Šta je novo?

Cene nekretnina

Lakse ce dobiti kredit neko ko je zaposlen pola godine na minimalcu nego neko ko je preduzetnik sa visokim primanjima ali mu firma postoji manje od dve godine. Ili neko ko ima istoriju visokozaposlenja 10 godina ali je promenio posao u poslednjih dva meseca.
Dosta ima nelogicnosti tu al taka su pravila.
 
E ljudi, nisam pratio forum neko vreme i bas ste me nasmejali nekim komentarima i odgovorima.
Elem, da li neko zna da li mogu recimo ja, koji ne radim u Srbiji da dignem stambeni kredit i da stavim pod hipoteku stan koji vec imam u Beogradu kao garanciju? Da li je to uopste izvodljivo, ako nemam dokaz o primanjima u Srbiji?
Naravno da je izvodljivo.
Poštanska štedionica daje takve kredite.
 
Nemam pojma. Ali znam da o svih tema ovog foruma, i drugih foruma i raznih drustvenih mreza, njih nekoliko svaki dan su samo na temi CENE NEKRETNINA manipulisu s podacima u koristi toga da je ovde lep zivot, realne cene itd itd... ja sam tu 3 dana pa nisam 3 meseca itd...
Upravo, problem nije u razlicitim misljenjima vec u tom pokusaju spinovanja svake cinjenice i to na nivou logike antivaksera. Suprotna misljenja treba cuti i razmisliti jer ne valja ni traziti samo ona koja tebi odgovaraju i upasti tako u confirmation bias. Svako ko nema korist od ovakvog stanja, a toliko je zapeo da ga odbrani po ceni da se bruka je upao u confirmation bias i sada mu ponos ne dozvoljava da stane. Ovakvo ponasanje pojedinih pokazuje da su teski davezi u stvarnosti, ali tamo nemaju koga dovoljno da smaraju pa dodju ovde. Nikako da shvate da nisu u obavezi da odgovore i to grupno na svaki post koji im nije po meri.
Kao sto sam rekao, ove samo na ignore i mirno more, verujte da necete nista da propustite, iscitao sam i dobro ispratio celu temu. Pratio sam i b92 temu o istoj tematici, uvek se nadje neko ovakav, investitor il ko zna, samo sto su se ovde malo vise namnozili. Vise ljudi sada ima pristup internetu nego pre 15 godina.

Bila je skoro diskusija na r/serbia, ukratko neki stranac zivi i radi ovde kao konsultant za stranu firmu koja ima veze sa nekretninama. Mogu da se ne slazem sa njegovim zakljuckom, ali je covek izneo svoje misljenje koje ima neku logiku.
 
Zapala mi je za oko iz tvog instagrama winter terrace slika. Da li znas da li postoje firme u Srbiji koje su u stanju tako nesto da izvedu a da ne izgleda jeftino? Mislim na neku “French Alps cottage” fazon vikendicu na sprat. Mozes mi poslati i u privatnoj poruci ako zelis i imas neke firme za preporuku. One firme koje sam ja nasao rade nesto na tu temu, ali mi to opet sve izgleda jeftino i ne previse kvalitetno/atraktivno.
Na zalost, ja radim samo vizuelizaciju, bez izvodjenja, cak ne ni u Srbiji, tako da pojma nemam ko to kod nas radi. Kod nas takav stil nije popularan pre svega jer je dosta skupo, tako da se kod nas ni ne radi kao u Francuskoj, a nemamo ni takvo drvo ni majstore. I sam treba da uredjujem stan uskoro, ali od nasih proizvodjaca retko sta me zadovoljava.
 
Dzabe kad ce sutra da svanu poruke okicene sa "masovno", "ludilo", "bull", "pregrevanje", "haos"......pa i ovo na novo. Ko ono Trampovo: "like never seen before"!
 
E ljudi, nisam pratio forum neko vreme i bas ste me nasmejali nekim komentarima i odgovorima.
Elem, da li neko zna da li mogu recimo ja, koji ne radim u Srbiji da dignem stambeni kredit i da stavim pod hipoteku stan koji vec imam u Beogradu kao garanciju? Da li je to uopste izvodljivo, ako nemam dokaz o primanjima u Srbiji?
Ima postsnska stedionica daje kredite za nerezidente.
Takodje imas API banku koja to isto nudi.
 
Na zalost, ja radim samo vizuelizaciju, bez izvodjenja, cak ne ni u Srbiji, tako da pojma nemam ko to kod nas radi. Kod nas takav stil nije popularan pre svega jer je dosta skupo, tako da se kod nas ni ne radi kao u Francuskoj, a nemamo ni takvo drvo ni majstore. I sam treba da uredjujem stan uskoro, ali od nasih proizvodjaca retko sta me zadovoljava.
Pa zar nije poenta projekta enterijera ili uredjenja da se sve što je nacrtano može izvesti?
 
Izneću ovde jedan interesantan istorijski podatak i ispričaću jednu anegdotu. Znate li koliko je moj pradeda platio majstoru zidanje podruma kuće od klesanog kamena pre sto godina? Radio je 20 dana. Platio mu je 20 kg brašna. To je bilo kukuruzno brašno, jer se u to vreme pšenično nije ni koristilo. Ne znam koliko je izašao kamen, klesanje kamena i transport kamena ali ne verujem da je ceh veći od 100 kg brašna za sve. Tu kuću sam pre nekoliko godina obnovio da traje bar još 100 godina.

A sad anegdota. Imam jednog poznanika Milan se zove i pre izvesnog vremena započnemo u društvu priču o cenama nekretnina. Inače, on je preduzetnik, bavi se keteringom veoma uspešno. Kaže on "kako su otišle cene nekretnina, u Beogradu metar kvadratni 100.000 evra" (slovima sto hiljada evra). Počnem da mu objašnjavam da je pogrešio, da je možda reč o 10.000 evra maksimalno, ali on ne popušta. Sto hiljada pa sto hiljada. Moj brat to sluša i ne meša se u raspravu. Na kraju, posle nekoliko minuta ćutanja uključuje se moj brat i kaže "dobro bre Milane šta da stave na metar kvadratni da vredi sto hiljada evra". Prema tome, može se postaviti pitanje šta stavljaju, koje materijale u novogradnji na m2 da vredi 3000e, a o starogradnji da ne govorimo.
 
Pa zar nije poenta projekta enterijera ili uredjenja da se sve što je nacrtano može izvesti?
Ima vise vrsta vizuelizacije, projektna i marketinska. Marketinska sluzi iskljucivo za prodaju i docaravanje kako bi prostor mogao izgledati, a projektna se izvodi. Ja ne radim projektnu jer ima mnogo vise posla oko klijenata i njihovih prohteva.
 
Ima vise vrsta vizuelizacije, projektna i marketinska. Marketinska sluzi iskljucivo za prodaju i docaravanje kako bi prostor mogao izgledati, a projektna se izvodi. Ja ne radim projektnu jer ima mnogo vise posla oko klijenata i njihovih prohteva.
Aha. Hvala na odgovoru. Nama arhitekta izludje sa prohtjevima, a i mi sa njegovim nezavršavanjem projekta, ali jbg. Tek kad se dublje udje u konkretni projekat enterijera čovjek vidi koliko ima nedoumica i stvari na koje prije nije mogao ni da zamisli da će biti problematične. U stvari tek kad se završi render čovjek vidi šta bi sve promjenio ali tada je već kasno.
 
Upravo, problem nije u razlicitim misljenjima vec u tom pokusaju spinovanja svake cinjenice i to na nivou logike antivaksera. Suprotna misljenja treba cuti i razmisliti jer ne valja ni traziti samo ona koja tebi odgovaraju i upasti tako u confirmation bias. Svako ko nema korist od ovakvog stanja, a toliko je zapeo da ga odbrani po ceni da se bruka je upao u confirmation bias i sada mu ponos ne dozvoljava da stane. Ovakvo ponasanje pojedinih pokazuje da su teski davezi u stvarnosti, ali tamo nemaju koga dovoljno da smaraju pa dodju ovde.
Besmisleno je tako praviti podele. Apsolutno isto se može reći i za ove kojima je život u Srbiji najgori na osnovu njihove logike antivaksera i čekaju pad od 2016te godine. Već 6 godina nisu u pravu i sada im je glupo da stanu iako su verovatno mnoge upropastili kojima su savetovali "da sačekaju da pukne balon". Apsolutno ništa korisno se ne može pročitati sa obe strane.
 
Na zalost, ja radim samo vizuelizaciju, bez izvodjenja, cak ne ni u Srbiji, tako da pojma nemam ko to kod nas radi. Kod nas takav stil nije popularan pre svega jer je dosta skupo, tako da se kod nas ni ne radi kao u Francuskoj, a nemamo ni takvo drvo ni majstore. I sam treba da uredjujem stan uskoro, ali od nasih proizvodjaca retko sta me zadovoljava.
Pretpostavio sam da se ne radi kod nas, a da dovlacim majstore iz Francuske ili Holandije, bice jos skuplje nego tamo sto je 😕
Hvala na info, svakako. Mislio sam posto radis vizualizacije da si mozda u kontaktu sa nekim nasim izvodjacima.
Jedino sto sam nasao kod nas a da mislim da vredi je Holzhaus, mada mislim da su i oni skuplji nego sto su vrede. I to nije ono sto trazim, ali mi deluje da je drvo kvalitetno (dovoze iz Rusije). Mada to onako laicki, nisam ni isao uzivo da vidim, osim Čigote na Zlatiboru koju su radili.
 
Apsolutno ništa korisno se ne može pročitati sa obe strane.
па ниси у праву спрам ничега корисног - имаш људе који желе да се окуће, а потом, наводно они који "купују инвестицију"

саветима другопометнутих, приступао бих с прстохватом сумње;)
 
Besmisleno je tako praviti podele. Apsolutno isto se može reći i za ove kojima je život u Srbiji najgori na osnovu njihove logike antivaksera i čekaju pad od 2016te godine. Već 6 godina nisu u pravu i sada im je glupo da stanu iako su verovatno mnoge upropastili kojima su savetovali "da sačekaju da pukne balon". Apsolutno ništa korisno se ne može pročitati sa obe strane.
Posmatrano iz druge perspektive, predvidjanja su predvidjanja i kao takva nisu sigurna. Ja nisam kockar.

CINJENICA:
Ja uglavnom i ne pisem o predvidjanjima vec o realnosti i cinjenicama. Kako je realno kvalitet zivota / zdravlja u gradu i da li su ljudi / deca / penzioneri srecni u onome sto im ovaj grad pruza u odnosu na 2012-tu ili u odnosu na neki drugi grad od 1 - 2 miliona ljudi. Samo cinjenice.

I onda tu vidimo kako se plasiraju dezinformacije i poluistine s namerom. Da li neko zaista veruje u to ili mu je to posao ili korist nije ni bitno za anailzu.

CINJENICA:
Jedan od realnih faktora o kupoprodaji nekretnnina su licna razumevanja, shvatanja i iscekivanja na bazi informacija koje se plasiraju u javnosti. Na primer kada bi svi pricali da ce za godinu dana kvadrat poskupeti 50%, i da svi poveruju u to, svi bi kupovali. I obrnuto.

CINJENICA:
Ako postoji trend u rastu cena, lakse ga je nastavljati pricama o nastavljanju rasta. Takodje cinjenica s kojom se svi morate sloziti je kad jednom krene pad, bas nista ga nece moci zaustaviti i ako se na misice i tako dugo pumpalo, onda ce biti kao balon koji se izbusi iglom. (Jer u suportnom bi znacilo da se ne pumpa, a ako pogledamo samo 2 informacije od 2018-te i izbacivanje velikog broja nepokretnosti iz prodaje pocetkom drzavnog projekta s tajnim Ugovorom za BgH20 i zeljom sto veceg BDP-a zbog istorijski viseputa najveceg spoljnog duga ne moramo dalje razmisljati)
 
OK ajmo onda redom pa nastavite dalje da se prepucavate.

1. CINJENICA
Ti možeš pričati o realnosti za tebe i tvoje bližnje. Generalizovati da svi drugi dele tvoje mišljenje, a oni koji ne dele su botovi ili zatucani je apsurd sam po sebi. Možda je veči broj ljudi srećniji nego 2012te, a Ja verujem i čujem da jeste, što ne znači da sam u pravu i da mislim da su svi srećni, niti mogu da znam koliko je jednih i drugih. Znači opet NAGADJANJE. Više puta rečeno da nismo najgori ali smo daleko od boljih i da trebamo težiti ka poboljšanju.

2. ČINJENICA
Kud svi tu i mali Mujo. Ako će neko skočiti u bunar jer je čuo da tako treba onda neka skoči.

3. ČINJENICA
Ljudi koji pričaju o rastu to pričaju već godinama unazad. Čak se sada i najmanje priča o rastu već o nekoj stagnaciji i mogućem padu jer se svi slažu da su cene sada previsoke. Sa druge strane ovi što pričaju o padu godinama unazad kada cene počnu padati da se kladimo da će odmah krenuti komentar "esam rekao i bio sam u pravu", iako su godinama bili u krivu. Kada cene napokon počnu padati videćemo da li će pojedinci dočekati po njima realnih 900e m2 u starom gradu i centralnim opštinama. I više puta ponovljeno, BNV je krenuo sa cenom od 2000e+pdv(nižom od drugih tadašnjih novogradnji). Kupci BNV nisu kupci nelegalnih raspalih starogradnji, sve više stanova u BNV nikako ne može da utiče na povećanje cena. Pričati kako samo BNV i kriminalci dižu cene i kako su jedini i glavni odgovorni za rast istih tek nema veze sa životom sem kod ljudi kojima je politika isprala mozak pa im je Vučić kriv jer su propustili zeleno na semaforu.

Tako da ako su botovi vlasti ovi kojima život u Beogradu nije najgori na svetu onda su botovi "opozicije" oni kojima jeste. Sa druge strane šta traže na temi ti što im je kvalitet života najniži na svetu u Beogradu? Zašto žele da kupe nekretninu? Neka se bave pitanjima koja ih zanimaju, a to su kako poboljšati kvalitet života da ne budemo najgori na svetu.
 
Poslednja izmena:
Uskoro kreće kopanje litijuma, shodno tome i prvim rezultatima zagađenosti i još masovnijim oboljenjima kod stanovništa, i cena stanova će biti usklađena. Cena zdrave hrane, vode i vazduha će biti veoma visoka.
 
OK ajmo onda redom pa nastavite dalje da se prepucavate.

1. CINJENICA
Ti možeš pričati o realnosti za tebe i tvoje bližnje. Generalizovati da svi drugi dele tvoje mišljenje, a oni koji ne dele su botovi ili zatucani je apsurd sam po sebi. Možda je veči broj ljudi srećniji nego 2012te, a Ja verujem i čujem da jeste, što ne znači da sam u pravu i da mislim da su svi srećni, niti mogu da znam koliko je jednih i drugih. Znači opet NAGADJANJE. Više puta rečeno da nismo najgori ali smo daleko od boljih i da trebamo težiti ka poboljšanju.

2. ČINJENICA
Kud svi tu i mali Mujo. Ako će neko skočiti u bunar jer je čuo da tako treba onda neka skoči.

3. ČINJENICA
Ljudi koji pričaju o rastu to pričaju već godinama unazad. Čak se sada i najmanje priča o rastu već o nekoj stagnaciji i mogućem padu jer se svi slažu da su cene sada previsoke. Sa druge strane ovi što pričaju o padu godinama unazad kada cene počnu padati da se kladimo da će odmah krenuti komentar "esam rekao i bio sam u pravu", iako su godinama bili u krivu. Kada cene napokon počnu padati videćemo da li će pojedinci dočekati po njima realnih 900e m2 u starom gradu i centralnim opštinama. I više puta ponovljeno, BNV je krenuo sa cenom od 2000e+pdv(nižom od drugih tadašnjih novogradnji). Kupci BNV nisu kupci nelegalnih raspalih starogradnji, sve više stanova u BNV nikako ne može da utiče na povećanje cena. Pričati kako samo BNV i kriminalci dižu cene i kako su jedini i glavni odgovorni za rast istih tek nema veze sa životom sem kod ljudi kojima je politika isprala mozak pa im je Vučić kriv jer su propustili zeleno na semaforu.

Tako da ako su botovi vlasti ovi kojima život u Beogradu nije najgori na svetu onda su botovi "opozicije" oni kojima jeste. Sa druge strane šta traže na temi ti što im je kvalitet života najniži na svetu u Beogradu? Zašto žele da kupe nekretninu? Neka se bave pitanjima koja ih zanimaju, a to su kako poboljšati kvalitet života da ne budemo najgori na svetu.
1. Realnost nije subjektivni osecaj, o tome je glupo i pricati. Realnost kvaliteta zivota u gradu je recimo cinjenica koliko je sada teze naci parking, koliko su sada vece guzve u saobracaju, koliko je manje povrsina pod travom i zelenilom, koliko je grad gusce naseljen (u visinu) i koliko je instrastruktura tj. ulice to propratila(a nije) i koliko je gradski prevoz losiji i koliko je zagadjenje poraslo. A ako je nekome sve to nebitno i kaze da bas voli Beograd, to je licni osecaj a ovo nije tema za emocije.

2. Pa da, obicno je tako, i zato i dalje po raznim medijima izlaze informacije o rastu ili o stagniranju, sto je opet pljacka samo po sebi. Zapravo sto se medijske manilupacije tice, nije bilo slobodnih izbora od 2012-te a Vucic ima strucne profesionalce medijske manipulatore koji prave virtuelnu realnost, sirenjem namernih plasiranih informacija radi promene svesti neoobrazovanog i srednje obrazovanog dela stanovnistva. Jel mozda ne mislis tako?

3. Kao sto sam napomenuo u originalnom postu, nemam ja problem sa pricom o skoku cena, jer je to predvidjanje, vec s pricom o kvalitetu zivota koji je gori u odnosu na 2012-tu visestuko a obicno oni kojima su cene realne, kvalitet zivota im je vrlo dobar i nemaju neke zamerke, ne secam se cak ni jedne zamerke sta bi se trebalo izmeniti.
 
1. Realnost nije subjektivni osecaj, o tome je glupo i pricati. Realnost kvaliteta zivota u gradu je recimo cinjenica koliko je sada teze naci parking, koliko su sada vece guzve u saobracaju, koliko je manje povrsina pod travom i zelenilom, koliko je grad gusce naseljen (u visinu) i koliko je instrastruktura tj. ulice to propratila(a nije) i koliko je gradski prevoz losiji i koliko je zagadjenje poraslo. A ako je nekome sve to nebitno i kaze da bas voli Beograd, to je licni osecaj a ovo nije tema za emocije.

2. Pa da, obicno je tako, i zato i dalje po raznim medijima izlaze informacije o rastu ili o stagniranju, sto je opet pljacka samo po sebi. Zapravo sto se medijske manilupacije tice, nije bilo slobodnih izbora od 2012-te a Vucic ima strucne profesionalce medijske manipulatore koji prave virtuelnu realnost, sirenjem namernih plasiranih informacija radi promene svesti neoobrazovanog i srednje obrazovanog dela stanovnistva. Jel mozda ne mislis tako?

3. Kao sto sam napomenuo u originalnom postu, nemam ja problem sa pricom o skoku cena, jer je to predvidjanje, vec s pricom o kvalitetu zivota koji je gori u odnosu na 2012-tu visestuko a obicno oni kojima su cene realne, kvalitet zivota im je vrlo dobar i nemaju neke zamerke, ne secam se cak ni jedne zamerke sta bi se trebalo izmeniti.
E vidiš, ovde ima ljudi kojima je Beograd za život ispred Beča, Budimpešte, Valensije, itd. Tako da, za njih se Beograd razvija, i bolji je nego ikada pre, a i sve bolji u odnosu na konkurenciju. Šta misliš je l' ima ovde ljudi kojima je Srbija procvetala od 2012.? Rekao bih da ima. Recimo, neki mali Srećko je napredovao od 2012., eto ga u Bg sad, njemu je bolje. Tu ti leže svi odgovori na nedoumice. Pozdrav!
 
Pa guzve su vece na putevima i sa parkingom jer vise ljudi ima automobile. Veca je guzva po restoranima jer vise ljudi jede po njima.

Broj parking mesta u gradu se sigurno nije smanjio, ako nista svaka ta nova zgrada sa sobom vuce taj minimum od 1.1 novih parking mesta sa sobom. Tesko da je ijedna rekonstruisana ulica sada uza za saobracaj nego su uglavnom ostajale iste ili se prosirivale.

Problem je sto je broj automobila rastao brze nego infrastruktura koja bi ih podrzala. Sto je nesto sto je globalni problem u svakom gradu koji je prosao kroz to. A dosta evropskih gradova je kroz tu eksploziju broja automobila prosla koju deceniju pre Beograda pa su i ti problemi poceli ranije da se resavaju.

Nakaradna je logika tvrditi da je kvalitet zivota bio bolji kada je manje ljudi miglo da priusti automobil. Jeste mozda onome ko je imao auto tada ali sigurno nije onome ko nije a sada ga ima. Isto vazi i za one koji kukaju kako su nekada mogli sa drugarima da igraju fudbal na sred ulice na Vracaru a evo sad zamisli u centru grada guzva. Nije ni cudi sto ljudi koji nisu u stanju da razumeju tako elementarne stvari ne shvataju zasto drugi ne dele njihovo misljenje.
 
E vidiš, ovde ima ljudi kojima je Beograd za život ispred Beča, Budimpešte, Valensije, itd. Tako da, za njih se Beograd razvija, i bolji je nego ikada pre, a i sve bolji u odnosu na konkurenciju. Šta misliš je l' ima ovde ljudi kojima je Srbija procvetala od 2012.? Rekao bih da ima. Recimo, neki mali Srećko je napredovao od 2012., eto ga u Bg sad, njemu je bolje. Tu ti leže svi odgovori na nedoumice. Pozdrav!

Pa guzve su vece na putevima i sa parkingom jer vise ljudi ima automobile. Veca je guzva po restoranima jer vise ljudi jede po njima.

Broj parking mesta u gradu se sigurno nije smanjio, ako nista svaka ta nova zgrada sa sobom vuce taj minimum od 1.1 novih parking mesta sa sobom. Tesko da je ijedna rekonstruisana ulica sada uza za saobracaj nego su uglavnom ostajale iste ili se prosirivale.

Problem je sto je broj automobila rastao brze nego infrastruktura koja bi ih podrzala. Sto je nesto sto je globalni problem u svakom gradu koji je prosao kroz to. A dosta evropskih gradova je kroz tu eksploziju broja automobila prosla koju deceniju pre Beograda pa su i ti problemi poceli ranije da se resavaju.

Nakaradna je logika tvrditi da je kvalitet zivota bio bolji kada je manje ljudi miglo da priusti automobil. Jeste mozda onome ko je imao auto tada ali sigurno nije onome ko nije a sada ga ima. Isto vazi i za one koji kukaju kako su nekada mogli sa drugarima da igraju fudbal na sred ulice na Vracaru a evo sad zamisli u centru grada guzva. Nije ni cudi sto ljudi koji nisu u stanju da razumeju tako elementarne stvari ne shvataju zasto drugi ne dele njihovo misljenje.
Dosta je toga netacno u praksi. Znam licno vise primera za to.

Evo jedan moj poznanik vlasnik Makite je kupio ceo sprat sa 3 stana i 16 parking mesta i izveo ventilaciju do garaze, napravio sebi teretanu, sobu sa stoni tenis, garazu, ostavu. Kod Lipovog lada u Bulevaru, zgrada od pre nekoliko godina. Drugi primer je moja bivsa kuca u Rajka od Rasine na Banovom brdu, gde je garaza malecka, za 10 manjih vozila, jer s vecim ne mozes da se okrenes a stanova 25. Zgrada zavrsena prosle godine. Zauzeli su trotoar za parking 3 vozila, i sveze asfaltirali, takodje stanari parkiraju na trotoaru prokoputa tako da su i levi i desni trotoar zauzeiti to je to. Zgrada je inace probila 2 sprata u odnosu na projekat, i bukvalno se naslanja na komsiju, zapravo ako preskocis zid od terase u prizemlju ucices kod komsije u dvoriste. Muljanje je bilo dok nije proslo tehnicki prijem, poslednji sprat ili 2 su uvili u neke limove. Sledeci primer je novogradnja kod Lidla na Vidikovcu. Kad prodje tehnicki prijem, garazna mesta dobijaju drugu namenu, pricao sam direktno sa investitorom.

Sto se tice povecanja broja automobila, verovatno postoji tacan podatak o registrovanim automobilima u Beogradu, ali da je grad isao u sirinu a ne u visinu, ne bi bilo koncentracije saobracaja. Takodje sSve one male ulice, uske, sa porodicnim kucama na 2 sprata su dobile zgradurine od 6 spratova. Nije samo Vracar.

Tako da kvalitet zivota u gradu drasticno opada, ako je tebi lakse da mislis da je to samo zbog povecanja broja automobila i restorana a ne zbog idiotskoh planiranja vlasti, OK.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: M86
Vrh