Šta je novo?

Cene nekretnina

Jel moguce ovo zaista:
Jer ako neko objasnjava da je bila inflacija i da zbog toga nekretnine skacu, onda bi vrednost EPSA trebala da skoci 50% u odnosu na 2012-tu.

Mislim da vrednost kapitala i procenjena vrednost preduzeca nisu ekvivalentni pojmovi ali voleo bih da cujem od nekoga ko se razume.

Inace, gradonacelnik ce ti izgleda ispuni jednu zelju:

 
Mislim da vrednost kapitala i procenjena vrednost preduzeca nisu ekvivalentni pojmovi ali voleo bih da cujem od nekoga ko se razume.

Inace, gradonacelnik ce ti izgleda ispuni jednu zelju:

Bravo. Kao što se do sada da Savskog keja nije video Kalemegdan, tako se sada iz parka Ušće više neće videti VRO. Pa još prolaz svih automobila i kamiona da uništi i staze i park. I da se šuma iz šiblje uz reku dodatno unište.

Samo beton braćo, samo beton!
 
Bravo. Kao što se do sada da Savskog keja nije video Kalemegdan, tako se sada iz parka Ušće više neće videti VRO. Pa još prolaz svih automobila i kamiona da uništi i staze i park. I da se šuma iz šiblje uz reku dodatno unište.

Samo beton braćo, samo beton!
Ali tu i sada ima splavova?

Ja sam znao da se i na objektivno pozitivnu vest ovde ne moze dobiti razuman komentar ali ‘unistice se siblje’ mi nije bilo na bingo kartici haha.
 
Prvi covek grada ilegalno gradi i prosiruje svoju kucu uzurpirajuci komsijske parcele i nanoseci im stetu na objektima, a u isto vreme hoce da sredi priobalje jer mu je mnogo stalo do istih tih sugrađana. I njemu neko treba da veruje da ima dobre namere u interesu grada? Kakvu on reputaciju moze da ima na osnovu svega prethodnog sto je uradio u politici?

Jel te nije sramota da saljes tog lika kako nam obecava nesto lepo i to jos sa propagandne televizije, pri tom da se cudis kako na "objektivno dobru vest" neko ima nesto da prigovori? Jel te nije blam Defke?
 
Prvi covek grada ilegalno gradi i prosiruje svoju kucu uzurpirajuci komsijske parcele i nanoseci im stetu na objektima, a u isto vreme hoce da sredi priobalje jer mu je mnogo stalo do istih tih sugrađana. I njemu neko treba da veruje da ima dobre namere u interesu grada? Kakvu on reputaciju moze da ima na osnovu svega prethodnog sto je uradio u politici?

Jel te nije sramota da saljes tog lika kako nam obecava nesto lepo i to jos sa propagandne televizije, pri tom da se cudis kako na "objektivno dobru vest" neko ima nesto da prigovori? Jel te nije blam Defke?
Bio bi me blam da shvatam politiku i pitanja razvoja na tako detinjast nacin.

Pazi sad ovaj koncept, jesi znao da je moguce da neko radi stvari za sopstvenu korist, da bude i generalno losa osoba (ne preterano retka pojava u politici), a da to ne znaci da sve sto veoma kompleksna organizacija koje je on deo radi, u ovom slucaju grad Beograd, bude lose i zlonamerno?

Takodje jos jedna sumanuta ideja, jesi znao da je moguce komentarisati odluke grada Beograda bez da to obavezno bude uvaljano u misljenje o licnosti i moralu gradonacelnika?
 
Komentari ovde me stalno podsecaju na sjajan tekst koji sam citao pre tri godine:


Romanian politics in the 1930s was a classic widening gyre, spread out over a decade, and policy followed the classic Long Now formula – more and more economic stimulus, more and more political fear-mongering. This was true of the fascists, for sure. IT WAS ALSO TRUE OF THE LIBERALS.

By February 1938, when King Carol II dissolved the parliament, nothing mattered anymore in Romanian politics. There was no “truth”. There was only narrative. There was only spectacle. There was only the naked exercise of power and the celebration of that naked exercise of power. You didn’t just seize control. You seized control, and then you threw yourself a big parade for doing it. This was true of the fascists, for sure. IT WAS ALSO TRUE OF THE LIBERALS.

That’s the kicker of Rhinoceros. It wasn’t just the bad guys who turned. It was everyone.

Just like it’s not just the bad guys who are becoming rhinoceroses in America today. It’s everyone.
 
Šest godina sam na Banovom brdu plaćao stanarinu 200 evra mesečno (kompletno renoviran stan od 50m2, drugi sprat, 100m od Požeške). S obzirom da mi je u ovom trenutku potrebna još jedna soba, pre nekoliko dana sam se preselio u nov stan, 60m2, nov nameštaj, odlična lokacija na Banovom brdu, prvi sprat, stanarina 450 evra.
 
Vradovicu, posto su stanovi u Honolulu na vodi, mislim na solitere do nekih 100 metara od plaze?
 
Ukoliko još ne znate čika vradović je kao najbolji agent za nekretnine i dobio da prodaje najveći projekat u Bg ali kao šef. Ja bih na vašem mestu pazio da ne pljujem po tom projektu. Smejurija živi u Usa a uvek je na portalu. On spava od 4 ujutru do 11, 12. Pa sam je priznao da radi na prodaji stanova.
 
Ukoliko još ne znate čika vradović je kao najbolji agent za nekretnine i dobio da prodaje najveći projekat u Bg ali kao šef. Ja bih na vašem mestu pazio da ne pljujem po tom projektu. Smejurija živi u Usa a uvek je na portalu. On spava od 4 ujutru do 11, 12. Pa sam je priznao da radi na prodaji stanova.
Kako tebi da verujem kad si Sava Sava, a zivis na Dunavu?
 
Postoji zeleni pojas uz reku od Keopsa do ušća. Izgradnja novih splavova u enormnim gabaritima koje novi propisi omogućavaju lako može da dovede do betonizacije cele obale.

O pardon, uređenja priobalja Dunava i izgradnja vodoutvrde.

Da postoji mnogo splavova tu već, srećom deo se ne vidi jer je zaklonjen tim zelenilom.
Prebacivanje svih Beogradskih splavova tu će učiniti da se ni reka ni VRO ne vide.
 
Postoji zeleni pojas uz reku od Keopsa do ušća. Izgradnja novih splavova u enormnim gabaritima koje novi propisi omogućavaju lako može da dovede do betonizacije cele obale.

O pardon, uređenja priobalja Dunava i izgradnja vodoutvrde.

Da postoji mnogo splavova tu već, srećom deo se ne vidi jer je zaklonjen tim zelenilom.
Prebacivanje svih Beogradskih splavova tu će učiniti da se ni reka ni VRO ne vide.
Odakle ideja da ce biti prebaceni svi Beogradski splavovi tamo?
Koji su to enormni gabariti po novim propisima? Ne mogu nigde da nadjem, jel to nagadjanje ili je negde objavljeno, ili tek treba da se donese?

VRO se ni sad ne vidi odatle, pri tom splavovi bi trebali da budu na tri sprata i nacickani jedan do drugog da bi ga zaklonili jace nego rastinje sad.
 
Šest godina sam na Banovom brdu plaćao stanarinu 200 evra mesečno (kompletno renoviran stan od 50m2, drugi sprat, 100m od Požeške). S obzirom da mi je u ovom trenutku potrebna još jedna soba, pre nekoliko dana sam se preselio u nov stan, 60m2, nov nameštaj, odlična lokacija na Banovom brdu, prvi sprat, stanarina 450 evra.
Gde to tačno, koja zgrada? To ispada i jeftino tih 450 evra sa novim nameštajem, koliko god to zvučalo suludo. Kako te je pogodila razlika od 250 evra, jel si nerado platio ili ti ne menja puno situaciju? Ja ne mogu da zamislim ove cene najma stana u odnosu na prosečne plate u Srbiji, kako ljudi izdvoje 50% primanja za stan, pogotovo recimo ako žive od jedne plate, to mi je nezamislivo.
 
Komentari ovde me stalno podsecaju na sjajan tekst koji sam citao pre tri godine:

@Igore ovaj non-sense post o nekoj epsiloj teoriji ostavljaš i to na temi cene nekretnina, a moje oduševljenje poznavanjem engleskog jezika dotičnog smatraš off topic i obrišeš ?!
 
1673734626206.png

www.aquavistapark.com

Varna grad na obali mora gde počinju plaze Zlatni pesak, novi projekat…a pro po Bugarske…
1673735191974.jpeg


Predpostavljam da su cene gradjevinskih materijala u Bugarskoj mnogo niže nego kod nas…
A dobili su i prvog “jednoroga” u IT segmentu u 2021 godini, mi nismo ni blizu…
 
Poslednja izmena:
Pogledajte prilog 152418
www.aquavistapark.com

Varna grad na obali mora gde počinju plaze Zlatni pesak, novi projekat…a pro po Bugarske…
Pogledajte prilog 152420

Predpostavljam da su cene gradjevinskih materijala u Bugarskoj mnogo niže nego kod nas…
A dobili su i prvog “jednoroga” u IT segmentu u 2021 godini, mi nismo ni blizu…
Zbog toga se i vodi cela diskusija o cenam nekretnina ovde. Bukvalno su barem duplo vece nego sto bi bila neka normalna cena. Znam, sad ce se javiti neki pametnjakovici koji ce objasnajvati da cena zavisi od ponude i traznje, bla, bla, ali to je samo jos jedan dokaz da cenu stanova ne diktiuraju troskovi, nego su rezultat razlicitih manuluplacija na trzistu, kao stu su vec pomenuto pranje para, smanjivanje ponude putem sprecavanja trgovine neuknjizenim nekretninama i sl.
 
Vrh