Šta je novo?

Cene nekretnina



Cak se i Tate lozi na Srbiju i investicije. Haos koliko ce nase trziste da se pregreje.
 
Nemci planiraju da više ne sele fabrike nego da dovedu radnike u GER, kad udari kriza pošalješ radnike kući i ne ostavljaš lokalnim ekonomijama ni malo dodate vrednosti…a i ne moraš da se bakces seljenjem mašina, zatvaranjem pravnih lica…
 
Osnova za investiranje je sigurnost.

U Srbiji Divlji Zapad - raspad institucija, pljacka na svim nivoima, politicki rizici.
Nema sigurnosti.

Sad tu investira ko mora, ili je "vrlo hrabar" ili "pare nisu njegove".
 
Nemci planiraju da više ne sele fabrike nego da dovedu radnike u GER, kad udari kriza pošalješ radnike kući i ne ostavljaš lokalnim ekonomijama ni malo dodate vrednosti…a i ne moraš da se bakces seljenjem mašina, zatvaranjem pravnih lica…
Prilika da radnička klasa u Srbiji oseti život na Zapadu pa ispolje tu potrebu i u svojoj zemlji, ako ih Nemačka vrati nazad masovno ikada.
 
Cene će pasti preko noći, višespratnice od 15+ spratova će biti prebukirane stanodavcima koji su sve uložili u beton kako bi živeli od kirija...bacaće se u zagrljaj smrti jer neće videti drugi izlaz, najpopularnija će biti zgrada Rudo zbog visine, ali i mostovi i pruge. Realna cena kvadrata je 300 do 700 eura, i ništa preko toga.
 
Ali zato će kuće na periferiji i u unutrašnjosti da eksplodiraju, jer njihova cena nije realna već može još da raste, je l tako?

Sent from my MAR-LX1A using Tapatalk
 


Cak se i Tate lozi na Srbiju i investicije. Haos koliko ce nase trziste da se pregreje.
Zasto kad udjem na sajt apsolutno uvek mora da prvi kompentar koj procitam bude vradovicev i uvek neka bolest..
Znaci trziste ide u led, minus, tecni azot...
 
Zasto kad udjem na sajt apsolutno uvek mora da prvi kompentar koj procitam bude vradovicev i uvek neka bolest..
Znaci trziste ide u led, minus, tecni azot...
Zato sto sam ja u kontra smeni. Centrala mi naredila da radim nocnu.
Takodje su me primorali da kupim stan kao i svi ostali sto su morali da kupe.

Bolje da si poslusao tog coveka koji je umeo i uspeo u Americi i vratio tolike porodice iz San Franciska za Srbiju nego sto trolujes.
 
Ocigledno da je covek neumoran, pise jedno te isto vise od 10 godina. Stavi ga na ignore, kao i ostale za koje smatras da ne doprinose diskusiji i spamuju. Od kada sam sakrio par profila vise ne dolazim u iskusenje da odgovaram na gluposti. Oni zele da izazivaju reakcije glupostima jer im je to hobi i razonoda i ko zna sta jos i sad ti kao pokreces neku diskusiju sa takvima haha
 
To što neko dobije sedmicu na lotou ne znači da je napravio dobru finansijsku odluku što je igrao loto. Malo je ekstreman primer, ali poenta je i dalje na mestu.
 
Ocigledno da je covek neumoran, pise jedno te isto vise od 10 godina. Stavi ga na ignore, kao i ostale za koje smatras da ne doprinose diskusiji i spamuju. Od kada sam sakrio par profila vise ne dolazim u iskusenje da odgovaram na gluposti. Oni zele da izazivaju reakcije glupostima jer im je to hobi i razonoda i ko zna sta jos i sad ti kao pokreces neku diskusiju sa takvima haha
Neka bude i da je covek neumoran, ali u zadnjih 10 godina ako pise da raste, a ono je raslo (sto se moze proveriti, a i svi znamo)..zar to ne znaci da je upravu?
 
Pricate o dirigovanom trzistu.

Nije tesko biti pametan tu.
 
Pricate o dirigovanom trzistu.

Nije tesko biti pametan tu.
Pa ako je trziste dirigovano, a mi znamo da jeste, zar to ne bi znacilo da imamo uvid u kretanje cena i trendova pre nego sto postanu ocigledni, i samim tim bi, po ekonomskoj logici, mogli da profitiramo od toga na ustrb onih koji zive u ubedjenju da nije dirigovano tj manipulisano?
 
Ocigledno da je covek neumoran, pise jedno te isto vise od 10 godina. Stavi ga na ignore, kao i ostale za koje smatras da ne doprinose diskusiji i spamuju. Od kada sam sakrio par profila vise ne dolazim u iskusenje da odgovaram na gluposti. Oni zele da izazivaju reakcije glupostima jer im je to hobi i razonoda i ko zna sta jos i sad ti kao pokreces neku diskusiju sa takvima haha
Ja mislim da je poceo da veruje u to s obzirom koliko dugo pise. Ono kad troll ne moze vise da razume i vidi razliku izmedju realnosti i gluposti koje pise.
 
Ja mislim da je poceo da veruje u to s obzirom koliko dugo pise. Ono kad troll ne moze vise da razume i vidi razliku izmedju realnosti i gluposti koje pise.
Ali ako je 10 godina u pravu, zar ne ispada da je on zapravo u realnosti?

Zar nisu oni koji neuspesno najavljuju pad 10 godina izgubili vezu sa realnoscu?

Ako je trziste zaista dirigovano, zar nije tek onda potpuno iracionalno ocekivati drugaciji rezultat? Znas da je mec namesten x u 1, ali ipak igras na 2? Pa to je tek definicija gluposti.

Znaci ili se cene formiraju uglavnom vodjene trzisnim uslovima, pa ostaje nada da ce predvidjanje biti tacno u jednom trenutku, ili je dirigovano i svaka analiza je besmislena. U oba slucaja, katastroficari nisu u pravu, samo u prvom bar postoji neka nada da ce jednom biti u pravu.

Ne shvatam toliku kolicinu agresije i frustracije kod nekih. Ona nece promeniti stanje na terenu, samo ih cini neozbiljnijim sagovornicima.

Ja sam mislio da su cene 2019. peak trzista, da nema odakle da se izgura dalji rast. Ispostavilo se da ne da nisam bio u pravu nego da sam omasio ceo gol. I sad bi valjda kao odbrambeni mehanizam trebalo da pljujem po Beogradu, kukam na Vucica, neistomisljenike vredjam, stavljam na ignore, nazivam botovima, delim balkanInfo teorije zavere i anegdote tetke iz Beča itd. A mozda bi mogao i da se zapitam gde su to rupe u mom rasudjivanju i informacijama.

I da se razumemo, ne slazem se sa svime sto vradovic pise. 70% njegovih postova je lozenje i provokacija, i to tako ocigledna da je blam koliko se neki primaju na to (kao Sava sa druge strane). Ali u preostalih 30% gde je ozbiljan mislim da daje neku perspektivu koja uopste ne treba olako odbacivati ako neko zeli da sto bolje razume sve faktore na trzistu.

I jos nesto, ironicno je da se za nekakve tajne agente i ljude sa skrivenim namerama uglavnom optuzuju oni koji su prilicno transparentni i sa svojim identitetima i sa svojim delima (lako ih je izguglati i otvoreno pricaju gde su sta i kako kupili), a ne napadaju se oni koji jedno pricaju a drugo bi zeleli (Beograd je uzasan al ja cu kupim stan u nejmu cim padne na 1000e kvadrat).
 
Poslednja izmena:
Pricate o dirigovanom trzistu.

Nije tesko biti pametan tu.

Pa što Vi niste bili pametni tada onda (nego ste sada)?

Lepo neko reče, ako 10 godina govori jedno i u pravu je, onda je on pametan bez obzira na razlog, a ostali koji su govorili suprotno, prosto luzeri! Naravno, niko ne zna da li tu postoji agenda i neko svesno pumpanje, možda i postoji, možda je i samo sreća (uz agendu), pa ne bude u pravu u sledećem periodu!

Ja sam lično prilično siguran bio šta će se dešavati u ove skoro 3 godine, iako mi ne odgovara šta se dešava (kao i velikoj većini nas), čak sam malo i potcenio projekciju inflacije (uz to što inače mislim da je zvanični izveštaji potcenjuju). Ne bih se usudio da komentarišem o cenama konkretno pre NG, postoje signali sa obe strane, usporava se dizanje kamata u svetu (FED), ali možda tek treba da vidimo tal lag koji bi uticao negativno na cene.

Što se tiče Beograda, takođe suprotni signali, ne vidim usporavanje bar što se tiče oglašenih cena (a verujem da su prilično korelisani sa realizovanim cenama kroz vreme), trend je prilično jasan, i dalje ni da se zaravni bar malo (opet ne znamo težinu mikrouticaja, Rusi i to...). Sa druge strane, svakodnevno sam na Bulevaru (Lion), vidim sve više i više lokala koji se zatvaraju!
 

Prilozi

  • bgbgbgb.png
    bgbgbgb.png
    32,5 KB · Pregleda: 138
Ali ako je 10 godina u pravu, zar ne ispada da je on zapravo u realnosti?

Zar nisu oni koji neuspesno najavljuju pad 10 godina izgubili vezu sa realnoscu?

Ako je trziste zaista dirigovano, zar nije tek onda potpuno iracionalno ocekivati drugaciji rezultat? Znas da je mec namesten x u 1, ali ipak igras na 2? Pa to je tek definicija gluposti.

Znaci ili se cene formiraju uglavnom vodjene trzisnim uslovima, pa ostaje nada da ce predvidjanje biti tacno u jednom trenutku, ili je dirigovano i svaka analiza je besmislena. U oba slucaja, katastroficari nisu u pravu, samo u prvom bar postoji neka nada da ce jednom biti u pravu.

Ne shvatam toliku kolicinu agresije i frustracije kod nekih. Ona nece promeniti stanje na terenu, samo ih cini neozbiljnijim sagovornicima.

Ja sam mislio da su cene 2019. peak trzista, da nema odakle da se izgura dalji rast. Ispostavilo se da ne da nisam bio u pravu nego da sam omasio ceo gol. I sad bi valjda kao odbrambeni mehanizam trebalo da pljujem po Beogradu, kukam na Vucica, neistomisljenike vredjam, stavljam na ignore, nazivam botovima, delim balkanInfo teorije zavere i anegdote tetke iz Beča itd. A mozda bi mogao i da se zapitam gde su to rupe u mom rasudjivanju i informacijama.

I da se razumemo, ne slazem se sa svime sto vradovic pise. 70% njegovih postova je lozenje i provokacija, i to tako ocigledna da je blam koliko se neki primaju na to (kao Sava sa druge strane). Ali u preostalih 30% gde je ozbiljan mislim da daje neku perspektivu koja uopste ne treba olako odbacivati ako neko zeli da sto bolje razume sve faktore na trzistu.

I jos nesto, ironicno je da se za nekakve tajne agente i ljude sa skrivenim namerama uglavnom optuzuju oni koji su prilicno transparentni i sa svojim identitetima i sa svojim delima (lako ih je izguglati i otvoreno pricaju gde su sta i kako kupili), a ne napadaju se oni koji jedno pricaju a drugo bi zeleli (Beograd je uzasan al ja cu kupim stan u nejmu cim padne na 1000e kvadrat).
Moja poenta je da mi se smucilo da citam njegove bljuvotine, bio u pravu ili ne. Ne ulazim u to ko je omasio gol a ko je pogodio penal, prosto je preterano i to je to
 
Prijatelju smanji malo dozivljaj. Mozda ima na Zlatiboru, ali ovde magaraca nema. Pazi na recnik kako se drugima obracas.
Kako to misliš nema!? Pa zar nadobudno pisanje kako je sve samo što nije propalo, kako je eto i sezona na Zlatiboru propala, kako nema više leba u turizmu...bla, bla i truć, truć itd, itd nije dostojno jednog magarca!? Da se i ti nisi lično pronašao negde tu...ako jesi sledeći put pazi pre nego uzmeš tastaturu u ruke! Magarci su svi koji su pisali i nadali se propasti udobno sedeći pored svojih kompjutera, jer da ti bolje objasnim zašto je Magarac tvrdoglav, upravo jer iako se ljudski potrudiš da mu objasniš nastavlja da tera inat!
Da nisu promašili možda bi ih nazvao samo mračnjacima i pesimistima u najbolju ruku!
Upravo tako, firma plati Palisad, Monu ili ako se baš otvore Grand Tornik, pa zajapureni komercijalisti i stručni saradnici obrnu ražanj kod Milunke ili Baja, a uveče zna se- Irish pub ili Vendome dok se u pripitom stanju mingluju sa koleginicama i famoznim pričama o tome kako su ove godine prebacili target za 120%. Ta priča o nekom luksuzu i glamuru Zlatibora prolazi među malim privrednicima Užica ili Čačka, zaista ne znam nikog iz Beograda da ide svojevoljno ide tamo o sopstvenom trošku.
Ne znaš! Hoće to kad se neko ko strina meša u svaku temu i iz dosade priglupo komentariše!
Većina kupaca na Zlatiboru su upravo iz Beograda i N.Sada
 
Vrh