Šta je novo?

"BW Vista i Parkview" - Beograd na vodi [ Stambeni kompleks ]

Izdaleka liči kao da je neka normalna fasada. Kad se priđe bliže, shvati se da nisu paneli nego da su samo okrečene, što će da traje jedno 2 nedelje pre nego što ne počne da propada...
 
Za dve nedelje nece da pocne propadanje ali za dve godine i ja se plasim da ce da lice na solitere u 23 bloku.
 
Nisam mislio bukvalno, hiperbolišem radi poente, koja je da će jako kratko da izgleda tako.
 
Da li je Vista useljena? Sećam se da je bilo kupaca ovde na temi, kakvi su utisci? Možemo li dobiti slike zgrade iznutra?
 
Ljudi ovo na kraju uopste nije ispalo lose.Ok nisu stakleni paneli ali ovo je jako pristojno :)
 
Da se vratim na starije komentare, da su sve te zgrade upola manje...... pa cak i kula :dil:
 
Kakvi divni braonkasti paneli...
Vidi se da su profi, na sve su mislili...
 
Ovo uskoro ide u "Zavrsene projekte", mada bi bilo dobro otvoriti podsekciju "Nazalost zavrseni (ili izgradjeni) projekti".
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=663376#p663376:1i99opzt je napisao(la):
nikolas27 » 24 Sep 2019 10:29 am[/url]":1i99opzt]Neće ovo još godinu dana preći u završene projekte.
Ako se ne varam, ti si jedan od kupaca. Kakva je situacija unutra? Može li neka “insajderska” slika? :)
 
Da budem iskren, situacija nije ni malo blistava. Ispostavilo se da Strabag i ne može da iznese kvalitetno izgradnju ovakvog objekta. Ja sam na jedvite jade dobio termin za primopredaju na kraju avgusta, ali na žalost nisam potpisao i preuzeo ključeve jer se ispostavilo da celokupan parket i pločice u stanu moraju da se menjaju. Parket jer nije pravilo zalepljen svuda i zbog velikih oštećenja na najvidljivijem delu dnevne sobe. Pločice jer nagib u kupatilu i vešernici nije dobar i voda ne ide u slivnik (!?). Da ne pominjem da je stan na primopredaji bio štrokav i da nije bila završena čak ni druga ruka krečenja. Jedna vrata od spavaće sobe takođe oštećena i moraju da se menjaju, alustolarija izgrebana...

Jednom rečju - horor. Iskreno, toliko je loš utisak da sam pomislio da postoji neka interna sabotaža (pošto moj stan nije "poseban" u odnosu na druge). Mada postoji i druga teorija - da ih baš briga za završne radove - nestrpljivi preuzmu ključeve i onda se sami muče, a ostali su zadovoljni sa popravkama i zaborave na stavke poput reklamiranih unutrašnjih jedinica klime (i onoga što je isporučeno), poput kliznih vrata na terasi (i onoga što je isporučeno).

Ja još uvek nisam dobio novi datum primopredaje ("customer care" i nije baš "care" za razliku od "sales care"-a koji je baš "care" ako me razumete).

Ah da, na primopredaju sam išao bez ikakvog uzhićenja jer sam a priori znao da mi je stan više od 4% manji od onoga što sam platio. Na kraju se ispostavilo da to nije centimetar tamo, centimetar vamo, već 15-20 centimetara po dužini svake sobe. Tako da arhitekta mora da radi Jovo nanovo projektovanje enterijera.

Takođe, BnV nije ispoštovao ni sve stavke iz ugovora, tako da ja i dalje nemam sve papire da bih dobio povraćaj PDV-a (a znam da su određeni kupci zaposleni u BnV d.o.o. taj povraćaj već dobili). Ima i nekih kupaca koji su još u julu, i pre dobijanja upotrebne dozvole, uredili svoje stanove (sa sve nameštajem i dodatnim gipsanim radovima), ali očigledno da nisu svi kupci jednaki.

Jedino što bih izdvojio kao pozitivan utisak je brzina lifta - izgleda da ide i dobrih 3m/s. No loša stvar je što je jedan zauzet od strane obezbeđenja i "customer care"-a, drugi od strane Strabaga, tako da ostaje samo jedan lift (za sada) za sve ostale majstore i stanare.

Eto malo (nadam se) konstruktivne kritike (i na žalost anti-reklame).
 
@Nikolas27
Ovo zvuci bas tmurno. Nadam se da ce sve na kraju biti ok, nakon naknadnih radova. Ipak sve navedeno ne bi smelo da se desava. Bilo bi lepo videti i slike.
Da li u ugovoru stoje neke stavke oko nepostovanja termina, izvedenih radova itd ili se sve svodi na prepravke nakon primedbi?
 
Biće OK na kraju, u to ne sumnjam. Imaju fore do januara a onda kreću i mesečni penali :bash:

Evo par slika uz ogradu da skoro nijednu nisam ja slikao već moja pratnja.

Izuzetno čiste fuge i lajsna ispod kuhinjskih elemenata:

Pogledajte prilog 5

Oštro oko će videti da na slavini nedostaje nastavak (ukrali majstori!) i da nema pločica na levom zidu između kuhinjskih elemenata:

Pogledajte prilog 4

Ovde se donekle vide neke linije na parketu - to nisu ogrebotine, već užasno očišćena prašina:

Pogledajte prilog 3

A ovo je već ogrebotina:

Pogledajte prilog 2

Između parketa i pločica nema lajsni, za to kupci moraju sami da se snalaze. Cokle u kuhinji su više umetnička forma nego tehničko rešenje, negde ih ima, negde ih nema:

Pogledajte prilog 1

Zašto kuhinja da bude bolje očišćenja od ostatka:



Neke stvari se ne mogu slikati već samo prikazati u video materijalu (kao npr metoda testiranja parketa i kako se voda sliva u kupatilu). Dodatno na mnogim slikama koje imam se vide ljudi (nismo baš išli sa namerom da na primopredaji slikamo za forum već više za internu upotrebu). No svakako, i ovo malo probranih slika gore je dovoljno da se upotpuni utisak.
 
Nikolas, hvala na fotografijama i informacijama. Svaka čast na objektivnosti, to treba forumu. Nadam se da će sve biti ok na kraju, tj da će sanirati nedostatke.
 
Kakav osecaj imas sto se tice kvaliteta? Pitam u pogledu na zvucnu izolaciju i ostali kvalitet zgrade. U residence zgradama su na primer zvucnu izolaciju mnogo dobro resili. Kad se udje u stan i vrata zatvore, imas odma osecaj da si usao u svoj zatvoreni svet. :)

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=663428#p663428:33fkb4f6 je napisao(la):
nikolas27 » Uto Sep 24, 2019 1:48 pm[/url]":33fkb4f6]Biće OK na kraju, u to ne sumnjam. Imaju fore do januara a onda kreću i mesečni penali :bash:

Evo par slika uz ogradu da skoro nijednu nisam ja slikao već moja pratnja.

Izuzetno čiste fuge i lajsna ispod kuhinjskih elemenata:

Pogledajte prilog 5

Oštro oko će videti da na slavini nedostaje nastavak (ukrali majstori!) i da nema pločica na levom zidu između kuhinjskih elemenata:

Pogledajte prilog 4

Ovde se donekle vide neke linije na parketu - to nisu ogrebotine, već užasno očišćena prašina:

Pogledajte prilog 3

A ovo je već ogrebotina:

Pogledajte prilog 2

Između parketa i pločica nema lajsni, za to kupci moraju sami da se snalaze. Cokle u kuhinji su više umetnička forma nego tehničko rešenje, negde ih ima, negde ih nema:

Pogledajte prilog 1

Zašto kuhinja da bude bolje očišćenja od ostatka:



Neke stvari se ne mogu slikati već samo prikazati u video materijalu (kao npr metoda testiranja parketa i kako se voda sliva u kupatilu). Dodatno na mnogim slikama koje imam se vide ljudi (nismo baš išli sa namerom da na primopredaji slikamo za forum već više za internu upotrebu). No svakako, i ovo malo probranih slika gore je dovoljno da se upotpuni utisak.
file.php

file.php

file.php

file.php

file.php

file.php
 
Hvala Nikolas. Da, uvek izvodjac u ugovoru stavi vremenski otklon za eventualne prepravke. Bice to ok na kraju.
Super je pogled sa terase :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=663437#p663437:1iivyuit je napisao(la):
igyp » Uto Sep 24, 2019 2:07 pm[/url]":1iivyuit]Kakav osecaj imas sto se tice kvaliteta? Pitam u pogledu na zvucnu izolaciju i ostali kvalitet zgrade. U residence zgradama su na primer zvucnu izolaciju mnogo dobro resili. Kad se udje u stan i vrata zatvore, imas odma osecaj da si usao u svoj zatvoreni svet. :)

Ne mogu da dam nikakvu ocenu za zvučnu izolaciju, bio sam samo par sati u stanu. Ali mogu da dam ocenu za toplotnu izolaciju, zgrada je dobila energetski pasoš koji je zaveden u registru (za razliku od pomenutog BWR-a):



Za malo pa B razred.
 
Vrh