Šta je novo?

"BW Vista i Parkview" - Beograd na vodi [ Stambeni kompleks ]

мислим да потцењујеш паланачке комплексе генерација које су одрасле на америчким филмовима и серијама па су им "високе зграде као што има у Њујорку" врхунац успеха у животу. Зато су ови солитери сви до једног неке "куле" и "небодери". Зато у њиховим отужним малограђанским умовима обични солитери треба да "привуку туристе" само зато што су високи.
 
vrlo verovatno da bi sa tim desetospratnim sirokim krmacama koje bi prodavali kao zivot na visokoj nozi iako je rec o mass stanogradnji na jednoj od najzagadjenijih tacaka u gradu, zaradili i vise novca nego sa ovim soliterima, a uz to bi mozda imali i blaze kritike strucne javnosti.
 
Za kada je planirano otvaranje zgrada posto mi se cini da bas sporo napreduju obe zgrade

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=630109#p630109:tabaasek je napisao(la):
Straxa » 14 Jun 2019 02:22 pm[/url]":tabaasek]Za kada je planirano otvaranje zgrada posto mi se cini da bas sporo napreduju obe zgrade

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
Nema investitor vremena za ovu sicu od projekta, trenutno se bakce sa deset drugih a u svaki ulaze po 15 milijardi dolara. Treba ga razumeti.
 
Данас су садили траву и зеленило око зграде Парк; рекоше да већ има неколико усељених станова:







Било је доста радника - по зградама споља, у унутрашњем дворишту и свуда около; нису још поправили оштећење у виду огреботине на фасади у висини првог спрата:











Обојили су део фасаде који су поправили, распознаје се ако се баш обрати пажња:



Овде има нешто ново - у врху слике:



Као да је на овом спрату опет рађена фасада - сва поља су бела, на стаклима су залепљена некаква обавештења, а ту је и мала доградња (в. десно) - дозидана оградица за терасу?:

 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=631066#p631066:3jluqgu0 je napisao(la):
Bulbulderac17 » Pon Jun 17, 2019 10:58 pm[/url]":3jluqgu0]zatvor u pa je lepsa gradje*******vina...kao i humanija okolina


Sent from my iPhone using Tapatalk

neznam cemu potreba da vi/ti kukate. svako kome se svida neka se seli tamo, ukus je uvek drugaciji. nekome se svida a nekome ne.
 
^^ To bi bilo ok da su napravili ovo jedno 20 km od grada, pa kome se svidja nek ide...kad gradis u centru "milenijumski" fensi projekat koji treba da se inkorporira u centar, i o kome treba da odlucuju svi gradjani, imas pravo svaki dan da kukas po ceo dan.
 
Zanimljiv, jer je napisan da bude zanimljivo ali pitanje koliko se razlikuje od istine. Npr cifra za najjeftiniji stan je neistina (250.000e pise u tekstu, a u stvari je 240.000e u regularnoj prodaji). Takodje, niko ne prodaje (za sada) pricu kako je sve vec rasprodato i slicno, nego lepo kazu da su tek krenuli sa prodajom, sta vise da je tek pre sales. Tako su vrv i ostali delovi price "malo nastelovani".
 
ne znam za mene ovo nije centar beograda. ja ipak cekam dok se sve zavrsi pa onda cu da sudim. ovo trenutno sta stoji meni i nije bas tako ruzno. sa parkom i kulom sigurno ce potpuno drugacije izgledati. ali videcemo
 
Vista deluje da je blizu kraja radova, jel se zna kada se ocekuje tehnicki prijem, tj upotrebna dozvola?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=631251#p631251:3e3rtoha je napisao(la):
Pegasus » Uto Jun 18, 2019 3:32 pm[/url]":3e3rtoha]Vista deluje da je blizu kraja radova, jel se zna kada se ocekuje tehnicki prijem, tj upotrebna dozvola?
Tehnički i prijem i upotrebna dozvola mogu biti godinama udaljeni tako da je teško "tj." u pitanju :)
 
Ovaj crni deo fasade su vec uspeli da zamuzgaju, nadam se da je boja postojana dovoljno da za deset godina nemamo izbledele tragove i fleke.
 
Nije ovo tako ni lose.Kad se uklopi sa ostalim zgradama bice ovo ok ne bas kao po renderu ali pristojno.Pogotovo ovaj ogroman park preko puta sto se gradi prelepo izgleda.
 
Nije toliko lose, al ajd da vidimo sta je gore moglo ovde da se napravi, ali da ne spada u kategoriju "ko im ovo dozvoli". Ja ne mogu da se setim neceg, mozda ove novogradnje po rubu Beograda, al priznacemo da bas za ovu lokaciju i ideju to nije moglo. Tako da gore od ovoga nije moglo. Ako malo predjemo granicu i vidimo kako drugi resavaju ovakve projekte, onda tek vidimo koliko smo milenijumima daleko od necega prosecnog.

Meni je najtuznije to sto ce ovo da se nastavi sa jos 2 zgrade, i eventualno jos 2. I sto ce sve da ode u nepovrat na duze vreme...
 
Prva asocijacija na ove fotografije mi je - kopija arhitekture novobeogradskih blokova, ali od plastike sa Aliekspresa.

I onda mi je sinulo: pa ovakvi fasadni paneli bi možda mogli da se jednoga dana nakače na ofucane i neizolovane fasade po Novom Beogradu...
Neka korist i od BnV....
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=631379#p631379:1unkklgx je napisao(la):
dziggy » Uto Jun 18, 2019 9:10 pm[/url]":1unkklgx]Nije toliko lose, al ajd da vidimo sta je gore moglo ovde da se napravi, ali da ne spada u kategoriju "ko im ovo dozvoli". Ja ne mogu da se setim neceg, mozda ove novogradnje po rubu Beograda, al priznacemo da bas za ovu lokaciju i ideju to nije moglo. Tako da gore od ovoga nije moglo. Ako malo predjemo granicu i vidimo kako drugi resavaju ovakve projekte, onda tek vidimo koliko smo milenijumima daleko od necega prosecnog.

Meni je najtuznije to sto ce ovo da se nastavi sa jos 2 zgrade, i eventualno jos 2. I sto ce sve da ode u nepovrat na duze vreme...

Bice jos dve ovakve ali ajde da sacekamo da se zavrsi ceo projekat pa cemo onda da ocenjujemo.Ne zaboravi da tek krece W hotel, Mangolija je prvi sprat,Teracces,Metropolitan,itd ...
Meni se jako svidja ovaj park znaci bas sam odusevljen
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=631336#p631336:1zv6bn8o je napisao(la):
Misterija74 » Tue Jun 18, 2019 6:55 pm[/url]":1zv6bn8o]Nije ovo tako ni lose.Kad se uklopi sa ostalim zgradama bice ovo ok ne bas kao po renderu ali pristojno.Pogotovo ovaj ogroman park preko puta sto se gradi prelepo izgleda.

Ovo ogroman park?
 
Први планови за БНВ су били далеко хуманији

Beograd%20na%20vodi%20velika.jpg


Ово што сада граде ће бити један од најружнијих новобеоградских блокова који је прешао на ову страну града... Искрено би далеко више волео да имамо овде блокове 45 или 70 него ово монструм насеље које ниче...
 
A bilo je i ovo...


beograd_na_vodi_1_161013_tw1024.jpg



Ima i kanal, nize zgrade, mnogo bolje... Ono sto mi danas vidimo ocigledno nema bas mnogo veze sa nekim inostranstvom, i sto se tice projektovanja, a i investicija. Narocito kad vidimo kako i sta Arapi grade, a sta se zida tu.
 
Beli deo fasade na Visti izgleda posebno uzasno. Neravnine su vidljive prilicno iz daleka.
Nadam se da ce ovo srediti pre nego sto se zgrada zvanicno zavrsi.
 
Vrh