Šta je novo?

Cene nekretnina

Ako je tako to bi onda značilo da je procenat vlasnika stanova veći u tim povoljnijim gradovima nego u Beogradu? Ili se tu možda uzimaju drugi faktori koji se ne prikazuju u čuvenim statistikama kao npr život i troškovi? Ne pričamo o uredjenosti i ostalom ali da je cena u Beogradu statistički realnih 700e m2 koliko bi stanova kupio samo ti?


Pad od 20% ih može samo vratiti na cenu kupovine, plus su odplatili kredit nekoliko godina umesto plaćali kiriju. Tako su i meni pričali 2018te, kako ću plakati kada cena ljosne 2020te.
Nigde nisam napisao da je 700 evra realna cena za Beograd. Sad kad bih rekao realnu cenu po mom misljenju, ti bi to protumacio kao moju zelju, a ne neki realni pokazatelj. Kako god, moje misljenje je da bi realna cena trebalo da bude barem 20-30% niza od trenutne.. Toliki pad i ocekujem, s obzirom da krediti postaju sve skuplji, ide recesija, pa ce se smanjiti broj kreditnih kupaca, a samim tim i broj kes kupaca kao posledica vezanih kupovina. I ne, meni uopste nije cilj da kupim 10 stanova, jer ja i nemam zelju da ih izdajem, niti da gomilam. Trenutno mi je ideja da kupim samo 1 stan, malo veci. Ali se ne zurim, jer vec imam svoj stan, a nisam lud da kupujem po ovim cenama, tako da, sto se mene tice, mogu da cekam i 10 godina na pad cena (mozda ne apsolutni/nominalni, ali relativni), a do tad se mozda i iselim iz Srbije.
 
Koliko ce trljati ruke krajem 2024te kad se u medjuvremenu suoce sa padom od bar 20%😀😀😀😀
Pa ne postoji pad od 20% za onoga ko je kupio za zivot, a tome stremi vecina na ovoj temi.
I da hoce da proda, sa padom od 20% ce doci na istu cenu po kojoj je kupio. Svakako bolje nego da je cekao evo sada vidimo 2025 kao podstanar.
Kad izracunas da si kao podstanar za 10 godina cekanja dao oko 60 000e za stanarinu, jasno je da bilo kakav pad ne moze da se meri sa tim prakticno bacenim novcem. Ko god je imao uslove da kupi ili da podigne kredit, nije trebao cekati.
 
Kada se izuzme Savski venac, grafikon za Beograd sa preostalih 9 gradskih opstina izgleda ovako:
Pogledajte prilog 154054

Kakav je trend, procenite sami.

Meni deluje sasvim logično jer investitori nemaju vremena za čekanje. Znaju dobro da sledi recesija, kao i u drugim zemljama i da će prodaja ići sve slabije. Obaraju cene novogradnje postepeno, dok oni koji prodaju starogradnju uglavnom mogu sebi da priušte čekanje kupaca, nigde im ne gori, bar zasad. Evo, ovaj lik u čijem stanu još uvek stanujemo traži 3.000 EUR po kvadratu za potkrovlje na Ceraku koje je za kompletno renoviranje. Dolazila neka agentkinja sa dvoje kupaca, mulja, laže, izmišlja budalaštine, većeg lažova davno nisam slušala. Kupci se prošetali, videli i više se nisu javljali.
 
Ja vidim ovo na sajtu :)

Pogledajte prilog 154057

Izgleda da nisu updatovali na svim mestima kako treba.
Sama cinjenica da je za avansno placanje cena niza oko 30% govori o tome da koliko su cene naduvane. Jer oni sigurno debelo zaradjuju i sa ovom avansnom cenom. Ova avansna cena bi trebalo da bude konacna, realna, za zgradu koja je zavrsena i za koju mozes da uzmes stambeni kredit. Mada i za nju bismo mogli da kazemo da je naduvana, ali je daleko realnija od ovog sto sad imamo.
 
Omiljena floskula u Srbiji je "realna cena stana" :LOL:
Navodno, ove cene po kojima se stanovi vec godinama prodaju nisu relane nego su realne neke druge, nize, imaginarne cene koje "ekonomski strucnjaci" (isti oni koji se razumeju i u fudbal i u sve ostalo sto im uglavnom nije struka) smatraju da su takve.
Meni to ne ide u glavu, kako objasnis sebi da nesto sto se desava u realnosti nije realno?

Dodatno: Obzirom da sam ja na dugorocno optimisticnoj strani kretanja cena - npr. desi se crni scenario, padnu cene nekretnina 80%, ja necu ici okolo i govoriti ovo nije realno previse je palo, realno je bilo XY-te godine, mozda je realan pad 50% a ne ovoliko. Ne, cene po kojima se stanovi prometuju u svakom trenutku su jedine realne bez obzira da li to nama odgovaralo ili ne.
 
Meni deluje sasvim logično jer investitori nemaju vremena za čekanje. Znaju dobro da sledi recesija, kao i u drugim zemljama i da će prodaja ići sve slabije. Obaraju cene novogradnje postepeno, dok oni koji prodaju starogradnju uglavnom mogu sebi da priušte čekanje kupaca, nigde im ne gori, bar zasad. Evo, ovaj lik u čijem stanu još uvek stanujemo traži 3.000 EUR po kvadratu za potkrovlje na Ceraku koje je za kompletno renoviranje. Dolazila neka agentkinja sa dvoje kupaca, mulja, laže, izmišlja budalaštine, većeg lažova davno nisam slušala. Kupci se prošetali, videli i više se nisu javljali.
Pa hajde nadji neki projekat gde je cena niza nego sto je bila. Ili bar nadji neku nogogradnju koja je zavrsena a ima jos slobodnih stanova za prodaju.
Sama cinjenica da je za avansno placanje cena niza oko 30% govori o tome da koliko su cene naduvane. Jer oni sigurno debelo zaradjuju i sa ovom avansnom cenom. Ova avansna cena bi trebalo da bude konacna, realna, za zgradu koja je zavrsena i za koju mozes da uzmes stambeni kredit. Mada i za nju bismo mogli da kazemo da je naduvana, ali je daleko realnija od ovog sto sad imamo.
Nerealna cena je samo ona po kojoj se ne moze naci kupac.
I cene se 'naduvavaju' dok god je neko spreman da ih placa.
Njihova zarada moze biti i 300% troskova izgradnje ako ima kupaca. Isto tako mogu i rasprodavati sa gubitkom kada kupaca nema.

To je sva filozofija, ostalo je cope, sto bi rekli mladi.
 
Nigde nisam napisao da je 700 evra realna cena za Beograd. Sad kad bih rekao realnu cenu po mom misljenju, ti bi to protumacio kao moju zelju, a ne neki realni pokazatelj. Kako god, moje misljenje je da bi realna cena trebalo da bude barem 20-30% niza od trenutne.. Toliki pad i ocekujem, s obzirom da krediti postaju sve skuplji, ide recesija, pa ce se smanjiti broj kreditnih kupaca, a samim tim i broj kes kupaca kao posledica vezanih kupovina. I ne, meni uopste nije cilj da kupim 10 stanova, jer ja i nemam zelju da ih izdajem, niti da gomilam. Trenutno mi je ideja da kupim samo 1 stan, malo veci. Ali se ne zurim, jer vec imam svoj stan, a nisam lud da kupujem po ovim cenama, tako da, sto se mene tice, mogu da cekam i 10 godina na pad cena (mozda ne apsolutni/nominalni, ali relativni), a do tad se mozda i iselim iz Srbije.
Pa dobro 20-30% nije puno, po mom mišljenu i treba da padne toliko, bar se nadam. Dobro je da smo se odaljili od "cene trebaju minimum da padnu 50%" tj 50-70% ili koliko već. Ti si u zavidnoj poziciji jer možeš da čekaš u nedogled, drugi ne mogu. Iskreno kad već imaš dobru zaradu koja verovatno dolazi remote mogao bi da razmisliš i o selidbi u toplije krajeve.
 
Omiljena floskula u Srbiji je "realna cena stana" :LOL:
Navodno, ove cene po kojima se stanovi vec godinama prodaju nisu relane nego su realne neke druge, nize, imaginarne cene koje "ekonomski strucnjaci" (isti oni koji se razumeju i u fudbal i u sve ostalo sto im uglavnom nije struka) smatraju da su takve.
Meni to ne ide u glavu, kako objasnis sebi da nesto sto se desava u realnosti nije realno?
To se zove racionalizacija ili hrčak racionalizacije.

rationalization hamster (plural rationalization hamsters)

  1. (informal, derogatory) A notional intracranial hamster representing the circular thought processes used to continuously justify one's own actions and beliefs

Životinja dosta prisutna ovde na forumu.
 
Meni deluje sasvim logično jer investitori nemaju vremena za čekanje. Znaju dobro da sledi recesija, kao i u drugim zemljama i da će prodaja ići sve slabije. Obaraju cene novogradnje postepeno, dok oni koji prodaju starogradnju uglavnom mogu sebi da priušte čekanje kupaca, nigde im ne gori, bar zasad. Evo, ovaj lik u čijem stanu još uvek stanujemo traži 3.000 EUR po kvadratu za potkrovlje na Ceraku koje je za kompletno renoviranje. Dolazila neka agentkinja sa dvoje kupaca, mulja, laže, izmišlja budalaštine, većeg lažova davno nisam slušala. Kupci se prošetali, videli i više se nisu javljali.
Gde se nalazi ta novogradnja sa oborenom cenom? Meni bi ta informacija isto znacila.
Posto tamo gde sam ja kupio jesenas za 2800, sada je 3500, ne vidim neki pad.
 
Omiljena floskula u Srbiji je "realna cena stana" :LOL:
Navodno, ove cene po kojima se stanovi vec godinama prodaju nisu relane nego su realne neke druge, nize, imaginarne cene koje "ekonomski strucnjaci" (isti oni koji se razumeju i u fudbal i u sve ostalo sto im uglavnom nije struka) smatraju da su takve.
Meni to ne ide u glavu, kako objasnis sebi da nesto sto se desava u realnosti nije realno?

Dodatno: Obzirom da sam ja na dugorocno optimisticnoj strani kretanja cena - npr. desi se crni scenario, padnu cene nekretnina 80%, ja necu ici okolo i govoriti ovo nije realno previse je palo, realno je bilo XY-te godine, mozda je realan pad 50% a ne ovoliko. Ne, cene po kojima se stanovi prometuju u svakom trenutku su jedine realne bez obzira da li to nama odgovaralo ili ne.
Pa cela tema je tako i pocela, davne 2010.:

Ocigledno je da je precenjena cena kvadrata u Beogradu a i u ostalim vecim gradovima.Koliko mislite da je realna cena?

Evo naprimer vidite ovaj stan na obali mora u Spaniji od 135 kvadratnih metara kosta 136 000 eura
http://www.pisos.com/comprar/apartamento-manilva_centro_urbano-945856906708950_109700/
Prodje 12 godina, realne cene ne docekasmo.

Ta Španija i dalje jeftina a niko da nam pošalje bar razglednicu.
 
Kada se izuzme Savski venac, grafikon za Beograd sa preostalih 9 gradskih opstina izgleda ovako:
Pogledajte prilog 154054

Kakav je trend, procenite sami.
Postoji problem sa prosekom cene starogradnje. Od 10 beogradskih opština cena starogradnje je porasla u 4 u odnosu na decembar, u ostalim opštinama je u padu. Međutim, jednostavnom proverom je moguće videti da su u ove 4 opštine jedan broj stanova iz novogradnje računati kao starogradnja. Recimo u Rakovici imamo porast cene od 19% ali nekoliko stanova od 2500 - 3000euro je računato kao starogradnja, što je očigledna greška. Otuda po mom mišljenju dolazi do ovolike disproporcije pa tako imamo podatak da je novogradnja pala 20% a starogradnja porasla za 5%.

Znam da ne možeš da kontrolišeš ugovor po ugovor i da ispravljaš labele za gradnju ali mogao bi da izbacis zbirnu prosečnu cenu stana (novogradnja + starogradnja) kao još jedan, treći KPI, za cenu stana.
 
Omiljena floskula u Srbiji je "realna cena stana" :LOL:
Navodno, ove cene po kojima se stanovi vec godinama prodaju nisu relane nego su realne neke druge, nize, imaginarne cene koje "ekonomski strucnjaci" (isti oni koji se razumeju i u fudbal i u sve ostalo sto im uglavnom nije struka) smatraju da su takve.
Meni to ne ide u glavu, kako objasnis sebi da nesto sto se desava u realnosti nije realno?
Da li je realna cena goriva ona koju trenutno imamo, s obzirom da je u okruzenju dosta niza i s obzirom da u vreme kad je barel kostao isto kao sada pre nekih godinu-dve dana gorivo je bilo dosta jeftinije. Jos plus navodno imamo jeftinije gorivo od Rusa. Svi smo svesni da nas pljackaju kad je gorivo u pitanju. Ista je situacija i sa nekretninama. Ja pod realnom cenom smatram cenu sa kojom 95% ljudi moze sebi da priusti stan bilo gde, neko u centru grada za 200k evra, neko na selu bogu iza nogu za 5k evra. Po trenutnoj ceni samo 5% ljudi u Srbiji moze da priusti stan, i ako ti smatras da stan treba da bude luksuzna roba koju mogu da bude samo najbogatiji, onda Ok. Po tvom shvatanju je realna cena ona po kojoj ima dovoljno kriminalaca spremnih da plate naduvane cene. Ocigledno se shvatanje realne i normalne cene razlikuje od osobe do osobe.
Pa dobro 20-30% nije puno, po mom mišljenu i treba da padne toliko, bar se nadam. Dobro je da smo se odaljili od "cene trebaju minimum da padnu 50%" tj 50-70% ili koliko već. Ti si u zavidnoj poziciji jer možeš da čekaš u nedogled, drugi ne mogu. Iskreno kad već imaš dobru zaradu koja verovatno dolazi remote mogao bi da razmisliš i o selidbi u toplije krajeve.
Ja nikad nisam tvrdio da cena treba da padne 50-70%, Meni je i smesno kad neko na oglasima u komentarima na Fejsu nudi 50% nizu cenu, a verujem da bi prvi prodavao po maksimalnoj mogucoj ceni kad bi bio u mogucnosti.
Pa hajde nadji neki projekat gde je cena niza nego sto je bila. Ili bar nadji neku nogogradnju koja je zavrsena a ima jos slobodnih stanova za prodaju.

Nerealna cena je samo ona po kojoj se ne moze naci kupac.
I cene se 'naduvavaju' dok god je neko spreman da ih placa.
Njihova zarada moze biti i 300% troskova izgradnje ako ima kupaca. Isto tako mogu i rasprodavati sa gubitkom kada kupaca nema.

To je sva filozofija, ostalo je cope, sto bi rekli mladi.
Problem sa cenom nekretnina u Srbiji je ko je taj neko i odakle mu pare. Kad bi to pitanje bilo reseno, cene bi brzo pale na taj "realni" nivo.
 
Dolazila neka agentkinja sa dvoje kupaca, mulja, laže, izmišlja budalaštine, većeg lažova davno nisam slušala. Kupci se prošetali, videli i više se nisu javljali.
Jel moze malo vise informacija kako se taj agent ponasa? Vlasniku nekretnine sigurno kaze: "Imam ozbiljnog kupca", a zapravo je to samo jedan od potencijalnih kupaca koji su dosli samo da pogledaju :) Da li vlasnik nekretnine zna koliko je cena kvadrata na normalnom spratu, a da nije suteren, prizemlje ili potkrovlje? :) Cenim da je 3600 do 3900 eur/kv. :D
P.s. nemojmo zaboraviti da Agenti nikad ne govore istinu, sve im je to u sklopu posla.
 
Jel moze malo vise informacija kako se taj agent ponasa? Vlasniku nekretnine sigurno kaze: "Imam ozbiljnog kupca", a zapravo je to samo jedan od potencijalnih kupaca koji su dosli samo da pogledaju :) Da li vlasnik nekretnine zna koliko je cena kvadrata na normalnom spratu, a da nije suteren, prizemlje ili potkrovlje? :) Cenim da je 3600 do 3900 eur/kv. :D
P.s. nemojmo zaboraviti da Agenti nikad ne govore istinu, sve im je to u sklopu posla.
Kupac je mozda ozbiljan, ali nije lud :)
 
U ranijim postovima procitah da je kolega forumas Shadestudio napisao da je bio neko ko ne zna razliku izmedju deviznog racuna i devizne partije.
Da li vlasnici nekretnina znaju krucijalnu razliku izmedju ozbiljnog i potencijalnog kupca?
Potencijalnih kupaca moze biti 49. Ili 48.
Ozbiljnih kupaca moze biti dvoje. Ili jedan. Onih s spremnim parama i iskrenom namerom s kojom upucuju ponudu.
Setaca kojima je dosadno i uzivaju gledati tudje stanove, ima jako puno.
 
Omiljena floskula u Srbiji je "realna cena stana" :LOL:
Navodno, ove cene po kojima se stanovi vec godinama prodaju nisu relane nego su realne neke druge, nize, imaginarne cene koje "ekonomski strucnjaci" (isti oni koji se razumeju i u fudbal i u sve ostalo sto im uglavnom nije struka) smatraju da su takve.
Meni to ne ide u glavu, kako objasnis sebi da nesto sto se desava u realnosti nije realno?

Dodatno: Obzirom da sam ja na dugorocno optimisticnoj strani kretanja cena - npr. desi se crni scenario, padnu cene nekretnina 80%, ja necu ici okolo i govoriti ovo nije realno previse je palo, realno je bilo XY-te godine, mozda je realan pad 50% a ne ovoliko. Ne, cene po kojima se stanovi prometuju u svakom trenutku su jedine realne bez obzira da li to nama odgovaralo ili ne.
Mislim da niko ne zna koja je realna cena stana, međutim apsoluto su sigurni šta je nerealna cena stana što opet potpada u subjektivnu kategoriju. Jer šta je za mene realna cena, za nekog drugog je nerealna(u odnosu na n varijabli kao što su prihodi, nasleđe i sl., da li se uzima kredit ili ne, da li je povezana prodaja/kupovina)
 
Da li je realna cena goriva ona koju trenutno imamo, s obzirom da je u okruzenju dosta niza i s obzirom da u vreme kad je barel kostao isto kao sada pre nekih godinu-dve dana gorivo je bilo dosta jeftinije. Jos plus navodno imamo jeftinije gorivo od Rusa. Svi smo svesni da nas pljackaju kad je gorivo u pitanju. Ista je situacija i sa nekretninama. Ja pod realnom cenom smatram cenu sa kojom 95% ljudi moze sebi da priusti stan bilo gde, neko u centru grada za 200k evra, neko na selu bogu iza nogu za 5k evra. Po trenutnoj ceni samo 5% ljudi u Srbiji moze da priusti stan, i ako ti smatras da stan treba da bude luksuzna roba koju mogu da bude samo najbogatiji, onda Ok. Po tvom shvatanju je realna cena ona po kojoj ima dovoljno kriminalaca spremnih da plate naduvane cene. Ocigledno se shvatanje realne i normalne cene razlikuje od osobe do osobe.

Ja nikad nisam tvrdio da cena treba da padne 50-70%, Meni je i smesno kad neko na oglasima u komentarima na Fejsu nudi 50% nizu cenu, a verujem da bi prvi prodavao po maksimalnoj mogucoj ceni kad bi bio u mogucnosti.

Problem sa cenom nekretnina u Srbiji je ko je taj neko i odakle mu pare. Kad bi to pitanje bilo reseno, cene bi brzo pale na taj "realni" nivo.

Obelezio sam deo na koji se odnosi moj post. To sto ti (ja, Vucic, Pera ili bilo ko) imas svoju definiciju realne cene to tu cenu ne cini realnom. Realno je samo ono koliko trziste placa (da i kriminalci i svi drugi koji u tome ucestvuju). Nema sta ja ili ti ili bilo ko da smatramo koji procenat ljudi bi trebalo da moze da kupi stan - to trziste odredjuje. Kako trziste funkcionise je razlicito od zemlje do zemlje i prema tome ljudi i biraju gde ce ziveti (izmedju ostalog).
 
Da li je realna cena goriva ona koju trenutno imamo, s obzirom da je u okruzenju dosta niza
Madjarska, Crna Gora i Hrvatska su isto valjda okruzenje a tu je cena visa nego ovde. Svi bi bosanske i makedonske cene a niko ne bi bosanske i makedonske puteve.

Ja pod realnom cenom smatram cenu sa kojom 95% ljudi moze sebi da priusti stan bilo gde, neko u centru grada za 200k evra, neko na selu bogu iza nogu za 5k evra.
Ako u ovom trenutku recimo 200-300k kupaca zeli stan, a gradi se 20k stanova godisnje u celoj zemlji, neostvarivo je da se dogodi to sto zelis.

Cak i pad koji ce se verovatno dogoditi ove ili sledece godine nece biti uzrokovan povecanjem ponude ili padom broja ljudi koji zele da kupe, vec jos vecom nemogucnoscu ljudi da priuste stan, zbog skupljih kredita.

Jedini nacin da se dodje do situacije kakvu prizeljkujes je jos veca ponuda, odnosno jos vise izgradnje. A za to se malo ko ovde zalaze, svi se nadaju nekoj kataklizmi koja ce sve druge da potopi sem njih, pa da oni mogu kupe jeftino. A kad se pojavi neki novi projekat, odma kukanje kako bi bilo bolje da je tu neki park, ubi nas investitorski urbanizam, itd.

Problem sa cenom nekretnina u Srbiji je ko je taj neko i odakle mu pare. Kad bi to pitanje bilo reseno, cene bi brzo pale na taj "realni" nivo.

Kad bi to pitanje bilo reseno, realno bi vise izgradnja pala od kupovine.
 
Da li je realna cena goriva ona koju trenutno imamo, s obzirom da je u okruzenju dosta niza i s obzirom da u vreme kad je barel kostao isto kao sada pre nekih godinu-dve dana gorivo je bilo dosta jeftinije. Jos plus navodno imamo jeftinije gorivo od Rusa. Svi smo svesni da nas pljackaju kad je gorivo u pitanju. Ista je situacija i sa nekretninama. Ja pod realnom cenom smatram cenu sa kojom 95% ljudi moze sebi da priusti stan bilo gde, neko u centru grada za 200k evra, neko na selu bogu iza nogu za 5k evra. Po trenutnoj ceni samo 5% ljudi u Srbiji moze da priusti stan, i ako ti smatras da stan treba da bude luksuzna roba koju mogu da bude samo najbogatiji, onda Ok. Po tvom shvatanju je realna cena ona po kojoj ima dovoljno kriminalaca spremnih da plate naduvane cene. Ocigledno se shvatanje realne i normalne cene razlikuje od osobe do osobe.

Ja nikad nisam tvrdio da cena treba da padne 50-70%, Meni je i smesno kad neko na oglasima u komentarima na Fejsu nudi 50% nizu cenu, a verujem da bi prvi prodavao po maksimalnoj mogucoj ceni kad bi bio u mogucnosti.

Problem sa cenom nekretnina u Srbiji je ko je taj neko i odakle mu pare. Kad bi to pitanje bilo reseno, cene bi brzo pale na taj "realni" nivo.
Relativno moze biti tako, ali sve zavisi... ja bih razmislio....
 
Jel moze malo vise informacija kako se taj agent ponasa? Vlasniku nekretnine sigurno kaze: "Imam ozbiljnog kupca", a zapravo je to samo jedan od potencijalnih kupaca koji su dosli samo da pogledaju :) Da li vlasnik nekretnine zna koliko je cena kvadrata na normalnom spratu, a da nije suteren, prizemlje ili potkrovlje? :) Cenim da je 3600 do 3900 eur/kv. :D
P.s. nemojmo zaboraviti da Agenti nikad ne govore istinu, sve im je to u sklopu posla.

Žena je u najmanju ruku tragikomična, bilo mi je dosadno da je slušam pa sam gledala nešto na telefonu. Stane na sred terase, pa drži predavanje i divi se lepoti stana u potkrovlju koji treba da se renovira. Onda se divi lepoti terase koja je isto za renoviranje, može da posluži da sušiš veš na njoj ili skladištiš voće i povrće. Nađe neku glupost, pa se oduševljava, ko u nekoj crnoj komediji.

Pitaju je kupici da li može da se desi da terasa prokišnjava jer su to čuli od komšija. Ona pada u trans i tvrdi da ne može ni slučajno (pre par meseci majstori tri puta dolazili zbog prokišnjavanja).

Ne znam koliko je vlasnik stana upoznat sa cenama. Znam samo da je prilično lažljiv i g*** čovek, koji nedostatak inteligencije pokušava da nadomesti laganjem. Primetila sam da laže i potpuno besmislene stvari.
 
Pa, vi bi iz principa trebalo da menjate stan, zbog unutrasnje karme. Ostavljati novac gazdi koji nije korektan, je pitanje principa. Jel nije tajna koja je kvadratura stana i kolika je mesecna renta? Za par meseci cim se cene stabilizuju, moci cete da birate stanove i to na normalnom spratu.
 
Vrh