Šta je novo?

"BW Galerija" - Beograd na vodi [ Tržni centar | 300 000m² ]

Da, ali izostaje ono što naše seljačine nazivaju "wow" efektom: Seti se koji su se brendovi u samom startu pojavili na "Ušću", pa uporedi to sa ovim.
Drugo, "Ušće" je izgubilo posle 4-5 godina neke vrlo zanimljive radnje (i bioskop), pa su se tek posle otvorile neke nove (i došao je "Cineplexx").
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=785169#p785169:h13b2n3n je napisao(la):
Zion Williamson » Pon Okt 19, 2020 12:42 pm[/url]":h13b2n3n]Pa dobro i sa 137 otvorenih radnji konkurisu uscu koji ima izmedju oko 140-160 ako se ne varam.
Sto se tice radnji, setite se koliko se kroz godine promenilo zakupaca u delta citiju i uscu......najmanje 30% je otislo, dosli drugi.....tako ce i ovde
Da ali sada se već pojavila konkurencija od 8-10 tržnih centara po gradu i izazov je privući kupca. Delta i Ušce su bili atrakcija sami po sebi jer su bili prvenci medju centrima i ljudi su išli da ih obilaze iz znatiželje a i uvek su imali pristojan izbor prodavnica koliko se sećam.
A Galerija, veoma siromašna ponuda, jedino je Peek&Cloppenburg na neki način atrakcija jer je relativno skoro došao kod nas i zakupiće verovatno ogroman prostor na više spratova, ovo ostalo Bože sačuvaj. Očigledno nemaju dobar konsalting ili ne znaju da naprave dobar miks zakupaca, sve se ovo ogleda kroz prizmu celog BW projekta, ofrlje, dosadno i bez ukusa.
P.S. Mislim da bi onaj Deltin tržni centar na Autokomandi u odnosu na ovo bio premija. Najavljivali su dosta novih brendova, ako se ne varam i francuski supermarket Carrefour. Ipak je Delta duže u biznisu i imaju “sluha” za te stvari, a ova Galerija samo džabe zauzima prostor pored reke ako im je ovo maksimalni domet.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=785173#p785173:51g1hq21 je napisao(la):
DzonTravolta » Pon Okt 19, 2020 2:51 pm[/url]":51g1hq21]Da, ali izostaje ono što naše seljačine nazivaju "wow" efektom: Seti se koji su se brendovi u samom startu pojavili na "Ušću", pa uporedi to sa ovim.
Drugo, "Ušće" je izgubilo posle 4-5 godina neke vrlo zanimljive radnje (i bioskop), pa su se tek posle otvorile neke nove (i došao je "Cineplexx").

U pravu si nema wow efekta ovde.
vremenim ce i ovde ispasti neki, nece imati da plate zakup, doci ce "bogatiji". Sve zavisi od posecenosti, kapiram neki nisu hteli da rizikuju i zadovoljni su sto imaju radnje u drugim molovima.
 
Imao sam priliku danas da prošetam malo kroz Galeriju. Moj utisak je da je i dalje mnogo neizdatih lokala, ili se neće otvarati u prvom talasu. Skoro svi lokali ka reci se definitivno adaptiraju u restorane i kafiće. Od brenodava koje sam uspeo da opazim svi su isti kao i u ostalim TC.
 

Prilozi

  • IMG_5400.jpeg
    IMG_5400.jpeg
    361,4 KB · Pregleda: 3.803
  • IMG_5401.jpeg
    IMG_5401.jpeg
    358,4 KB · Pregleda: 3.810
  • IMG_5402.jpeg
    IMG_5402.jpeg
    347,9 KB · Pregleda: 3.816
  • IMG_5404.jpeg
    IMG_5404.jpeg
    521,4 KB · Pregleda: 3.815
  • IMG_5405.jpeg
    IMG_5405.jpeg
    288,8 KB · Pregleda: 3.808
  • IMG_5406.jpeg
    IMG_5406.jpeg
    255,8 KB · Pregleda: 3.808
  • IMG_5407.jpeg
    IMG_5407.jpeg
    217,3 KB · Pregleda: 3.809
  • IMG_5408.jpeg
    IMG_5408.jpeg
    375 KB · Pregleda: 3.823
  • IMG_5411.jpeg
    IMG_5411.jpeg
    277,2 KB · Pregleda: 3.815
  • IMG_5412.jpeg
    IMG_5412.jpeg
    395,3 KB · Pregleda: 3.807
  • IMG_5413.jpeg
    IMG_5413.jpeg
    395,5 KB · Pregleda: 3.814
  • IMG_5414.jpeg
    IMG_5414.jpeg
    360,1 KB · Pregleda: 3.809
  • IMG_5415.jpeg
    IMG_5415.jpeg
    280,5 KB · Pregleda: 3.821
Moguće da su preterali sa visinom zakupa pa je to razlog tj. nisu uvažili realnost da su kirije za zakup lokala drastično pale proteklih par meseci...
 
Ako su kojim slučajem menadžeri Gucci-ja čuli kako su građani srbije dobili dividendu Telekoma u vrednosti od 50 euro centi, mora da se čude odakle nam pare i za kineske kopije. Optimisti su svi koji su pogotovo u ovoj novo nastaloj krizi očekivali neki novi high-class brend. Da plaćaju prostor za office, komercijaliste, sve ostale zaposlene, vozni park, magacin, reket onima koji ga očekuju i to samo da bi imali u jednom t. centru jedne kao države nekih stotinjak kvadrata u dislociranoj građevini u kojoj već po slabijoj kiši mogu da dođu samo duhovi vlasnika praznih ili još ne prodatih stanova iz komšiluka.

Autobuska veza tog dela grada sa recimo Terazijama i trgom republike nikad nije postojala niti će.
Vlasnici automobila će vrlo brzo izbegavati dolazak na isto mesto zbog zakrčenja saobraćaja sa svih prilaza osim van radnog vremena t. centra.
Ko se i okuraži da uđe moraće prvo da nađe apoteku da uzme nešto protiv upale mišića ako misli da obiđe 3 omiljena objekta koja već ima bliže kući :p -
Ne sumnjam da će leti na krovu biti dupke puna terasa svih restorana i kafea duž ivice sa pogledom na Savu i da će tu bleja biti zagarantovana, ali to je već nešto sasvim drugo.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=785371#p785371:pdj9tpdh je napisao(la):
BrankoS » 20 Oct 2020 12:53 am[/url]":pdj9tpdh]Ako su kojim slučajem menadžeri Gucci-ja čuli kako su građani srbije dobili dividendu Telekoma u vrednosti od 50 euro centi, mora da se čude odakle nam pare i za kineske kopije. Optimisti su svi koji su pogotovo u ovoj novo nastaloj krizi očekivali neki novi high-class brend. Da plaćaju prostor za office, komercijaliste, sve ostale zaposlene, vozni park, magacin, reket onima koji ga očekuju i to samo da bi imali u jednom t. centru jedne kao države nekih stotinjak kvadrata u dislociranoj građevini u kojoj već po slabijoj kiši mogu da dođu samo duhovi vlasnika praznih ili još ne prodatih stanova iz komšiluka.

Autobuska veza tog dela grada sa recimo Terazijama i trgom republike nikad nije postojala niti će.
Vlasnici automobila će vrlo brzo izbegavati dolazak na isto mesto zbog zakrčenja saobraćaja sa svih prilaza osim van radnog vremena t. centra.
Ko se i okuraži da uđe moraće prvo da nađe apoteku da uzme nešto protiv upale mišića ako misli da obiđe 3 omiljena objekta koja već ima bliže kući :p -

Ovaj post treba da ostane pinovan negde da se zapamti koliko pojedini ljudi nemaju osecaja za realnost i da ga iskopamo za 2 godine.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=785234#p785234:1lzvfy62 je napisao(la):
Vlajkoni » 19 Oct 2020 04:25 pm[/url]":1lzvfy62]Moj utisak je da je i dalje mnogo neizdatih lokala, ili se neće otvarati u prvom talasu.
Možda budu bolje sreće u drugom piku prvog talasa :laugh:

Šalu na stranu, gotovo marfijevski katastrofalan timing za ovoliko retail prostora. Iskreno malo mi je i žao zbog toga.
 
Bice zanimljivo proci korz ovako veliku lokaciju koja nije ni polu popunjena...mogli su komotno da pomere otvaranje za prolece, ali opet pamet kod aktuelnih "oca" i nije jaca strana :lol:
 
Добро је што ће сви локали са погледом на реку бити угоститељски а не трговачки. Ушће има велику ману што на тај начин није искористио своју страну ка реци и Старом граду.
 
U odbranu Ušća, strana ka reci je blokirana (tada bila jednim, a sada je blokira dva solitera)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=784716#p784716:1y0irtv8 je napisao(la):
bushwick » 18 Oct 2020 07:27 am[/url]":1y0irtv8]...

a otkud mi da znamo ako pise inditex da ce doci bas sve radnje koje pripadaju toj grupaciji? da li je to neka posebna informacija koju vi imate (koju do sad niste podelili sa nama) ili pretpostavka koja ne mora da bude tacna inace zaru home ne bismo imali samo u TC usce.

ja podrzavam ovaj projekat od samo pocetka i nisam uopste protiv jeftinijih i domacih radnji, naprotiv. trzni centri koji se baziraju iskljucivo na luksuznim radnjama su bezveze i neodrzivi, pa jos u ovim dimenzijama. najbolje je i najzivlje kad postoji ceo dijapazon brandova. dakle, nemam nista protiv radnji koje dolaze. moja zabrinutost proizilazi iz toga sto na spisku nema malo boljih brandova kojih ima po gradu i po drugim TC, znaci koje nisu cak ni nove na nasem trzistu. pricam o radnjama u rangu jacadi, maxamara weekend, graffiti, pretty ballerinas itd, ne hermes i sl.

Info za Zara Home je vrlo nezvaničan i posredan. Npr. ako pogledaš Brazilčev spisak, jasno ti je da ili on sam radi takav posao da može da ima uvid u to ko su zakupciu "Galeriji", ili neko ko je njemu jako blizak i ima poverenja da mu to dostavi.

E sad, moja info je otprilike od nekog ko zna nekog ko poznaje nekog poput Brazilca, i ko mu je tutnuo neki spisak brendova. Dakle, vrlo, vrlo "off the record", ali kada sam video Inditex na Brazilčevom spisku, dao sam sebi za pravo da pretpostavim da je informacija o njihovim brendovima pouzdana.

Ipak, trudio sam se da takve stvari ne kuckam na forumu, ne zato što volim da skrivam informacije od drugih forumaša, neko što ne želim nekome da podižem (ili spuštam) lestvicu očekivanja na osnovu podataka koji nisu baš pouzdani.

Sda kada je otvaranje zvanično najavljeno, i kada smo videli spisak prvih 137 lokala u tržnom centru, mogu samo reći da sam saglasan sa ostalim forumašima da tajming za početak rada tržnog centra nije baš najjasniji, jer niti se na osnovu objavljene ponude nameće potreba da se ide do "Galerije" usred covid epidemije, niti deluje kao neki užitak šetati kroz tako golem objekat u kojem je više od polovine lokala potpuno prazno.

Zrnce razumevanja imam ako je reč o ugovornoj obavezi prema zakupcima, ili želji da se ipak krene sa obrtanjem neke love kad je objekat već građevinski završen (verovatno je najneisplativije da šest meseci stoji gotov, a zaključan), ili je pak reč o marketinškoj strategiji gde će biti "nečeg novog" svakih 15-30 dana (otvaramo "Galeriju", pa spektakl, vrpce, vatrometi... Pa za mesec dana otvaramo "Zaru", pa sepktakl, vrpce, šampanjci... Pa mesec dana otvaramo "H&M", pa gužve, redovi, selfiji... I tako npr. sve do otvaranja "Kule")

PS. Ne znam tačno šta je "Pretty ballerinas", ali eno ih stoje na Brazilčevom spisku :)
 
Waikiki neće biti u Galeriji, barem ne trenutno, info iz prve ruke od prijatelja koji je menadžer tamo, zakup im je preskup. Mislim imaju oni da plate ali su verovatno procenili da im ništa neće doneti jer im i postojeće radnje odlično posluju.
 
Ne zele da rasipaju musterije, jer ih ima u Uscu, Adi i Knezu. Ne isplati im se jos jedan ovde vrv
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=785632#p785632:176zngid je napisao(la):
Homer Jay » 20 Oct 2020 10:02 pm[/url]":176zngid]
PS. Ne znam tačno šta je "Pretty ballerinas", ali eno ih stoje na Brazilčevom spisku :)
Prodavnica ženskih cipela, imaju već prodavnicu u Beogradu (Zmaja od Noćaja) tako da nije neka preterana eksluziva.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=785644#p785644:1cj3f5gt je napisao(la):
kovle » Uto Okt 20, 2020 11:29 pm[/url]":1cj3f5gt]Ne zele da rasipaju musterije, jer ih ima u Uscu, Adi i Knezu. Ne isplati im se jos jedan ovde vrv
Sasvim lepo posluju i u Big Fashion Rakovici (bivši Capitol park)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=785647#p785647:rxlm1zq9 je napisao(la):
Labud » Uto Okt 20, 2020 11:31 pm[/url]":rxlm1zq9]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=785644#p785644:rxlm1zq9 je napisao(la):
kovle » Uto Okt 20, 2020 11:29 pm[/url]":rxlm1zq9]Ne zele da rasipaju musterije, jer ih ima u Uscu, Adi i Knezu. Ne isplati im se jos jedan ovde vrv
Sasvim lepo posluju i u Big Fashion Rakovici (bivši Capitol park)

I Merkator, i Big fashion karaburma i Stadion i Pancevo retail park
 
U Beo Centru je kod njih uvek veca masa ljudi nego recimo u C&A i slicnih. Verovatno vecina ti bredova razmislja kao i LC, zasto da placaju papreni zakup u Galeriji kad nisu daleko ni Usce ni Ada a tamo vec imaju dobar profit i dosta veci broj kupaca.
 
C&A naročito, a delom i LCW su više za retail park, nego li za glavni shopping mall u gradu koji bi da (bar načelno) privlači i brendove koji vuku ka višoj kategoriji (da ne kažem lux). E sad, što mi nemamo mesta za tako nešto i što je ovaj shopping mall toliki da mu bukvalno trebaju skoro svi prodavci na tržištu da ga popune je drugo. Ja lično ne vidim kako će ovoliko kafića/restorana da posluje rentabilno ako imaju iole viši nivo zakupa (na nivou postojećih TCa), osim ako u galeriji ne bude konstantno ogromna količina ljudi.
 
U Berlinu se C&A, Zara i H&M nalaze u Berlin Mallu koji je medju najvećima u gradu na lokaciji koja privlači veliki broj turista.

Takodje, u njemu nema ekskluzivnih marki poput Gucci, LV ili šta god da ste spominjali ovde na temi. Te radnje se nalaze u K'dammu i skoncentrisane su blizu jedna druge, a postoji i čuvena Robna Kuća Zapada (KaDeWe) u kojoj se prodaju takvi brendovi.
 
Nema nista gore nego ogroman trzni centar poluprazan i sa prodavnicama i sa posetiocima:-(
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=785763#p785763:5csufbhk je napisao(la):
milaki990 » Sre Okt 21, 2020 10:35 am[/url]":5csufbhk]U Berlinu se C&A, Zara i H&M nalaze u Berlin Mallu koji je medju najvećima u gradu na lokaciji koja privlači veliki broj turista.

Takodje, u njemu nema ekskluzivnih marki poput Gucci, LV ili šta god da ste spominjali ovde na temi. Te radnje se nalaze u K'dammu i skoncentrisane su blizu jedna druge, a postoji i čuvena Robna Kuća Zapada(KaDeWe) u kojoj se prodaju takvi brendovi.

Uf, bio jednom pre par godina...ekstra je KaDeWe. :)
 
Vrh