Šta je novo?

Cene nekretnina

Koje su najveće mane kupovine poslovnog apartmana, ako se uzima na fizičko lice?
- struja se plaća kao za poslovne prostore (ne znam tačno koliko je skuplje?)
- porez na imovinu takođe kao na poslovni prostor (ne znam tačno koliko je skuplje?)
- PDV 20%, a se ne može vratiti.
- teško se konvertuje u stambeni prostor.
- ne znam kakva je situacija za ostale troškove (infostan, da li internet paket može kao kod regularnih stambenih prostora i sl.?)

Nisu jeftiniji od stanova, međutim u pogledu ponude, ostalo je to...Hvala na odgovorima!
 
To je namenjeno firmama da izvuku pare i smanje time dažbine (vlasnicima prvenstveno).

Nije za običnog prosečnog kreditnog kupca.
 
Ja se psihički spremam da uletim u Marinu Dorćol, to je sve što sam oduvek želeo da kupim u Beogradu.. Nema dalje, po meni.
Ali košta 600k to što moram da platim, prodaj zaduži se i udri. Ili odustani i radi na nečemu realnijem.
Rambo je kod Galeba u podcastu imao sjajnu opservaciju o životu i nekretninama, kad je poredio ljude i životinje..
Tipicno razmisljanje gastrbajtera iz berlin koji gradi cetvorospratnu vilu kraj pozarevac.ja ti zelim da se sto vise zaduzis i sto vise radis,mozda na kraju shvatite neke stvari
 
Što se tice toga sta je periferija kapiram to je relativna stvar. Evropljani nas gledaju kao zaostali treci svet, opet ovi migranti sto nalecu ovo im dodje kao neka naznaka Evropske civilozacije.
 
Nesto muljate vas dvojica, jel smo na 40. ili na 61. mestu zna li se sta?
 
Što iznenadjujuće procene? USA je veliki pobednik geopolitičke situacije, meni to nije nikakvo iznanedjenje. U godinama koje predstoje, ocekuje se da jedan lep procenat proizvodnih kapaciteta predje iz EU u USA, pa se tek ocekuje skok njihove ekonomije.

EU je veliki gubitnik iz ove situacije i tu mi je ocekivano spustanje kamata u 3.kvartalu za 0,25 baznih poena minimum, a sledece godine ukuono do 1.

USA ima mnogo vise manevarskog prostora i vrlo moguce da ce spustiti malo pred izbore, a sledece godine spusti malo ili nimalo.

Kamata za stambene kredite je irelevantna za ekonomiju jedne drzave, kamate za kompanijske kredite su sustina
Pozdrav za ekipu kod dragstora! To su te teme.
 

1712183712545.png


Samo cu reci da me sve manje cudi cena novogradnje, i da cak treba da bude i veca, ukoliko ima kupaca za ovo
 

Pogledajte prilog 194462

Samo cu reci da me sve manje cudi cena novogradnje, i da cak treba da bude i veca, ukoliko ima kupaca za ovo
Daju popust na agencijsku proviziju od 5%. Znaci, na cenu od 197.500 evra agencijska provizija je 2%, tj. 3.950 evra, a oni daju popust 5% od toga, tj. 197.5 evra, tj. umesto 3.950 evra placas proviziju 3.752,5 evra. Drugim recima, nemas popust na cenu stana, nego na proviziju. Ukupna usteda 0.1%. Ako to nije razlog da se neko odluci na kupovinu, ja ne znam sta je. :)
 
Poslednja izmena:
U ITu na našem tržištu dosta promena. Plate za novozaposlene su manje 20-30%. Otpuštanja se nastavljaju.
Pričam sa ljudima iz maloprodaje. Mesar mi kaže da je u jednom trenutku pao promet robe ali su cene porasle pa je bio na istom. Sada je promet opao još više i prihod je manji.

Neki sektori se hlade...
 
U ITu na našem tržištu dosta promena. Plate za novozaposlene su manje 20-30%. Otpuštanja se nastavljaju.
Pričam sa ljudima iz maloprodaje. Mesar mi kaže da je u jednom trenutku pao promet robe ali su cene porasle pa je bio na istom. Sada je promet opao još više i prihod je manji.

Neki sektori se hlade...
Cujem se sa dosta ljudi iz IT sveta i sada je razmisljanje takvo da jure kompanije radi sigurnosti, barem jaci mediori i seniori.
 
U ITu na našem tržištu dosta promena. Plate za novozaposlene su manje 20-30%. Otpuštanja se nastavljaju.
Pričam sa ljudima iz maloprodaje. Mesar mi kaže da je u jednom trenutku pao promet robe ali su cene porasle pa je bio na istom. Sada je promet opao još više i prihod je manji.

Neki sektori se hlade...
I treba da se hlade.
Drugarica bankarka iz Erste kaze da su ljudi poceli da grcaju, njena plata 75.000 i nikako da povecaju na 90.000. Sefovi zavlace i baronisu jer su i njihova jaja u fioci.
Muz po ceo dan na bazenu, uci decu plivanje. S 2 plate ne mogu nista, ni 100e da ustede. Slicna plata. Pa mora da radi dodatno da bi preziveli. 2 sina imaju, 6 i 10 godina, i svoj stan (bez kredita i dugova). Sveukupno 150k dinara mesecno je malo za Srbiju. Mora bar 180-200k.

Ali to Vladica Radovic i Gijoe ne razumeju. U Beogradu se vozi zlatnim kocijama, na grani rastu zlatne jabuke a gastarbajteri kupuju Mirijevo 5k/kvm. Ima se moze se, gastosi loze se. Za pocetak se vratite u ovu drzavu i radite za slicne pare pa da vidimo.
 
Poslednja izmena:
Vrh