Šta je novo?

Cene nekretnina

Dobro Bocko shvatili smo 😀.
Ja ne izdajem ni jedan stan.
O pokretanju biznisa smo vec pricali.
Ti mozda jesi Colovic iz "vruc vetar" ali ja nisam nikakav bocko. Ako si ti pricao o pokretanju biznisa svoju stranu price a ja od obaveza ne stizem da ti opsirno odgovorim, to ne znaci da je tema zavrsena..
Na osnovu tvojih poruka, je jasnije da ti iznajmljujes stan/ove nego sto je jasno da sada u 3.17pm je dan napolju..
 
Ne, ne, molim vas! Nemojmo se skrivati iza porodica sa malom decom, nataliteta ili opšteg boljitka u državi iza ovakvih izjava! Isti ti mladi roditelji mogu živeti i u nekom malom gradiću ili na selu u kući, to je nebitno za ovu diskusiju. Čak šta više natalitet opada kod porodica koje dođu u Beograd i „osete čari“ velegrada. Onda bi pre obilazili sve ono što grad pruža nego rađali više dece. Najviše dece odnosno najveći natalitet danas u Srbiji je na teritoriji Kosova i Metohije, gde naši srbi koji imaju 3,4 ili više dece žive u porodičnim kućama, najčešće sa imanjem okolo, gde glava porodice radi u nekoj fabrici, firmi i plus od zemlje ili samo od zemlje. I to sve u jako neprijateljskom okruženju gde je i glava u torbi! Stvar za dublje razmišljanje! S druge strane natalitet u Beogradu, koji je najbogatiji od svih gradova, kafići puni, i ima sve druge pogodnosti je skoro užasan!

Ono što je diskusija i šta bi se moglo dobiti dodatnim oporezivanjem je uvođenje reda u rentijerstvo i otvaranje novih mogućnosti za druge grane koje su usko povezane sa tim. Recimo, kad bi se dozvolilo da ja mogu svojih 10 ili 20 hiljada evra da plasiram u izgradnju neke zgrade koja će služiti kao hostel, konačište ili čak hotel sa recepcijom i da u skladu sa veličinom investicije počnem jednog dana da dobijam prinos od izdavanja ili poslovanja iste. Da čak ne moram da kupim ceo stan, već samo jedan deo. Na taj način bi se čak mogla povećati izgradnja i građevinska industrija, ali u jednom uređenijem smislu, gde bi pored ulagača i država imala korist, odnosno celo društvo. Pojavili bi se i prioriteti u industriji, šta, gde, koliko tačno, je ustvari realno potrebno izgraditi. Ne znam da li to postoji u Zakonu, ali takav bi kupac postao investitor koji bi ulagao ali brzo mogao i da proda svoj udeo.

Iako živim u Beogradu, moram priznati da ovaj grad postaje nesnosan od gužvi, nervoze i jednog novotarskog laktaškog duha koji prosto napada svakog čoveka u toj nekakvoj „užurbanosti“ i koji se bez maske naročito jasno vidi u saobraćaju. U manjim mestima to nije slučaj. Opuštenije se živi. Dešava nam se jedna po meni užasna „beogradizacija“ društva i zemlje, koja utiče negativno na manire, kulturu pa ako hoćete i na samu ljudsku dušu! I naročito još kad vidiš te užasne zgrade tzv „krmače“ i „teške“ i glomazne komplekse oko sebe bez ikakve estetike...

Stvarno nemam ništa protiv izgradnje, ali nekad su se predratni investitori prosto utrkivali čija će zgrada da bude lepša. Zato je danas svakom turisti interesantno da prošeta starim delom grada i uživa u fasadama, čak i malih, uzanih i nesređenih ulica
Tako je! Samo >>>zlatiborizacija<<< moze spasiti Beograd! Cak sta vise cak sta manje cak noris! Da se oteraju svi stanovnici Beograda i da se gradi vazdusna banja, hotel, gondole i sadrzaji. Autoput ne treba jer vec prolazi kroz centar i za cas ce se iz Beograda stici do Beograda. Zlatibor nam nije potreban.
 
Ti mozda jesi Colovic iz "vruc vetar" ali ja nisam nikakav bocko. Ako si ti pricao o pokretanju biznisa svoju stranu price a ja od obaveza ne stizem da ti opsirno odgovorim, to ne znaci da je tema zavrsena..
Na osnovu tvojih poruka, je jasnije da ti iznajmljujes stan/ove nego sto je jasno da sada u 3.17pm je dan napolju..
*Magistar Colovic.
Onda sam pogresio.
Pisanjem strasno podsecas da druga Bocka koji je nestao sa foruma, a bio je i ekonomista😀😀😀. Pa reko mozda je napravio novi nalog da pocne ljubav iz pocetka.

Ja trenutno imam samo jedan stan, tako da ne mogu da iznajmljujem tudje stanove. Iz mog pisanja se ne vidi da iznajmljujem stanove nego da cu za porez ovoj sugavoj drzavi, tj. drugarima koji je vode uvek da se borim da dam sto manje u bilo kom slucaju, a na drzavi je da se bori za svoj deo. Pa necu ja raditi njihov posao kao sto oni ne rade moj.
Podrzavam predlog da se ukine porez na prvu nekretninu.
 
Odbornik Ne davimo Beograd u Skupštini Beograda Dobrica Veselinović predlaže da se oblast poreza na imovinu potpuno reformiše tako što građani ne bi plaćali porez na dom u kojem žive, dok bi se, po progresivnoj stopi, on plaćao na svu drugu imovinu van osnovnog stana.


Gradska vlast u Beogradu na čelu sa Aleksandrom Šapić odlučila je da poveća porez na imovinu do pet odsto, a ova odluka trebalo bi da bude usvojena na sledećoj sednici Skupštine grada koja će biti održana 25. oktobra.

To lepo zvuči ovako na prvu, ali tu ima toliko nijansi sa vlasništvom. Da li si ti ako imaš dva ne toliko atraktivna stana od po 40 kvadrata bogatiji od onoga koji ima lux stan od 200 kvadrata pa ti treba da plaćaš porez na jedan od ta dva, a on ne?

Zemlje kao Engleska to rešavaju velikim porezima na nasledstvo imovine, da se ne bi gomilala nepokretna imovina u porodicama. To bi u zemlji kao Srbija opet bilo nepravedno.

Ne verujem da će se išta rešiti po tom pitanju jer su ljudi iz vlasti sami uključeni u građevinski biznis i rast cene nekretnina im je u interesu. Tj. oni su svojom politikom generator rasta.
 
…odnosno sve do čega dodju ne umeju drugačije da operu i investiraju nego u ciglu i kamen :)
 
Tako je! Samo >>>zlatiborizacija<<< moze spasiti Beograd! Cak sta vise cak sta manje cak noris! Da se oteraju svi stanovnici Beograda i da se gradi vazdusna banja, hotel, gondole i sadrzaji. Autoput ne treba jer vec prolazi kroz centar i za cas ce se iz Beograda stici do Beograda. Zlatibor nam nije potreban.
Zlatibor je prvenstveno turističko mesto dok je Beograd prvenstveno mesto za život, studiranje i ne daj Bože lečenje!

Na Zlatiboru, Kopaoniku ili Vrnjačkoj banji se prvenstveno grade kapaciteti za smeštaj gostiju i turista...do duše ima sve više i onih koji mogu da rade Online i zato se broj stalno nastanjenih uvećava svake godine
 
Ta Spanija, Grcka, Bugarska i Italija koje pominjemo kao zemlje sa normalnom politikom cena gube stanovnistvo i imaju nizi natalitet od nas. Pitanje je sta je tu uzrok a sta posledica.
Italija gube stanovništvo jer tamo gde ima posla nekretnine nisu dostupne (izdavanje, kupovina) pa ljudi sa juga ne idu na sever kao ranije nego odlaze dalje. Proveri cene stana za izdavanje/kupovinu u Milanu. A to nimalo nije dobro za njih.

Njihove današnje jeftine nekretnine su posledica onoga što se dešavalo ranije, a nijedan trend se ne okreće lako.

Isto će se desiti i u Srbiji, pa će neki utvrditi da i pored jeftinih nekretnina ljudi i dalje odlaze.

U Bugarskoj su nekretnine dostupnije običnim ljudima, ali istima je dostupniji i Zapad.

Ne znam odakle ti informacija da imaju niži natalitet od nas.
 
Da, Bugarska je jedina od te cetiri koja ima nesto veci natalitet od nas ali i znatno vecu emigraciju pa brze gubi stanovnistvo. Mrzelo me iskreno da pisem fusnotu za nju.
 
Poslednja izmena:
Opa.
Zvanicno je smanjena projekcija rasta BDP-a sa 3.5% na 3%
Treba i ovakve zvanicne informacije deliti jer mozda mogu da uticu na usporavanje najbrzeg rasta cena nekretnina koji smo imali do sada.

Mislim da nas najvise pogadja industrija tj proizvodnja. Drzava bi trebala da promeni strategiju i da se vise okrene ICT a manje otvaranju fabrika.
Otvaraju fabrike jer je popularno u narodu umesto da krenu sveopste prebacivanje na tehnologiju.

Evo projekcije do 2027.

U sustini smo iznad proseka ali moje licno ocekivanje je da mora to bolje!


I jedna vazna vest - Odobreno - 200B
 
Poslednja izmena:
cenzura za sve sto ti se ne svidja! Pa sjajno.
Meditiram ja ne brini ti za mene.

Umesto da pises napade po licnoj osnovi bolje bi bilo da das argument neki ako hoces da ucestvujes na ovoj temi.
 
Kakva gomila seksističko kompleksaških gluposti.
Остадох дужан, јер потпуно (али потпуно) сам погрешно разумен:

Гомила свакако није. Трудим се да пишем довољно кратко. Једна до две реченице - а сада правим преседан.

Сексистичко није. Нова конзумеристичко-хијалуронска религија подједнако регрутује све полове, и ја се чак подједнако подсмевам (мада ту нема ничега смешног) и мушким и женским хијалуронским нашприцаним караконџулама.

Комплексашко - ниђе везе. Па читава суштина мог поста (и читавог свог битисања овде), као и (за сада недовољно успешног) васпитања своје деце је борба против фејкара, против шприцања, против комплекса, против те нове религије.

Глупости... Ја јесам изузетно неозбиљан брзоплет човек, но овде сам био изузетно озбиљан. Чуо сам од госпође Гоје, шта су Рускиња и Украјинка причале о животу у Београду, и како су код нас услуге фризера и маникира прилично заостале у односу на њихов дотадашњи лајфстајл. То ме је само додатно подстакло на тужну визију такве будућности, где ћемо ми (естетски некориговани) бити дискриминисани и сматрани за заостале пећинске човечуљке. Па то само слеп поред очију не види.
 
Mislim da nas najvise pogadja industrija tj proizvodnja. Drzava bi trebala da promeni strategiju i da se vise okrene ICT a manje otvaranju fabrika.
Otvaraju fabrike jer je popularno u narodu umesto da krenu sveopste prebacivanje na tehnologiju.
Prebacivanje na tehnoligiju u Srbiji? 😂🤣
Vradoviću za tehnologiju treba mozak ...a pošto ga većina u Srbiji nema (ili je kapacitet drastično redukovan) onda neka motaju kablove i kukaju kako im je mala plata.
PS
Ja sam razmišljao svojevremeno da neke moje radnike na manuelnim pozicijama zamenim tako što ću da istreniram šimpanze i da im umesto plate dajem banane.Toliko su tupavi bili. :bubanj:
 
Slobodni pad cena nekretnina bez dna😁😁 kod nas stize sve za zakasnjenjem, stigla bila i poskupljenja kad svugde poskupljivalo na sav glas su govnj*ve agencije i pohlepni investitori vikali da i kod nas mora da poskupi, pa da smo zivi i zdravi da stignu i pojeftinjenja sad kad svugde pojeftinjava, da posle prodavaca konacno i kupci zadovoljno trljaju ruke💪💪 meanwhile vradovic na aparatima🤣🤣
Screenshot_20221022_182954_com.android.chrome.jpg
 
Slobodni pad cena nekretnina bez dna😁😁 kod nas stize sve za zakasnjenjem, stigla bila i poskuoljenja kad svugde poskupljivalo pa da smo zivi i zdravi da stignu i pojeftinjenja kad svugde pojeftinjavalo, da i kupci zadovoljno trljaju ruke💪💪 meanwhile vradovic na aparatima🤣🤣
“Free fall”, “could”. Da je slobodan pad već bi pale 20%, a to šta će biti sledeće godine ne zna niko.

Cene nekretnina u SAD su malo pale ali ni blizu koliko bi neko pomislio gledajući rejt.
 
Slobodni pad cena nekretnina bez dna😁😁 kod nas stize sve za zakasnjenjem, stigla bila i poskupljenja kad svugde poskupljivalo na sav glas su govnj*ve agencije i pohlepni investitori vikali da i kod nas mora da poskupi, pa da smo zivi i zdravi da stignu i pojeftinjenja sad kad svugde pojeftinjava, da posle prodavaca konacno i kupci zadovoljno trljaju ruke💪💪 meanwhile vradovic na aparatima🤣🤣
Pogledajte prilog 147405
Senzacionalisticki naslov, a u naslovu i u opisu dva puta "could".

Naravno da je lakse reci da se sprema 'moguc' pad asset classa koji je rastao konstantno i to veoma jako, nego da nas ceka jos veci rast. Ljudi kad je krenuo kovid su mislili da nam ne gine pad i recesija odmah 2021, kad ono medjutim.
 
Slika govori vise od reci... sa minus 0,5 na PLUS 2,7 Euribor... ovo je jasan znak da ce da krene da radis sajt Doboš Nekretnine....
Screenshot_20221023-195557_Samsung Internet.jpg
 
Prebacivanje na tehnoligiju u Srbiji? 😂🤣
Vradoviću za tehnologiju treba mozak ...a pošto ga većina u Srbiji nema (ili je kapacitet drastično redukovan) onda neka motaju kablove i kukaju kako im je mala plata.
PS
Ja sam razmišljao svojevremeno da neke moje radnike na manuelnim pozicijama zamenim tako što ću da istreniram šimpanze i da im umesto plate dajem banane.Toliko su tupavi bili. :bubanj:

Јадно.
 
Vrh