Šta je novo?

Cene nekretnina

Teško da po toj ceni bude sa PDV-om, sem ako nije neki "polu-suteren" i slične podrumsko-tavanske klasifikacije stambenog prostora domaćih investitora :) Računaj da je kraj Zemuna negde oko 1300 + PDV. Zemunske kapije su tu digle cenu kvadrata...
 
Da, vidim i ja i to odprilike 1300 i da kazes super! Jedino ako neko prodaje a da je vec vlasnik par godina
 
koliko bi bio stana na Banovom Brdu? legalizovan, naravno
 
Banovi brdo sirok pojam nova stara gradnja u zelenilu ili ne koliko kvadrata 1400€ pa na vise
 
nije btna nova ili stara, samo da je jeftino :) (salim se naravno nista na BB nije jeftino). Potez od Pozeske pa do Kosutnjaka, vredi paltiti i vise, ali ovo je mozda najbolja lokacija u Beogradu
 
Nova gradnja je uglavnom 1700 + (sa PDV-om), a u rasponu od 1600 - 2000. E sad, imas ljude koji vole Brdo (raznovrsan sadrzaj na jednom mestu - Kosutnjak, Ada, itd.), a imas ljude koji ga preziru (sve nacickano, guzva, problem sa parkingom, brdo).
 
Da li bi neko mozda mogao da me posavetuje. Naime, prodajemo stan u Dalmatinskoj 17(na uglu sa Takovskom, preko puta rudarskog, kod Botanicke baste), zgrada je iz 2002., u sustini kvalitetna, ali od tada nije renovirana(u izvornom stanju?). U konsultaciji sa agencijom spustili smo cenu na 1600 po kvadratu, medjutim kada pogledam kako cene divljaju, kako su cene objektivno nekvalitetnijih stanova preko 2000e, pitam se da li smo pogresili? Stan je na 4.spratu, 75 kvadrata, uknjizen, cg...Nemamo parking mesto, ali postoji mogucnost kupovine. Cenio bih bilo kakav savet, predlog, upucenijih ljudi (realno su svi su upuceniji od mene), sto pre to bolje. Hvala puno svakako
 
Koliko zgrada ima spratova, da li ima lift i koja je orijentacija stana?
 
Stvarno se izvinjavam, ali ne znam koja je strana sveta u pitanju (ne zivim u tom stanu), ali dnevna soba, a samim tim i kuhinja i trpezarija, jeste dosta mracnija tj.ne dobijaju bas previse svetla. Na suprotnoj strani su 2 spavace sobe (gledaju na Dalmatinsku) koje se, da tako kazem, kupaju u suncu preko celog dana. Ima lift, a zgrada ima 7 spratova.
 
OK, spratnost je onda odlicna, a predpostavicemo da je orijentacija stana sever - jug. Uzevsi sve ukupno u obzir, savetujem da oglasis sam stan, bez agencije, za nekih 1800 EUR/m2 :)
 
Hvala puno, stvarno mi mnogo znaci. A koliko bi se razlikovala cena da je recimo na 6.spratu? Hvala puno jos jednom
 
С обзиром да ти је стан у одличном стању и да има готов намештај по мери, такође мислим да је 1.600 ниска цена.
 
Ne bi se mnogo razlikovalo na 6-om spratu, ako je skroz natkriven i bez kosina.
 
Treba mi procena cene kvadrata za sledece karakteristike : garsonjera 24 kvadrata, kupatilo i kuhinja bez prirodne ventilacije, vojna zgrada, gleda na dvoriste, nije ulicno orijentisan, Vracar, oko 300 metra od Kalenic pijace (izmedju Kalenic pijace i Bulevara), veliki prozori, u izvornom stanju (zahteva renoviranje), zgrada izuzetno cista, crvena fasadna cigla, jedna soba naravno. Spratnost normalna (nije ni prizemlje, ni poslednji).

Kupila bih tako nesto za zivot i eventualno bih kasnije izdavala ako ostanem bez posla u BG.

Hvala mnogo unapred : )
 
Prijatelj je prodao garsonjeru na toj udaljenosti od kalenica u prizemlju dvorisne zgrade za 1950 € kvadrat mislim da je bilo 18 mkv za renoviranje :kafa:
 
Uh kakva jaka cena, 2 000 evra za 18 kvadrata! U toj kvadraturi moze da se zivi samo nekoliko godina, posle se dobija klaustofobija (salim se naravno).

Situacija sa garsonjerama u Novom sadu:

Poznato je da se garsonjere u Novom Sadu najviše traže i najlakše prodaju, što znači da kupovinom ovakvih nekretnina, čak možete vremenom i zaraditi.

Zbog ovakvih dešavanja na tržištu nekretnina, garsonjera uvek ima izuzetno malo u ponudi tačnije prodaji.

Kada se raspituju za garsonjere, klijenti prvo pitaju za lokaciju nekretnine. Prema iskustvima agenata za promet nekretninama, svaka garsonjera ima dobru lokaciju i naravno pre svega u zavisnosti zbog čega je klijent planira kupiti i kakva je namena korišćenja kaže rukovodilac iz agencije „Solis” u Novom Sadu Dragan Rabatić. Ovaj agent smatra da su garsonjere na Bulevaru Oslobođenja i Novoj Detelinari i najtraženije što se Novog Sada tiče.

Poznato je da je Novi Sad odlično povezan gradskim prevozom, tako da je ovaj tip nekretnina blizu svih važnijih sadržaja nebitno od lokacije u gradu na kojoj se nalazi. Mada kako smo već pisali, dve definitivno najpopularnije lokacije za prodaju i kupovinu garsonjera su Bulevar Oslobođenja i Nova Detelinara.

GarsonjeraIskustvo agenata koji prodaju garsonjere je da one ne smeju biti nikako veće od 30 kvadratnih metara, jer se onda već ne može pričati o nekretnini kao garsonjeri, već o jednosobnom stanu. Mada u ponudi postoje garsonjere koje se prodaju u Novom Sadu, ali imaju veliku kvadraturu. Smatra se da su garsonjere veličine od 24 pa do maksimalno 30 kvadrata i to se smatra pravom garsonjerom. Da li garsonjera ima ili nema terasu, sve je stvar ponude i izbora i naravno želja budućeg kupca.

Kada neko dođe sa strane i nije iz Novog Sada, to su najčešće klijenti koji traže garsonjere isključivo na Bulevaru Oslobođenja. Po njima eventualno u obzir mogu doći i garsonjere, koje se prodaju u delu Novog Sada, koji se zove Stari Grad i koji je možemo reći centar grada.

Na potezu Starog Grada su uglavnom nekretnine starije gradnje, što znači da tu u ponudi i ima najmanje garsonjera, koje se prodaju. Naravno da agenti u slučaju da na traženoj lokaciji nema u prodaji garsonjera, ponude lokaciju koja je najadekvatnija traženoj.

Jedan od bitnih faktora kojima se vode budući kupci to je i orijentacija stana. Najčešća pitanja potencijalnih kupaca je da li garsonjera gleda na ulicu ili u dvorišni deo. Jasno je da je život stanara čiji prozori gledaju na dvorište mirniji, jer je sa strane glavne ulice, najčešće svakodnevna buka od strane mnogobrojnih vozila.

U garsonjerama je najčešće projektom predviđeno da nekretnina ima jedan prozor i jedna balkonska vrata. Moramo reći kako su garsonjere uvek jednostrano okrenuta nekretnina, jer jedino veći stanovi imaju mogućnost pozicije da gledaju, kako na dvorišnu tako i na uličnu stranu.

Obzirom da je nestašica malih stanova naročito garsonjera, ne ostaje ni velika mogućnost odabira nekretnina ovakvog tipa od strane kupaca.

I pored nestasice garsonjera, cene nisu tako astronomske
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=534097#p534097:2muh7sih je napisao(la):
direktor » 24 Apr 2018, 23:19[/url]":2muh7sih]Prijatelj je prodao garsonjeru na toj udaljenosti od kalenica u prizemlju dvorisne zgrade za 1950 € kvadrat mislim da je bilo 18 mkv za renoviranje :kafa:

Za izdavanje nekom advokatu - idealna lokacija.
 
dzigz":ld9nl9zv je napisao(la):
Meni iskreno nije jasno o kakvoj depopulaciji Beograda pricamo? Jug Srbije se bukvalno evakuise, ostatak se prazni, ali ne idu svi u inostranstvo - mnogi dodju u Beograd i (nesto manje) Novi Sad. Svi popisi pokazuju rast stanovnistva u Beogradu. Nemojte na osnovu demografskih kretanja u Leskovcu i Zajecaru donositi zakljucke o Beogradu.
Naravno. Slavonija se takođe prazni, nekretnine idu u bescenje, Hrvatsku godišnje napusti mnogo više ljudi nego Srbiju ali su cene na primorju sve veće.
 
Kad smo već kod tvrdnje mnogih na forumu da su cene nekretnina u Beogradu opravdano visoke i da neće padati, što sam ja u većem broju postova negirao i objašnjavao razloge, nije loše da pomenem primer slučaja svog prijatelja koji prodaje stan u uknjiženoj zgradi ( državna stanogradnja, okruženoj zelenilom uz nekoliko sličnih zgrada sa dosta parking mesta u okolini ) od 46 kvm + 6 kvm podrumskog prostora u Karlovačkoj ulici u Zemunu na 3. spratu, koji pokušava da proda po ceni od 48 000 evra već skoro dve godine i ne uspeva.

To dovoljno govori i potvrđuje moju tvrdnju da će uskoro cene starogradnje u Beogradu biti ispod hiljadu evra po kvm u proseku, neminovno.
 
Ispod 1000 evra u proseku? To znači da će biti stanova koji će koštati i 600. Nadam se da se šališ.
 
Sta tom stanu fali ili zgradi ili kraju ili papiri nisu kako treba daj da pomognemo u toj prodaji
 
Pa pogledaj na Google Street View kako izgleda Karlovačka ulica u Zemunu.

Ceo taj kraj su prizemne kuće. Ne vredi ta lokacija ni 1000e.
 
Vrh