Šta je novo?

Cene nekretnina

ala ulecu neki novi registrovani od jutros :))

Ok vlasnice agencije ako je tebi islo lose u novembru i decembru to ne znaci da je svima. Imamo zvanicne podatke. Novembar je razbio :)
Kreditni kupci su tek 9% svih kupaca. Koga briga za kredit. Izgleda da svi kupuju sa gotovinskim placanjem :)
 
Kad bi znao kako se to racuna ne bi tako mislio…sve je kes osim cistog kredita, i kompenzacija i 25% vlasniku zemljista..ma idi
 
ala ulecu neki novi registrovani od jutros :))

Ok vlasnice agencije ako je tebi islo lose u novembru i decembru to ne znaci da je svima. Imamo zvanicne podatke.
Kreditni kupci su tek 9% svih kupaca. Koga briga za kredit. Izgleda da svi kupuju sa gotovinskim placanjem :)
Jedan kreditni kupac pravi lanac od 5,5 keš kupaca. Mika mora da uzme kredit od banke da bi Žika Pera Jova Bratislav i Stanislav kupili stan za keš. Zato kreditni kupci vuku celokupnu kupoprodaju. Manji deo novca potiče od kriminala, prostitucije, korupcije, legalnih biznisa.
 
vradovic je iz dijaspore.

Ne dizu lancane prodaje prodaju. Prodaju dize dijaspora i novogradnje po gradu ukljucujuci i Beograd na vodi. To je @Wolf vec dao neku mini analizu.
 
Dijaspora radi sa BNV direktno najcesce ili sa renomiranim agencijama ili nekada ni ne znas da su iz
dijaspore jer se ni ne predstave, posto svi imaju dokumenta kao da su tu.

Pogledaj Savski Venac. Razbise.

Da li mozes da nam kazes kako se zove agencija?
 
presli smo kolicinu izgradnje novih kvadrata ne samo Budimpeste nego i neke vece gradove.
Jao, kakvo lupanje. Kod nas cene i jesu poludele jer je ponuda nikakva, stanogradnja nikakva. Par većih projekata i gomila od po par desetina stanova.
Kad već porediš sa Budimpeštom, evo ti dokaza da je ona u trećem kvartalu 2022 izbacila malom manji broj stanova kao cela Srbija u celoj 2021 (nema podataka za 2022 ovde). Prema tome jedna budimpešta (koja nije nikakav poseban primer, postoje primeri gradova sa mnogo više stanogradnje) godišnje izbacuje mnogo više novih stanova nego cela Srbija
Budimpešta 3 kvartal 2022. Nisam baš do kraja sabrao po distriktima, ali sigurno je preko 20-22 hiljade.
Srbija u celoj 2021 - oborila sopstveni rekord, ali samo 28000 u celoj godini u celoj Srbiji je daleko od respektabilnih broja.
 
to ne znaci da neko drugi ne zakljucuje vise. Vrlo je moguce da se samo prelilo na druge agencije. Imas zvanicne podatke i ne treba sad praviti sumnju na te podatke.
TI kazes pad od novembra a evidentno je da nema pada.
 
znaci 40-50 stanova mesecno :)
Eto koliko se razumes
Stopa odustajanja i kad napravimo ugovor je 20% ja naravno platim uvek advokata, drugo taj broj podelis sa dva posto je uglavnom predugovor i ugovor, 2% je u 80% slucajeva, platim porez, agenta…
Oko 20 zakljucenih kupoprodaja mesecno u najboljim danima
 
to ne znaci da neko drugi ne zakljucuje vise. Vrlo je moguce da se samo prelilo na druge agencije. Imas zvanicne podatke i ne treba sad praviti sumnju na te podatke.
TI kazes pad od novembra a evidentno je da nema pada.
Nije tačno. U decembru je zabeležen pad kupoprodaje od 15% u odnosu na isti period prošle godine. Sad je euribor prešao trojku i Sigurna sam da je pad još veći.
 
Ali ne mogu da se zalim..dobro je

I BNV rade svi, a ne samo elitnije agencije
Ne rade svi nego ko ima ugovor sa BNV. Ali najvise prodaje par agencija i naravno oni sami direktno.

Ti si bio nejasan kada si rekao "prodje mi 20 ugovora". Ok 20 komada nije lose. Koliko agenata ima agencija? 30?
 
Eto koliko se razumes
Stopa odustajanja i kad napravimo ugovor je 20% ja naravno platim uvek advokata, drugo taj broj podelis sa dva posto je uglavnom predugovor i ugovor, 2% je u 80% slucajeva, platim porez, agenta…
Oko 20 zakljucenih kupoprodaja mesecno u najboljim danima
Zar ne bi bilo logično da bi agenti idete po forumima i ubeđujete ljude da kupoprodaja i dalje sjajno ide, prodali ste sve suterene i golubarnike, kako bi još neku naivnu ovčicu navukli na kupovinu, pre sunovrata cena nekretnina koji sledi, jednako kao i u svetu?
 
Nije tačno. U decembru je zabeležen pad kupoprodaje od 15% u odnosu na isti period prošle godine. Sad je euribor prešao trojku i Sigurna sam da je pad još veći.
Kako pad od 15%?? Opet :))))

Screenshot 2023-02-05 at 11.58.18 PM.png


Screenshot 2023-02-05 at 11.58.24 PM.png
 
Nije tačno. U decembru je zabeležen pad kupoprodaje od 15% u odnosu na isti period prošle godine. Sad je euribor prešao trojku i Sigurna sam da je pad još veći.
Na sajtu pise da je isti broj kupoprodaja kao prosli decembar. Doduse starigradnje su pale 10% one su mozda merodavnije. Svakako da 15% pad nigde ne stoji jos.
 
Vrh