Šta je novo?

"BW Residences" - Beograd na vodi [ Stambeni kompleks | 68 000 m²]

Vec postoji zakon ali ne moze da se ispostuje jer kad patrola dodje pred vrata i taj divljak nece da otvori policajci tu ne mogu nista. Tako da ce Srbija jos dugo da bude raj za divljanje i zurke do zore po stanovima.
Mene nervira ta bahatost zivljenja i nepostovanje komsiluka bilo stana na dan bilo obicnog izdavanja. Ovde kad izdas studentima ko da si izdao disko klubu. Svake noci zurka.

Inace ne brinem se za njihove poreze i infostanove koliko za komsiluk. Sad ce celom Savskom vencu da skoci godisnji porez jer se racuna po prosecnoj prodatoj ceni.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=549008#p549008:3ccix02l je napisao(la):
11030 » 03 Јул 2018 09:07 am[/url]":3ccix02l]Zivela sam u zgradi u ino sa tom vertikalnom cevi za djubre, niti je bila zacepljena niti zasmrdjena. Valjda je i to stvar kulture stanara koji koriste kese za djubre a i samog odrzavanja zgrade. Izuzetno prakticna stvar.
Све високе зграде са тринаест (13) спратова у блоковима 1. и 2. у Новом Београду, исти тип зграда, имају те усправне цеви за ђубре. Живео сам у згради Д-14 у блоку 2. од јуна 1961. до јануара 1968., зграда означена са стрелицом, некадашњи Булевар Лењина 169, сад Булевар Михаила Пупина. Никад се ставрно није осећа неки смрад или да је цев била зачепљена, а стан је био баш поред врата где се улазилу у то омању просторију где се убацивало ђубре у цев.



Што каже @11030, ствар културе станара, некад се живело много много лепше (културније) и користиле су се редовно кесе, а градска чистоћа је редовно односила ђубре и чистила просторију у подруму (била је у нивоу гаража), где су биле канте за ђубре, тад није било контејнера. Једино смо ми клинци по неки пут правили несташлуке, па смо једном приликом бацили лубеницу са 13-тог спрата кроз ту цев :roll: Ух како је звачало низ цев од удара лубенице и кад је пукла о бетон :D

Нажалост, у једној од оваквих зграда, у блоку 1., она зграда код о.ш. Душко Радовић (некадашња 25.мај), негде средином шездесетих година, једна девојчица је несрећним случајем пропала кроз ту цев са 12-тог спрата и на месту остала мртва ! Не поновило се.

Извињавам се за мало скретање са теме, али ме носталгија савладала.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=549212#p549212:1jqdpbwj je napisao(la):
Гага » Sre Jul 04, 2018 1:55 am[/url]":1jqdpbwj]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=549008#p549008:1jqdpbwj je napisao(la):
11030 » 03 Јул 2018 09:07 am[/url]":1jqdpbwj]Zivela sam u zgradi u ino sa tom vertikalnom cevi za djubre, niti je bila zacepljena niti zasmrdjena. Valjda je i to stvar kulture stanara koji koriste kese za djubre a i samog odrzavanja zgrade. Izuzetno prakticna stvar.
Све високе зграде са тринаест (13) спратова у блоковима 1. и 2. у Новом Београду, исти тип зграда, имају те усправне цеви за ђубре. Живео сам у згради Д-14 у блоку 2. од јуна 1961. до јануара 1968., зграда означена са стрелицом, некадашњи Булевар Лењина 169, сад Булевар Михаила Пупина. Никад се ставрно није осећа неки смрад или да је цев била зачепљена, а стан је био баш поред врата где се улазилу у то омању просторију где се убацивало ђубре у цев.



Што каже @11030, ствар културе станара, некад се живело много много лепше (културније) и користиле су се редовно кесе, а градска чистоћа је редовно односила ђубре и чистила просторију у подруму (била је у нивоу гаража), где су биле канте за ђубре, тад није било контејнера. Једино смо ми клинци по неки пут правили несташлуке, па смо једном приликом бацили лубеницу са 13-тог спрата кроз ту цев :roll: Ух како је звачало низ цев од удара лубенице и кад је пукла о бетон :D

Нажалост, у једној од оваквих зграда, у блоку 1., она зграда код о.ш. Душко Радовић (некадашња 25.мај), негде средином шездесетих година, једна девојчица је несрећним случајем пропала кроз ту цев са 12-тог спрата и на месту остала мртва ! Не поновило се.

Извињавам се за мало скретање са теме, али ме носталгија савладала.
file.php

Zgrada u kojoj zivim je izgradjena 1980,ima sistem tih cevi za bacanje djubreta,na svakom spratu postoji posebna prostorija gde lepo udjes bacis djubre i ima cak i cesma da operes ruke,ja sam se u tu zgradu doselio kasnije,kazu mi ljudi koji su tu od pocetka da je to sve funkcionisalo citava tri meseca,dok ljudi nisu poceli da bacaju koske od prasica,neko granje sa terase,kabaste predmete i slicno,pa se cev zapusi,smrdi i skupljaju se bube i pacovi,kad su videli koja sve tu st*** zivi batalili su posle tri meseca,sada vec punih 38 godina to se ne koristi,neki su porusili zidove i prosirili stanove za taj prostor,a negde sluzi kao ostava za metel i ne znam ti ni ja sta,toliko o tome.
 
Vecina je kontise izbacila 90-tih kad je pocelo neredovno praznjenje istih nzm zgradu stariju da to funkcjonise
E da ima u srvenkapi
 
Moja zgrada je iz 1965te i ima tu prostoriju. Svi su povadili te cevi i nije se dobro zavrsilo. Epilog, vucko koristi tu prostoriju na spratu koju je zatekao sa isečenim cevima.
 
Ja sam odrastao u zgradi sa smecarnikom, cev je vodila do vrha zgrade od 18 spratova i radilo je sve do kraja 80ih. Posle toga je zapecaceno i od tada nije u funkciji, a isto je propalo zbog nemara stanara u zgradi. Inace, svi soliteri na Novom Beogradu su imali taj sistem. Zanimljivo da je sistem radio skoro dvadeset godina pre nego sto je postao neupotrebljiv, ali vise nisam siguran dal su ljudi postali gori ili je nestalo odrzavanje.
 
Знам да је ваљда било тако нешто и у зградама на Коњарнику код плавог моста, али кључеве од тих просторија нико нема, знам када је један познаник хтео да ту преуреди и отвори теретану
 
Neko je pomenuo na forumu da od danas 09.Jula pocinje prvi deo useljenja zgrade A koja deluje da je skoro skroz zavrsena,
na slikama u drugoj temi vidi se da ipak ima jos nesto zavrsnih radova i da samo 2 lokala su krenula sa useljavanjem i opremanjem (cvecara i Benu apoteka), jel to znaci da je gotov tehnicki prijem i dobijena upotrebna dozvola vec?
 
Večeras baš sija kula A.
009f5526be2d833a0d6f4491f4a2c861.jpg


Sent from my HUAWEI NXT-L29 using Tapatalk
 
Evo, prošlo je 2h ujutru, kula A i dalje sija. Je l ' moguće da je žurka useljenja napravljena bez live prenosa na STB/Pinku ili ih stisli rokovi, pa rade i noću?

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Zurka je trajala do kasno u noc
e3c53ff56e4c7814e09d990057a3bf70.jpg


Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Meni ovo liči na testiranje elektroinstalacija.
Useljenje vrlo skoro i to prvo kula A,pa B.
 
Milose jel imas precizniju informaciju za useljenje kule A za koju si rekao da krece vrlo skoro?
 
Ako uskoro krece useljenje jel to znaci da je zgrada prosla tehnicki prijem i dobila upotrebnu dozvolu?
 
http://www.rts.rs/page/stories/sr/story ... -vodi.html

Od vikenda useljavanje u prvoj kuli "Beograda na vodi"

ČETVRTAK, 12. JUL 2018, 12:52 -> 13:07
IZVOR:
TANJUG


Izgradnja prve kule u "Beogradu na vodi" je završena i za vikend će početi useljavanje stanara.

Time je završena prva faza projekta, a završne pripreme u kuli A, pred useljenje, obišli su gradonačelnik Beograda Zoran Radojičić i ministar finansija Siniša Mali koji su istakli da se "Beograd na vodi" realizuje na milion kvadrata, sa 6.000 stanova, gde će živeti 14.000 ljudi, dok će 12.000 ljudi raditi u tom delu grada.

Zoran Radojičić i Siniša Mali obišli završne radove na kuli A
Zoran Radojičić i Siniša Mali obišli završne radove na kuli A "Beograda na vodi"
Mali je istakao da je "Beograd na vodi" simbol napretka i promena u Beogradu i Srbiji i obećanje koje je ispunjeno.

"Sećam se da sam 2014. godine stajao ovde, ovo je bio jedan od najružnijih delova grada, sa puno skladišta, napuštenih baraka, pacova, zmija... Danas je ovo najveće gradilište u ovom delu Evrope, gde dnevno radi 1.400–1.500 radnika", rekao je Mali.

Dodao je da je tim projektom pokrenuta je domaća građevinska industrija, privreda, a delom i zahvaljujući upravo "Beogradu na vodi" rast BDP-a u prvom kvartalu ove godine je 4,6 odsto.

"Zato se radujem predstojećem vikendu, kada ćemo imati useljenje prvih stanara u ove dve prve. Sećam se kako su se neki smejali kada smo pričali da ćemo da gradimo 'Beograd na vodi', kada sam najavio prodaju stanova, a svi stanovi u dve kule su prodati i od vikenda kreće postepeno useljavanje", rekao je Mali.

Zahvalio je predsedniku Aleksandru Vučiću jer je, kaže, projekat rezultat vizije čoveka koji je znao šta želi i kako želi da promeni Srbiju i Beograd – sa novim radnim mestima, smanjenjem nezaposlenosti, ekonomskim reformama, pokretanjem privrede...

Radnici obavljaju završne radove pred useljenje
Radnici obavljaju završne radove pred useljenje
Zahvalio je i gradonačelniku Radojičiću, koji ga je "nasledio" na toj funkciji, što nastavlja politiku izgradnje i novih investicija.

Radojičić je istakao da je "Beograd na vodi" možda i najznačajniji projekat tokom prethodnih decenija, koji menja izgled i viziju grada i čijom se realizacijom ostvaruje san ranijih rukovodilaca Beograda, a grad na moderan način spušta na reke.

"Posebno mi je značajna promenada, gde građani mogu da šetaju, rekreiraju se, uživaju, poput žitelja brojnih evropskih i svetskih gradova. Beograd počinje da liči na Njujork, London, Pariz, koji imaju nešto slično, ali Beograd ima i geografsku specifičnost koju oni nemaju", rekao je Radojičić.

Dodao je da će deo pored reke, uz stari deo grada, biti novi centar, koji će biti važan i turistima, ali i Beograđanima i podsetio da sledi izgradnja pasarele do Beton hale, kao i gondola od Kalemegdana do Ušća.

Mali je dodao da je u toku izgradnja dve kule, jedne koja je "stigla" do 20. i druge koja već ima 17. spratova, a koje će, kako je rekao, biti useljene naredne godine.

U toku su i radovi na izgradnji tržnog centra, na 300.000 kvadrata, a uskoro kreće izgradnja velike kule, koja će biti najviša u centralnoj i istočnoj Evropi.

U septembru 2015. godine, tada premijer Aleksandar Vučić i predstavnik "Igl hilsa" Muhamed Alabar postavili su kamen-temeljac za dve stambene kule, čime je zvanično počela izgradnja projekta "Beograd na vodi", vrednog 3,5 milijardi evra.
 
Jedino nigde pomena o tome šta je kao rokove navodio Aleksandar Vučić 2015. godine, a naročito 2014.

Da li će se "Ne da(vi)mo Beograd" hipsteraj okupljati na dan useljenja?
 
I koliko je prošlo vremena od početka gradnje do uručenja ključeva?

Sa Vikipedije vidim da je 14 zgrada (plus 2 poslovne) u Belvilu počelo da se gradi u junu 2007, a u 2009 su ugostili Univerzijadu, a stanari (pravi) ušli u decembru 2009. Znači 2.5 godine (a realno je bilo gotovo za manje od 2 godine).
 
12 000 radnih mesta,, znaci u tc ce da radi jedno 10000 i po iljadu u cvecari i apoteci...bas pisanje po sirotinji

@dzonta.. stvarno sramotno od inicijative ndvbg.. posle onakve podrske beogradjana koju su dobili protestima i na gradskim izborima oni nista.. hvala bogu da nisu svi ko oni nego ima i dzontri
 
Što se tiče "NDBGD", priča im je bila odlična u startu, protesti bili masovno posećeni (išao sam na njih), ali im je izlazak na izbore bio samoubistvo.
Uostalom: nemoj da bude da nisam rekao da će to da se dogodi (ah, "I told you so" momenat)...

od DzonTravolta » 01 Feb 2018, 20:04



U suštini, vrlo ogoljeno, na ovim izborima dolazi do sučeljavanja tri političke opcije:
1. Aktuelna vlast: čine je Srpska napredna stranka i njeni sateliti, pri čemu samo SPS izlazi na zasebnoj listi (Vacića ne računam, on je sprdnja);
2. Izmenjena i dopunjena bivša vlast: tu ubrajam DS, SDS, Novu Srbiju, Novu Stranku, Narodnu Stranku, Šapićev pokret, PGS, + DJB i "Dveri" (kao dopunu);
3. Posebna grupacija: male stranke i politički pokreti, od kojih šansu da se "potuče" za cenzus ima donegde samo NDBGD
(...)

3. Male stranke i pokreti
Konačno, "Ne davimo Beograd"... Bojim se da njih čeka političko samoubistvo i to je loša vest. Očito nisu mogli drugačije da izađu na ove izbore nego sami, ali... da li je uopšte bilo potrebno da "patkica uđe u gradsku skupštinu"? Vanparlamentarna borba je sasvim legitiman vid ispoljavanja političkog stava. Sve i da se desi čudo, pa da uspeju da dobace do 5+%, SNS će nesrazmeru u glasovima koristiti kao argument da ospori sve na čemu pokret insistira od 2014. godine. Osim toga: premladi su. Nije da mislim kako su godine ključni faktor za učešće u politici, ali igraju veliku ulogu. Ostali, sa izuzetkom Bastaća, nisu vredni ni pomena.
Bakićeva ideja o "promeni sistema i gašenju svih partija" nije realna. Nije se nigde dogodila u skorijoj prošlosti, a i tamo gde jeste ranije se završavalo uz hektolitre krvi.
Može li mala Srbija to da prinese na žrtvu?

Pošto očekujem to pitanje: mislim da se ovih dana nameće odgovor šta je trebalo da urade da bi politički preživeli... :kafa:
 
Oni su pokazali nezrelost i njihova politicka kampanja je izgledala kao neka tinejdzerska ekskurzija.

Ne mislim da su u stanju da bilo sta urade u budcnosti !
 
Dali je ovo vec peti ili sesti put da se najavljuje pocetak gradnje glavne kule
 
Vrh