Šta je novo?

Cene nekretnina

Pale cene bele tehnike. Čuo sam večeras da u poslednjih mesec dana nije potpisan ni jedan novi ugovor u BNV. Možda je rekla kazala ali ne znam kako da proverim ...
 

Vec pomenuh. Poceo prodaju pre korone. Cena bila oko 165k-170k. Drzi tempo. Samo jako. Za jedno 15 godina, dobije ponudu.
Tragicno ispravljene vijuge ili agenda. Ne znam vise ni sam.
 
Znam za slučaj 2 brata (u godinama) koji su nasledili stan u soliterima u bloku 70 i koji su čekali 7 (sedam) godina da ga prodaju po ceni koju su zamislili.

Odnosno jedan je blokirao drugog u želji da se cena koriguje. Stan je bio u raspad stanju, nisu imali dovoljno novca da ga srede i tako im je stajao prazan. Ali eto, prošle godine dočekali.
 
Pale cene bele tehnike. Čuo sam večeras da u poslednjih mesec dana nije potpisan ni jedan novi ugovor u BNV. Možda je rekla kazala ali ne znam kako da proverim ...
Desi se da neko u prolazu zakaci papiric sa cenom pa on padne sa ves masine na pod, ali ga brzo vrate.

Samo u zadnjih nedelju dana ima 10ak novih ugovora u bnv.
 
Poslednja izmena:
Dramatičan pad će se prvo desiti u Novom Sadu, pa zato treba pratiti cene tamo. Kada se to desi proći će još neko vreme dok ne dođe u Bg. Treba sad uložiti u Juan, Rublju ili zlato i čekati. Vremenom će biti gomila stanova koje ljidi neće moći prodati, a neki neće želeti da ih poklanjaju džabe. Davaće ih samo da se plaćaju računi, jer će cene energenata još da skaču - svake godine po 20%. Ljudi neće hteti da kupe stan, više im neće biti prioritet, već kako preživeti mesec.
 
Pale cene bele tehnike. Čuo sam večeras da u poslednjih mesec dana nije potpisan ni jedan novi ugovor u BNV. Možda je rekla kazala ali ne znam kako da proverim ...
imas na sajtu cenenekretnina.rs

Gledaj samo u JEDNOJ zgradi BW Quartet (doduse sastoji se od 4) ali koji su to ludaci kako prodaju. A pri tome ovo nisu svi stanovi jer nije stigao poslednji update.
Plus prodaju stanove koji gledaju na Savsku ulicu (jer je samo to i ostalo). Ja zaista ne znam kako im to polazi za rukom da toliko prodaju. LUDILO!


Screenshot 2023-06-06 at 10.58.52 PM.png


Screenshot 2023-06-06 at 10.59.00 PM.png
 
Desi se da neko u prolazu zakaci papiric sa cenom pa on padne sa ves masine na pod, ali ga brzo vrate.

Samo u zadnjih nedelju dana ima 10ak novih ugovora u bnv.
Video sam baš ozbiljne popuste.
Sto se tice BNV, čudna mi je ta informacija odnosno malo je verovatna.
Ono što je sigurno verovatno je da će cirkulacija takvih informacija uticati na sentiment oko kupovine.
 
imas na sajtu cenenekretnina.rs

Gledaj samo u JEDNOJ zgradi BW Quartet (doduse sastoji se od 4) ali koji su to ludaci kako prodaju. A pri tome ovo nisu svi stanovi jer nije stigao poslednji update.
Plus prodaju stanove koji gledaju na Savsku ulicu (jer je samo to i ostalo). Ja zaista ne znam kako im to polazi za rukom da toliko prodaju. LUDILO!


Pogledajte prilog 164062

Pogledajte prilog 164063
Jel to zgrada u izgradnji? (Pisalo se ranije ali sam zaboravio ).
 
Jeste u izgradnji je i trenutno su aktuelni stanovi koji gledaju na Savsku ulicu (ti su uglavnom ostali) a realno to niko ne zeli. Svi zele da gledaju na drugu stranu gde je sve cisto i sredjeno a ne u krs stare fasade sa vozilima. Pored toga opet uspevaju nekako da se razbiju od prodaje.
 
Dramatičan pad će se prvo desiti u Novom Sadu, pa zato treba pratiti cene tamo. Kada se to desi proći će još neko vreme dok ne dođe u Bg. Treba sad uložiti u Juan, Rublju ili zlato i čekati. Vremenom će biti gomila stanova koje ljidi neće moći prodati, a neki neće želeti da ih poklanjaju džabe. Davaće ih samo da se plaćaju računi, jer će cene energenata još da skaču - svake godine po 20%. Ljudi neće hteti da kupe stan, više im neće biti prioritet, već kako preživeti mesec.
Auuu brate, stvarno tebi nije lako..... Kakav Matrix....
 
mozda bude dobra kupovina, ali ne mora da znaci...:cool: jbg kupis nesto i cekas 2-3 godine da ga dobijes u ovim mutnim vremenima, previse spekulativno , samo sa novcem do koga si lako dosao na neku foru...ili sto rece valada ako je cela familija zalegla iza tebe na celu sa tastom, onda je rizik share-ovan ;)
 
Ono što je sigurno verovatno je da će cirkulacija takvih informacija uticati na sentiment oko kupovine.
Upravo iz tog razloga perica kolekcionar stanova svakog dana u skoro svaki post ubaci "pada promet, prodajni dani su svaki dan, bice minimum 10% godisnje pad cena a u Nisu jos vise". Misli da ce tako brze doci do jos jednog stana, ovaj put vikend stana u BG da ima da se proseta vikendom kako kaze.
 
Auuu brate, stvarno tebi nije lako..... Kakav Matrix....

Ma on to vrti u krug vec 3 godine. Tj od kako je skapirao da se zeznuo, da nije umeo lepo da proceni kretanje cena nekretnina za sebe kada je prodavao stan u NS, kada je zbog svoje lose procene propustio priliku da proda nekretninu par meseci kasnije za mnogo vecu cifru. Pa sad dodola katastrofe kako bi konacno sebi i drugima mogao da kaze kako je bio u pravu.
 

Vec pomenuh. Poceo prodaju pre korone. Cena bila oko 165k-170k. Drzi tempo. Samo jako. Za jedno 15 godina, dobije ponudu.
Tragicno ispravljene vijuge ili agenda. Ne znam vise ni sam.

u tom bloku isto ima onaj veci stan u onoj dugackoj zgradi do pupina, ista prica
 
Polako staj pad,eno brana pukla juče.Biće nova poplava Rusa,da ne kažem talas:LOL:
Renta se polako vraća na stare grane,a sa njom će pasti i potražnja za rentnim stanovima.Ako dodamo visoke kamate,porez na imovinu,visoke cene kvadrata,održavanja,ratnu nestabilnost,previranja na svetskim tržištima,samo onaj ko baš mora,i treba mu stan za život,može da razmišlja o kupovini.
Svi ostali,treba da spremaju neki svoj mali fond, za crne dane.
 
Poslednja izmena:
Jeste u izgradnji je i trenutno su aktuelni stanovi koji gledaju na Savsku ulicu (ti su uglavnom ostali) a realno to niko ne zeli. Svi zele da gledaju na drugu stranu gde je sve cisto i sredjeno a ne u krs stare fasade sa vozilima. Pored toga opet uspevaju nekako da se razbiju od prodaje.
Da, na osnovu ovoga i dalje imaju prodaju
 
Na osnovu toga se moze zakljuciti da ako im ide prodaja bez problema i dalje za najgore iz ponude sto imaju, da ce sve ostalo da im se prodaje jos bolje. Cak se moze videti da i dalje prodaju po vecim cenama od 2950e.
 
imas na sajtu cenenekretnina.rs

Gledaj samo u JEDNOJ zgradi BW Quartet (doduse sastoji se od 4) ali koji su to ludaci kako prodaju. A pri tome ovo nisu svi stanovi jer nije stigao poslednji update.
Plus prodaju stanove koji gledaju na Savsku ulicu (jer je samo to i ostalo). Ja zaista ne znam kako im to polazi za rukom da toliko prodaju. LUDILO!


Pogledajte prilog 164062

Pogledajte prilog 164063
nema govora o krizi ako je ovo tacno. to nisu stanovi za neko lux rentiranje niti stan na dan. ta savska je odvratna ulica i u zivotu ne bih dao pare za ove gore stanove ako su zaista okrenuti ka njoj.
moze li se kupiti stan u BnV na kredit uopste?
 
Da dopunim info, 20% se plaća odmah (čak i ako zgrada nije počela ni da se zida). 80% se ne plaća pred useljenje već na 80% izgrađenosti, znači nekih 9-12 meseci pred dobijanje ključeva. Kome treba kredit može u tom trenutku da uzme uz potpisivanje aneksa ugovora. Taj dil je bio dostupan i pre za veće stanove, ne znam kakva je sad situacija, da li se može npr. dvosoban stan tako kupiti ili su jednostavno odlučili da javno reklamiraju tu ponudu.
 
nema govora o krizi ako je ovo tacno. to nisu stanovi za neko lux rentiranje niti stan na dan. ta savska je odvratna ulica i u zivotu ne bih dao pare za ove gore stanove ako su zaista okrenuti ka njoj.
moze li se kupiti stan u BnV na kredit uopste?
Ako je neko prošao pored, sve zgrade su uz ulicu i od siporeks ili ytong blokova, gradnja na nivou Kaludjerice…ali dok ima ovih sa lovom da plaćaju kupujući preko web shopa direktno iz USA, sto da ne…
 
Vrh