije, kao iz horor filma da su pobegli. Ima ona nakaza od 200 kg, skoro je izjavio kako je potpuno nemoguće da cene padnu. id***. Šta normalno da čovek očekuje od takvih retardiranih likova.
 
Ja mislim da je primetno da je malo stalo ludilo, ali je jako jednostavno - cene nece padati dog god ljudi ovoliko jure za stanovima kao da je sad il nikad. Kad bi smo svi iskulirali na godinu dana, vratili se svako svojim kucama, sredili neke pomoćne prostorije da budu za zivot,strpili se malo, bilo bi sigurno.

Ovako imam utisak da svi stoje kao zapeti pistolj i cekaju cim vide nesto malo da je palo da nagrnu opet, a svi znamo da ce onda jelte, opet skočiti cene.

Ono sto sam za sad primetio jeste da idalje nista ne pada, a i stanovi idu, ali je malo bolja ponuda, kao sto je i Wolf rekao.

Juče sam video ok stan kod mene u kraju za 1500, gde do skoro nije moglo da se nadje ni za 1900. Al opet to su losije lokacije, pise uknjizen a nije itd. Sve u svemu nesto sto nije islo pre ove kuge ni za 1100.

Idalje su uglavnom prevare i jake cene i mislim da nikad nece biti opet kao 2020, a ako se nastavi ovako sa nepotrebnom navalom , samo ce rasti.

MI koliko god da patimo sto nismo ranije uzeli ipak mi je stvarno drago sto u tim mometima ludila i očaja nismo uzeli neku od onih užasa koje smo gledali, ispucalih, u getu, prizemljima, potkrovljima.
Ili sa sumnjivim papirima i gradjevinskim dozvolama, cisto da bi se skucili...

Većina njih kako gledam idalje se grade i posle svih rokova ili su ostali neuknjizeni (iako su se svi kleli samo sto nije pa ima gradjevinsku moze kredit itd).

Koliko god da je problem nemati svoju kucu, ili vratiti se kod roditelja, pravi je pakao uzeti neko zlo i preplatiti a onda otplacivati ceo život. Pa cak i da imas kes to je bacena para. Bolje pricekati i kupiti nesto normalno.
 
Morate znati da je ovo u Turskoj bio strašno jak zemljotres plitkog epicentra. I što je najgore, bila su dva odvojena, podjednako jaka. Prvi rastrese objekat, a drugi ga dokrajči. Dosta jače je treslo u Turskoj nego na CG primorju 1979. god. (6,9-7 stepeni). I u Srbiji i u CG se statički projektuje da izdrži dosta jake potrese jer smo seizmički nestabilni. Pogotovo CG primorje. Ni izvođači nisu ludi da se sa tim stvarima igraju. Uglavnom se rade jaka temeljenja debelim temeljnim pločama, a gore se podiže AB skeletna konstrukcija sa platnima, stubovima i horizontalnim serklažima i punim pločama, pa se kasnije zidaju prezide koje su nebitne. Projektanti kada projektuju sve debelo predimenzionisu jer znaju da su izvođači i majstori takvi kakvi jesu i da će nešto isfuseriti prilikom izvođenja. Pogotovo kod detalja armiranja jer im je to komplikovano i po njihovom pogledu na zivot to je "gubljenje vremena". Što se tiče statike, kod nas je gradnja dosta bolja nego u većini Evropskih zemalja. Pogotovo je to bio slučaj 80-ih od strane velikih izvodjača (Prvoborca, Energoprojekta, ostalih vojnih gradj.preduzeća), a i današnje novogradnje u Beogradu su sasvim korektne po tom pitanju što se može vidjeti prilikom grube gradnje. Današnji standard podzemnih garaža u novogradnji nas statički dosta štiti jer to iziskuje šipovanje i jednu ili dvije etaže kompletno odrađene od armiranog betona.
 
Morate znati da je ovo u Turskoj bio strašno jak zemljotres plitkog epicentra. I što je najgore, bila su dva odvojena, podjednako jaka. Prvi rastrese objekat, a drugi ga dokrajči. Dosta jače je treslo u Turskoj nego na CG primorju 1979. god. (6,9-7 stepeni). I u Srbiji i u CG se statički projektuje da izdrži dosta jake potrese jer smo seizmički nestabilni. Pogotovo CG primorje. Ni izvođači nisu ludi da se sa tim stvarima igraju. Uglavnom se rade jaka temeljenja debelim temeljnim pločama, a gore se podiže AB skeletna konstrukcija sa platnima, stubovima i horizontalnim serklažima i punim pločama, pa se kasnije zidaju prezide koje su nebitne. Projektanti kada projektuju sve debelo predimenzionisu jer znaju da su izvođači i majstori takvi kakvi jesu i da će nešto isfuseriti prilikom izvođenja. Pogotovo kod detalja armiranja jer im je to komplikovano i po njihovom pogledu na zivot to je "gubljenje vremena". Što se tiče statike, kod nas je gradnja dosta bolja nego u većini Evropskih zemalja. Pogotovo je to bio slučaj 80-ih od strane velikih izvodjača (Prvoborca, Energoprojekta, ostalih vojnih gradj.preduzeća), a i današnje novogradnje u Beogradu su sasvim korektne po tom pitanju što se može vidjeti prilikom grube gradnje. Današnji standard podzemnih garaža u novogradnji nas statički dosta štiti jer to iziskuje šipovanje i jednu ili dvije etaže kompletno odrađene od armiranog betona..
N/A
 
Ja mislim da je primetno da je malo stalo ludilo, ali je jako jednostavno - cene nece padati dog god ljudi ovoliko jure za stanovima kao da je sad il nikad. Kad bi smo svi iskulirali na godinu dana, vratili se svako svojim kucama, sredili neke pomoćne prostorije da budu za zivot,strpili se malo, bilo bi sigurno.

Ovako imam utisak da svi stoje kao zapeti pistolj i cekaju cim vide nesto malo da je palo da nagrnu opet, a svi znamo da ce onda jelte, opet skočiti cene.

Ono sto sam za sad primetio jeste da idalje nista ne pada, a i stanovi idu, ali je malo bolja ponuda, kao sto je i Wolf rekao.

Juče sam video ok stan kod mene u kraju za 1500, gde do skoro nije moglo da se nadje ni za 1900. Al opet to su losije lokacije, pise uknjizen a nije itd. Sve u svemu nesto sto nije islo pre ove kuge ni za 1100.

Idalje su uglavnom prevare i jake cene i mislim da nikad nece biti opet kao 2020, a ako se nastavi ovako sa nepotrebnom navalom , samo ce rasti.

MI koliko god da patimo sto nismo ranije uzeli ipak mi je stvarno drago sto u tim mometima ludila i očaja nismo uzeli neku od onih užasa koje smo gledali, ispucalih, u getu, prizemljima, potkrovljima.
Ili sa sumnjivim papirima i gradjevinskim dozvolama, cisto da bi se skucili...

Većina njih kako gledam idalje se grade i posle svih rokova ili su ostali neuknjizeni (iako su se svi kleli samo sto nije pa ima gradjevinsku moze kredit itd).

Koliko god da je problem nemati svoju kucu, ili vratiti se kod roditelja, pravi je pakao uzeti neko zlo i preplatiti a onda otplacivati ceo život. Pa cak i da imas kes to je bacena para. Bolje pricekati i kupiti nesto normalno.
Ne padaju cene, naprotiv, ali dosta stanova stoji, a stidljivo se pojavljuju novi koji probijaju plafon cena, što znači da neki prodavci pokušavaju da iskoriste trenutak da uhvate poslednji voz da prodaju po ovim cenama sada. Neki će uspeti, drugi će morati da spuštaju. Isto tako je bilo 2008-9.
 
Pa logično, čim korupcija cveta, fušeri se na sve strane, samo da se zaradi više. Zašto je u Japanu građeno bez greške, sve po strogim standardima?

Zato što bi taj investitor ili inspektor koji bi se usudio da nešto mulja mimo građevinskih standarda, robijao doživotnu.

Čim korupcija i bezakonje cveta, cveta i zlo svake vrste. Uvozimo najgore đubre od hrane, najgore đubre od odeće, 95%je bofl. Isto je i u građevini.

Dovoljno je pogledati te nakaze iz građevinske mafije, kao iz horor filma da su pobegli. Ima ona nakaza od 200 kg, skoro je izjavio kako je potpuno nemoguće da cene padnu. id***. Šta normalno da čovek očekuje od takvih retardiranih likova.
Eh kada bi znala kakvi su Japanci maheri laziranja izvestaja, ali dobro, to je zemlja o kojoj se najvise mitova siri, sto i oni podsticu.

Ostatak logickog sleda ne bih komentarisao, nama ce se zgrade srusiti jer neki lik iz gradjevinske mafije ima 200kg, mislim to je bas komentar za ruzicasti forum. Tamo se dosta vise pise osecajima, manje cinjenicama.
 
Ne padaju cene, naprotiv, ali dosta stanova stoji, a stidljivo se pojavljuju novi koji probijaju plafon cena, što znači da neki prodavci pokušavaju da iskoriste trenutak da uhvate poslednji voz da prodaju po ovim cenama sada. Neki će uspeti, drugi će morati da spuštaju. Isto tako je bilo 2008-9.
Nakon 2008/9 drzava je pokrenula projekat Stepa Stepanovic i Blok 72 gde su cene bile 1190 + PDV i drzava finansirala 10% kupca prvog stana beskamatnim kreditom.... to je oborilo cene... a Vučkova drzava je vodja povecanja cena i probijsnja rekorda.... kreiraju novu generaciju beskucnika...
 
Nakon 2008/9 drzava je pokrenula projekat Stepa Stepanovic i Blok 72 gde su cene bile 1190 + PDV i drzava finansirala 10% kupca prvog stana beskamatnim kreditom.... to je oborilo cene... a Vučkova drzava je vodja povecanja cena i probijsnja rekorda.... kreiraju novu generaciju beskucnika...
Imaš sada Zemunske kapije. Samo skeniraj fiskalne račune :cool:
 
Vrh