Šta je novo?

Cene nekretnina

Drzava ima itekako jake mehanizme. Sta mislis, zasto je kurs 117.5 vec 7-8 godina? ;)
Da li to znači da turska država ima slabe mehanizme jer ima izuzetnu inflaciju i lira stalno pada? Izlazi da je Srbija jaka država pa zato ima stabilan kurs ili su ovdašnji ekonomski manipulatori u svetskom vrhu pa uspevaju da veštački drže kurs 10 godina. Onda se ne nadajte padu cena nekretnina, jer što ne može Lagardova , može Jorgovanka, što nije mogla Trusova, može Vučić.
 
инфлација је следствена низу, "контекстуалних" фактора, који су покадкад, део државног деловања, а чешће, ван њене контроле

шта је "контекст"?

семантика, али рецимо, окружујући фактори+унутрашњи, а у неком односу - e. g. Слободан&co, нису самостално произвели колапс у првој половини 90их, но су били део тог алгоритма хаварије :)
To je ono što većina ljudi, na žalost ne razume. Hiperinflacija je isključivo odluka vlasti. Sasvim lepo je dinar mogao da bude stabilan devedesetih, mada bi se teško živelo zbog rata, sankcija i raspada SFRJ. Međutim, hiperinflacija je omogućila veliko presipanje kapitala iz državnog i društvenog vlasništva u privatne džepove ljudi bliskih vlasti.
 
Porediti pusenje i preterano jedenje slatkog sa zagadjenjem vazduha nema nikakve logike. Prvo je licna odluka pojedunca koju moze promeniti u svakom trenutku, ali bira da to ne uradi zbog hedonizma, slabe volje…

Inace meni je krivo sto moja zena ne voli selo i prirodu, inace kupio bih ono zemljiste kod Cacka danas. Za 5000 evra dobiti onoliko zemljiste, koje ima onako lep pogled je po meni odlicna ponuda.
 
Porediti pusenje i preterano jedenje slatkog sa zagadjenjem vazduha nema nikakve logike. Prvo je licna odluka pojedunca koju moze promeniti u svakom trenutku, ali bira da to ne uradi zbog hedonizma, slabe volje…

Inace meni je krivo sto moja zena ne voli selo i prirodu, inace kupio bih ono zemljiste kod Cacka danas. Za 5000 evra dobiti onoliko zemljiste, koje ima onako lep pogled je po meni odlicna ponuda.
Ima logike da su to faktori rizika. Neko umre od srčanog udara a faktori rizika su genetika, gojaznost, loša ishrana, pušenje, razne stvari i na nekom mestu aerozagađenje. Zato je reći da aerozagađenje izaziva 15.000 smrti godišnje u Srbiji manipulacija. Da kažu preranih smrti, pa u redu.

Ja sam prvi za to da se reši problem zagađivača vazduha, ali to su pre svega individualna ložišta. Da su termoenergane glavni uzrok, aerozagađenje bi bilo stabilno cele godine, a ono ima izrazito sezonski karakter.

Kada počne priča o zatvaranju termoenergana na ugalj, a na to brzo pređu ti što spominju 15.000 smrti, deluje mi da je to priča nekog lobija. Nije realno da zamenimo ugalj nečim održivim u dogledno vreme. Evo, u Evropi ponovo vraćaju ugalj, posle stotina milijardi uloženih u vetrenjače i solarnu. Jer će više ljudi umreti od hladnoće i siromaštva, nego od aerozagađenja. Kada bi ukinuli ugalj imali bi 50 000 smrti od smrzavanja i siromaštva. Ugalj imamo, relativno je jeftin i to je to. Jednog dana ćemo morati da napravimo nuklearku ili da pravimo struju na plin. Vetrenjače i solarna su skupo, nepouzdano rešenje. Srećni smo da imamo 30% struje iz hidrocentrala i tu ima nešto prostora za poboljšanje.. Da bi mogli koliko-toliko da koristimo vetrenjače, morali bi da gradimo reverzibilne hidrocentrale, a to je skupo i dugo traje da se taj sistem napravi.

Ljudi koji bi odmah da ukinemo ugalj, nemaju pojma ili su neki lobisti. Recimo, morali bi da uvozimo struju.

Isto, kada počne priča o saobraćaju, ježim se priča o zabranjivanju vožnje po gradu.. O električnim automobilima da ne pričam. Svako ko se malo razume u problematiku, zna da će obavezno uvođenje električnih automobila dovesti do toga, da većina neće moći da ih priušti, a uopšte nisu ekološki s obzirom koliko se uništava okolina pri rudarenju litijuma, kobalta i svašta nečeg. Da ne govorimo o odlaganju starih baterija.

I na kraju krajeva, aerozagađenje je neznatan faktor u nečijoj odluci da kupi ili ne kupi stan u Beogradu. Zato ga ne treba toliko potezati. Kod mene u kraju sam imao problem sa paljenjem gume, pa smo zvali nadležne dok na kraju to nisu rešili, a nismo pojurili da otkazujemo ili prodajemo stanove.
 
I na kraju krajeva, aerozagađenje je neznatan faktor u nečijoj odluci da kupi ili ne kupi stan u Beogradu. Zato ga ne treba toliko potezati. Kod mene u kraju sam imao problem sa paljenjem gume, pa smo zvali nadležne dok na kraju to nisu rešili, a nismo pojurili da otkazujemo ili prodajemo stanove.
Jel može ugrubo koji je to kraj pošto dosta nas ima isti problem koji ne uspevamo da rešimo. I kako ste ga na kraju rešili, ako može više info. Thx.
 
Slzem se sa napisanim, posebno da zagadjenje vazduha ne utice toliko na kupovinu stanova. Isto mi je nelogicno kada ljudi kazu:kako kupujete stanove u Bgu kad su u Sofiji jeftiniji, a ima i metro. Ljudi zive i rade tu, tu im deca idu u skolu, tu traze da kupe stan. U Sofiji nemaju nikakvog posla. To moze biti izreceno samo kao argument da su cene precenjene u poredjenju sa okruzenjem.
Apsolutno je tacno da je zagadjenje najvecim delom od individualnih lozista, mada se mnogo zagadjuje i termoelektranama. To naravno ne znaci da treba gasiti iste, nego aktivno traziti nacine da se smanji zagadjenje. Po meni, vetrenjace i solar su igracke za ekstremno leve/zelene a jedina prava opcija za sada je nuklearna energija. Evo, pre manje od nedelju dana su naucnici prvi put uspeli i da proizvedu vise energije fuzijom nego sto su utrosili, ali to je verovatno nesto sto ce nasa deca/unuci koristiti.
Da ne lutam mnogo od teme, mislim da treba kupovati kada se ukaze prilika kao ono zemljiste za 5 hiljada evra. Ocekujem porast cene zemlje, a stanovi ce po mojoj proceni blago rasti ili stagnirati u velikim centrima, a padati u ostatku Srbije.
 
Koliko stanova u Beoradu nema mogucnost prikljucivanja na toplanu odnosno gasovod?
 
Daj samo i URL kada postavis tako da vidimo source.

Treba da se ima na umu da je relan prosek nesto visi od prikazanog na cenenekretnina.rs zato sto ima gomilu jeftinih stanova.
Ovo je primer ugovora gde ljudi stavljaju kao 350e po m2. Ovo je opcija tipa prodaju bratu, rodjaku i slicno (najverovatnije) ili tipa hoce da ustede na porezu na dobit ili nesto.
Po meni takve nekretnine treba neko da ispita zasto su stavljali tako nisku cenu po m2. Da je kanta za smece pa bi vredela vise.


Pogledajte prilog 151285
Treba da se ima na umu da je realan presek cena na oglasima na sajtovima 4zida rs, nekretnine rs i druge nesto nizi jer ima gomilu laznih oglasa jer agencije postavljaju lazne oglase da bi dizali statistiku prosecne cene stanova..
 
Evo pitanja. Kada se kupuje zemlja po Srbiji kako i gde proveriti da li je plac na površini ili pored budućeg rudnika?
 
Slicno je i u statistici za Kopaonik. Ima ugovora od 900 EUR/kvm a u istom komsiluku ima i 2600 EUR/kvm. A sta mislite da se prikaze i medijana a ne prosecna cena?

Tako je, jednostavno na tržištu ne postoje tako jeftini kvadrati! Na Zlatiboru najjeftinije novogradnje nema ispod 1400 evra, na pola puta do centra je oko 1700 a bliže centru 2000. Pričamo o Standard gradnji! Tako da je prosek veći bar za 200-300 evra od prikazanog

Inače skoro je prodata parcela van centra za oko 90.000 evra po aru!! Mislim da taj ko je toliko platio ne namerava da spušta cenu novogradnje

I jedna lepa vest za Zlatibor, gradiće se nova gondola...ako ovako nastave biće to nešto specijalno u svetu, da gondolom obilaziš planine i vrhove i uživaš u lepoti Srbije. Ma da bih se lično ja odmah fokusirao na onaj stari san da povežu Zlatibor i Mokru Goru gondolom, mislim da bi to tek bilo nešto neviđeno u svetu
 
Zagadjenje vazduha u Beogradu postoji i leti. Ni blizu kao zimi, ali ga ima.

Ima na YouTube snimaka crne masne prašine u centru Beograda. Te crne masne okruglaste krupne prašine ima i leti u nekom delovima grada(u manjoj meri, ali ima) što znači da to zagadjenje dolazi od termoelektrane i posledica je loženja uglja lošijeg kvaliteta nego pre nekoliko godina.

U zimskim, hladnim danima je zagadjennje veće, dodatni razlog je to što hladan i prljav vazduh ostaj zalepljen za tlo.
 
Isto mi je nelogicno kada ljudi kazu:kako kupujete stanove u Bgu kad su u Sofiji jeftiniji, a ima i metro. Ljudi zive i rade tu, tu im deca idu u skolu, tu traze da kupe stan. U Sofiji nemaju nikakvog posla.
Neki od nas imaju slobodu izbora mesta zivota jer se bave takvim poslovima. Evo, ja sam programer, mogu raditi i sa meseca. Nakon sto sam bio uveren da je Beograd idealno mesto za mene jer smo zaradjivali kao na zapadu, a trosili ovde, ove cene nekretnina ozbiljno mute racunicu. je***o, nije normalno da su prosečne cene kvadrata u Hjustonu u Teksasu jeftinije nego ovde.

Eto, bas sa par kolega gledamo cene po Trstu ovih dana. Ono sto bi me u beogradu kostalo 300+ hiljada (trosoban stan sa garazom), tamo nalazim za 120-140, pri tome, klima mnogo bolja, na moru si, bliže ti evropa, tu je blizu i skijanje i letovanje i jeftini letovi i mnogo mesta za putovanja i izlete. Kad se pozelis domovine, i to je blizu.
Koliko stanova u Beoradu nema mogucnost prikljucivanja na toplanu odnosno gasovod?
I dan danas se grade mnoge zgrade bez ijednog i drugog, iako postoje uslovi. Ako nam je cilj toplofikacija, prvo uvesti obavezno za sve nove zgrade u zonama dostupnosti, sto realno jeste gotovo celi grad.
Sada sve zavisi da li investitor hoce ili nece, nekada zgrada pored zgrade, jedna ima prikljucak na toplanu, a druga nema, nego pise EG, sto je grejanje na struju, preko kotla.

Moze se to i posle ugradjivati, ali je ruzno, a pretpostavljam i skuplje. Živim u zgradi izgradjenoj pre WWII, u kojoj je 90ih nahnadno uvedeno grejanje iz toplane, kroz hodnike zgrade + vodovi uz plafon u stanu. Malo je ruzno, ali radi...

Mada neka nova poboljšanja u vazduh vazduh toplotnim pumpama zapravo dovode u pitanje isplativnost takvih sistema u budućnosti, uzimajući u obzir da prirodni gas nikad nece biti jeftin kao do sada, a cak i da je jeftin, sa modernim toplotnim pumpama isplativije je od njega praviti struju, a na dalje, tu struju koristiti u toplotnoj pumpi... Ali za to nam treba stabilan elektro-energetski sistem, što nemamo. Možda kad konačno izgradimo neku nuklearku...
 
Nakon sto sam bio uveren da je Beograd idealno mesto za mene jer smo zaradjivali kao na zapadu
Neistina, lako je proveriva informacija. Glavni razlog postojanja stranih firmi u Beogradu su niži troškovi i niže plate. Zašto bi inače strane firme otvarale kancelarije u Beogradu?

Eto, bas sa par kolega gledamo cene po Trstu ovih dana. Ono sto bi me u beogradu kostalo 300+ hiljada (trosoban stan sa garazom), tamo nalazim za 120-140
Trst je i pre 10 godina bio jeftiniji od Beograda. To je grad koji je ostao bez značaja i industrije, grad koji izumire, ima konstantan pad stanovništva https://en.m.wikipedia.org/wiki/Trieste
 
Poslednja izmena:
Neistina, lako je proveriva informacija. Glavni razlog postojanja stranih firmi u Beogradu su niži troškovi i niže plate. Zašto bi inače strane firme otvarale kancelarije u Beogradu?
Nisu strane firme samo one u kojima se motaju kablovi za minimalac. Postoje kompanije koje plaćaju u Srbiji slično kao i u zemljama EU, naravno ne svakoga ali određene pozicije da. Druga stvar je da u Srbiji ne postoji progresivno oporezivanje dohotka, pa zaposlenima ostaje daleko veći neto prihod nego što bi bio na zapadu za istu bruto platu.
 
Nisu strane firme samo one u kojima se motaju kablovi za minimalac. Postoje kompanije koje plaćaju u Srbiji slično kao i u zemljama EU, naravno ne svakoga ali određene pozicije da. Druga stvar je da u Srbiji ne postoji progresivno oporezivanje dohotka, pa zaposlenima ostaje daleko veći neto prihod nego što bi bio na zapadu za istu bruto platu.

Forumaš Stijak je napisao da je programer, tako da je reč o IT industriji, ne o motaonama. Takodje je napisao, citiram: "jer smo zaradjivali", što znači da misli na celu industriju li neku grupu zaposlenih, dakle prosek nekih ljudi.

I dalje stoji glavni razlog dolaska stranih firmi u Srbiju, vrlo je jednostavno - niže plate. Za sve pozicije su niže plate u Srbiji.

Jer, da su iste plate (ili gotovo iste), onda bi srpske firme zapošljavale po Njujorku, San Francisku, Berlinu, Cirihu, Stokholmu, Dablinu i Londonu programere.

Ili, ako su iste plate, to znači da ovi nedavno otpušteni iz FB, Tvitera i Intela mogu da nastave da rade u Srbiji za istu platu, kao što su imali u Kaliforniji. Ali, to se ne dešava, jer ni neto ni bruto prosečne plate programera nisu iste u Srbiji i na 'zapadu'. Naravno da su više na zapadu.

Da dodamo i dobijanje akcija firmi (Amazon, Microsof, Google itd su primer), koje je obogatilo neke programere na zapadu pre korone, dok u Srbiji to gotovo da ne postoji.

Šta može da se dobije od dobara za novac u kojoj zemlji, to je druga tema. Slažem se da su ovde uglavnom manji porez i doprinosi (neke EU zemlje ne oporezuju dođoše radnike xx godina, podsticajna mera), ali to je takodje druga tema.

Na kraju, zaključak je isti. Nije istina da su bruto ili neto plate programera u Srbiji i na zapadu iste, ili za nijansu slicne. U Sloveniji su veće prosečna plate programera (istina, ne drastično, mogu i uporedne linkove da vam dostavim, ako vas zanima), a da ne pričamo o bogatim zemljama EU ili US.

Uopšte, idea o istim platama za taj posao tamo i ovde je vrlo maštovita, da se fino izrazim :)
 
Zaključak da je Srbija propala kao država odavno poznat.
Nekoliko strana unazad je neko pomenuo Arčibalda Rajsa, a u Arčibaldovoj knjizi piše da je zemlja propala još 1918.
 
Poslednja izmena:

Ukupan broj vazecih residence permits je 400k, i manji je za 200k u odnosu na 2010.

Drzavljanatvo je dobilo 9k ljudi godisnje i taj broj je isto u padu, znaci te residence permits nikako nisu sve pretvorene u drzavljanstva.

Naravno da efekat migracija nije samo 19k, prosli put su popis bojkotovali Albanci, automatski znaci da je broj veci, ali nije ni 400k, jer nije svaki novi residence permit i trajno iseljenje, to je podjednaka budalastina.

Moja tasta sezonski redi poljoprivredu u Austriji, kao i stotine ljudi iz njihovog sela, oni svi imaju boravisne dozvole a nisu otisli iz Srbije za stalno. Tako funkcionise pola sela po Srbiji.

Mit je da gro nasih emigranata cine obrazovani mladi koji se sele za stalno. Prosek je zapravo kao i u zemlji, velika vecina su niskokvalifikovani sezonski radnici.

U prilog tome govori i 18% boravisnih dozvola u Hrvatskoj, to su generalno ljudi koji konobarisu leti na obali.

Dakle, sigurno se nije samo 19k ljudi odselilo (ali to popis i ne govori, kada se dodaju Albanci i greske sa proslog popisa broj je veci). Takodje, sigurno se nije ni 400k odselilo.

I)
Legalno nastanjeni 5 i vise godina permit u EU iz Srbije (bez Kosova):

2016*: 252.385
2021: 413.016

=rast 161k za 5 godina (32k godisnje)

*pre 2016. druga metodologija

Broj dozvola za sezonski rad 2016-2021 u EU (uklj. obnova) Srbima (bez Kosova) 12.627

--> dosta njih ostaje u EU

(izvor: Eurostat)

+USA, Australija, Kanada, Svajcarska, UK ...

II)
Albanci

Broj stanovnika Medvedje, Bujanovca i Preseva:
2011: 29k
2022: 122k
Razlika: 93k

+19k = 112k - i dalje znacajno manje od cifara iz inostranstva.
 
Poslednja izmena:
Jel može ugrubo koji je to kraj pošto dosta nas ima isti problem koji ne uspevamo da rešimo. I kako ste ga na kraju rešili, ako može više info. Thx.
Paviljoni pored ulice Tošin Bunar. Ja sam x puta zvao razne inspekcije, oni su mi pričali kako ne mogu bez policije, jer nisu u stanju da legitimišu i privedu prestupnike, pa sam zvao i policiju, pa su me oni opet prebacivali, ali sam bio mnogo dosadan, a i komšije su isto stalno zvale. Pretpostavljam da su zvali i s one strane Kalvarije koja gleda na Dom Penzionera, jer je tamo smrdelo još gore. Ja sam stekao utisak da smo im mnogo dosađivali, pa su nadležni nešto i uradili, jer je smrad prestao i nema ga već godinama. E, sad, možda je samo slučajnost ili su se prestupnici preselili na drugu lokaciju.
 
Forumaš Stijak je napisao da je programer, tako da je reč o IT industriji, ne o motaonama. Takodje je napisao, citiram: "jer smo zaradjivali", što znači da misli na celu industriju li neku grupu zaposlenih, dakle prosek nekih ljudi.

I dalje stoji glavni razlog dolaska stranih firmi u Srbiju, vrlo je jednostavno - niže plate. Za sve pozicije su niže plate u Srbiji.

Jer, da su iste plate (ili gotovo iste), onda bi srpske firme zapošljavale po Njujorku, San Francisku, Berlinu, Cirihu, Stokholmu, Dablinu i Londonu programere.

Ili, ako su iste plate, to znači da ovi nedavno otpušteni iz FB, Tvitera i Intela mogu da nastave da rade u Srbiji za istu platu, kao što su imali u Kaliforniji. Ali, to se ne dešava, jer ni neto ni bruto prosečne plate programera nisu iste u Srbiji i na 'zapadu'. Naravno da su više na zapadu.

Da dodamo i dobijanje akcija firmi (Amazon, Microsof, Google itd su primer), koje je obogatilo neke programere na zapadu pre korone, dok u Srbiji to gotovo da ne postoji.

Šta može da se dobije od dobara za novac u kojoj zemlji, to je druga tema. Slažem se da su ovde uglavnom manji porez i doprinosi (neke EU zemlje ne oporezuju dođoše radnike xx godina, podsticajna mera), ali to je takodje druga tema.

Na kraju, zaključak je isti. Nije istina da su bruto ili neto plate programera u Srbiji i na zapadu iste, ili za nijansu slicne. U Sloveniji su veće prosečna plate programera (istina, ne drastično, mogu i uporedne linkove da vam dostavim, ako vas zanima), a da ne pričamo o bogatim zemljama EU ili US.

Uopšte, idea o istim platama za taj posao tamo i ovde je vrlo maštovita, da se fino izrazim :)
Upravo zato što govorimo o programerima naveo sam da su plate komparabilne u Srbiji i u EU. Za čitav niz drugih profesija, od rada u fabričkom pogonu do kardiohirurgije, plate u EU su višestruko veće nego u Srbiji i uopšte nije za poređenje.

Evo konkretnih oglasa za posao za software developera u Nemačkoj, godišnje plate su između 40k i 90k bruto. U Srbiji su seniorske plate (za 5+ godina iskustva) oko 4k eur neto, odnosno 75k eur bruto, što je ako se poredi nivo iskustva vrlo slično Nemačkoj

Naravno, u svakoj profesiji pa i u ovoj postoje izuzeci koji zarađuju daleko više od proseka, ali 99% programera bilo u Nemačkoj bilo u Srbiji nisu taj kalibar i ne radi za Microsoft. Oni koji rade zaista imaju opcije i mogu da idu bilo gde u svetu gde požele, ali su programeri ovde svesni da taj odnos prihoda i troškova života za njih malo gde je povoljniji nego u Srbiji, zato mahom i ostaju ovde, za razliku of lekara, medicinski sestara, građevinskih radnika i raznoraznih drugih profila kvalifikovane radne snage koji se masovno iseljavaju.
 
Forumaš Stijak je napisao da je programer, tako da je reč o IT industriji, ne o motaonama. Takodje je napisao, citiram: "jer smo zaradjivali", što znači da misli na celu industriju li neku grupu zaposlenih, dakle prosek nekih ljudi.

I dalje stoji glavni razlog dolaska stranih firmi u Srbiju, vrlo je jednostavno - niže plate. Za sve pozicije su niže plate u Srbiji.

Jer, da su iste plate (ili gotovo iste), onda bi srpske firme zapošljavale po Njujorku, San Francisku, Berlinu, Cirihu, Stokholmu, Dablinu i Londonu programere.

Ili, ako su iste plate, to znači da ovi nedavno otpušteni iz FB, Tvitera i Intela mogu da nastave da rade u Srbiji za istu platu, kao što su imali u Kaliforniji. Ali, to se ne dešava, jer ni neto ni bruto prosečne plate programera nisu iste u Srbiji i na 'zapadu'. Naravno da su više na zapadu.

Da dodamo i dobijanje akcija firmi (Amazon, Microsof, Google itd su primer), koje je obogatilo neke programere na zapadu pre korone, dok u Srbiji to gotovo da ne postoji.

Šta može da se dobije od dobara za novac u kojoj zemlji, to je druga tema. Slažem se da su ovde uglavnom manji porez i doprinosi (neke EU zemlje ne oporezuju dođoše radnike xx godina, podsticajna mera), ali to je takodje druga tema.

Na kraju, zaključak je isti. Nije istina da su bruto ili neto plate programera u Srbiji i na zapadu iste, ili za nijansu slicne. U Sloveniji su veće prosečna plate programera (istina, ne drastično, mogu i uporedne linkove da vam dostavim, ako vas zanima), a da ne pričamo o bogatim zemljama EU ili US.

Uopšte, idea o istim platama za taj posao tamo i ovde je vrlo maštovita, da se fino izrazim :)
Pricao je o zivotu u Trstu, ne u San Francisku. IT plate u USA i u Evropi nisu za poredjenje, a sam San Francusko je drugi univerzum u odnosu na ostatak USA.

Navoditi samo Big Tech zaposlene u Silikonskoj Dolini kao neki reprezent prosecnog zapadnog IT strucnjaka je isto vrlo mastovito.

Americke firme kada dodju i zaposle ovde za nizu platu nego kuci to opet lako bude iznad evropskog proseka. A Italija nije neki IT gigant, da je vode sa tim prosekom.

Takodje, sve je vise firmi koje su potpuno globalno remote i placaju jednako gde god da zivis.

Dakle, iako ce dosta firmi platiti nize programera ovde nego kod kuce, to nije uvek slucaj, a i medju ‘zapadom’ postoje ogromne razlike. IT strucnjak koji u Srbiji zaradjuje vise od Nemca sa slicnim iskustvom nije redovna, ali nije ni toliko iznenadjujuca pojava vise.

Nase uspesne firme zaposljavaju ljude po Londonu, Berlinu i SFu. I toga ce verovatno biti sve vise kako nas IT ekosistem jaca.
 
I)
Legalno nastanjeni 5 i vise godina permit u EU iz Srbije (bez Kosova):

2016*: 252.385
2021: 413.016

=rast 161k za 5 godina (32k godisnje)

*pre 2016. druga metodologija

Broj dozvola za sezonski rad 2016-2021 u EU (uklj. obnova) Srbima (bez Kosova) 12.627

--> dosta njih ostaje u EU

(izvor: Eurostat)

+USA, Australija, Kanada, Svajcarska, UK ...

II)
Albanci

Broj stanovnika Medvedje, Bujanovca i Preseva:
2011: 29k
2022: 122k
Razlika: 93k

+19k = 112k - i dalje znacajno manje od cifara iz inostranstva.
Sam eurostat navodi populaciju Srbije kao nesto vecu nego sto je rezultat popisa:


Gde je link za podatke o 5 godina legalno naseljenim? Pitanje je koja je metodologija tu koriscena.
 
Vradovicu druze stigo si i do Las Vegasa u analizi i poredjenju trzista nekretnina sa nasim.
Svaka cast.
Jos bolje poredjenje mozes napraviti i potvrditi svoj stav analizirajuci virtualne nekretnine .Tamo su cene porasle i do 5 puta za samo nekoliko meseci.
Da se nadjem od pomoci.
Srecan put i lepo sanjaj uz pesmu
 
Poslednja izmena:
Vrh