Šta je novo?

Cene nekretnina

Tu ima dosta posla i materijala za Antimonpolsku komisiju i tužilaštvo. Da ima pravde, bilo bi i robijanja za to.
 
Ko to još gleda, pa valjda su u interesu države veće cene stanova, zbog većih poreza. Šta mislite o kupovini kuće u npr. Osijeku? Jel neko zna jel dozvoljena kupovina kuća tamo?
 
Agencije lepe oglase, da ih preprodaju, a mamac stanovi im stoje po 2, 3 godine u oglasima, sve dok se prodavac ne smori i kaže; ne mogu više... prodajte mi ga još danas, e onda agencija hitno zove potencijalnog kupca i kaže, znate onaj stan što ste gledali što je bio 135.000 eura sad ga hitno daje za 110, požurite što pre, i tako mogu unedogled da dižu cene, problem je samo što je kupaca mnogo manje. I u pravu si za ovu rečenicu; ljudi nisu svesni koliku moć imaju, e upravo zato što nisu svesni i mogu sve da nam rade sve ovo.
Pa kako dizu cene ako im stoji po 2 3 godine po jednoj ceni i onda ga jos na kraju daju za 25 hiljada manje?

Kako meni niko za ove dve godine sto trazim niko da ponudi neki na popustu, nisam valjda sugav? :unsure:
 
U vezi kampanje zastite vrednosti novca od inflacije investiranjem u nekretninu:

Zasto se jadni investitori zrtvuju menjajuci svoje vredne nekretnine za taj "propali" novac?

U uslovima recesije i inflacije, rastucim troskovima izgradnje morali bi da imaju biznise sa ROI koji nadmasuje to sve zajedno gde bi dalje investirali novac da im ne propada....
 
Pa verovatno zato što nisi ozbiljan kupac... dižu cene iako stoji u oglasima po 2, 3 godine, mamac stanovi. Imaš ih pune oglase, uzmi prati pa ćeš videti. Stoji 2 godine, a onda dignu cenu iako ni po onoj prvoj nije prodat. Upravo tako ispadnu Investitori glupi jer prodaju nešto opipljivo, umesto da ih čuvaju, i zarade dogodine 15.000 eura po kvadratu na Mirijevu.
 
Kako to izgledaju ti ozbiljni kupci? Da znam u cemu sam gresio.
 
Ne znam da li ste primetili next level marketing agenata/investitora vezano za nekretnine. Pre je bila Kaca i kompanije malo malo pa clanak u novinama a sada imamo totalno drugaciji pristup. Pre neki dan preminula covek od ~40 god poznat delu javnosti i krenu clanci o njegovoj zeni, satovima koje je imao itd. Onda se pojavi clanak kako je imao dobar stan na vracaru i novinar je pricao sa NN komsijom koji se raspituje da li oni planiraju da prodaju taj stan njemu. Kao to je dobar stan, vredi para on ga vec dugo merka. Mislim kakva prica kao on preko novina se raspituje da li njegov otac hoce da mu proda stan. Koje subliminalno oglašavanje price kao stan vredi, pogotovo na Vracaru, ljudi cekaju kao zapete puske da ulete sa kesom itd.
 
Uzmi lepo oglas polepi po par zgrada gde bi želeo da kupiš, i napiši da za svaku informaciju o prodaji mimo agencije za nekretnine, plaćaš 50 eura.
 
Mene interuje ako je recimo porez na imovinu skocio duplo (zbog rasta cena) plus je povecan pre par godina u nekim fazama solidno. (po mom misljenju jos treba da ga povecaju) ali da li je drzavna kasa mnogo vize punija kako ljudi placaju vise poreza na imovinu.

Tj koliko procentualno na budzet drzave urice rast kolicine novca koji se sliva po osnovu poreza na imovinu?

Da li to ide u republicku kasu ili opstinsku?
 
Bravo ti ga Savo, Nbgd na samom obodu, potkrovlje, stan gde bi se po slikama reklo da vec probija vlaga u nekim prostorijama.
 
Daj Kossa, ne loži masu, i ja koliko vidim agenti su next level marketing postali. Da evo tuku se ljudi za stanove na Nbg, svi imaju spremno po 200.000 eura, da plate starogradnju.
Ako valjaju stanovi odlaze i za vise od toga. Ima precenjenih rupa koje stoje ko zna koliko ali toga ima uvek. Stanovi iz Lole Ribara u smrdljivim zgradama bas i nisu reprezentativan primerak.

Te price da se stanovi ne prodaju moze da prica samo neko ko nije ni probao da kupi. Kamo srece da je takva situacija. Ko nije zaplakao od muke tokom potrage taj nije ni trazio stan na nbg.
 
Промет за период од 31.03.2021. - 19.05.2021. у поређењу са периодом 31.03.2022. - 19.05.2022.
НОВИ БЕОГРАД 192 према 239
ЗВЕЗДАРА 220 према 203
ВРАЧАР 192 према 144
ВОЖДОВАЦ 243 према 235
ЗЕМУН 250 према 166
РАКОВИЦА 173 према 122
С.ВЕНАЦ 192 према 222
ПАЛИЛУЛА 186 према 206
ЧУКАРИЦА 206 према 118
СТАРИ ГРАД 135 према 132

Подаци су званични ... са сајта РГЗ.
Сада период поређења постаје већ дужи ... моје првобитно запажање да је купопродаја некретнина значајно стала ...
дефинитивно не стоји и било је погрешно.
Видећемо какво ће стање бити за 2-3 недеље.
 
Pričali smo da postoji docnja u zvaničnim podacima! Ja primećujem manjak ponude, sada nisam siguran da li je to zbog stvarnog manjka ponude ili zato što je ponuda prešla moj gornji filter cene!

Ako vas ne mrzi, izbacite podatke 31.03-19.04 za ovu i prošlu godinu. Hvala.
 
Промет за период од 31.03.2021. - 19.05.2021. у поређењу са периодом 31.03.2022. - 19.05.2022.
НОВИ БЕОГРАД 192 према 239
ЗВЕЗДАРА 220 према 203
ВРАЧАР 192 према 144
ВОЖДОВАЦ 243 према 235
ЗЕМУН 250 према 166
РАКОВИЦА 173 према 122
С.ВЕНАЦ 192 према 222
ПАЛИЛУЛА 186 према 206
ЧУКАРИЦА 206 према 118
СТАРИ ГРАД 135 према 132

Подаци су званични ... са сајта РГЗ.
Сада период поређења постаје већ дужи ... моје првобитно запажање да је купопродаја некретнина значајно стала ...
дефинитивно не стоји и било је погрешно.
Видећемо какво ће стање бити за 2-3 недеље.

Nisu svezi podaci na sajtu katastra. Znaju da kasne po 15-20 dana.
Realnije je onda da poredis npr ceo april sa aprilom, ili sredinom juna 1.apr- 30.maj.
 
Промет за период од 31.03.2021. - 19.05.2021. у поређењу са периодом 31.03.2022. - 19.05.2022.
НОВИ БЕОГРАД 192 према 239
ЗВЕЗДАРА 220 према 203
ВРАЧАР 192 према 144
ВОЖДОВАЦ 243 према 235
ЗЕМУН 250 према 166
РАКОВИЦА 173 према 122
С.ВЕНАЦ 192 према 222
ПАЛИЛУЛА 186 према 206
ЧУКАРИЦА 206 према 118
СТАРИ ГРАД 135 према 132

Подаци су званични ... са сајта РГЗ.
Сада период поређења постаје већ дужи ... моје првобитно запажање да је купопродаја некретнина значајно стала ...
дефинитивно не стоји и било је погрешно.
Видећемо какво ће стање бити за 2-3 недеље.

Ne bilo mi mrsko da sam uradim malu analizu, pošto Vam je više puta rečeno da pravite grešku nepotpunog uzorka (slučajno iz neznanja ili namerno iz manipulacije).

Dakle promet stanova (isključivo), za period 01.03.2021. - 15.04.2021. u poređenju sa istim periodom ove godine:

Zvezdara 244 prema 222
Savski Venac 175 prema 188
Stari Grad 114 prema 174
Vračar 178 prema 210

i pazi sad

NBG 207 prema 250 +

Ovo plus je zato što grafika ne beleži promet veći od 250, pa sam skraćivao uzorak i videlo se da se ove godine od 1. do 24. marta na NBG prodalo 245 stanova!
 
Ove god na NBG je izaslo mnogo jer su zavrseni Minel/Savada 3, gde je bilo koliko? 500-1000 stanova.
Ko plati kes odmah potpisuje ugovor i unosi se u katastar taj datum, ali za kredite, ugovor se potpisuje na 80%+ i unosi se datum u katastar potpisivanja ugovora, a ne kada si se dogovorio i dao ucesce investitoru (neki ugovori za kredite su kasnili mozda,ili se nesto oduzilo), tako da verovatno je i to razlog broja na NBG.
 
Da, da, jedan veci projekat koji je dosao na 80% u bas tom periodu moze skroz da poremeti statistiku. Gledam sad Zemun i gde su tacno ugovori, prosle godine u to vreme dosta ugovora na Zemunskim Kapijama i Tri Nove. Zato mozda trenutni pad za Zemun (kao i trenutni skok na NBG zbog pomenutog Minela i Savade).
 
Evo za Sava Savu vest da sada trošimo više goriva i to zahvaljujući privrednom rastu...zato Savo kreši auto i pravac Zlatibor da izvetre crne misli i odmoriš napaćenu dušu i telo!
 
Odličan uvod za novo poskupljenje. Samo cepaj.
U isto vreme mi stiže poruka da od sada može da se kupi benzin za 5 soma na dve rate preko dina kartice.
Nema šta. Zlatno doba se nastavlja. Samo furajte.
 
Ukoliko je moj podatak tacan onda je svetski dug 350% svetskog BDPa. Verovatno je i veci kad vidimo lazne statistike. To znaci da smo vlasnici najvise 1/3 svih dobara ili da ce naredne 3 generacije otplacivati nase bitisanje. Eto sad je jasno gde je zavrsilo svetsko bogatstvo. Dobra je ovo ekonomija za bogate. Navalite na stanove jer otplacivace ih nesposobna masa obicnih ljudi.
 
Odličan uvod za novo poskupljenje. Samo cepaj.
U isto vreme mi stiže poruka da od sada može da se kupi benzin za 5 soma na dve rate preko dina kartice.
Nema šta. Zlatno doba se nastavlja. Samo furajte.
Pa uvek je bilo ljudi koji teze zive i onih koji bolje zive. I uvek ce tako i biti, svuda u svetu. Ne znam sta je to danas toliko drugacije.
Ta poruka se odnosi na one koji losije zive.
 
Vrh