Šta je novo?

"BW Residences" - Beograd na vodi [ Stambeni kompleks | 68 000 m²]

kako sad dva meseca, zar nije u aprilu?
 
Kasne očigledno. U decembru 2016. godine sam na njihovom sajtu pročitao (i zabeležio) sledeći plan:
- do aprila 2017. završena celokupna konstrukcija objekta,
- do decembra 2017. je trebalo da bude sve zastakljeno,
- u martu 2018. završni tehnički prijem.
 
Pa mozda i kasne kao sto i sve u ovoj zemlji kasni ali vec ste zaboravili sta se desilo pre samo 2 nedelje na jednoj od zgrada. Zar mislite da to moze tek tako u hodu da se sanira i obnovi kao da nista nije ni bilo i zgrade usele po planu?
 
8274155ec584e5960e1d0d91067c9efa.jpg
f9ae4002f6af2905d85556f2ffd66ff9.jpg
a901c5fd029a1ce1d69d0c0a39ab7f24.jpg
18674dac0f5f4c3419dce6f12f2e0981.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=VnZlv-0vv1Y[/youtube]
 
Zgrade ostavljaju zaista razočaravajući utisak, sa hiljadu i jednom primedbom od početka do kraja. Kao da se gleda nešto sa kraja sedamdesetih godina.
Toliko izigravanja struke i propisa, da bi se na ovakvom mestu napravile ništa više do dve obične, proste, glomazne zgradetine... ne razumem to.
 
tek sa ovim zgradama se vidi koliko je beograd mali grad, niske spratnosti, provincijskog izgleda, u smislu arhitekture.... ovaj kvart moze to da promeni i da mu da malo svetskog smeka... naravno da bi svako izdizajnirao zgrade drugacije, ali to je sad malo pitanje licnih politickih surevnjivosti... samo dovodjenje nameni tolikog zapustenog prostora u tako kratkom roku, za mene je izvanredno...
 
Prosečna visina zgrada u Beogradu, odnosno spratnost je inače veća nego u većini evropskih gradova, gde je P+5 prosek, uključujući i glavne gradove. Ako pod svetski šmek računaš: Šangaj, Dubai, Sao Paolo, onda to stoji. Ako se pak osvrnemo na Pariz, Kopenhagen, Stokholm, Prag, Beč, ta priča pada u vodu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=525841#p525841:x581v8t2 je napisao(la):
Propeler » 18 Mar 2018 01:13 pm[/url]":x581v8t2]Prosečna visina zgrada u Beogradu, odnosno spratnost je inače veća nego u većini evropskih gradova, gde je P+5 prosek, uključujući i glavne gradove. Ako pod svetski šmek računaš: Šangaj, Dubai, Sao Paolo, onda to stoji. Ako se pak osvrnemo na Pariz, Kopenhagen, Stokholm, Prag, Beč, ta priča pada u vodu.
pa nisi uzeo dobre primere... gradovi koje si nabrojao su gradovi koji nisu bili ruseni kao beograd i cija su jezgra stara i zasticena... mi nemamo klasicno staro gradsko jezgro, nama je stari grad tvrdjava.... sumnjam da je spratnost tako niska u tim gradovima, kad bi iskljucili zasticena stara jezgra...
 
Mnogi su bili rušeni, doduše ne u tolikoj meri kao Beograd, ali su i autentično obnavljani, u potpunosti. Prosečna spratnost jeste tako niska u velikoj većini gradova Evrope i pritom nije reč samo o starim gradskim jezgrima, već i o velikoj većini kvartova, delova gradova, pa i predgrađa građenih u poslednjih 70 godina.
 
Propeler":cnxc33zs je napisao(la):
Mnogi su bili rušeni, doduše ne u tolikoj meri kao Beograd, ali su i autentično obnavljani, u potpunosti. Prosečna spratnost jeste tako niska u velikoj većini gradova Evrope i pritom nije reč samo o starim gradskim jezgrima, već i o velikoj većini kvartova, delova gradova, pa i predgrađa građenih u poslednjih 70 godina.
ne mozemo mi autenticno da obnavljamo turske krive sokake po centru.... svaki od evropskih velikih gradova ima kvart sa visokim zgradama, biznis centar, novi deo sa staklenim neboderima i sl.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Kakve turske sokake? Mi nismo obnavljali remek dela arhitekture, poput zgrade biblioteke, pošte i mnogih, mnogih drugih, već su tu komunisti ubudživali modernističke betonjerke. Mnogi, veći evropski gradovi imaju manje kvartove ( najčešće jedan ), sa modernijim, visokim, neboderima namenjenim za poslovanje, ali preko 95 posto evropske populacije živi u zgradama visine do P+5. Jedini deo Evrope gde iole značajan procenat ljudi živi u višim zgradama je u pojedinim gradovima Ukrajine i Rusije, nažalost, zbog komunizma.
 
@Propeler

zamolio bih vas za tu analizu/studiju na koju se pozivate u prethodnih nekoliko postova. Vrlo je interesantan podatak da Beograd ima iznadprosecnu spratnost u odnosu na evropske gradove
 
Propeler":ylw8yd47 je napisao(la):
Kakve turske sokake? Mi nismo obnavljali remek dela arhitekture, poput zgrade biblioteke, pošte i mnogih, mnogih drugih, već su tu komunisti ubudživali modernističke betonjerke. Mnogi, veći evropski gradovi imaju manje kvartove ( najčešće jedan ), sa modernijim, visokim, neboderima namenjenim za poslovanje, ali preko 95 posto evropske populacije živi u zgradama visine do P+5. Jedini deo Evrope gde iole značajan procenat ljudi živi u višim zgradama je u pojedinim gradovima Ukrajine i Rusije, nažalost, zbog komunizma.
te zgrade koje pominjes su, na zalost, usamljeni primeri koji se izbroje prstima jedne ruke.... ok je voleti beograd, svi ga volimo, ali ne do patologije da se nista u njemu ne menja...

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=525847#p525847:4oce8elh je napisao(la):
louderick » 18 Mar 2018 01:35 pm[/url]":4oce8elh]mi nemamo klasicno staro gradsko jezgro, nama je stari grad tvrdjava....
Само је још ово фалило на беобилду. Лик који не зна ама баш ништа о Београду
 
Те ниске зграде или високе бетоњерке је јер се све али баш свуда ради њањаво, најоптималније решење (дакле једино које прихватам) је да се прво поново утврде границе града на основу података о дневним миграцијама, онда да се утврди оптимална густина насељености (велике густине нису здраве, градови су генерално катастрофални за људски друштвени живот) за сваки педаљ, и да се направе нови планови који не штеде апсолутно ништаи да се тако гради
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=525916#p525916:6z7t5y0l je napisao(la):
Delija » Ned Mar 18, 2018 6:59 pm[/url]":6z7t5y0l]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=525847#p525847:6z7t5y0l je napisao(la):
louderick » 18 Mar 2018 01:35 pm[/url]":6z7t5y0l]mi nemamo klasicno staro gradsko jezgro, nama je stari grad tvrdjava....
Само је још ово фалило на беобилду. Лик који не зна ама баш ништа о Београду
Polako, naučiće
2214231980.gif
 
Delija":2axgweah je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=525847#p525847 je napisao(la):
louderick » 18 Mar 2018 01:35 pm[/url]":2axgweah]mi nemamo klasicno staro gradsko jezgro, nama je stari grad tvrdjava....
Само је још ово фалило на беобилду. Лик који не зна ама баш ништа о Београду
posto ti mudrost curi iz usiju, nadam se da ce bar jedna kap pasti i na mene....

P.S.
inace lik koji nema pojma o beogradu je do sad uradio bar 4 projekta vizuelizacije novih infrastrukturnih stvari u gradu...
Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Sve je to nebitno. Važno je samo da li će nam kao i ostalim gradovima Evrope ostati očuvana ambijentalna celina starog Evropskog dela grada kao potsetnik svima da nismo tikva bez korena, da nismo bili samo turska provincija, i da imamo čega da se sećamo. Prodane duše žele sve to da unište i da još jednom krenu iz početka pod providnim izgovorom "modernosti" i "savremenosti". To je, onako, ukratko, svedeno na suštinu.
 
a ambijentalna celina evropskog grada je:...? skadarlija? kosančićev venac? to su, na zalost, mikrolokacije... valjda ste putovali napolje da vidite kako stare celine zaista izgledaju i kojeg su obima.....

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Pazi, ako se baviš vizuelizacijama i animacijama ( što je pohvalno i sjajno ), to opet ne znači da bilo šta znaš o istoriji urbanizma, arhitekturi, istoriji umetnosti, graditeljstvu, istoriji, demografiji itd, što naravno nije nimalo sramno. Na kraju krajeva, niko od nas nije stručnjak u svim oblastima. Ja konkretno nisam ni u jednoj od navedenih, ali smo svi tu da podelimo mišljenja.

Urbana matrica Beograda je stara preko 150 godina i to uopšte nije malo. Veliko je zlo što je ta matrica uništavana poslednjih 70 godina, a posebno što se sad uništava ovim projektom.
 
Propeler":wz49sj6k je napisao(la):
Pazi, ako se baviš vizuelizacijama i animacijama ( što je pohvalno i sjajno ), to opet ne znači da bilo šta znaš o istoriji urbanizma, arhitekturi, istoriji umetnosti, graditeljstvu, istoriji, demografiji itd, što naravno nije nimalo sramno. Na kraju krajeva, niko od nas nije stručnjak u svim oblastima. Ja konkretno nisam ni u jednoj od navedenih, ali smo svi tu da podelimo mišljenja.

Urbana matrica Beograda je stara preko 150 godina i to uopšte nije malo. Veliko je zlo što je ta matrica uništavana poslednjih 70 godina, a posebno što se sad uništava ovim projektom.
pa slazemo se da je matrica unistena, to i kazem- nije ostalo nista, ili jako malo... a ovo uz savu nije unistilo nista, nastalo je iz devastiranog prostora, koji je sad urbanizovan ili se urbanizuje... znamo sta je tu bilo pre par godina....

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
.... znamo da su bile zmije, pacovi i smeće.....

Matrica ipak nije uništena potpuno, ali ako se ovako nastavi, biće, nažalost.
 
Vrh