Šta je novo?

Cene nekretnina

Pa kažem etalon, prvo sam napisao reper, isti k, ali ti određuje ta cena, cenu čitavog grada
Vodi je😉
 
Jel prati neko ove velike fondove tipa blekrok i sl, zašto kupuju samo zemljište i nekretnine...jel to neki trend sada da se ove nerealne stvari (BTC, akcije, obveznice i dr.) menjaju za realne...
 
Ok, a da li bez banki možeš, pa skoro da ne možeš.
Nekom su pružile i razne mogućnosti, davanje kredita za poslove, pa eto i za stambeni kredit i dolazak do svoje nekretnine, koja bi bila nemoguća bez toga.
Sa dobrom saradnjom pojedinca sa bankom ipak se pružaju mogućnosti, ukoliko to pojedinac ili firma zna da iskoristi.
Zašto spominjem inflaciju i ulaganje, jer je takav globalni sistem gde skoro siguno na duže staze gubiš ukoliko ne ulažeš(kako u sebe tako i u razna druga ulaganja, to jest assete).
Neki poslovi sa napretkom tehnologije i čovečanstva su već izumrli a i tek će. Znači moraju ljudi da idu na prekvalifikaciju(a ne da misle da će sa završetkom školovanja uvek isto raditi).
Na neki način mislim tako i o platama, ukoliko se na ličnom nivou ne napreduje rast plate će da bude manji od inflacije... Trenutno se ide u tom smeru dosta dugo.
Za nekretnine smatram da u razvijenim i glavnim gradovima će biti sve manja mogućnost posedovanja istih od strane radnog naroda.
Pošto mi kaskamo za USA i razvijenom Evropom, treba gledati njihovo razvijanje tržišta nekretnina i sa cenom i sa tim problemima koje to nosi.
Visoka cena nekretnina(pogotovo sigurnih naselja i kvartova) u glavnim gradovima gde je sve teže srednjoj-višoj klasi da poseduje svoju nekretninu. Dolazak migranata iz manje razvijenih zemalja koji će se mnogo više truditi i raditi.
Pošto smo mi u Evropi i da kažem bolji smo od 70% sveta po životnom standardu, taj trenutni odliv našeg stanovništva neće doprineti smanjenju cena nekretnina u gradovima u razvoju.
 
Ne razumem te. Ili ti ne razumeš mene? Platiš po broju kamiona koji ti izađu iz dvorišta.

A ako hoćeš samo da ti neko sruši, okrene se i ode, onda platiš bager po satu 30e.
 
Ne znam šta pričaš

Samo rušenje, postupak invazije na strukturu, je skup, neuporedivo spram odnošenja strukture.

Osim ako nije baraka/brvnara😂
 
Kuće, brate, da li ikada rušio kuću???

Košta mnogo više rušenje, nego odnos rušenja, zaboga...
 
Da, jesam. Samu kuću pre dve godine, a letos neke ekonomske objekte u dvorištu. Šta ti tačno nije jasno!? U mestu imamo dvojicu sa bagerima. Obojica rade kako sam ti opisao. Invaziju su videli samo u War of the worlds.
Uđe bager u dvorište i krene da ruši. Natovari kamion, kamion ode na deponiju. Lupi recku na tarabu.
Ponovi gornje korake.
Platiš po broju recki.
 
Poslednja izmena:
Ja plaćam 6000din po kamionu šuta. Bager uračunat. Kamion neki osrednji, cenim nekih 8t.
Okolina Novog Sada (selo)
Kuca bez sprata, 70-80kv, normalno prizemlje, stara gradnja od cigle, 2018/19 godine je kostala da se porusi i odnese sav sut - 3500 eura. Sad ne znam cenu. U pitanju je siri centar Beograda kod Obilica stadiona.
 
To mi zvuči baš jaka cena, mada se ne razumem u obim samog posla. Deluje mi da tu nema mnogo šta, bager poruši i ljudi natovare šut?
 
To mi zvuči baš jaka cena, mada se ne razumem u obim samog posla. Deluje mi da tu nema mnogo šta, bager poruši i ljudi natovare šut?
Da. Toliko je kostalo investitora koji je narucio bager. Na kraju da plac bude potpuno go/ravan. Apsolutno sve da se pokupi, i cigle i crepovi i grede. Namestaj naravno sam izneses pre rusenja.
 
Одношење шута из градских средина је прилично скупо, на селу је друга прича, но свакако је одношење шута скупља ставка од рушења. Наравно, подразумева се да се руше сеоске старе куће, јер о томе од почетка причамо.

Да допуним, једино има смисла причувати животну средину, и ручно (уз мере опреза) уклањати канцерогене материјале (азбестни кровови).
 
To mi zvuči baš jaka cena, mada se ne razumem u obim samog posla. Deluje mi da tu nema mnogo šta, bager poruši i ljudi natovare šut?
Može tu biti dosta stvari još uključeno. Projekat rušenja, prijava radova za rušenje, angažovanje lica za bezbednost, obezbedjivanje susednih objekata prilikom rušenja, ukoliko se pojavi azbest tu bi trebala da dodje posebna ekipa za otklanjanje itd...
Ali da svakako može Izvodjač da pozove na primer Rome da poskidaju sve upotrebljive stvari sa kuće i posle za par sati sa bagerom sve sruši i uz pomoć dva fizikalca i bagera utovari sve u kamion i odnese na deponiju.
 
Tema vala nikad nije ni imala neki kvalitet, kad prevrneš 1000 strana unazad, sve neke mega analize ekonomskih stručnjaka kako cene samo što nisu pale, leba se od toga nismo najeli :)
Ja bih rekao da osim Saleta i Ivana malo ko u ovoj temi ocekuje pad cena, mozda stagnacija ili blaga korekcija do par procenata i to je to.
 
Нема ништа дебилно, ни неразумно у причи о рушењу сеоских кућа. Тамо се нико не бави обезбеђењем објеката, пријавом радова, чувањем животне средине. Не причамо ни о брвнарама, него о старим сеоским кућама.

И заиста сматрам већ мало и увредљивим, инсистирање на нечему, у шта се не разумеш, таквим "тоном".
 
А, када се говори о цени зидања, нико не помиње неформалну дозволу, која је потребна за било какво размишљање о таквом подухвату у Београду, Таква дозвола, често ни нема цену, већ једноставно обесмишљава било какве инвестиције тог типа (удруживање, самоиницијативу).
 
I da je tako neka je i 20 godina. Nekretnine postoje od pamtiveka i postojace uvek. Sa ili bez bitcoina mozes da zivis. Ali bez krova nad glavom NE MOZES!
offtopic posto mi udaras slabu tacku :D
Ne BTC ali blockchain kao generalno pruza toliko puno stvari, od decentralizovanih finansija do cak promene politicke strukture.
Dobar primer bi bio recimo da pogledas, sto bi ja mislim svaki Srbin voleo, a to je drzava bez politicara kroz direktnu demokratiju koristeci blockchain (posto ne verujemo nikome) gde narod predlaze i usvaja (mislim da Svajcarska tako funkcionise i Estonija).
Ogromna tema ali jako poucna :D
Da ne pricam o vezivanju svih institucija ili svega sto moze biti decentralizovano ali o tome mogu da pricam ceo dan.
 
Vrh