Šta je novo?

"BW Vista i Parkview" - Beograd na vodi [ Stambeni kompleks ]

Ne vredi...sve pokusavam da ubedim samog sebe kako ovo ipak mozda nije toliko lose, mozda kada se sve kompletira i zalici MOZDA na nesto...ali ne ide mi nikako...bas mi ne ide...eto trudim se vec mesecima...ali dzaba...
 
Гледам арсине слике и баш ме обрадовало што се на његовој слици `парк` зграде и посматрачевој `висте` види да ће ипак распоред црне и беле боје на фасадама бити комплементаран (ако сам убо термин) а сива остаје на истим површинама.

IMG-20190428-124141.jpg



file.php
 
Ma divota jedna pogotovo ta crna boja :violina:
 
Ствар укуса, али је ово потврда да ће ипак бити различите.. :wink:
Признајем, можда ће бити малко неугодно станарима навијачима Звезде, али што се мене тиче и треба :)
Довољно је нама неугодно да гледамо актуелну табелу... :mrgreen:
 
sa ovom kombinacijom crno, bela, siva izgled zgrada je elegantniji. Kad vec nije staklo, onda boje koliko toliko vade stvar.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=619354#p619354:2i4kzj5j je napisao(la):
zexland » Ned Apr 28, 2019 2:58 pm[/url]":2i4kzj5j]Ne vredi...sve pokusavam da ubedim samog sebe kako ovo ipak mozda nije toliko lose, mozda kada se sve kompletira i zalici MOZDA na nesto...ali ne ide mi nikako...bas mi ne ide...eto trudim se vec mesecima...ali dzaba...
Imamo isti problem.
 
Samo da je fasada kvalitetnija, ako ne već drugačija, i bile bi drastično bolje. Da su se samo držali rendera, ličilo bi na _nešto_
 
Da su se držali rendera ličilo bi na osrednju novogradnju u Bangkoku ili Kuala Lumpuru. Sad kad je jasno da nisu ispoštovali render, liči na novogradnju u provincijskom gradu u Kini. U oba slučaja potpuni promašaj za ovakvu lokaciju.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=619338#p619338:3e1z2l0e je napisao(la):
Koniljo » Ned Apr 28, 2019 1:21 pm[/url]":3e1z2l0e]
Imaj u vidu kakav ološ namerava tu da se naseli. Njima je ovo lepo, moderno, cool. Šta zna pevaljka da li je to kič ili nije. Zgrade izgledaju jeftino za sada, ali što se kaže uvek može gore. Mi smo navikli na tu krilaticu da se ne žalimo previše jer znamo sa kakvim likovima imamo posla.
p.s. Hristos vaskrse! Srećan Vaskrs svima koji slave!

Bolje da nije vaskrsao kad jedan Koniljo misli za sebe da je uzoran hrišćanin. Nazivati ljude ološem samo zato što su kupili stan u nekoj zgradi je vrlo kulturno, politički korektno, logički ispravno i u pravom duhu hrišćanskog učenja.
 
Mislim da ce u narodu ove zgrade poneti nadimak - kapele. Kapela 1 i kapela 2.

Razgovor dva tinejdzera 2031. godine.

Teen 1: Gde si u BNV?

Teen 2: Ma u kapeli 1, cale dobio stan jer je imao davno neku sljaku u Hercegovackoj...jos dok se ovo gradilo sve, znas ono - nocna smena i to...

Teen 1: A kapiram...pa i moji uzeli u Arcadiji 6 skoro...zamenio se cale sa nekim likovima odavde za neke gajbe koje ima na bugarskom primorju...
 
Idealno mesto za ove zgrade je u bloku 41a gde je trebalo da se gradi onaj projekat sa carrefour trznim centrom i one dve kule od po 100m, secate se tog projekta. Dizajn, oblik i fasada ovih zgrada absolutno se ne uklapa u stari deo grada vec upravo ovde na Novom Beogradu gde bi itekako dobile svoj smisao i odlicno se uklopile u okolinu.

Dakle i sa arhitektonske i estetske i urbanisticke strane ovaj projekat je totalni promasaj i cin nasilja nad jednim gradom koji se nikad nece ispraviti.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=619609#p619609:335lpero je napisao(la):
srdjan » Uto Apr 30, 2019 2:44 pm[/url]":335lpero]Da su se držali rendera ličilo bi na osrednju novogradnju u Bangkoku ili Kuala Lumpuru. Sad kad je jasno da nisu ispoštovali render, liči na novogradnju u provincijskom gradu u Kini. U oba slučaja potpuni promašaj za ovakvu lokaciju.
Slažem se, ali bolje i osrednja novogradnja u Bangkoku nego dno iz predgrađa Kine
 
Za ove zgrade bi bilo idealno da ne postoje, jer su toliko gadne da ne postoji neko odredjeno mesto na kom bi mogle dobro da izgledaju. Ona slika sa zumiranom jednom od zgrada i onim prozorima i terasama vuce na tesku kinesku provinciju. Fale jos samo metalne resetke na prozorima i to je to. Al cak ni tamo ne farbaju ovako zgrade.

Ja zaista ne mogu da verujem da se ovo dogadja. Svi oni arhitekti Bga , ljudi koji su tezili da grad bude sto lepsi svojim delima, trudom, preispitivanjem ukusa , idejom o zaostavstini i lepoti grada, sve pade u vodu za par godina radikalne bahatosti. Posle se radujte sto se ovo zida, skupo ce nas sve kostati izlazak iz ovog kola u koje su mas uvukli. A steta ostaje zauvek.
 
Onog trenutka kad su ove dve zgrade predstavljene, kad sam video njihov oblik itd. bilo mi je jasno da ce degradacija ovog projekta biti prioritet u daljoj izgradnji. Pecat na tu konstataciju i cinjenicu je predstavljanje i najava jos dve identicne zgrade u nastavku sa nesto izmenjenom fasadom. Sve 4 zgrade zajedno pokrice veliki koridor duz SA i pored kule bice verovatno najdominantniji objekti u ovom projektu. Jel ovo arhitektura za primer i ponos projekta od nacionalnog znacaja i kako je moguce da se za najupecatljivije objekte u ovom projektu nije moglo isprojektovati nesto bolje, lepse i kreativnije? To je pitanje na koje verovatno nikad necemo dobiti odgovor.
 
Nebojsa":20ggembc je napisao(la):
Onog trenutka kad su ove dve zgrade predstavljene, kad sam video njihov oblik itd. bilo mi je jasno da ce degradacija ovog projekta biti prioritet u daljoj izgradnji. Pecat na tu konstataciju i cinjenicu je predstavljanje i najava jos dve identicne zgrade u nastavku sa nesto izmenjenom fasadom. Sve 4 zgrade zajedno pokrice veliki koridor duz SA i pored kule bice verovatno najdominantniji objekti u ovom projektu. Jel ovo arhitektura za primer i ponos projekta od nacionalnog znacaja i kako je moguce da se za najupecatljivije objekte u ovom projektu nije moglo isprojektovati nesto bolje, lepse i kreativnije? To je pitanje na koje verovatno nikad necemo dobiti odgovor.
Sve je vrlo jednostavno.

Zamisli da kao investitor imaš ovakve dve opcije
1. Cena izgradnje 1000e/m2, prodaješ po 3000. Profit 2000e/m2.
2. Cene izgradnje 5000e/m2, prodaješ po 8000. Profit 3000e/m2

Prva opcije je manje rizična i potrebno je daleko manje početno ulaganje.

Ovako neka računica je suština svih urbanističkih problema Beograda, ne samo BGH2O.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Da se nelazemo za 1000€ mkv mogla je i bolja arhitektura i bolji odabir boja vako nista samo moderni lazni elitizsm u stvari blok 45 za radnicku klasu sa kopi zgradama izgledo smisleniji ...
 
Ni iz daleka ne vredi.
5e48b2c073d055aaad8f07dab63a9942.jpg


Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=620127#p620127:69nnkh20 je napisao(la):
Tikvica » 03 May 2019 02:34 pm[/url]":69nnkh20]Ni iz daleka ne vredi.
5e48b2c073d055aaad8f07dab63a9942.jpg


Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока

Čekaj... Vista ne vredi, ni iz daljine...
A, ostalo na slici vredi ?
Ne, stvarno ?
 
Po meni je onako izgled nije lose,ali bolje je od 60% zgrada u BG.

Sent from my M-SP7xGO3G using Tapatalk
 
Ljudi to je zgrada sa 5%stakla,usce kula 100%stakla,a vista po meni nema los izgled.

Sent from my M-SP7xGO3G using Tapatalk
 
Vrh