Šta je novo?

Cene nekretnina

Eto koliko se razumes
Stopa odustajanja i kad napravimo ugovor je 20% ja naravno platim uvek advokata, drugo taj broj podelis sa dva posto je uglavnom predugovor i ugovor, 2% je u 80% slucajeva, platim porez, agenta…
Oko 20 zakljucenih kupoprodaja mesecno u najboljim danima
Zar nisi dobio uputstva kako se agenti ponasaju na forumima?

Samo hype, samo prodaja nikad jaca, samo kupite sto pre.

Izgleda da nisi bio na poslednjem sastanku investitora, agenata politicara i ostalih dusmana ovog jadnog naroda.
 
to ne znaci da neko drugi ne zakljucuje vise. Vrlo je moguce da se samo prelilo na druge agencije. Imas zvanicne podatke i ne treba sad praviti sumnju na te podatke.
TI kazes pad od novembra a evidentno je da nema pada.
Pogledaj volfov sajt. Pad cena nekretnina u Beogradu u novogradnji minus 10,6, a u starogradnji minus 0,3 u decembru u odnosu na prethodni mesec.

Tako da nije tačno da nema pada.
 
Pogledaj volfov sajt. Pad cena nekretnina u Beogradu u novogradnji minus 10,6, a u starogradnji minus 0,3 u decembru u odnosu na prethodni mesec.

Tako da nije tačno da nema pada.
Novogradnja je plus 20.5% a starogradnja minus 9.7% Mi kao da ne gledamo isti sajt.

Edit: Pardon sad vidim da su cene u pitanju.
 
Zar nisi dobio uputstva kako se agenti ponasaju na forumima?

Samo hype, samo prodaja nikad jaca, samo kupite sto pre.

Izgleda da nisi bio na poslednjem sastanku investitora, agenata politicara i ostalih dusmana ovog jadnog naroda.
...kurvi, silikonjara, pevaljki, makroa, blogera i influenseratora...
 
Hristiana sa duznim postovanjem mi smo to ovde sve prezvakali 100 puta. ;-)
Nema pada ili ja ne razumem na sta se odnosi pad. Daj nam screenshot.

Edit: Zahvaljujuci @Defke razumem sta hoces da kazes.

Budimo realni to je oscilacija u granicama normale. Jos uvek se ne moze reci da je anomalija jer imamo takve oscilacije i u prethodnim periodima.
Screenshot 2023-02-06 at 12.09.50 AM.png
 
Poslednja izmena:
Novogradnja je plus 20.5% a starogradnja minus 9.7% Mi kao da ne gledamo isti sajt.
Ukucaj Beograd decembar.

Novogradnja​


2.708€/m²
-10.6%
(NOV '22: 3.029€/m²)
+21%
(DEC '21: 2.238€/m²)

Starogradnja​


2.037€/m²
-0.3%
(NOV '22: 2.043€/m²)
+19.3%
(DEC '21: 1.707€/m²)
 
Oscilacija u okviru ocekivanja. Na osnovu istorijskih podataka moze se reci da je to sasvim ocekivano.
Kolicina novca koja ulazi na nase trziste nekretnina ili barem do kraja decembra 2022. je nenormalna.

Takodje utvrdili smo da novac koji ulazi na trziste nekretnina iz dijaspore ne spada u kategoriju "doznake" jer smo pisali NBS i dobili zvanican odgovor.
 
Oscilacija u okviru ocekivanja. Na osnovu istorijskih podataka moze se reci da je to sasvim ocekivano.
Kolicina novca koja ulazi na nase trziste ili barem do kraja decembra 2022. je nenormalna.

Takodje utvrdili smo da novac koji ulazi na trziste nekretnina iz dijaspore ne spada u kategoriju "doznake" jer smo pisali NBS i dobili zvanican odgovor.
Ovaj tekst će verovatno da upali kad budeš davao izjavu u Kuriru i Skandalu.
 
Ja ne dajem izjave novinama niti casopisima a "skandal" sam morao da izgooglam sta je ;-)
 
Hristiana sa duznim postovanjem mi smo to ovde sve prezvakali 100 puta. ;-)
Nema pada ili ja ne razumem na sta se odnosi pad. Daj nam screenshot.

Edit: Zahvaljujuci @Defke razumem sta hoces da kazes.

Budimo realni to je oscilacija u granicama normale. Jos uvek se ne moze reci da je anomalija jer imamo takve oscilacije i u prethodnim periodima.
Pogledajte prilog 153870
Ovom demagogijom mozemo da pricamo da nikad nije pad jer ne znamo, mozda sledeceg meseca cene skoce 100%, pa onda i dalje bude rast, kakav si ti car
 
Ovom demagogijom mozemo da pricamo da nikad nije pad jer ne znamo, mozda sledeceg meseca cene skoce 100%, pa onda i dalje bude rast, kakav si ti car
Nisam to hteo da kazem. Hteo sam da kazem/napisem da je takvih oscilacija u tom rangu bilo kontinuirano kroz istoriju.

Po mom misljenju te oscijalcije dolaze zbog ugovora koji su "nebuloze" a to su ovi ugovori ispod. U zavisnosti od broja nebuloza (200e po m2) desava se ta oscilacija.
Tako da to nije merodavno jer ide gore dole (sama cena nekretnina). Moramo imati podatke iz 3-4 meseca da je kontinuirano pad i onda se moze reci jeste pad je.

Screenshot 2023-02-06 at 12.22.09 AM.png
 
Ovom demagogijom mozemo da pricamo da nikad nije pad jer ne znamo, mozda sledeceg meseca cene skoce 100%, pa onda i dalje bude rast, kakav si ti car
+1

Kao kad ti neki astrolog prorekne da ćeš dobiti posao idućeg meseca i to se, naravno, ne desi. Kad ga pitaš šta bi od njegovog predviđanja, on ti kaže za malo, ali problem je to što je u februaru Saturn bio u Jupiteru, a Uran u Neptunu itd itd.
 
+1

Kao kad ti neki astrolog prorekne da ćeš dobiti posao idućeg meseca i to se, naravno, ne desi. Kad ga pitaš šta bi od njegovog predviđanja, on ti kaže za malo, ali problem je to što je u februaru Saturn bio u Jupiteru, a Uran u Neptunu itd itd.
Ruku na srce, novembar jeste bio nekarakteristicno jak sa cenama, 40% su bile vece u novogradnji nego Nov ‘21.

Tad su se rasprodale Viva Residencies i jedna zgrada u BnV pa je to povuklo cene vise nego inace.

Mislim, jasno je da pada cena u novogradnjama nema jos, za to nije ni potreban sajt. Promet je vec druga prica.
 
Moguce da je to bio nalet Rusa a da se vratilo u "normalu". Na zalost tek za to nemamo podatke.
 
Mislim bas glupa prica
Neko iz dijaspore mi crta grafikone i objasnjava prodaju nekretnina u Srbiji, kojom se bavim 😂
Al dobro to je po principu ne veruj sebi veruj meni…
Ne crtam ti ja nista nego ti prezentujem podatke sa cenenekretnina.rs ili sa RGZ-a da bi izbeli rekla kazala.
Tvoja agencija je premali uzorak sa trzista i nije relevantna sto se tice ukupnog seta podataka.
Imamo zvanicne podatke do kraja decembra i da se zakljuciti da prodaja bas ide. (videcemo januar da li je to prvi vesnik nekog pada ili ne).
Svi mi pratimo situaciju u Svedskoj u UK koje kolabiraju, nismo mi slepi nego jednostavno kod nas nema za sada nekih realnih pokazatelja za neki pad.

Nego daj ovo sto je Defke pitao ako mozes prosvetli nas stvarno ko je po tebi profil kupaca koji sve ovo kupuje po ovim ludackim cenama.
Ukljucujuci i 2 stana preko 2M eura u decembru i jedan stan od 2.7M u januaru?
 
Kakav nalet rusa
Vise su kupovali nasi da njima izdaju…

Vi mislite da iz rusije beze ljudi koji imaju 200.000 tamo na racunu? Sve sto je doslo prima platu iz EU, Amerike, Azije i ne moze da podigne istu u Rusiji

Naravno ni oni nisu budale, imate ruske grupe na Telegramu gde pisu gde sta kosta…Sad recimo dosta kupuju po Arandjelovcu kuce, ali to je za 30-40 tak hiljada…
 
Niko nije rekao da Rusi kupuju nego je post bio vezan za izdavanje. Nalet Rusa za izdavanje u novembru je bio bas jak a posle je malo splasnuo (najverovatnije). O tome je bilo reci a vezano za posto od @mariks
 
Nekom ko me je pitao za strukturu kupaca

Svaki treci je kreditni kupac, dijaspora svaki dvadeseti, veliki broj stanova se proda u kompenzaciji pre zavrsetka..

Zgrada koja ima 12 stanova 6 je na prodaju, ostalo ide izvodjacu, dobavljacu itd… naravno oni idu po drugim cenama, koje su uvek vece, da ne objasnjavam zasto..
 
Vrh