Šta je novo?

Cene nekretnina

Pritiska ih EU oko tog zakona.
Ali generalno to nista ne znaci jer mi ne otvaramo poglavlja vec dugo i taj proces je vise manje stopiran.
Ne verujem da ce skakati sebi u stomak sa takvim zakonom, jedino ako procene da im i to treba zbog izbora - znacemo oko nove godine..

Pranje para preko nekrentina? - gosti Goran Radosavljević, Goran Rodić
https://www.youtube.com/watch?v=ZE6tQJs663E

Malo se namlatise malo su pogodili...
 
Ako ne legalizuju sve do izbora, onda ništa od toga naredne 4 godine...
 
Sto bi to ispucali odjednom. Za ove izbore se samo najavljuje, za sledece se zapocinje i tek za one tamo "zavrsava".
 
Ne verujem da bi legslizacija bilo sta promenila u novogradnji. Postoji jednostavno grupa ljudi koju staro ne interesuje, koliko god da ga ima. Oni koji su zainteresovani za nov stan, nece za 5 godina gledsti neku staru budzevinu samo zato sto tih budzevina ima vise na trzistu.
 
moguce je ali ce se onda barem malo ublaziti rast cena za neke koji razmisljaju o kupovini prvog stana i mozda se ipak odluce za neki stariji ako je povoljniji. Ja samo licno mislim da nema dovoljno stanova u legalizaciji u odnosu na potraznju i da ce ispasti da je to nista posebno. Mozda neka mala stagnacija i onda opet napred. Kljucno je po meni kolicina nove izgradnje to bi trrbalo povecati.
 
...i poceti sa primenom zakona o poreklu imovine na ispravan nacin zbog sve vise kupaca iz sive zone.
 
Odakle ti podatak da je sve vise kupaca “iz sive zone”. Šta to
zapravo znaci na nekom konkretnom primeru?

Jel imas neke zvanicne podatke da tu tvrdnju potkrepis?
 
Mene bas zanima da li je vradovicu onih 100k sto Mali nije mogao da objasni onomad - siva zona.ili Vulinovih 200k od tetke. Ili i za to postoji neka racionalizacija.. :)
 
Vradolane, to pitanje treba da postavis ministru Malom posto cesto to provlaci kroz kampanju za eFiskalizaciju.

Btw kada Kurir&slicni tabloidi koje pratis objave tekst da ce da rastu cene bez bilo kakvih referenci (eventualno uvazena Kaca Lazarevic), onda ne pitas za zvanicne podatke nego linkujes ovde :D
 
moodboy":2eqgdqzf je napisao(la):
Mene bas zanima da li je vradovicu onih 100k sto Mali nije mogao da objasni onomad - siva zona. Ili i za to postoji neka racionalizacija.. :)
el imas ti neki zvanicni podatak za tih 100k ili dokaz za 24 stana? I sta to zapravo znaci "nije mogao da objasni"? Necemo ovde pisati nezvanicne podatke i vlazne snove o 5k sa jedne strane i pucanju balona sa druge strane. Samo zvanicno i referencirano na Alo! i ostale ugledne naucne casopise.
 
Samo supruginu ispovest :) i KRIKova dokumenta za 24 stana. Mada postoji neki bugarski grafolog za kog niko ne zna, koji je rekao da to nije to.

Pri tome realno ti iznosi su sica. Samo me je zanimao stav vradovica jer su nepobitni.
 
Према тексту иницијативе за организацију берлинског референдума, будући Сенат сада је позван да изради нацрт закона о пребацивању у друштвену својину око 240.000 станова у Берлину. Тиме би биле погођене све приватне стамбене компаније у чијем власништву је више од 3.000 станова у главном граду, с изузетком стамбених задруга. У фокусу иницијативе за експропријацију је десетак компанија за некретнине.

U ozbiljnim zemljama, problemu previsoke cene stanova se pristupa na ozbiljan i efikasan nacin.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=884577#p884577:3jddzzrg je napisao(la):
moodboy » 28 Sep 2021 07:46 pm[/url]":3jddzzrg]Samo supruginu ispovest :) i KRIKova dokumenta za 24 stana. Mada postoji neki bugarski grafolog za kog niko ne zna, koji je rekao da to nije to.

Pri tome realno ti iznosi su sica. Samo me je zanimao stav vradovica jer su nepobitni.
Ako mi das dokaz iz Bugarskog property registry ja cu reci ok to je to
https://www.registryagency.bg/bg/
Ne bi trebalo da je toliko tesko sa imenom i prezimenom ili necim sto se dovodi u vezu ja cu reci OK stvarno je tako. U danasnje vreme ima previse dezinformacija i neistina. (na zalost). Toliko natpisa u novinama a podaci javno dostupni i niko da podeli link. Neverovatno. Otprilike je istina kao i da je zemlja ravna ploca. Ako imas adresu i ne umes sam da se snadjes na Bugarskom sajtu ja cu ti pomoci ali mi napisi ulicu i broj njegove nekretnine. Podaci su javno dostupni i nikome ne bi trebalo da predstavlja problem da se to objavi.

Nacicu ti i vrednost te nekretnine.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=884581#p884581:3jddzzrg je napisao(la):
MC_ » 28 Sep 2021 08:10 pm[/url]":3jddzzrg]Према тексту иницијативе за организацију берлинског референдума, будући Сенат сада је позван да изради нацрт закона о пребацивању у друштвену својину око 240.000 станова у Берлину. Тиме би биле погођене све приватне стамбене компаније у чијем власништву је више од 3.000 станова у главном граду, с изузетком стамбених задруга. У фокусу иницијативе за експропријацију је десетак компанија за некретнине.
U ozbiljnim zemljama, problemu previsoke cene stanova se pristupa na ozbiljan i efikasan nacin.
Videh ovo zaista neverovatna vest. Bukvalno su nacionalizovali stanove.

Sta mislite sta ce da bude sa cenama nekretnina u Berlinu posle ovoga?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=884525#p884525:3gv6peib je napisao(la):
vradovic » Uto Sep 28, 2021 4:40 pm[/url]":3gv6peib]Mislim da su se zaleteli da zavrse sva poglavlja i usaglasavanja sa EU samo da bi se nasao kompromis za Kosovo. U smislu sve smo uradili i mnogo smo kvalitetna drzava ne smarajte nas vise.

:laugh:
Ti nas od ... od prvog vagona, jel? I kako neko da te shvati ozbiljno?
 
Haha ok. Ja sam pitao za tu sicu od 100 i 200 hiljada evra. To je bilo nepobitno - da ministar finsnsija nije mogao da objasni odakle mu pa je trazio od zene da lazno svedoci. ( a to je bitno za nasu temu, posto je po istom svedocenju, ministar pasionirani kolekcionar nekretnins)

Znao sam da za 24 stana mozes da trazis da ti uslikam 24 interfona na kojima pise Mali ili nista.

Ali ti si izbegao da odgovoris, cime si zapravo odgovorio.
A jedini razlog zasto sam to pitao jeste da bih znao da li kad pises hvalospeve o BnV, ekonomskom napretku Srbije i cenama nekretnina u Bgu to radis kao milioner majner iz Nevade, ili kao drug/clan/simpatizer :)

I jedno i drugo je legitimno, podrazumeva se.
 
Ako nam Ministar od svega ima 100-200k ja to smatram izuzetno losim i za mene razocaravajuce. Trebalo bi da se uvede granica. Nemas 5M networth ne mozes da radis kao Ministar. Ako za sebe nisi uspeo da zaradis kako ces tek za nas. Eto vidi se koliko ne pratim te stvari pa nisam lepo ni protumacio sta pitas.

Nisam izbegao nego nisam primetio pitanje.
Pisem o onako kako dozivljavam stvari i pisem realno koliko mogu i to radim iz US a jeste majnig je jedan od mojih biznisa a povremeno pisem i iz Srbije. Ne bi se bas nazvao milionerom jer to je sve relativno a definitivno nisam clan niti simpatizer bilo koje partije u Srbiji. U US glasam za MAGA 2024! :)

Problem je iskljucivo u tome sto je vecina politicki ostrascena i ne moze da razdvoji politiku od lepih dogadjaja u Srbiji a na sve to u Americi je takva kultura da na sve gledaju sa odusevljavanjem! (tj to tako deluje u Srbiji). Pa pogledaj onog Charlsa na yt. Sta je tek on pocasni clan po tebi?

Skoro sretnem neke Amere u BNV koji su mi rekli woooooooowwww this is soooo gooood maaaan I am sooooo exciteeeddd meee toooo!
Eto tako je isao razgovor ali kad dodjes na forum ono depresija al bukvalno :mrgreen:
 
vradovic":w0pngg92 je napisao(la):
Ako nam Ministar od svega ima 100-200k ja to smatram izuzetno losim i za mene razocaravajuce. Trebalo bi da se uvede granica. Nemas 5M networth ne mozes da radis kao Ministar. Ako za sebe nisi uspeo da zaradis kako ces tek za nas. Eto vidi se koliko ne pratim te stvari pa nisam lepo ni protumacio sta pitas.

vradovic":w0pngg92 je napisao(la):
Skoro sretnem neke Amere u BNV koji su mi rekli woooooooowwww this is soooo gooood maaaan I am sooooo exciteeeddd meee toooo!
Eto tako je isao razgovor ali kad dodjes na forum ono depresija al bukvalno :mrgreen:

A daaaaaaj vradovicu, citas li ti samog sebe :lol: proglasice te narod za trola :lol: a mislim da nisi los decko u sustini...
 
Sad je i definitivno da je troll :D :D
Lako je biti troll iz US.

Idi i reci ovako nešto ljudima u mestu sa manje od 30k stanovnika juzno od BG bilo gde pa javi feedback :)

Vradovic
Political elite is actually doing very good job for last 20 years managing the country. Everyone will say there is corruption but in reality there is not. They just like to claim this as fairy tail stories. Just bs talks.
 
Vradovic nije trol, nego ga je boravak u USA malo izmestio iz realnosti. Prokometarisacu samo :

"Ako nam Ministar od svega ima 100-200k ja to smatram izuzetno losim i za mene razocaravajuce. Trebalo bi da se uvede granica. Nemas 5M networth ne mozes da radis kao Ministar. Ako za sebe nisi uspeo da zaradis kako ces tek za nas. Eto vidi se koliko ne pratim te stvari pa nisam lepo ni protumacio sta pitas."

Mozda slucajno, ali sluzis se SNS metodologijom. Dakle, nema ministar samo 100-200k evra, ima mnogo vise, nego je to samo suma koju je dokazano pokrao jer ne moze da je objasni.
Hajde, nisam ni ja za demokratiju, pogotovu kod funkcionalno nepismenog naroda, jer onda imamo ovo sto imamo u Srbiji. Ali ti ga pretera, jer ne razumes da sposobnost da se zaradi novac je samo to. To ne znaci da je neko sposoban da upravlja drzavom, gradom, znaci samo da zna da napravi pare za sebe. Dalje, sto vise para covek pravi, po pravilu mora biti neosecajniji za potrebe drugih ljudi, sto je suprotno od onoga sto javni cinovnik treba da bude.
Taj nacin "demokratije" funkcionise u USA, zato imamo samo nekoliko porodica koje iznedre predsednike i visoke zvanicnike, a obican covek ne moze da pomisli da se kandiduje, jer jednostavno nema para.

Na kraju, nije posao ministra da zaradjuje za nas, nego da u okviru svog resora stvori uslove da drugi mogu da zaradjuju/napreduju.
 
Uzele se pare od teslapower pa se hvali i šta treba i šta ne treba :D Struja je jeVtinija u amerkama :twisted:
 
Tehnički jeste rast, ali 743 prodate vikendice za pola godine je smešan broj.
 
Jasno ali ipak u odnosu na period od pre 5-7 godina ovo je po meni totalno iznenadjenje.
 
Vikendice su kod nas malo specifična tema jer ciklično postaju popularne kada se pojavi potreba za njima (znate sigurno i sami ljude koji su se u vreme sankcija, bombardovanja ili sada 2020. tokom karantina sklonili u vikendice). Ono što je kod vikendica drugačije nego kod stambenog prostora jeste to da ljudi zaborave da one nisu samo trošak u finansijskom smislu već i u pogledu vremena. Moja porodica ima vikendicu skoro 60 godina i nikad se ne bih odrekao iste, ali ona vrlo često zahteva naporan fizički rad ukoliko želite u njoj da boravite, pre svega redovnu kosidbu ali i druge vrste posla, za koje ne možete baš u svakom selu pronaći nadničare. To sa sobom povlači dodatne troškove u vidu kupovine raznorazne baštovanske opreme od kosačice, preko motorne testere do raznog sitnog i krupnog alata, i mnogim ljudima to presedne u nekom momentu pa svoju vikendicu ili zapuste do naredne "apokalipse" ili je prodaju, a i najboljem slučaju imaju jedno veliko raspremanje i sređivanje oko prvog maja. Tako da bih ovu, sada već ograničenu, pomamu za vikendicama pripisao samo strahu od nekog daljeg zatvaranja zbog pandemije
 
Vrh