Šta je novo?

"BW Sole, Scala i Libera" - Beograd na vodi

Zato što su je projektovali bez mozga ili obzira prema suncu, pa su sa ove strane zgrade postavljene stepenišne vertikale i vertikale za liftove, koje nemaju prozore
A možda i ljudi više vole da gledaju na park i centar grada nego na auto-put.
 
ovo su jedne od najlepsih zgrada u BNV! moderne, neobicna boja, horizontale terasa zadebljane, isticu grafizam, stepenost.... jedino sto mi smeta su ovi zazidani otvori prozora....
 
A možda i ljudi više vole da gledaju na park i centar grada nego na auto-put.
Zaista nije teško isprojektovati objekat tako da se sve ranije navedene želje ispune, neko samo mora da uloži više od golog minimuma bojim se
 
Imali su ideju da se boja fasade uklopi sa mostom Gazela ali bas im nije upelo. Samo je ispalo jeftino.
 
Deluje da će za par meseci završiti zgrade.
Da li neko od kupaca ima info kada je planirana primopredaja?
Da li postoje slike unutrasnjih radova?
 
Nama su rekli Novembar - Decembar. Ako i promase malo nije strasno jer je rok po ugovoru Maj 2024te.
 
Evo nekih slika unutra od obilaska pre mesec-dva. Ako nekog interesuje imam jos slika spolja, park izmedju zgrada itd. Doduse slike nisu nista specijalno, ali nije ni zgrada nesto wow, tako da ide jedno sa drugim :)
20230817_125758.jpg
20230817_122838.jpg
20230817_130336.jpg
20230817_130340.jpg
20230817_124802.jpg
20230817_124214.jpg
20230817_125804.jpg
20230817_125439.jpg
20230817_125400.jpg
20230817_123600.jpg
 
Da li je misterija zabetoniranih prozora otkrivena?
Izgleda da je neko mislio da su ti zabetonirani prozori superi! Uzas zivi... Inace, prozori su najveci nedostatak ove zgrade. Mozda ne svih stanova, ali naseg definitivno. U sobi postoji jedan mali prozorcic! U oglednom stanu prozor u sobi je bio od plafona do poda... Klasicno dovodjenje u zabludu. Doduse, kada se bolje pogleda na tehnickom crtezu sve se vidi, ko nam je kriv sto nismo obratili bolje paznju na tehnicki crtez.
Inace moj utisak kao kupca je da su ugradjeni materijali, klime, bojeri, kupatilska oprema itd. na nizem nivou od ocekivanog za ovaj projekat.
 
Izgleda da je neko mislio da su ti zabetonirani prozori superi! Uzas zivi... Inace, prozori su najveci nedostatak ove zgrade. Mozda ne svih stanova, ali naseg definitivno. U sobi postoji jedan mali prozorcic! U oglednom stanu prozor u sobi je bio od plafona do poda... Klasicno dovodjenje u zabludu. Doduse, kada se bolje pogleda na tehnickom crtezu sve se vidi, ko nam je kriv sto nismo obratili bolje paznju na tehnicki crtez.
Inace moj utisak kao kupca je da su ugradjeni materijali, klime, bojeri, kupatilska oprema itd. na nizem nivou od ocekivanog za ovaj projekat.
Kolika je kvadratura stana i ako nije tajna koliko je bila cena po kvadratu? Meni se isto čini sa slike da je ugradnja prosečna. Ali znam da mnogo njih ionako sve menja...
 
Ono što sam primetio na novim BW zgradama počev i od ovog projekta da jako štede na materijalima. Pa štede na izolaciji (nije kao na sličnim projektima na NBG), Stolarija je izgleda dvoslojna iako tvrde da će koristiti troslojno (nisam siguran kakva je situacija ovde), uticnice su aling experience sto je niži kvalitet modularnih utičnica i prekidača, bojler, klima…
 
Danas su poslali mail da ce tehnicki prijem biti zavrsen u oktobru.
Kako u oktobru? Ja sam dobio email sa najavom za novembar.

1696501641869.png

1696501709914.png

1696501899971.png


Da oprostite se*e mi se od ovog "osecaja istinske prefinjenosti" sa kuhinjom od najobicnije iverice (cak ni frontovi nisu medijapan), Venting klimom (neka prepakovana Midea, nikad cuo ranije) i Metalac bure-bojelrom izmedju ostalog. Naravno prozor kao na kokosinjcu mogu da predstave kao najnoviji napor ka zelenoj efikasnosti, to im je moj savet :D
 
Kolika je kvadratura stana i ako nije tajna koliko je bila cena po kvadratu? Meni se isto čini sa slike da je ugradnja prosečna. Ali znam da mnogo njih ionako sve menja...
Oko 53 kvadrata (sa terasom), cena oko 166k. Sa PDV-om. Naravno nisam verovao da ce me udariti "osecaj istinske prefinjenosti" kada udjem u stan, ali ipak nisam ni ocekivao da cu pomalo da zavidim sestri u Mirjevu na prozorima i klimama koje je dobila prilikom kupovine stana. Ostalo je tu negde sto se tice materijala kao na toj Mirjevo novogradnji.
 
Ono što sam primetio na novim BW zgradama počev i od ovog projekta da jako štede na materijalima. Pa štede na izolaciji (nije kao na sličnim projektima na NBG), Stolarija je izgleda dvoslojna iako tvrde da će koristiti troslojno (nisam siguran kakva je situacija ovde), uticnice su aling experience sto je niži kvalitet modularnih utičnica i prekidača, bojler, klima…
Ne razumem se mnogo u fasade, ali lik iz prodaje nam je rekao kako su samo u prizemlju i na prva dva sprata "ventilirajuce fasade ili tako nekako" a gore dalje to nije moglo jer je to "mnogo skupo". Ne znam sta je dalje gore, pri izgradnji mi se cini da nije bio klasicni demit ali sta je nisam siguran. Mozda nam neko strucan na osnovu slika iz izgradnje moze pojasniti?
Stolarija aluminijska, Alumil, ne znam koji kvalitet, na otvaranje i zatvaranje deluje kvalitetno. Podovi takodje deluju solidno. Lavabo i sve u kupatilu, moj utisak, bas bezveze. Mali lavabo itd... Sto se tice poredjenja sa NBG novogradnjama, Petica i posebno Gramsijeva npr. su svemirski brod za ovo sto se tice materijala. Za pocetak imaju roletne, ovde to nema jer ipak to vise nije u modi :ROFLMAO:
 
Ne razumem se mnogo u fasade, ali lik iz prodaje nam je rekao kako su samo u prizemlju i na prva dva sprata "ventilirajuce fasade ili tako nekako" a gore dalje to nije moglo jer je to "mnogo skupo". Ne znam sta je dalje gore, pri izgradnji mi se cini da nije bio klasicni demit ali sta je nisam siguran. Mozda nam neko strucan na osnovu slika iz izgradnje moze pojasniti?
Stolarija aluminijska, Alumil, ne znam koji kvalitet, na otvaranje i zatvaranje deluje kvalitetno. Podovi takodje deluju solidno. Lavabo i sve u kupatilu, moj utisak, bas bezveze. Mali lavabo itd... Sto se tice poredjenja sa NBG novogradnjama, Petica i posebno Gramsijeva npr. su svemirski brod za ovo sto se tice materijala. Za pocetak imaju roletne, ovde to nema jer ipak to vise nije u modi :ROFLMAO:
Petica bukvalno postavila standard gradnje kad je u poređenju ovo đubre od BW
 
Ne razumem se mnogo u fasade, ali lik iz prodaje nam je rekao kako su samo u prizemlju i na prva dva sprata "ventilirajuce fasade ili tako nekako" a gore dalje to nije moglo jer je to "mnogo skupo". Ne znam sta je dalje gore, pri izgradnji mi se cini da nije bio klasicni demit ali sta je nisam siguran. Mozda nam neko strucan na osnovu slika iz izgradnje moze pojasniti?
Stolarija aluminijska, Alumil, ne znam koji kvalitet, na otvaranje i zatvaranje deluje kvalitetno. Podovi takodje deluju solidno. Lavabo i sve u kupatilu, moj utisak, bas bezveze. Mali lavabo itd... Sto se tice poredjenja sa NBG novogradnjama, Petica i posebno Gramsijeva npr. su svemirski brod za ovo sto se tice materijala. Za pocetak imaju roletne, ovde to nema jer ipak to vise nije u modi :ROFLMAO:
Kako nema roletni?!
 
Sramota šta je ugradjeno a predstavlja se ( i naplaćuje) kao vrhunsko...SRAMOTA! Treba ih tuzziti za obmanu.
 
Da oprostite se*e mi se od ovog "osecaja istinske prefinjenosti" sa kuhinjom od najobicnije iverice (cak ni frontovi nisu medijapan), Venting klimom (neka prepakovana Midea, nikad cuo ranije) i Metalac bure-bojelrom izmedju ostalog. Naravno prozor kao na kokosinjcu mogu da predstave kao najnoviji napor ka zelenoj efikasnosti, to im je moj savet :D
Danas sam baš zagledao ovu zgradu kada sam bio u Galeriji i meni je spolja delovala kao bolja opcija od Aurora/Parkview i ostalih u toj klasi, i u jednom trenutku sam pomislio da bi kupovina investicionog stana u tim zgradama bila ok priča.

Da li ste prilikom potpisivanja ugovora imali specifikaciju o opremi, koje će proizvođače koristiti i sl.? Mislim po meni je onaj bojler za novogradnju u Vojvode Vlahovića i slične ruine, a ne za bilo šta u BNV.

Nadam se ipak da je vaša kupovina bila investiciona, a ne rešavanje stambenog pitanja.

Ja sam kupio stan za rešavanje stambenog pitanja u Sakura parku, a sada razmišljam i o investicionoj nekretnini, i voleo bi da to bude nešto u BNV...
 
Ovde realno jedino su bojleri bruka, to stvarno nemam pojma kome je palo na pamet. Takođe i prozori su mogli da budu veći. Ostalo skroz ok za tu cenu na toj lokaciji. Pa 3000 su starogradnje po gradu svuda.
Što se tiče izolacije, često bicikliram dole i ono što sam video je verovatno više nego dovoljno, ovo je sigurno 20cm kamene vune na betonskim elementima.

1534986457346.JPG
 
Danas sam baš zagledao ovu zgradu kada sam bio u Galeriji i meni je spolja delovala kao bolja opcija od Aurora/Parkview i ostalih u toj klasi, i u jednom trenutku sam pomislio da bi kupovina investicionog stana u tim zgradama bila ok priča.

Da li ste prilikom potpisivanja ugovora imali specifikaciju o opremi, koje će proizvođače koristiti i sl.? Mislim po meni je onaj bojler za novogradnju u Vojvode Vlahovića i slične ruine, a ne za bilo šta u BNV.

Nadam se ipak da je vaša kupovina bila investiciona, a ne rešavanje stambenog pitanja.

Ja sam kupio stan za rešavanje stambenog pitanja u Sakura parku, a sada razmišljam i o investicionoj nekretnini, i voleo bi da to bude nešto u BNV...
Tako sam i ja razmišljao, ovaj kompleks zgrada mi je izgledao nekako humanija varijanta od onih solitera. Metalne ograde na terasama, celokupan spoljni izgled tih solitera mi je bio odbojan. Međutim, pokazni stan za Scalu je takođe bio u jednom od tih solitera koji je tada bio u izgradnji, ne znam ime sada, ali jedan od nedavno završenih. Materijali ugrađeni u taj stan su delovali znatno bolje nego šta je ugrađeno u Scalu. Prvenstveno mislim na lavabo, pločice u kupatilu, klimu, bojler se ne sećam kako je izgledao. Ali najkritičnija razlika su prozori jer sve ovo drugo može da menja onaj ko hoće, prozori su spoljni izgled zgrade i tu nema menjanja.... U ovim soliterima prozori su od plafona do poda i u dnevnoj i u sobama. U Scali su samo ponegde takvi, uglavnom su kao kod mene, u dnevnoj odvojeno vrata, betonski stub pa prozor. To izgleda koliko toliko ok, ali prozor u sobi je kriminal. Naći cu sliku da dobijete osećaj.

Specifikacija o opremi je sve samo ne specifikacija, napravljena tako da mogu da ugrade sta hoće, evo isečak:
Кухиње
- Сви студио апартмани и станови са једном
спаваћом собом су опремљени кухињама.
- Кухињски елементи направљених од
композитних материјала;
- Судопера је подградна, са једноручном
батеријом;
- Окови и ручке су од реномираног произвођача;
- Подови испод и испред кухињских елемената су
обложени гранитном керамиком, реномираног
произвођача.
- Зидови између кухињских елемената су
обложени гранитном керамиком, реномираног
произвођача
.....
Климатизација
- Станови су опремљени мулти-сплит системом
климатизације, са спољном(ним) и унутрашњим
јединицама.
...
Електрo
- У становима је уграђена модуларна електро
галантерија.
...
Купатила
- Купатила су опремљена санитарном опремом
реномираног произвођача;
- Акрилне каде у стандардним купатилима у
становима већим од једнособног;
- Зидане туш кабине са стакленим параваном у
свим становима;
- Подови купатила су обложени гранитном
керамиком, реномираног произвођача;
- Зидови купатила су обложени гранитном
керамиком;
Oрмарић испод умиваоника направљен од
композитног материјала.

Šta je renomirani proizvođač? To može biti bilo šta.

Da, i ja sam kupio kao investiciju, činilo mi se opet kao sigurnija varijanta za očuvanje vrednosti ušteđevine nego neke druge u današnjem ekonomskom momentu. Videćemo u budućnosti da li sam bio u pravu, ipak je čitav ovaj grad mesto gde kvalitet života neprestano pada, pa i kupovina nekretnine u njemu može da se pokaže u budućnosti kao ne baš najbolji potez.
 
ovana Midea, nikad cuo ranije) i Metalac bure-bojelrom izmedju ostalog. Naravno prozor kao na kokosinjcu mogu da predstave kao najnoviji napor ka zelenoj efikasnosti, to im je moj savet :D
Aham, znaci SOle ce biti ranije.
1696595542276.png

Mi kada smo gledali stan oni zaista nisu reklamirali stanove kao premium vec kao premium lokaciju. Ostaje zal sto na premium lokaciji imamo prosecne stanove, ali dok ima traznje za iznajmljivanje ovih stanova po ovim cenama i dalje je ovo dobra investicija.
 
Vrh