Šta je novo?

"BW Galerija" - Beograd na vodi [ Tržni centar | 300 000m² ]

Parče pice (one prave na drva) u gradu je sada 200 dinara tako da će naravno biti još skuplje na "elitnom" mestu. Uglavnom sem tog Richard Gyros a i eventualno Burito Madre a ostatak food usluga u tom delu neće opstati na duže vreme. Sada kad je tu Walter a uskoro i Mc Donalds nema nekog razloga ići kod brt mrt burgera i sličnih kada em nemaju neku bolju uslugu en nisu ni jeftiniji od poznatije konkurencije.
 
Bejah u berlinskim molovima. Pored gomile svetskih brendova, video sam i podosta "lokalnih" Turaka, koji prilično dobro posluju, tako da ništa ne mora da znači.
 
Pa zašto bi neko platio jedan sendvič 450din kada može da sedne u neki od restorana i plati solidnu klopu za 700-800din?
 
U jednom trenutku cena postane toliko velika da jedan burger ne može da bude dovoljno dobar da bi je opravdao.
 
Samo što nije
e9f77a659c63991830a70079716506f2.jpg
40e5199a2f640a700a74fca483de163c.jpg


Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Nažalost, ovo je totalno prazno u odnosu čak i na Ada Mall. Juče sam oko 18-19h bio do Ada Mall-a, tamo je bilo puuuuno više ljudi... Iznenzadio sam se, nisam odavno bio.
Na terasu nije moglo ni da se izađe, gužva kao u autobusu... Ove slike iz Galerije su slikane, koliko vidim, u slično vreme - neuporedivo.
 
Moguce je da zbog povrsine i vecih prodavnica deluje dosta manje. Bilo bi interesantno da saznamo broj poseta po m2.

Na zalost parking nije realno merilo jer pola Savske tu parkira.
 
Nažalost, ovo je totalno prazno u odnosu čak i na Ada Mall. Juče sam oko 18-19h bio do Ada Mall-a, tamo je bilo puuuuno više ljudi... Iznenzadio sam se, nisam odavno bio.
Na terasu nije moglo ni da se izađe, gužva kao u autobusu... Ove slike iz Galerije su slikane, koliko vidim, u slično vreme - neuporedivo.

Tako je, bio sam u 18h-19h.
Slike varaju, parking je bio pun krcat a bilo je dosta ljudi u tržnom centru.
Istina na mojim slikama deluje polu prazan.
 
Galerija je prostrana, za razliku od ostalih tržnih centara, tako da nekad može ostaviti utisak da ima manje ljudi nego u nekim ćumezima tipa Ušće. Takođe, udarno subotnje vreme u Galeriji je podne a ne veče, jer ljudi dolaze na promenadu po danu i tada svrate i u tržni centar. Ja sam bio u subotu oko 14h i bilo je baš puno.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Galerija je prostrana, za razliku od ostalih tržnih centara, tako da nekad može ostaviti utisak da ima manje ljudi nego u nekim ćumezima tipa Ušće. Takođe, udarno subotnje vreme u Galeriji je podne a ne veče, jer ljudi dolaze na promenadu po danu i tada svrate i u tržni centar. Ja sam bio u subotu oko 14h i bilo je baš puno.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk

Hm, da li je to realna priča? Jeste veća po površini, ali to bi trebalo da znači i puno više prodavnica i puno više ljudi. To je valjda poenta, ne da ljudi tumaraju po halama na 10-20m jedni od drugih (svakako dobro za držanje distance).

Food court u Galeriji je uvek prazan, ovo što sam video u Ada Mall-u, poebno gore u food court-u, nisam viđao ni u Ušću. Nikada nisam zatekao u Galeriji ni blizu gužve kao u Ušću ili kao ovu situaciju u Ada Mall-u. Slično, kao Galerija, je propao i Delta City - pre 7-8 godina kada bi bio Grazia Shopping Night ceo Belvill je bio okupiran automobilima + svi nivoi podzemne i nadzemne garaže. Sada je tamo kao u Galeriji - uvek (polu)prazno.

Ko zna - i Ada Mall je bio poslovično prazan, pa evo izgleda da je počeo da se razrađuje. Verovatno će i Galerija za par godina, ali svakako preduslov je da izdaju sve lokalne, što ide jaaaako sporo.

Takođe, ono što mi je zasmetalo juče kada sam išao do Galerije je da je to i dalje okolo veliko i neuređeno gradilište. Mogli su makar nekako da srede i sakriju sav onaj građevinski materijal koji se vidi kada dolaziš i pravca Savske. Galerija se jedva nazire iza naslaga građevinskog materijala, šuta i čega sve ne. Znam, biće sređeno to sve za par godina, ali treba misliti o trenutnim zakupcima i koliko to njima sve kvari posao. Loše to sve izgleda trenutno.
 
Hm, da li je to realna priča? Jeste veća po površini, ali to bi trebalo da znači i puno više prodavnica i puno više ljudi. To je valjda poenta, ne da ljudi tumaraju po halama na 10-20m jedni od drugih (svakako dobro za držanje distance).

Food court u Galeriji je uvek prazan, ovo što sam video u Ada Mall-u, poebno gore u food court-u, nisam viđao ni u Ušću. Nikada nisam zatekao u Galeriji ni blizu gužve kao u Ušću ili kao ovu situaciju u Ada Mall-u. Slično, kao Galerija, je propao i Delta City - pre 7-8 godina kada bi bio Grazia Shopping Night ceo Belvill je bio okupiran automobilima + svi nivoi podzemne i nadzemne garaže. Sada je tamo kao u Galeriji - uvek (polu)prazno.

Ko zna - i Ada Mall je bio poslovično prazan, pa evo izgleda da je počeo da se razrađuje. Verovatno će i Galerija za par godina, ali svakako preduslov je da izdaju sve lokalne, što ide jaaaako sporo.

Takođe, ono što mi je zasmetalo juče kada sam išao do Galerije je da je to i dalje okolo veliko i neuređeno gradilište. Mogli su makar nekako da srede i sakriju sav onaj građevinski materijal koji se vidi kada dolaziš i pravca Savske. Galerija se jedva nazire iza naslaga građevinskog materijala, šuta i čega sve ne. Znam, biće sređeno to sve za par godina, ali treba misliti o trenutnim zakupcima i koliko to njima sve kvari posao. Loše to sve izgleda trenutno.
Lepota je u oku posmatrača :)

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Galerija je prostrana, za razliku od ostalih tržnih centara, tako da nekad može ostaviti utisak da ima manje ljudi nego u nekim ćumezima tipa Ušće. Takođe, udarno subotnje vreme u Galeriji je podne a ne veče, jer ljudi dolaze na promenadu po danu i tada svrate i u tržni centar. Ja sam bio u subotu oko 14h i bilo je baš puno.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk

Ja lično, volim da svratim u Galeriju, baš zato što nema gužve, ali sam siguran da to nije dobro za posao, na duže staze.
Dubai Mall je ooogroman, ali je uvek pun, tako da veličina centra nema veze sa tim.
 
Dubai Mall je turistička atrakcija :) Plus ima mnogo više sadržaja i restorana, i u samo centru i van njega.
 
Dubai, koliko god nekima od nas bio antipatičan, stvarno jeste jedna od najvećih turistička atrakcija zbog količine megalomanije na jednom mestu. Ja ga ne mogu smisliti na primer, dok je mojoj devojci životna želja da ode. Ima totalno drugačiju ponudu od evropskih gradova i to će naravno privući velik broj ljudi.
 
Pa dovoljno je reći da je 2019. godine Beograd posetilo 1,25 miliona ljudi, dok je iste godine Dubai posetilo 16,73 miliona ljudi.
 
Vrh