Šta je novo?

"BW Residences" - Beograd na vodi [ Stambeni kompleks | 68 000 m²]

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=513109#p513109:1xv7lu28 je napisao(la):
stf » 02 Feb 2018 10:27 am[/url]":1xv7lu28]
Следеће зграде биће ниже, даље од реке и јефтиније, тј. гађаће вишу средњу класу са неколико зграда. После њих, радиће се оне до Савске које ће бити и најјефтиније и гађађе нижу средњу класу.
Неће. Прва следећа ће вероватно бити она чије рендере смо видели и због које сада крећу да чисте бус паркинг поред савског моста. Иако ће заиста бити пристојне спратности цена ће вероватно бити 3000-4000е по квадрату. И са том зградом се завршава прича и иоле пристојним зградама у оквиру СА. Сви наредни стамбењаци ће бити набрекле крмачетине спратности 60-100м. Све вам лепо пише у мастер плану.
 
То у ствари компензују што је тај део мочвара огавна ниска па мора високе зграде, а не као Рудо тога се ужасавају високог на брду, много импозантно бајо мој :lol: :lol: :lol:
 
Bravo za rendere. Baš sam se pitao kako će izgledati bazen i taj deo za fitness...Ako bude bilo zatvorenog tipa onda samo stanari / vlasnici imaju pravo da se okupaju i odvežbaju u teretani što i nije neki veliki broj gostiju ako uzmemo u obzir da su kupci iz dijaspore i neki stranci iz ko zna kojih država.

Sa druge strane ceo prostor svojim imidžom ima potencijal da bude "komercijalizovan" i da bude otvroen za sve one koji hoće da plate da se okupaju u BW bazenu i da uživaju u pogledu na Savu. To još ne znamo kako će biti organizovano...

U svakom slučaju ima potencijala za jedan novi gradski "in" i "fensi" SPA (inače mnogi nemaju pojma šta znači SPA) centar.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=513942#p513942:3d9md9fr je napisao(la):
Areta » Mon Feb 05, 2018 1:18 pm[/url]":3d9md9fr]

U svakom slučaju ima potencijala za jedan novi gradski "in" i "fensi" SPA (inače mnogi nemaju pojma šta znači SPA) centar.

Sreća naša pa ti znaš sta znači reč SPA. Tri hiljade za gospodina!
 
Hvala Beginner na velikodušnom poklonu. verujem da ti znaš šta je skraćenica / nemoj sad da guglaš / pa napiši evo imam 3000 na raspolaganju.
 
8721e127bce749e9dd16d77febb1340a.jpg

Na ovoj strani do Savalove po prvobitnom projektu svi spratovi je trebalo da imaju i mini terasicu, bas steta sto su promenili projekat. Ovako smo dobili template generic zgradu tipa a blok


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ta strana ce svakako biti zaklonjena W hotelom.
 
Jel fasada bila ovako braon po renderima? Ovo ce po losem vremenu bas izgledati depresivno.
 
Boja fasade je odlicna nevidim razloga da ti bude depresivno, to je prirodna boja koja se u svakom ambijentu dobro uklapa. Mene vise brine sivilo koje je u najavi tamo iza u one dve viste.
 
I meni ova braon boja deluje previše mračno i depresivno. Po mom mišljenju, svetlija fasada bi bila daleko bolje rešenje.
 
Super smo prosli zamisli da su stavili srebo ili zlato panele
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=514070#p514070:1yra7csy je napisao(la):
Bogdan » Pon Feb 05, 2018 9:21 pm[/url]":1yra7csy]

Kula B

Jer se ugradne svetiljke najlakse montiraju kada je po sred otvora profil! 8)
 
Jel ovo travertin - prirodni kamen?

Koliko smo videli u lift lobiju su vertikalne površine imitacija drveta, presvučeno plastifikacijom..
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=514114#p514114:2br54wz0 je napisao(la):
Bukira » Uto Feb 06, 2018 2:37 am[/url]":2br54wz0]I meni ova braon boja deluje previše mračno i depresivno. Po mom mišljenju, svetlija fasada bi bila daleko bolje rešenje.

Izbledece vremenom :D
 
Fasada na ovoj slici izgleda depresivno zbog vremena i sivila od oblaka koji su se nadvili nad gradom pa na to i ova tamna nijansa braon boje jos dodaje taj osecaj. Ja licno volim sve nijanse smedje i braon boje kao i cigla-crvenu tako da meni licno ne smeta ali razumem da nismo svi isti.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=514166#p514166:2si2b2lc je napisao(la):
Areta » Uto Feb 06, 2018 10:09 am[/url]":2si2b2lc]Jel ovo travertin - prirodni kamen?

Koliko smo videli u lift lobiju su vertikalne površine imitacija drveta, presvučeno plastifikacijom..


Ovo je ja mislim kako sam čuo neki Italijanski mermer
 
Ovaj mali bazen izgleda kao jakuzi :o)

Kakve su šanse da bazen bude otvorenog tipa?

Uzmimo u obzir da će pola stanova biti izdato kojekakvim firmama, savetnicima itd. čiji zaposleni neće imati vremena da se okupaju u radno vreme. Jednu četvrtinu stanova su kupili kinezi i drugi ne-rezidenti a jedna četvrtina otpada na naše domaće "poznate" koji će obilato koristiti sve što je u ponudi. Sve što je džaba i Bogu je drago :)
 
Sa druge strane, ne kupuje se stan u ovoj zgradi ako ce svi premijum sadrzaji biti dostupni svakome jer se onda ne moze pricati o nekoj eksluzivnosti, privatnosti i miru...
 
Lepo izgleda sa tim odsjajem... nego jel neko razmišlja na temu održavanja da bi sve to ostalo lepo i uredno? Koliko će to da košta?
Na kraju sve to plaćaju vlasnici stanova i lokala. Zamisli scenario da imaš 100 m2 a da je održavanje 0,7 EUR/m2 što je na sve režije, infostan, struja itd još 8500 rsd. Ne brinem se ja, znamo ko je kupovao stanove ali sve su to izdaci na koje treba računati. Npr.u A Bloku za veliku zgradu što ima 12 spratova odrđavanje košta 0,65 EUR/m2. Nije malo..
 
Odrzavace ih ruka vremena a milovati prasina i isparenja naftnih derivata. To je uspesan recept za odrzavanje zgrada i lepotu grada koji u Srbiji dobro funkcionise vec vekovima.
 
Vrh