Šta je novo?

"BW Residences" - Beograd na vodi [ Stambeni kompleks | 68 000 m²]

Nije jaka, a ni dobro nabijena podloga. To mora da se podigne, i da se pesak i šljunak (sa čim je već nasipan zadnji sloj) obnovi, lepo nabije i onda poploči. Jer video sam odavno da je na nekim mestima malo uleglo. Trebalo bi da se nešto preduzme povodom toga.
Nije vitalan deo, nije ništa opasno, ali ako tako ostane, to će ispucati, oštetiće se ploče...
 
HR internet tima da se zapita koga angazuje za ove 'tier 2' zadatke, nema smisla.
 
Kakav fušeraj na sve strane..i ovo je kao projekat veka, najveće gradilište u Evropi itd..
 
Pazi sem promenade teško je naći baš krupne zamerke. VIdećemo za Rezidencije kada budu useljene kako je to stvarno ispalo na kraju. Ne odobravam projekat ali ipak mislim da svi vidimo ono što želimo i da istina mora biti ipak pozitivnija. Nebitno kakav je sam projekat kriminal, stanovi od 4000e/m2 ne mogu i ne smeju biti fušeraj.
 
Po slikama enterijera koje smo ovde vidjali-stanovi u ovim zgradama su teški prosek-hodnici i kupatila mali, keramika socijalna, nema centralne klime..jedino će imati dobar pogled. I naravno-ukusi su različiti, ali mi se ni ova čokoladno-plava fasada ni malo ne svidja. Od prvobitnih rendera ovih zgrada, koji su stvarno izgledali lepo i moderno, dobijamo obična dva stambenjaka.
 
Svaki stan ima svoju klimu, a spoljne jedinice će biti maskirane valjda-tako se pisalo.
 
ovakvo fasadno resenje ne ostavlja opciju za elegantno maskiranje spoljnih jedinica - terase nisu lodje, ograda terasa je skroz staklena a ne kao ABloku kombinacija pa se iza "pune" polovine mogu staviti spoljne jedinice....bash me zanima kako ce to reshiti
 
Arhitektura velikih zgrada sa velikim brojem spratova i realtivno malom osnovom u odnosu na ukupnu površinu uvek ide na uštrb kreativnosti a u korist jednoličnosti. Zajednički hodnici dugački kao u hotelu, često jednostrano orjentisani stanovi bez prirodne ventilacije kuhinje, kupatila i toaleta. Pregradni zidovi isključivo ispuna (cigla, siporeks, nekada i gips) a beton ljuti između stanova. Prilična ograničenja u pogledu adaptacije i premeštanja zidova, instalacija itd. Sve u svemu ne vredi tih para nikako.

Evo jednog primera dvosobnog stana (jedna spavaća). Prosto da prostije ne može. Sa vrata pravo u kuhinju.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=512749#p512749:qgczs4a3 je napisao(la):
mradulovic » Чет Феб 01, 2018 1:40 am[/url]":qgczs4a3]ovakvo fasadno resenje ne ostavlja opciju za elegantno maskiranje spoljnih jedinica - terase nisu lodje, ograda terasa je skroz staklena a ne kao ABloku kombinacija pa se iza "pune" polovine mogu staviti spoljne jedinice....bash me zanima kako ce to reshiti
Стајаће клима у некој врсти кутије на тераси на поду и биће интегрисана са оградом. Има Букириних слика. Социјала у сваком случају :lol:
 
Nije socijala, ali daleko je od bilo kakvog luksuza. Potpuno prosečna beogradska novogradnja. BW Vista i parkview nešto niže kategorija, a Kula će tek ponuditi luks stanogradnju. Sva tri objekta precenjena, ali sa njima će se projekat verovatno zaustaviti jer će postati neisplativ. To kažem jer ove cene su mogle da se postignu netržišnim metodama - mekim pritiskanjem estradno-političkog-gastos-biznis miljea da kupe nekretnine. Taj milje nije neograničen, i iscrpeće se otprilike sa ova 3 projekta.
 
Ma kakvi, poznajući mentalitet našeg naroda, grebaće i rukama i nogama da žive ovde... makar to značilo zamenu hektara šuma i njiva za jedan stančić u BW.

Jedino stoji da cene neće moći da pumpaju još dugo. Prognoziram akcije u kasnijim fazama kao što je bilo i u Belvilu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=512831#p512831:3j6epyjw je napisao(la):
GOJE » 01 Феб 2018 01:04 pm[/url]":3j6epyjw] Taj milje nije neograničen, i iscrpeće se otprilike sa ova 3 projekta.
Следеће зграде биће ниже, даље од реке и јефтиније, тј. гађаће вишу средњу класу са неколико зграда. После њих, радиће се оне до Савске које ће бити и најјефтиније и гађађе нижу средњу класу.
 
To je tačno u teoriji, ali u praksi će sve biti po "tržišnijim" uslovima, pa će profit biti daleko niži. U trenutnim netržišnim uslovima, profit je ogroman, i zato sumnjam da će do te prakse uopšte doći u narednih 3,4 godine.
 
Zaboravljate da ce biti jos visokih zgrada u delu iza kule doduse nesto nizih od viste i residensa.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=513109#p513109:2049n5le je napisao(la):
stf » 02 Feb 2018 10:27 am[/url]":2049n5le]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=512831#p512831:2049n5le je napisao(la):
GOJE » 01 Феб 2018 01:04 pm[/url]":2049n5le] Taj milje nije neograničen, i iscrpeće se otprilike sa ova 3 projekta.
Следеће зграде биће ниже, даље од реке и јефтиније, тј. гађаће вишу средњу класу са неколико зграда. После њих, радиће се оне до Савске које ће бити и најјефтиније и гађађе нижу средњу класу.

Kakvo crno "gađanje" niže srednje klase sa stanovima na lokaciji kakva je Savska?! :shock: :shock: :shock:

Pa ko god da gradi na toj lokaciji neće ceniti kvadrat niže od stanova npr na Banovom brdu, Voždovim kapijama ili A bloku, a to znači da će kupac za stan od oko 50m2 morati da izdvoji blizu 100.000€!

Koja visina plate je potrebna da bi se dobio kredit za stan od 100.000€?

Računa se da u srednju klasu u nekom društvu spadaju ljudi čiji su prihodi +/-25% od prosečnih primanja, ako je naša "virtuelna p.plata" stigla do 500€, da li onaj sa 375€ razmišlja od kreditu za stan od 100.000€ u Savskoj ili o jeftinoj stanogradnji u Ča-Ča-Ča?
 
ako za vishu klasu gradjana nude Vistu i Park View, sa arhitekturom Bloka A, ne mogu ni da zamislim kakvu ce arhitekturu nuditi za upola cene.
 
Urke":26xvwy7v je napisao(la):
Pa ko god da gradi na toj lokaciji neće ceniti kvadrat niže od stanova npr na Banovom brdu, Voždovim kapijama ili A bloku, a to znači da će kupac za stan od oko 50m2 morati da izdvoji blizu 100.000€!

Koja visina plate je potrebna da bi se dobio kredit za stan od 100.000€?

Računa se da u srednju klasu u nekom društvu spadaju ljudi čiji su prihodi +/-25% od prosečnih primanja, ako je naša "virtuelna p.plata" stigla do 500€, da li onaj sa 375€ razmišlja od kreditu za stan od 100.000€ u Savskoj ili o jeftinoj stanogradnji u Ča-Ča-Ča?
Pre bih rekao blizu 130k plus garaža.

Nema ni govora o jeftinim kvadratima u tom delu grada. Ja iskreno nemam pojma kako smo mi stigli od 2k na NBG do 2.5k, kako je Trošarina stigla na 1700 i više ili Zemun blizu 2k. Svi se bune kako je preskupo, plate nisu ni blizu toliko porasle u odnosu na prethodne 3 god a prodaja cveta.
 
Počinjemo da ličimo na razvijen svet. Ti smo i hteli, zar ne?
 
Ovo nije luksuzno stanovanje, vec jeda nivo vise od do sadasjih gradnji u bg- recimo po Vracaru. Taj nivo vise, su zapravo prateci sadrzaji za stanare, kao sto je teretana, fitnes centar, bazen, vrtic za decu.. i slicno. Te pratece sadrzaje, koliko je meni poznato, nismo imali do sada nigde u Beogradu (ne znam za ondasnje "lux" naselje Oaza). Tako da ako je po Vracaru prodaju stanovi po 3500-4000e/m2 onda je realna ta cena i ovde sa ovim pratecim sadrzajima.

Na Vracaru se za te pare isto dobija ventilisana fasada - kao i ovde, isto se dobije malo kvalitetnija stolarija, keramika, parket... nema sad tu neke specijalne filozofije. Ono sto nekretninu prodaje je prvo lokacija, a cene se formiraju na osnovu potraznje trzista. Na priimer znam da je zgrada u gospodar Jovanovoj sa cenom od 4500e/m2 bila raspodata dok su jos temelje radili, i ako nema bazen niti spa. Ko to kupuje i odakle mu pare investitora ne zanima, njemu je bitno da ima kupaca za to sto nudi.

Onaj ko hoce bas elitnu i luksuznu nekretninu sigurno nece da zivi u stambenoj zgradi, vec ce imati privatnu vilu. Ona je dosta skuplja prvo zbog placa, jer ne ide da se luksuzna vila pravi na 3ar-a, vec su u pitanju ozbiljno zemljste, a drugo je skuplje zbog odrzavanja svega toga. Onaj ko nece sa time da se zamara niti ima toliko para da 0.5 - 1 milion evra samo za plac, a ima vise nego prosecan gradjanin, uzima ovakve stanove.

bdw neke rendere na koje sam naisao na linkedIn-u


Pogledajte prilog 1
 
Vrh