Šta je novo?

"BW Galerija" - Beograd na vodi [ Tržni centar | 300 000m² ]

U Mall of Berlin najveće lokale imaju H&M i Zara i P&C. Tu su i C&A, Bershka, Deichmann... Takodje, i u njemu su pojedini brendovi od početka korone zatvorili radnje popust Massimo Dutti-ja, iako je lokacija u samom centru Berlinu blizu najvećih turističkih atrakcija grada.
Bukvalno je P&C najskuplji brend od svih koje si naveo.
 
Pa da, mada oni prodaju različite brendove i jeftinije i skuplje. Na kraju krajeva veliku radnju imaju i u Galeriji. Nego nisam shvatio komentar da je Galerija neuspešno pokušala da bude kao Berlin Mall, a da Galerija propada jer se otvaraju radnje koje godinama postoje u Berlin Mallu. Zvuči kontradiktorno.
 
Jedna observacija, juče pljušti kiša napolju, a krov u Galeriji tambura toliko da ne može da se čuje ništa dok se šeta. Neverovatan događaj, da li je još neko to ranije primetio, iskreno baš je loše rešenje ako je tako.
 
Galerija News:

Otvoreni - CoinCasa, Karl Lagerfeld, Zen Diamonds
73fb8c973f248222878fff40b82e84a8.jpg
69b800b2aa7fdc9aec321bff2c354987.jpg
b2e034e6cb4840d2204b5c705e9eeb4d.jpg


Sent from my SM-S906B using Tapatalk
 
Njima da ide dobro ne bi se otvarale radnje tipa H&M i slične. Još dok se gradio pričalo se o tome da će ovo biti TC samo za Lux brendove.
Bio sam za vikend u Malo of Berlin. To je ono ćemu su ovi u Beogradu stremili pa nije uspelo.

Sent from my SM-X806B using Tapatalk
Evo ti slika. Mall of Berlin


MallofBerlin_HGHI.jpg



Tu je i H&M i DM i C&A.

Treba ti još jedna šetnja 😉
 
Bejah pre dva dana oko 17h, uglavnom radi radoznalosti. Utisci su kudikamo bolji nego letos. Prizemlje je, faktički, popunjeno. Tu je, ujedno, bilo i ubedljivo najviše ljudi. Prvi i drugi sprat - više nego prošli put, no i dalje je praznjikavo, iako je više lokala. Neki restorani, a naročito food corner su zvrjali prazni (vidi fotku).
IMG_20220919_171120.jpg

Konačno, eto i jedne fotke gde se kroz krov nazire Kula.

received_833784901335763.jpeg
 
Биће потребно пар година да тај ТЦ достигне пун потенцијал, јер је сада он одсечен од свог залеђа грађевинским таблама. Мени искрено није драго што се толики ТЦ изградио у центру Београда, јер јер то уништава само ткиво града што смо коментарисали на теми Славија-Теразије-Калемегдан, али отписивати БВ Галерију зато што се она нама не свиђа, не доноси никакве плодове.
 
Bejah pre dva dana oko 17h, uglavnom radi radoznalosti. Utisci su kudikamo bolji nego letos. Prizemlje je, faktički, popunjeno. Tu je, ujedno, bilo i ubedljivo najviše ljudi. Prvi i drugi sprat - više nego prošli put, no i dalje je praznjikavo, iako je više lokala. Neki restorani, a naročito food corner su zvrjali prazni (vidi fotku).
Pogledajte prilog 145243
Konačno, eto i jedne fotke gde se kroz krov nazire Kula.

Pogledajte prilog 145244
Za vikend nije bilo ni jednog mesta u food courtu, mek isto prepunjen. Tako da zavisi koji je dan!
 
Juče poslepodne definitivno nije bilo mesta u podzemnoj garaži... Velike kolone vozila i gužva. Dobar im je informacioni sistem koji te navodi u kom delu garaže ima koliko praznih mesta, ali je uglavnom pisalo 0 ili 1-2 mesta u bilo kom smeru. Kako je ispred tebe kolona vozila i tako malo mesta, napravila se solidna kolona.

Trebalo mi je 10-15 min da izađem iz podzemne i prebacim se u onu nadzemnu garažu pored u kojoj je uglavnom bilo oko 200 mesta po nivou. Mada se kasnije i to punilo.

Naravno, bila je solidna gužva i po lokalima.
 
Nisu još. Zar planiraju to? Hoću reći, da li planiraju i za one koji potroše odredjenu svotu novca na kupovinu?
 
Ne znam ali video sam one naplatne sisteme.
Nadam se da planiraju jer ovim tempom nece moci da se parkira vise. Plus ima mnogo zloupotreba. Parkiraju tu i idu da rade u Savskoj ili negde u gradu.
 
Ne znam kad si bio @sjcam, ja juče kad sam bio oko 17h, radnici obezbeđenja su stajali na svim ulazima u podzemnu garažu, nisu puštali unutra, već su usmeravali sve u nadzemni deo. Stvorila se poprilična gužva duž Vudroa Vilsona i duž ulice paralelne sa okretnicom autobusa ispod Gazele. U tom trenutku je P1 nivo nadzemne garaže već bio popunjen, tako da se punio P2.
 
Naplata parkinga je jedino rešenje, očigledno je potražnja promašila ponudu.
 
Ja na njihovom mestu bi napravio besplatno radnim danom a vikendom i praznicima da se naplacuje. Tj da se naplacuje kad god je guzva :) Kao prelazno resenje dok stvarno ne bude mon stop haos.

Posto sa jedne strane zele hype a sa druge strane nece da odbiju sad realne posetioce.
 
Nema potrebe da naplacuju dokle god ima slobodnih mesta, a ne verujem da ce se nadzemna garaza popuniti ni pred NG praznike.
 
Ne znam kad si bio @sjcam, ja juče kad sam bio oko 17h, radnici obezbeđenja su stajali na svim ulazima u podzemnu garažu, nisu puštali unutra, već su usmeravali sve u nadzemni deo. Stvorila se poprilična gužva duž Vudroa Vilsona i duž ulice paralelne sa okretnicom autobusa ispod Gazele. U tom trenutku je P1 nivo nadzemne garaže već bio popunjen, tako da se punio P2.

Oko 14h. Kao što drugi kažu, problem je što je parking besplatan... Samim tim nema kontrole ulaza i napravio se čep u već prepunjenoj garaži.
 
Vrh