Šta je novo?

"BW Quartet" - Beograd na vodi

Mislim da su ovo prve zgrade sa kojima su krenuli da koriste Ytong za sve zidove, a ne samo za unutrasnje pregradne.
Sada, neka tumačenja su da je ovaj materijal kvalitetniji od giter bloka, ali na kraju se svodi na to kako se urade i ostali elementi izolacije, to pravi razliku.
IMG_0284.jpeg
 
Da li je u pitanju neka skorasnja izmena? Pogledao sam sad opet na brzinu projekat (konkretno za Quartet 3, pretpostavljam da ce sva cetiri objekta biti isto izvedena) - fasada je originalno predvidjena da se radi u kombinaciji (grubo po trecina ukupne fasadne povrsine za svaki tip) kontaktne fasade za uvucene delove, ventilisane fasade za akcentovane elemente, i staklenih povrsina koje cine aluminijumski profili eloksirani u crnoj boji i ogradama za balkone i krovnu terasu od kaljenog stakla. Ono sto se danas vidi na objektu Quartet 2 koji je najdalje otisao sa radovima, na jednoj strani fasade su vec postavljeni Knauf Aquapaneli kao i test alu profili, tako da deluje da se radi po originalnom projektu. Orijentacije radi, s obzirom da je Gradina izvodjac u oba slucaja i koristi slicne tehnologije, zgrade Terra i Aria mogu da posluze kao primeri, s tim da Quartet objekti nemaju lodje pa bi staklene povrsine trebalo da dominiraju ukupnom estetikom.
 
al sta konkretno izvedba. Ja po ovim fotografijama nista ne mogu da zakljucim.
 
Sta da ti obrazlozim, moja zgrada 1998. godiste gradjena blok, staklena vuna, cigla, pa fasada. Ovo gips blok i gipsana ploca. Ja sam bez zaje*******ancije ovako zidao supu pored vikendice, a ne elitna gradnja ovako da izgleda.
Zar nije ytong skuplji od klasicnog giter bloka, i to solidno?
 
jeste, ali nije kvaliteniji od sendvic zida koji se sastoji od bloka, staklene vune, cigle i dva sloja maltera. On je skuplji jer je moderan, ne verujem da je daleko kvalitetniji
 
Izmedju nekih stanova je bukvalno dupli betonski zid i mali razmak izmedju.
Ove gipsane ploce su unutar stana. E sad ne znam da li negde gde je manji stan recimo izmedju dva stana isto imaju gipsane ploce ili je zid kao pregrada.

Screenshot 2023-08-15 at 2.12.28 PM.png


Screenshot 2023-08-15 at 2.16.58 PM.png
 
Poslednja izmena:
jeste, ali nije kvaliteniji od sendvic zida koji se sastoji od bloka, staklene vune, cigle i dva sloja maltera. On je skuplji jer je moderan, ne verujem da je daleko kvalitetniji
bilo nekad, sada su materijali bolji sto se tice energetske efikasnosti, sto i dalje ne znaci da sendvic zid nije bolji. Po meni je sendvic zid samo preterivanje u danasnje vreme
 
Koji energetski pasos ima sendvic zid (koji retko ko vise pravi), a koji QUARTET dobija, koju klasu?
 
Kad će otvorit slobodan put prema vojvode milenka pocerca ili risanskoj.

Da se napokon mogu spustiti do Save bez vijuganja

Poslano sa mog M2007J3SG koristeći Tapatalk
 
Vrh