Šta je novo?

Cene nekretnina

Iskreno ne vidim poentu bacanja para na smeštaj na moru ili citybreak destinacijama u kojima samo prespavaš jer si ostatak dana napolju.
Bitno da je čisto, udoban krevet i da ima gde da se istuširaš, ostalo koga briga.

Jedini izuzetak: ako ideš u neku švaleraciju 😀pa da ostaviš utisak
 
Iskreno ne vidim poentu bacanja para na smeštaj na moru ili citybreak destinacijama u kojima samo prespavaš jer si ostatak dana napolju.
Bitno da je čisto, udoban krevet i da ima gde da se istuširaš, ostalo koga briga.

Jedini izuzetak: ako ideš u neku švaleraciju 😀pa da ostaviš utisak
To ti je najskuplji hobi na svetu - švaleracija 😂
Ovo ostalo se slažem sa tobom, ali eto i tu je ta cena zbog ponude i potražnje i klijentele koja je spremna da plaća toliku cenu.
EDIT: Uglavnom su porodice u takvim kompleksima, barem koliko vidim.
 
Ako želiš turizam sa povoljnim cenama smeštaja, Zlatibor je uvek opcija ako ništa drugo zbog ogromne količine smeštajnih jedinica na raspolaganju.
Ali šta vredi kada neće da spuštaju cenu, u Vrnj.banji si nekako i mogao da nađeš za 25-30, a na Zlatiboru od 40-90...pričamo o Standard smeštaju za oba, znači ništa posebno. Na Zlatiboru odmah posle glavnih turističkih sezona počinju kongresi, seminari, team bulding i razni drugi poslovni skupovi i svašta nešto, i neće niko da spušta cenu...jedino tu sezona traje 12 meseci. Kad bude gotov autoput tek će onda da podignu cene!
 
Pa ti sad uporedjujes civilno služenje u Tadićevo doba kad si ti služio u pozorištu ili šetao kučiće 😀 bakicama pri centru za socijalni rad sa ovim radikalima koji su u permanentnom stanju rata od 2012, a realno smo u stanju rata od 1912.
Nije to isto, nema ni upisa fakulteta kao spas, a gde je 75 tu je i 120 dana, granica sa Kosovom itd. Živi bili pa videli ali da će izaći na dobro neće
Služio sam u bolničkoj apoteci jer mi je to struka samo za dž :) tačnije dobijali smo 330 din mesečno :))) No meni je to bilo super jer sam za to vreme završio specijalizaciju iz vojnog roka!
Zašto kažeš da nema upisa na faks kao spas?! Pa to je bilo i 90-ih kod Slobe u vreme rata da je fakultet oslobađao od vojnog roka do 26.godine.
Ipak ajde da sačekamo kad se zakon donese i da vidimo šta piše. Nikad nije crno kao što izgleda!
 
Služio sam u bolničkoj apoteci jer mi je to struka samo za dž :) tačnije dobijali smo 330 din mesečno :))) No meni je to bilo super jer sam za to vreme završio specijalizaciju iz vojnog roka!
Zašto kažeš da nema upisa na faks kao spas?! Pa to je bilo i 90-ih kod Slobe u vreme rata da je fakultet oslobađao od vojnog roka do 26.godine.
Ipak ajde da sačekamo kad se zakon donese i da vidimo šta piše. Nikad nije crno kao što izgleda!
Pa bilo nekad i 12 meseci ko ja što sam išao (sramota ko ne ode, "fali mu nešto, nije ni za ženidbu" itd), bio i upis na faks ko spas, realno su i sa 28god mogli da te oteraju, a aboliciju doneli tek 2000 i neke ko je pobegao.
Bio i Mile Rent a bubreg da te proglase nesposobnim 😀
Ne znam, mislim da ovde nema pomeranja, svi moraju da idu. Videćemo
Edit kažu od 20-30 god da služe, a stručnjaci misle da treba do 9 mes da traje
 
Ne tako impresivni podaci tržišta rada u USA.
Nonfarm payrolls +142k vs EST 164k.
Rezanje kamata 18. septembra neminovno, očekujemo 58% šanse za 0.25% cut.
A zasto je neminovno ako pala nezaposlenost tj stvari krecu na bolje u uslovima kamatne stope koja je na nivou proseka od kad se koristi? CPI ce odluciti, ako inflacija ostane na istom, nista od rate cut osim ako ne bude politicki. Prijatelj prica kako se sa TVa u Americi cuju poruke - ako glasate za Trampa on ce podizati kamatne stope :)
 
Ali šta vredi kada neće da spuštaju cenu, u Vrnj.banji si nekako i mogao da nađeš za 25-30, a na Zlatiboru od 40-90...

To 40e na Zlatiboru je onaj reprezentativni lux de lux primijum sto si kacio da hvalis sta Zlatibor ima sto drugi ne imade. Zlatibor je nasa najjeftinija betonirana planina sa soc i lower standard smestajem po ceni vec od 9e po osobi na 2km od najlepseg jezera na svetu. Ukljucena provizija bukingu, klima,ciscenje.. Bumvalno jeftinije iznajmiti smestaj na Zlatobru nego sedeti u svojoj kuci. Ko bi rekao da i pored toga najveci procenat kapaciteta nepopunjen. Mozda zbog mass gradnje i betonizacije? Ljudi sve manje zele betoniranu planinu gde moras da sednes u kola da bi otisao u prirodu, to imaju i u BG.
 
To 40e na Zlatiboru je onaj reprezentativni lux de lux primijum sto si kacio da hvalis sta Zlatibor ima sto drugi ne imade. Zlatibor je nasa najjeftinija betonirana planina sa soc i lower standard smestajem po ceni vec od 9e po osobi na 2km od najlepseg jezera na svetu. Ukljucena provizija bukingu, klima,ciscenje.. Bumvalno jeftinije iznajmiti smestaj na Zlatobru nego sedeti u svojoj kuci. Ko bi rekao da i pored toga najveci procenat kapaciteta nepopunjen. Mozda zbog mass gradnje i betonizacije? Ljudi sve manje zele betoniranu planinu gde moras da sednes u kola da bi otisao u prirodu, to imaju i u BG.
Zar ti stvarno misliš da su ljudi ovde retardi pa možeš sa identičnim copy/paste, ispraznim i nekreativnim komentarima da verglaš jedno te isto!?
Inače razoružale se te one slike najskupljih auta na Zlatiboru, sad ne znaš više gde biješ, sve što ponavljaš ljudi su videli crno na belo...ajde daj mu ga malo po kreativnosti, nešto novo jbt da se ne smorimo skroz :cool:
 
A zasto je neminovno ako pala nezaposlenost tj stvari krecu na bolje u uslovima kamatne stope koja je na nivou proseka od kad se koristi? CPI ce odluciti, ako inflacija ostane na istom, nista od rate cut osim ako ne bude politicki. Prijatelj prica kako se sa TVa u Americi cuju poruke - ako glasate za Trampa on ce podizati kamatne stope :)
Tobože je "pala". Samo što treba otići i na dno izveštaja i videti da je opet napravljena revizija za prethodna dva meseca, za jul -61k, a za jul - 25k, ukupno -86k. Full time poslovi - 438k, koji se poništava sa +527,000k part time. I tako dalje.
Već kasne sa spuštanjem. Šanse da ne spuste su otprilike 0%
 
1725641498610.png
 
Evo ga brat "mića" ko iz puške spreman, odmah izbacuje neke sličice za decu :ROFLMAO:
 
Sad će brat bliznak "mića" da ti odgovori, al dok sedne za drugi komp...tamo su mu sličice :ROFLMAO: :ROFLMAO:
 
Vrh