Šta je novo?

"BW Residences" - Beograd na vodi [ Stambeni kompleks | 68 000 m²]

Искрено, ужасно естетски изгледа, али вероватно је био циљ да највећи број станова има на неки начин поглед на реку...
 
Vozam se na toj relaciji pa rekoh da docaram drugarima saborcima.
Inace nikad' vise kamiona u gradu oko savske, karadjordjeve...usudio bih se reci odnos 1:5 kamioni sa automobilima.
 
Veliki plus za Bukiru što je rasvetlio kako kule bacaju veliku senku jedna na drugu. Tako je to kada se koncept uređenja beogradskog priobalja svodi na prodaju maksimalne količine stanova sa pogledom na reku. A kupci to po mogućstvu treba da avansiraju pre nego što se stan i digne da ga mogu videti u senci.
 
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=RUzVcQwbR7Y[/youtube]
Објављено је 31.01.2017.,Beograd na vodi
 
Ovako je izgledalo gradiliste pre tacno godinu dana.
file.php

Ide dosta brzo iako nemamo takav osecaj.
 
Napreduju dobrim tempom, pet spratova za poslednja dva meseca:

 
Ovo je dobar ugao da se konstatuje kako visina samih objekata nije mnogo bitna po osećaj kanjonizacije pešaka ili "zazidjivanje grada". Na gornjoj fotki vidimo zgradu za sprat višu od uobičajene BG propisane visine PR+6+Pk a na donjoj vidimo soliter. Ono gore ne stvara ništa bolji osećaj grada.

To potvrđuje ono što sam pisao na samom početku a to je da će postojeća vizura da se svakako zakloni, kao što će i morfološki oblik amfiteatra da se izgubi, gradili se soliteri ili uobičajena visina zgrada u BG-u, zapravo gradilo se bilo šta u SA ili ne.
 
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=hhkBNK6RvcY[/youtube]
 
Da li je nekome zastrašujuć ovaj novi pogled na Beograd sa novobeogradske strane Save (videti Bukirinu sliku)?

file.php
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=435386#p435386:fa9kwdds je napisao(la):
stanislaw » 23 Feb 2017 08:16 pm[/url]":fa9kwdds]Da li je nekome zastrašujuć ovaj novi pogled na Beograd sa novobeogradske strane Save (videti Bukirinu sliku)?

Ne. Zastrasujuc prizor su samo zgrade iza i ti splavovi sa te strane. Nadam se da ce ce taj red zgrada konacno zakloniti ruglo od grada pozadi.
 
Sta treba ovaj gmaz da izgovori da bi ga banovali? Cime Vas je zaduzio da se ovo trpi?

Ruglo od grada pozadi? Ovo je receno na Beobuild forumu? ako predjete preko ovoga, gasite forum!
 
Baš naprotiv, koliko god ne mogu da smislim sns i njihove pristalice, ako počnemo da banujemo ljude samo zato što drugačije misle zapravo ćemo samo upropastiti ovaj forum i spustiti ga na nivo SNSa. Čovek uglavnom priča argumentima i ne napada druge, sad što se mi sa time ne slažemo nije kvalifikacija za udaljavanje sa foruma. A za neke stvari je i u pravu, da su žuti radili kako valja ostao bi pussylips na smetlištu istorije.
 
Na forumu sam od njegovog osnivanja i ako neko kaze da je grad beograd ruglo, slazem se da taj nema sta da trazi na forumu o beogradu. Kako neko moze bilo sta konstruktivno da donese u raspravi ako mu je argument da je beograd ruzan.

Moja porodica je vec cetvrta generacija beogdjana i nikada ne bih mogao za svoj grad da kazem da je ruzan. Moze da mi se nesto ne svidja i da se sa nekim odlukama ne slazem, ali grad u kome sam se rodio ima neki sarm i smek kakav god da je.

Druga je stvar ako kolega forumas nije iz beograda onda mogu i da razumem, ali ponovo nije uctivo da pricas tako o gradu koji je star stotina godina i koji ima vecu istoriju od vecine gradova u srbiji i regionu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=435446#p435446:jtr7x5s1 je napisao(la):
vradovic » 24 Feb 2017 05:05 am[/url]":jtr7x5s1]
Ne. Zastrasujuc prizor su samo zgrade iza i ti splavovi sa te strane. Nadam se da ce ce taj red zgrada konacno zakloniti ruglo od grada pozadi.

Ne čudim se ja Radoviću koji jedva čeka da BNV zakloni i "ruglo od grada" pozadi u Nemanjinoj ulici, kao što su predratno ministarstvo železnica, palata suda, Generalštab, hram sv. Save... Da i ne govorimo da ova zgradurina zvana BW Residences već sada u dobrom delu Savskog amfiteatra stvara mrtav ugao od koga se ne vide saborna crkva i patrijaršija...
Čudim se normalnom forumašu koji izjavi da taj čovek uglavnom priča argumentima i ne napada druge.
Ako smo i zaboravili njegove napade na druge i pozive na obračun sa BNV neistomišljenicima golootočkim metodama (apel da se robijom reguliše verbalni delikt u vidu nalepnice Belgrade Waterfraud), samo slep ne vidi da kod dotičnog argumenata nema, samo baljezgarije gde se teško može razabrati i da li je u pitanju botovanje ili anti-botovanje (svođenje botovanja na apsurd).

Naravno, nisam za banovanje, jesam za slobodu mišljenja, koja nažalost uključuje i baljezganje.

Kako voditi diskusiju sa likovima kojima OVA silueta ne predstavlja NIŠTA i koji insinuiraju da je to dovoljno bezvredno da bi bilo zamenjeno jednim špalirom bezličnih demitara od 20+ spratova neposredno uz reku? Koji su to argumenti, aman?

beobanka.jpg
 
Uostalom, slika je uvek bolji argument od reči. Nalazim se u Savskom amfiteatru pored budućeg najvećeg tržnog centra u novijoj istoriji. Gledam ka Kalemegdanu. Sada tu nema žive duše, ali biće puno ljudi čim otvore svoj najveći tržni centar kojim će spasiti ekonomiju Srbije (mamicu im lažovsku). Tek sam na početku prostora tržnog centra, ali ako produžim dalje, Saborna crkva i Patrijaršija zauvek nestaju iza ovoga što sebe zove BW Residences.



Kviz pitanje: šta je ruglo na panorami sa ove slike?
Saborna crkva?
Patrijaršija?
Ili ONO?
 
Ne mogu da verujem da si iko više peca na Vradovićeve komentare. :lool:



[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=435459#p435459:1gez1xti je napisao(la):
bojan87 » Pet Feb 24, 2017 10:17 am[/url]":1gez1xti]Na forumu sam od njegovog osnivanja i ako neko kaze da je grad beograd ruglo, slazem se da taj nema sta da trazi na forumu o beogradu.


Ne pratiš onda dovoljno, više puta je iznesena takva konstatacija u onoj ili ovoj formi, i šta sada da se banuju ti ljudi
nevezano da li su trolovi kao Vradović ili ozbiljniji forumaši.


[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=435459#p435459:1gez1xti je napisao(la):
bojan87 » Pet Feb 24, 2017 10:17 am[/url]":1gez1xti]
Moja porodica je vec cetvrta generacija beogdjana i nikada ne bih mogao za svoj grad da kazem da je ruzan.


Ako je tvoja porodica četvrta generacija u Beogradu, onda to stvarno daje dodatnu težinu tvojim postovima, možda bi
mogao da taj citat staviš u podnožju svake svoje buduće poruke da svi uvek znaju da si četvrta generacija u Beogradu. :kafa:
 
Vrh