Šta je novo?

Cene nekretnina

a sad Vam valja Kaca Lazarević? 😲😲

Iskreno i ja primecujem promene u oglasima na tržištu retail office space. Ne vidim da su cene pale ali mi se cini da je dostupno za nijansu vise lokala.

Nadam se da je tako jer to znaci da ce dijaspora vise da kupuje (posto svakako kupuju za keš).

Nema nam ga wolf :)
 
Džaba sve to kada je samo jedna lokacija u pitanju. Zašto ne ulažu novac u druge turističke lokacije nego samo Zlatibor? Stavljaju sva jaja u jednu korpu i onda nije ni čudo što je tamo urbanistička džungla. Kad se neko bude setio i rekao e ajmo sada da ulažemo i pravimo infrastrukturu na toj i toj planini ili toj i toj banji, hajde ljudi krenite da ulažete, onda ćemo znati da su ozbiljni igrači.

Država treba da bude samo regulator, ne bi trebala da se mnogo meša u razvoj, njeno su autoput, železnica i druge krupne stvari.
A lokalne vlasti treba da privuku investitora koji bi da ulaže i razvija tako što će mu dati razne olakšice itd
Recimo da je lokalna vlast uzela sama kredit za gold gondolu i da je investicija isplaćena za samo godinu dana, tako da je to po meni vrhunski poslovni potez
od strane lokalne vlasti, u ovom slučaju opozicije

Na sledećem linku se vidi koliko i gde država ulaže u turizam, tako da sve je na investitorima i nama koji kupujemo
 
Da je 1991. vradovic bi bio akviziter Dafiment banke.
LOL
Pa da, nasi lopovi su samo iskopirali njihove.
Screenshot 2022-12-16 at 1.27.31 PM.png
 
vradovicu tebi je stvarno mnogo dobro 😊😊😊

Kako bi sam sebi dao dijagnozu?

oni sto procenjuju da je tržište pregrejano i da bi bilo dobro da se ohladi kako bi jedan dan išao neki održivi razvoj su mrzovoljni, a ti i tvoji saborci?
 
oni sto procenjuju da je tržište pregrejano i da bi bilo dobro da se ohladi kako bi jedan dan išao neki održivi razvoj su mrzovoljni, a ti i tvoji saborci?
Nemoj da spinujes. Niko nije rekao da su mrzovoljni oni koji bi da rast uspori. Iskreno to vecina i misli da bi bilo dobro ukljucujuci i mene. Nikome nije u interesu 40% rast cena jer moze da ode u nekontrolisano stanje. Mrzovoljni su ovi sto pljuju po svemu i svacemu, sto im nista ne odgovara, nista ne valja, sta god da drzava uradi to ne valja bolje je na zapadu i slicno.

A da mi je dobro jeste mi dobro :)
 
Treba razlikovati ljude koji pljuju po svemu i svačemu i kojima ništa ne odgovara od ljudi koji upućuju kontsruktivnu kritiku jer vide šta je loše u društvu i želeli bi da to isprave.
Problem našeg društva je što svaku kritiku doživljava kao zlonamernu i kao napad, a konstruktivna kritika je zapravo, iako neprijatna, osnova napretka.
 
ne razumem koja je poenta prozivanjem radovića, il šejda, studija

ko i wolf, ko i diplomirani ekonomista... gledaju da što bolje prođu u teskobi života - neki da se skuće, neki da zarade...

sve je to legitimno

zar ne?
 
al što se buniš, ako si razuman - tebi je cilj, drugačiji od radovićevog, nema tu neke nauke - on se nada, ostaće ova cena, ti to ne želiš...

pride, on spram svih vas koji potencirate Vučić/SNS u ovaj topić, deluje ko breath of freash air;)
 
Treba razlikovati ljude koji pljuju po svemu i svačemu i kojima ništa ne odgovara od ljudi koji upućuju kontsruktivnu kritiku jer vide šta je loše u društvu i želeli bi da to isprave.
Problem našeg društva je što svaku kritiku doživljava kao zlonamernu i kao napad, a konstruktivna kritika je zapravo, iako neprijatna, osnova napretka.
Pa treba al te konstruktivne slabo ima. Ne znam sta je konstruktivno u ovde je kataklizma, najgori smo, nema nade.

Ja prvi svemu nadjem manu i kritikujem i trazim nacine za poboljsanjem. Kad dodje dotle da sam ja ovde medju optimistima, znas da je kuknjava prevrsila svaku meru.
 
To da. Zaista uvek nadjes manu i kritiku argumenata zasto je trziste nekretnina bolesno, neodrzivo i cini prosecnog coveka nesrecnim tako sto onima koji imaju 3 stana placaju kiriju da kupi i cetvrti. Da bogati postanu bogatiji a siromasni siromasniji. Slazem se da si u tome vrlo konstruktivan. Svaka cast.
 
Poslednja izmena:
Mrzovoljni su ovi sto pljuju po svemu i svacemu, sto im nista ne odgovara, nista ne valja, sta god da drzava uradi to ne valja bolje je na zapadu i slicno.
Al iskreno vradovicu, da se ne za****avamo, niko na ovom topiku ne bi ni pominjao drzavu ni politiku, da ti ne pocinjes sa temama o ekonomskom tigru :) i kako prestizemo sve oko sebe. Ljudi samo reaguju na ono sto pises.

Kao kad bih ja izjavio da je jugo najbolji automobil na svetu, ikad... :) a posle sve proglasim izdajnicima i mrziteljima svoje zemlje, ako mi ukazu na realnost.

Svi mi volimo Srbiju, da skinemo to s dnevnog reda, ajmo dalje...
 
Darko vam je lepo napisao sta se radi. Ne moze neko da bude bas toliko glup i dokon da kaci glupe tabloidne clanke i pise gluposti po ceo dan, a da od toga nema koristi. Pogledaj samo zasto mu se to dozvoljava, pa zato sto su svi upleteni u istu mrezu, poslovi, sponzorstva...
Ne znam zasto ga bar ovi stariji clanovi ne stave na ignore. Valjda se do sada videlo da coveka uopste ne interesuje da vodi konstruktivan razgovor. Pitanje je i da li on pise sve vreme ili je dao nekoj sekretarici uputstva sta da pise, a mi/vi se dopisujete sa nekom tetkicom 😄
 
Zapravo istina je da ovde neko ne vidi realno i da posle ovolikog unistavanja drustva, svih vrednosti, institucija, zdravstva, skolstva, visokog obrazovanja, ova zemlja nema buducnosti... Prezaduzena zemlja za najstarijem stanovisnitvom na planeti koje nestaje. Obrazovani mahom pobegli. Ostali vecinom prosecni i ispod prosecni koji ne kapiraju dva i dva.
Zapravo ono sto neko prevodi kao mrzovoljnost je jedini glas razuma u ovom bolesnom i izmanilupisanom drustvu.
Kada svi shvate koliko smo biliu u pravu, bice kasno za sve.
 
Dakle i Arcibald Rajs je bio ustvari mrzovoljan, Nije realno opisivao nas Srbe.
(ironija)
Lol neko u 2022. spominje Arcibalda Rajsa kao ozbiljan argument.
Zapravo istina je da ovde neko ne vidi realno i da posle ovolikog unistavanja drustva, svih vrednosti, institucija, zdravstva, skolstva, visokog obrazovanja, ova zemlja nema buducnosti... Prezaduzena zemlja za najstarijem stanovisnitvom na planeti koje nestaje. Obrazovani mahom pobegli. Ostali vecinom prosecni i ispod prosecni koji ne kapiraju dva i dva.
Zapravo ono sto neko prevodi kao mrzovoljnost je jedini glas razuma u ovom bolesnom i izmanilupisanom drustvu.
Kada svi shvate koliko smo biliu u pravu, bice kasno za sve.

CharGPT, give me the most stereotypical drugosrbijansko kukanje you can do.
 
Zapravo istina je da ovde neko ne vidi realno i da posle ovolikog unistavanja drustva, svih vrednosti, institucija, zdravstva, skolstva, visokog obrazovanja, ova zemlja nema buducnosti... Prezaduzena zemlja za najstarijem stanovisnitvom na planeti koje nestaje. Obrazovani mahom pobegli. Ostali vecinom prosecni i ispod prosecni koji ne kapiraju dva i dva.
Zapravo ono sto neko prevodi kao mrzovoljnost je jedini glas razuma u ovom bolesnom i izmanilupisanom drustvu.
Kada svi shvate koliko smo biliu u pravu, bice kasno za sve.

Cekaj prijateljE, pises da niko ne vidi realno, a onda u sledecem redu pises kako je prezaduzena zemlja (iako je ispod evropskog proseka po zaduzenosti i sve se lako proveri na netu po zvanicnim podacima) i najstarija stanovnistvo na planeti (i to se lako proveri i daleko je od toga) i koje nestaje (zamisli jbt bog nestajemo) :oops: (i od toga je daleko, jednu generaciju smo propustili kao i vecina evrope, pa se populacija smanjuje ali kada izumru bejbi bum generacije ni to nece biti slucaj, tako da niko nece nestati a takodje dolaze ljudi sa strane, taj proces su prosle sve zemlje Zapadne Evrope). Populacija nece pasti ispod 5.5 miliona a uz dobru ekonomsku politiku ni ispod 6 miliiona. A onda ce poceti da raste, to je ciklus, menja se, kapiras li?

Obrazovani mahom pobegli (i to je vrlo nerealno receno, to je klise, to je fraza, kao prosecan domacin ponavljas stvari koje nisu takve, ja sam oko sebe video gomilu obrazovanih ljudi, narocito u Beogradu i Novom Sadu a i vecina normalnih ljudi zna da je tako), tvoje misljenje se ne istice vec se uklapa u masu, a masa je uvek glupa i prosecna i kriva za razne stvari. (izmedju ostalog 100% za izbor ko ce da ih vodi i ovde i bilo gde)

Ostali vecinom prosecni ( slazem da siroke narodne mase jesu prosecne i prema njima se kreira sve, to su glasaci, njima se obracaju, ovde, u Americi, bilo gde, to ti je valjda jasno, ali smesno je reci ostali vecinom prosecni).

Bolesnom drustvo (tu se slazem, samo - takvo je oduvek, i nase i u inostranstvu, i u vreme Kneza Milosa i Tita i danas, sve je ovo izmastana stvarnost, sami mi ljudi (majmuni bez repova i dresirani) smo definisali sve sto smo hteli i kako smo hteli haoticno hiljadama godina da bi se odrzalo nekako stanje, sve ovo sto vidis danas bilo gde u svetu je delovanje istorije, brusenje, moralo je tako, da se kontrolisu masu, drugacije ne bi dosli do ovog nivoa, kakav god taj nivo bio.

Znaci, tvoj post je tako jedna klasicna prica koju ces da cujes od svakog na ulici, a to je masa, prosek, najgori smo na svetu, izumiremo, nestacemo, pobegli svi, aa brate, sta cemo, nema nas, mrtvi smo, ludnica, ugasite svetlo predzadnji i zadnji.

Za jedan Forum gde se valjda treba specificnije polemisati i izneti neka nova misljenja.


I to za Vradovica, covek ima pravo da iznese i prica sta zeli, za nesto je verovatno u pravu za nesto verovatno nije, ali ponasanje vecine (da se ispravim, ne svih) forumasa je na nivou osnovne skole kad deca vide drugacijeg ili onog ko se istice, pa krenu na njega posto su uplasena drugacijim misljenjem, ponasanjem ili bilo cime.

Nisam zaista pratio toliko sta je Vradovic pisao tako da necu ni da branim ni podrzavam da budem iskren, ali prepoznajem taj copor mentalitet na forumu, gde satro forum sluzi da se polemise, ali se naprave grupice i sad, nemoj ti previse da pricas kako ti mislis i da odudaras, onda ces da budes oznacen kao crna ovca. Jos ako imas vise stanova, a mi svi po jedan, e, onda cemo tek da te napadamo i bez razloga.



Evo i ja mislim da cene nece padati, mozda stagnirati i mislim da nece biti kriza na nivou krize iz 2008 samo zato sto smo/su sada nesto naucili, napravili neke mehanizme, opekli se, videli, shvatili.

Pa i kada je bila ta kriza 2008, sta se desilo, jel su ostale te cene, sta nam to govori, cak i da padne, porasce opet, kao berza dugorocno, znaci padne, raste, padne, raste a dugorocno raste, posto novac u svakom slucaju uvek gubi vrednosti na kraju svake godine kad se podvuce crta, posto inflacija uvek postoji, a narocito sada gubi kad je velika inflacija.
 
Poslednja izmena:
Vrh