Šta je novo?

Cene nekretnina

Izvor RGZ

katastar-cene-nekretninta-q3-2021-11-05-17-35-18-302.jpg
 
Dakle u BNV investicionim soliterima vec duze vreme vreme stagniraju cene i to minimum godinu dana prema zvanicnim statistikama. Cak ni post korona boost traznje, poskupljenja stiropora, nedostatak materijala, raspameceni amerikaci, brza pruga do Peste, free notari i najagresivniji marketing u novijoj srpskoj istoriji ne daje prostora za dalji rast cena u BNV.
 
Ne znam za Vas ali Ja koliko pratim druge teme u poslednja dva dana sam procitao da je bilo nekoliko kupaca sa više stanova u istim ili različitim projektima, neki čak i za "keš", kažu prodali nešto drugo. Šta drugo reći sem, kriminal :)
 
Po statistici u principu su cene generalno oko 100e vece u poredjenju sa drugim kvartalom.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=896468#p896468:23mm77ul je napisao(la):
mariks » Суб Нов 06, 2021 1:40 am[/url]":23mm77ul]Ne znam za Vas ali Ja koliko pratim druge teme u poslednja dva dana sam procitao da je bilo nekoliko kupaca sa više stanova u istim ili različitim projektima, neki čak i za "keš", kažu prodali nešto drugo. Šta drugo reći sem, kriminal :)

Ne mora da znači da je kriminal, mi preko advokata tražimo investicioni apartman na Zlatiboru. Za zgradu koja je odgovarala ispred nas na par sati je bio brži lekar koji je kupio ceo sprat (4 stana) na kojem se nalazio i apartman koji je nama najviše odgovarao.
Zgrada još nije ni počela da se gradi :shok:
 
Meni je Zlatibor enigma. Da li je zaista sve to popunjeno sto se izdaje i da li ima stranaca?
Na Zlatiboru je napravljen citav grad, cene kvadrata 1700+. Kran do krana, gde god pogledas gradiliste. Deluje mi da ce pre tamo da dodje do prezasicenja nego u vecim gradovima.
Da li je odmor da iz gradske guzve odes u drugi krkljanac. Jedino da se nadises malo preko vikenda i mladima verovatno odgovara jer tamo svi odu da se zezaju i pokazu pa je lakse upoznavanje i ludilo.
 
@beli labud
To je bilo ironično "kriminal" :) jer po nekima ovde samo kriminalci kupuju i ne znaju nikoga ko ima ne daj bože više stanova ili kupuje za "keš". A tek Zlatibor u kolikom je balonu...
 
Sve dok poreska ne pita odakle ti da zidaš i odakle ti da kupiš sve je legit :sesir:
 
P.s.

Na beolandu je dostupan novi satelitski snimak RGZa za Beograd, iz rekao bi marta/aprila 2021.
Dosta dosta kvalitetniji snimak od prošlog. UltraHD :bubanj:
 
Zlatibor je po mom misljenju najizrazeniji primer onoga sto se desava sa celim trzistem.
Svi bi deo kolaca kroz investicionu nekretninu, jer realno nema drugog nacina da se novac negde sigurno ulozi.
Ja nikad ne bih kupio na zlatiboru jer je to bas primer opste grabezi zarad nekog moguceg profita. Ne vidim neko realno uporiste za cenu na zlatiboru. Kapaciteti turizma su daleko manji od kolicine apartmana koji se grade. Generalno osecaj je da ima precenjenosti na celom trzistu, ali sigurnije je kupiti na nbg nego na zlatiboru, jer ako dodje do nekog pada, zlatibor ce se stropostati mnogo vise od nbg, pre svega jer na njemu i inace malo ljudi zapravo zivi, tj sezonski je posecen.
Ne bih nikome savetovao da se zalece u kupovinu apartmana po planinama. Eventualno kupiti, pa prodati za godinu dve, i zaraditi na razlici. Ali inace je prilicno rizicna cena tamo.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=897094#p897094:1oyfbmsp je napisao(la):
Hunchback » Пон Нов 08, 2021 6:33 pm[/url]":1oyfbmsp]Meni je Zlatibor enigma. Da li je zaista sve to popunjeno sto se izdaje i da li ima stranaca?
Na Zlatiboru je napravljen citav grad, cene kvadrata 1700+. Kran do krana, gde god pogledas gradiliste. Deluje mi da ce pre tamo da dodje do prezasicenja nego u vecim gradovima.
Da li je odmor da iz gradske guzve odes u drugi krkljanac. Jedino da se nadises malo preko vikenda i mladima verovatno odgovara jer tamo svi odu da se zezaju i pokazu pa je lakse upoznavanje i ludilo.
I meni isto, ma da ako je suditi po prednostima za zdravlje i ako ne gledamo na beton u samom centru definitivno je dobra planina. 21 dan na Zlatiboru kompletno regeneriše krvnu sliku (mešanje morske jodirane i planinske vazdušne mase) + proglašen mestom sa najmanje alergena u celoj Srbiji. Verovatno zato preko 100 sportskih ekipa preko godine tu dolazi na pripreme. Uskoro počinju nove terene za pripreme (ceo kompleks) i uskoro se završava direktni put do aerodroma Ponikve (autom 20-ak minuta) gde mogu sletati niskobudžetni avioprevoznici iz EU. Rešili su da preuzmu sportiste koji idu na pripreme u Tursku i sl

Advokat je sa Zlatibora, i on izdaje apartmane (izgleda da tamo to svi rade :) ), i kaže da se godišnje 15 dana (N.G. i sl praznici) izdaje za skoro dvostruke cene od udarne sezone! 85 dana je udarna sezona (raspusti) i negde oko 150 dana van sezone sa sniženom cenom. Kaže da ima dosta naših kupaca iz dijaspore

Ovo važi za kvalitetnije apartmane i kao i svugde po Srbiji i tu fali kvalitetnih projekata i gradnje, koji se odmah rasprodaju što bi rekli već u crtežu
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=897135#p897135:1jhy1lnp je napisao(la):
beli labud » Pon Nov 08, 2021 8:19 pm[/url]":1jhy1lnp]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=897094#p897094:1jhy1lnp je napisao(la):
Hunchback » Пон Нов 08, 2021 6:33 pm[/url]":1jhy1lnp]Meni je Zlatibor enigma. Da li je zaista sve to popunjeno sto se izdaje i da li ima stranaca?
Na Zlatiboru je napravljen citav grad, cene kvadrata 1700+. Kran do krana, gde god pogledas gradiliste. Deluje mi da ce pre tamo da dodje do prezasicenja nego u vecim gradovima.
Da li je odmor da iz gradske guzve odes u drugi krkljanac. Jedino da se nadises malo preko vikenda i mladima verovatno odgovara jer tamo svi odu da se zezaju i pokazu pa je lakse upoznavanje i ludilo.
I meni isto, ma da ako je suditi po prednostima za zdravlje i ako ne gledamo na beton u samom centru definitivno je dobra planina. 21 dan na Zlatiboru kompletno regeneriše krvnu sliku (mešanje morske jodirane i planinske vazdušne mase) + proglašen mestom sa najmanje alergena u celoj Srbiji. Verovatno zato preko 100 sportskih ekipa preko godine tu dolazi na pripreme. Uskoro počinju nove terene za pripreme (ceo kompleks) i uskoro se završava direktni put do aerodroma Ponikve (autom 20-ak minuta) gde mogu sletati niskobudžetni avioprevoznici iz EU. Rešili su da preuzmu sportiste koji idu na pripreme u Tursku i sl

Advokat je sa Zlatibora, i on izdaje apartmane (izgleda da tamo to svi rade :) ), i kaže da se godišnje 15 dana (N.G. i sl praznici) izdaje za skoro dvostruke cene od udarne sezone! 85 dana je udarna sezona (raspusti) i negde oko 150 dana van sezone sa sniženom cenom. Kaže da ima dosta naših kupaca iz dijaspore

Ovo važi za kvalitetnije apartmane i kao i svugde po Srbiji i tu fali kvalitetnih projekata i gradnje, koji se odmah rasprodaju što bi rekli već u crtežu

Златибор је контаминиран туризмом. Да ли је то добро или лоше, како за кога. За мештане је (економски) добро, наручито ако су успели неки бизнис да направе, Неко ко воли миран одмор вероватно је нормално да избегне одлазак тамо. Другима не смета гужва, зградуруне и локали. Сва срећа је што је довољно само мало да се одмакне од центра Златибора па да се пронађе и неки миран кутак. Моје мишљење је да, ако се инвестира, то уради мало ван насеља, негде на ободима, у кругу од 10км. Наручито ако је неки комплекс са базеном или неким додатним садржајима. Био сам сада на лето тамо и да, било је странаца колико пожелиш. Индијци, кинези, арапи... Па ко воли нек изволи. :)
 
Гледао сам и то, неколико викенд кућица у изградњи, место Рудине ка Сирогојну, око 6,5км од Златибора...кућица око 70м2 на две етаже и мало плаца около, роштиљ и сл, без базена и озбиљнијих садржаја...прве две или сл већ продао по 120.000, кад сам ја дошао понудио ми последњу за 150.000 евра. Ја кажем много је и да за те паре могу купити два нова једноипособна апартмана (2х35 м2) на ободу центра Златибора са садржајима, он каже да је претходне кућице продао јефтино и да већ има купаца који чекају.

Треба да се гради нешто на 3,5км од центра на исту страну, исто кућице али са централним базеном, рестораном и сл садржајима, верујем да ће цене бити сличне...

Не знам шта да кажем цене су подивљале!
 
@beli labud jel ima neki sajt za te kucice, da se vidi kako to izgleda? Mozes ovde ili na PM. Hvala

Sent from my SM-N985F using Tapatalk
 
Ако мислиш на ово на 3,5км са садржајима адвокат ми рече да се ту ради на имовинско-правним стварима око парцеле и да је у плану за следећу годину. Ако још нешто сазнам јавићу пошто сам му рекао да се и ја интересујем
 
mariks":2zfedlvh je napisao(la):
@beli labud
To je bilo ironično "kriminal" :) jer po nekima ovde samo kriminalci kupuju i ne znaju nikoga ko ima ne daj bože više stanova ili kupuje za "keš". A tek Zlatibor u kolikom je balonu...
Sigurno da nije kriminal.
On je samo naveo primer lekara koji je kupio 4 stana.
Sve legalno 100%.
 
150000e za vikendicu u sred nicega? 2100e kvadrat u toj zabiti? Od kad se toliko otimamo za zivot u prirodi.
Razmisli, ako je prve dve prodao po 120 000e i zaradio, to znaci da bi sada hteo da ti uzme jos 30 000, iako je i na 120 000e imao solidnu zaradu.
U prevodu kuca da se napravi ne kosta ni 100 000e.
Ako hoces da zaradis, izgradi sam nesto pa prodaj, tako ces najvise zaraditi.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=897382#p897382:1ffvxj99 je napisao(la):
duke23 » 09 Нов 2021 06:02 pm[/url]":1ffvxj99]
mariks":1ffvxj99 je napisao(la):
@beli labud
To je bilo ironično "kriminal" :) jer po nekima ovde samo kriminalci kupuju i ne znaju nikoga ko ima ne daj bože više stanova ili kupuje za "keš". A tek Zlatibor u kolikom je balonu...
Sigurno da nije kriminal.
On je samo naveo primer lekara koji je kupio 4 stana.
Sve legalno 100%.

Ух, лекар који купује 4 стана, легално, ма важи..
 
Mozes montaznu od 70m2 da napravis za 28k kljuc u ruke.
https://moduluskuce.com/montazne-kuce-cena/
Tu jos treba plac i dozvole, ali i sa tom racunicom tesko da ovaj ne uzima duplo od ulozenog i na 120k.

Koliko je samo salasa u mom kraju propalo i urusilo se. Nije Zlatibor, nema skijaliste, ali mozes da se nauzivas u netaknutoj prirodi.
 
Ovo je sica u odnosu na ono sto su do sada istampali od pocetka pandemije.
 
Vrh