Šta je novo?

Cene nekretnina

niki

Higher intermediate
Učlanjen(a)
28.12.2007.
Pohvaljen
584
vradovicu mnogo se brines za cene stanova s obzirom da kupujes ne da bi preprodavao, sta te briga, sigurno ce tvoja deca jedan dan moci da ih prodaju po cenama po kojima si ti pazario...

vradovic

Advanced
Učlanjen(a)
31.10.2007.
Pohvaljen
3.622
Da
Pocetnici kupuju u krugu dvojke ili nbg, stariji u naseljima stanove po 80 m2 a oni 70 godiste i stariji prodaju pa idu na selo
Zanimljivo ali veoma logicno!

Koliki procenat prodaje nekretnina po tebi u Beogradu je od cistog kriminala na primer droga, Velja nevolja, neka zesca pljacka ili slicno.
(ne misli se tu na kompezacije nego ovo gore).

vradovicu mnogo se brines za cene stanova s obzirom da kupujes ne da bi preprodavao, sta te briga, sigurno ce tvoja deca jedan dan moci da ih prodaju po cenama po kojima si ti pazario...
Brinem jer se spremam da uletim malo jace :) Kad investiram vece sume onda mi svaka sitnica znaci :cool:

Uros_

Novice
Učlanjen(a)
06.02.2023.
Pohvaljen
3

Koliki procenat prodaje nekretnina po tebi u Beogradu je od cistog kriminala na primer droga, Velja nevolja, neka zesca pljacka ili slicno.
(ne misli se tu na kompezacije nego ovo

(ne misli se tu na kompezacije nego ovo gore).

Brinem jer se spremam da uletim malo jace :) Kad investiram vece sume onda mi svaka sitnica znaci :cool:
Da ti imas malo jace ne bi blejao ovde po forumima
Ja sam danas ovde i vrv nikad vise ko da imam vremena da se dipisujem

Na forumu su tri kategorije
Oni koji kupuju jedan stan, skupili za ucesce ili prodali nesto pa cekaju..zatim , oni sto su placeni da ih nagovaraju (botovi) da kupe i oni koji zalutaju trazeci nesto drugo, budu tu dan dva i odu

Ja znam u kojoj sam kategoriji, ti?

Uostalom vreme pokaze..

vradovic

Advanced
Učlanjen(a)
31.10.2007.
Pohvaljen
3.622
ja sam na forumu 15 godina :)
Pise ti sa leve strane. A za 15 godina se svasta promeni. Budes i kupac i prodavac i firme i dete i emigracije imigracije. Tako da ti ta tvoja logika ne stoji.

Defke

Higher intermediate
Učlanjen(a)
01.03.2018.
Pohvaljen
2.170
Meni vise deluje da je ovde neko od redovnih ucesnika malo cosplayovao agenta nego sto nam je dosao pravi agent, ali ok :)

Hristiana

Novice
Učlanjen(a)
06.02.2023.
Pohvaljen
5
Meni vise deluje da je ovde neko od redovnih ucesnika malo cosplayovao agenta nego sto nam je dosao pravi agent, ali ok :)
Logično, da je stvarno agent, on bi nas nagovarao na hitnu kupovinu, Jer evo, sutra će biti povećanje preko 50% i ostala su samo dva stana u suterenu i jedan u potkrovlju, sve je drugo rasprodato...

Defke

Higher intermediate
Učlanjen(a)
01.03.2018.
Pohvaljen
2.170
Dosao covek da se pozali kako mu stao posao i onda otisao jer ima mnogo posla :)

vradovic

Advanced
Učlanjen(a)
31.10.2007.
Pohvaljen
3.622
Dosao covek da se pozali kako mu stao posao i onda otisao jer ima mnogo posla :)
:)))))
vala bas.

Evo sad posle ovoga u Turskoj sto se desilo bas da vidim da li ce da se javi neko kako je eto tamo jeftinije. Pa ima i razlog zasto je negde jeftinije.
Sad svi ovi koji su kupili u Turskoj bolje da krenu panic sale i da vracaju kapital nazad dok im sve nije propalo.

Wolf

Intermediate
Učlanjen(a)
29.05.2022.
Pohvaljen
691
Nisam to hteo da kazem. Hteo sam da kazem/napisem da je takvih oscilacija u tom rangu bilo kontinuirano kroz istoriju.

Po mom misljenju te oscijalcije dolaze zbog ugovora koji su "nebuloze" a to su ovi ugovori ispod. U zavisnosti od broja nebuloza (200e po m2) desava se ta oscilacija.
Tako da to nije merodavno jer ide gore dole (sama cena nekretnina). Moramo imati podatke iz 3-4 meseca da je kontinuirano pad i onda se moze reci jeste pad je.

Pogledajte prilog 153872
Ta nekolicina ugovora od po 200-300-400 evra po kvadratu ima ~0% uticaja na trend, i zanemarljivo mali uticaj na prosecnu cenu.
Svi ugovori:

Screenshot 2023-02-06 at 10.30.56.png

> 600e/m2:

Screenshot 2023-02-06 at 10.30.09.png

> 1000 e/m2:

Screenshot 2023-02-06 at 10.29.37.png

< 6000e/m2:

Screenshot 2023-02-06 at 10.32.03.png

Pronadjite razliku u trendu u prve 3 slike, gde su redom svi ugovori, ugovoru preko 600 i ugovori preko 1000 evra po kvadratu, respektivno.
Cetvrta slika su ugovori ispod 6000, i tu se vec grafikon blago izoblicio.
Sve u svemu, kao sto sam negde ranije pisao BW previse odskace od ostatka BG-a i mnogo vise izoblicuje trend nego nekoliko ugovora sa cenama ispod 600, 400 ili koliko god evra po kvadratu.

Zbog svega ovoga, u buducnosti ce biti opcija da se prikaze medijana koja je daleko merodavnija i stabilnija.

Vrh