Šta je novo?

"BW Galerija" - Beograd na vodi [ Tržni centar | 300 000m² ]

100% sam siguran da hoce. Ja kad ljudima posaljem BW Galeriju nekome ko ne zivi u Beogradu svi se slogiraju kako dobro izgleda. Mislim da se misljenje ljudi koji konstantno zive u Srbiji i onih izvan dosta razlikuje. Poceo sam da mislim da razni Telegrafi, Blicovi, Kuriri i slicno uticu na to da ljudi u Srbiji na zalost ne mogu da vide pravu sliku i veliki deo njih vidi iskrivljenu sliku. Najverovatnije posledica dnevno politickih za*******. (sto je razumljivo).

Po mom misljenju:
BW Galerija ce doprineti da ceo taj deo grada potpuno ozivi. Mislim da ce dovesti do toga da krene jos veca navala i pritisak na nekretnine u Beogradu na vodi. Sto se moze odraziti na to da investitor pocne jos vise da povecava cene. Nedolazak jakih brendova u Srbiju je na zalost losa vest jer ja bi svakako voleo da vidim jedan LV ne toliko zbog LV koliko zbog toga sto gde oni dodju tu trava raste zlatna oko njih. Takodje i drugi pomenuti poznati svetski brendovi sto ne dolaze jeste lose i tu nema sta da se doda. Postoji neka analiza koju RETAIL radnje rade a to je GDP per capita + jos neke analize da bi im trziste bilo zanimljivo. Svakako da bi bilo sjajno da Tesla otvori prodajni centar, da APPLE konacno dodje umesto da idu preko iStyle. Na zalost mislim da ce proci jos neko vreme dotle. Pogotovo sto je Covid-19 pogodio Retail. Beograd svakako ima sjajan trend i koji nas ubrzano priblizava zapadnim gradovima po razvijenosti ali i dalje treba jos 10 godina da se dodje do necega konkretnijeg. Investicija u nekretnine oko BW Galerije dugorocno ce doneti znacajan ROI na bilo koji nacin gledano ali svakako da postoje i rizici. Rizici mogu da se sagledavaju u tom sto bi promena vlade doprinela da se projekat zaustavi jer bi dolazak neke prave opozicione stranke dovele do obustavljanja radova na tome. Kao sto danas mozemo da vidimo da se ne cimaju previse oko mosta na Adi. (sto je kretenski). Ako uzemo u obzir da se taj rizik nece dogoditi (promena vlasti) onda ce se skoro sigurno dogoditi da BW Galerija bukvalno ekonomski raznese RETAIL market u Beogradu. Ocekivanje je da ce Knez Mihailova polako poceti da posustaje kao glavna vecernja i dnevna pesacka zona i da ce se taj pesacki kapacitet preliti oko promenade i u BW Galeriju. Takodje osim privlacenja pesackog saobracaja iz Kenza BW Galerija ce privuci i odredjeni procenat kupaca iz drugih trznih centara. Treba imati na umu da ce i svi iz Srbije, BiH, CG obici barem po jednom tu cuvenu BW Galeriju i Beograd na vodi.
Treba imati na umu da ce Opstina Savski Venac imati znacajno vece prihode vec od sledece godine zbog svih novih nekretnina pridodate na ovoj opstini kao i jedan dzinovski TC. Vise novca u budzetu opstine ce znaciti bolju infrastrukturu za tu opstinu. Tako da opstina Savski Venac postaje opstina koja ce imati standard i budzet kao najbogatije zemlje zapada. Ne treba zaboraviti da su Senjak i Dedinje deo te opstine.
Ono gde je po meni kiks napravljen jeste to sto je po meni glavna metro stanica trebala da se napravi odmah pored BW Galerije ali to verovatno nije bilo moguce da se izvede zbog nekih tehnickih mogucnosti. Svakako moze se reci da je u relativnoj blizini i da ako dodje do gradnje metroa taj deo grada ce imati vrtoglavu posetu i ludacku vrednost. Svakako mislim da ce cene nekretnina u roku od 10 god biti kao u najskupljem delu Pariza.

Investicioni outlook: Potpuni optimizam u narednih 10 godina.
 
Ne slazem se da ce Knez ikad posustati kao pesacka zona. Naprotiv. Nisu iste stvari.
Ne moze nista da se meri sa potezom od Terazija do kraja Kneza, pa imas ceo Kalemegdan. Priceless. Plus imas sporedne ulice koje imaju radnje i restorane
Takodje, dolazak luksuznih brendova ne bi znacio nista 90% stanovnistvu. Imamo 10% ljudi koji mlate pare, ostatak zivotari. U proseku jako nizak standard priznali ili ne. Budi bez brige, ko ima para nije mu problem da skokne do Pariza, Beca ili Rima po Guccija, Fendija i brata Luja.
Hrvatska nema Louis Vuitton a prosecna plata preko 900 eura. Tu se svaka prica zavrsava
 
Отварање је 15.10.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Djole odakle ti informacija da je otvaranje 15.10, iz vise pozudanih izvora sam prosle nedelje da ce otvaranje biti 08.10.
 
Поуздан извор је моја фирма која је закупила 2 локала тамо.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Nešto mi ovo sve manje liči na okretnicu,definitivno su ubrzali zbog ulaza u garažu.



Popločano do Gazele

Ona ograda

Na dalje uživajte bez komentara













Ovo će biti neki fenseraj kafić garant
 
Bilo bi lepo videti raznovrsnost brendova kada se popuni kapacitet Trznog Centra. Da pritom to budu vecinski normalni brendovi, sto se pristupacnosti tice. Samo smatram da ce uzasno izgledati na pocetku sa tako uzasnom (ne)popunjenoscu lokala.
Ne znam da li im bolje dodje da naprave grupaciju lokala ili da ih rastrkaju pa da svaki drugi/treci bude okupiran.
Odukativno smatram da ce tek pocetkom sledeceg leta taj trzni centar imati neki prihvatljiv sadrzaj sto se kupovine ili window shopping-a tice.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=778175#p778175:1jrdid49 je napisao(la):
Tikvica » Суб Сеп 26, 2020 5:29 pm[/url]":1jrdid49]

Nadam se da su ovo klupe, u protivnom izgubljen prostor uz reku.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=777684#p777684:3q7xj78y je napisao(la):
Homer Jay » 24 Sep 2020, 22:56[/url]":3q7xj78y]OK, hajdemo onda opet da dopunjujemo :D Nemam ih još ni 30 na spisku, a za dve nedelje će navodno biti otvorena polovina lokala u TC, što mu dođe oko 150...

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=773649#p773649:3q7xj78y je napisao(la):
Homer Jay » 10 Sep 2020 08:02 pm[/url]":3q7xj78y]Iz oglasa za zapošljavanje i sa društvenih mreža, uspeo sam da sakupim tek "šaku" brendova koji se otvaraju u Galaeriji:

Cineplexx
Peek & Cloppenburg
Jungle Baby
US Polo Assn
Tiffany
Modna kuća Balašević
Kockarium (Lego kocke)
Pertini
Adidas
Intersport
Nsport
The Spot
Puma
Sani optik
Salon na vodi (frizer)
The Athlete's Foot
Marc Cain
Lush
Swarovski
Zlatara Stefanović 1886
DM
Mi Store
Primavera (neki restoran)
FWI by Ivana Korab
Bonatti
Navigare
Gigatron
Vulkan
Skinology
Čudno da u startu nema "Starbucks"-a.
Zaista, blago razočaranje što se tiče tih početnih brendova. Što bi rekli seljaci, nema "vau efekta".
Homere, imaš li informacije o tome koliki će biti "Gigatron"? Imam utisak da su sve sprčeniji, kako se otvori neki tržni centar...
 
Nastavak,terasa bašta definitivno.Deking omiljeni



ENTRANCE

Ovde je sve popločano

Donja paluba isto

I zelenilo u fulu,riljaju zeleni

@Hyung evo ovo je završeno,biće za sedenje samo ako će da sede na 'ladnom betonu





Opet ENTRANCE

Majstori se zavlače u svaku šupljinu



@Vradović ne bih se vraćao na ovu tvoju ekonomsku analizu ali preporučujem ti da konkurišeš kod Siniše u ministarstvo,svideo bi mu se
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=778232#p778232:39r6aws3 je napisao(la):
DzonTravolta » Sat Sep 26, 2020 8:56 pm[/url]":39r6aws3]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=777684#p777684:39r6aws3 je napisao(la):
Homer Jay » 24 Sep 2020, 22:56[/url]":39r6aws3]OK, hajdemo onda opet da dopunjujemo :D Nemam ih još ni 30 na spisku, a za dve nedelje će navodno biti otvorena polovina lokala u TC, što mu dođe oko 150...

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=773649#p773649:39r6aws3 je napisao(la):
Homer Jay » 10 Sep 2020 08:02 pm[/url]":39r6aws3]Iz oglasa za zapošljavanje i sa društvenih mreža, uspeo sam da sakupim tek "šaku" brendova koji se otvaraju u Galaeriji:

Cineplexx
Peek & Cloppenburg
Jungle Baby
US Polo Assn
Tiffany
Modna kuća Balašević
Kockarium (Lego kocke)
Pertini
Adidas
Intersport
Nsport
The Spot
Puma
Sani optik
Salon na vodi (frizer)
The Athlete's Foot
Marc Cain
Lush
Swarovski
Zlatara Stefanović 1886
DM
Mi Store
Primavera (neki restoran)
FWI by Ivana Korab
Bonatti
Navigare
Gigatron
Vulkan
Skinology
Čudno da u startu nema "Starbucks"-a.
Zaista, blago razočaranje što se tiče tih početnih brendova. Što bi rekli seljaci, nema "vau efekta".
Homere, imaš li informacije o tome koliki će biti "Gigatron"? Imam utisak da su sve sprčeniji, kako se otvori neki tržni centar...
Ovo je nije ni trecina brendova koji ce biti na otvaranju, sto se tice gigatrona bice povrsine od 640 m2.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=778092#p778092:x5krl0ct je napisao(la):
Zion Williamson » 26 Sep 2020 09:29 am[/url]":x5krl0ct]Ne slazem se da ce Knez ikad posustati kao pesacka zona. Naprotiv. Nisu iste stvari.
Ne moze nista da se meri sa potezom od Terazija do kraja Kneza, pa imas ceo Kalemegdan. Priceless. Plus imas sporedne ulice koje imaju radnje i restorane
Takodje, dolazak luksuznih brendova ne bi znacio nista 90% stanovnistvu. Imamo 10% ljudi koji mlate pare, ostatak zivotari. U proseku jako nizak standard priznali ili ne. Budi bez brige, ko ima para nije mu problem da skokne do Pariza, Beca ili Rima po Guccija, Fendija i brata Luja.
Hrvatska nema Louis Vuitton a prosecna plata preko 900 eura. Tu se svaka prica zavrsava

Luksuzne brendove koji bi potencijalno bili u BW Galeriji ne kupuje 10% stanovnistva vec 1%. Tako je i u USA. Ono na sta su mozda hteli da se klade (i zato najavili dolazak) je ubrzani rast turizma koji smo imali pre Covid-19. Turizam je sad stao pa su se mozda zato i povukli ili odlozili. Iskreno sasvim razumljivo i ocekivano.

Zagreb je duplo manji grad od Beograda i logicno je da nema LV. Dubrovnik je mozda ali mozda u realniji za LV. Zbog turizma. Ipak trend Hrvatske i trend Srbije nije ni za poredjenje.

Sto se tice pesackog saobracaja videces da ce Promenada ako nista drugo barem parirati Knezu. Samim tim to mora da bude ili neki novi pesakci saobracaj ili da se prelije sa drugih lokacija. Ja mislim da ce biti 50% nov (stanari zgrada, posetioci kod tih stanara) 20% prelivanje i 30% preuzimanje od svih drugih TC pa ce i oni prosetati. Definitivno ocekujem da ce promenada da bude krcata. Ne treba zaboraviti da promenada kao i Knez ima pristup Kalemegdanu. Bicikliste da ne pominjem tu ce biti pravi biciklisticki raj i verovatno glavna magistrala.
 
Pa znas kako, nekako mi ta prica "dolaze luksuzne radnje zbog rastuceg turizma" ne pije vodu. Beograd ne privlaci tu klasu turista. Ovde dolaze turci koji kako kaze moj poznanik "trose 5 eura na dan porodicno, jaka vajda od njih". :lol: Beograd nije Pariz da dolaze stranci zbog soping. Beograd je u vecini slucajeva usputna stanica na Balkan turi za turke, kineze i studentariju koji su sve drugo videli pa ajd' i Balkan da obidju, culi dobar provod
Ovo je samo moje misljenje i vidjenje naravno. Takodje setimo se kako je prosao Burberry na terazijama........bili su kolko? Godinu-dve i paljba, nema para. Ne isplati se radi prodaje 2 artikla dnevno

Sto se tice setalista, da svakako ima prostora za promenadu i knez da koegzistiraju zajedno, ali knez nece posustati nikad
 
@Travolta

Na spisak sam stavio samo brendove za koje sam 100% siguran, tj. za koje sam našao najave na društvenim mrežama da otvaraju lokal u Galeriji ili oglase u kojima traže radnike konkretno za lokal u Galeriji. Nemam nikakve insajderske informacije ili sl.

Kao što Zoran reče, to nije ni trećina prodavnica koje će biti otvorene u prvom talasu, tako da je spisak radnji koje će otvoriti vrata u oktobru mnogo, mnogo duži, a o "pravom" otvaranju na proleće da ni ne govorimo.

Npr. ja sam siguran da će Starbucks koji pominješ, već sada otvoriti bar jednu kafeferiju u Galeriji, ali ih nisam stavio na spisak, jer nigde nisam našao zvaničnu potvrdu. Na sajtovima za zapošljavanje ima njihovih oglasa, ali ne preciziraju da im radnici trebaju za Galeriju, pa ne mogu da tvrdim. Tako je i sa gomilom drugih brendova.

Uglavnom, mislim da je realno da ovo covid otvaranje da ponudu sličnu kao Beo SC ili Ada mall, a da se značajniji noviteti mogu očekivati na proleće.







Sent from my ART-L29 using Tapatalk
 
640 kvadrata je dvostruko manje od "Tehnomanije" u Beo Shopping centru i neka tri puta manje od "Gigatron Megastore"-a.
No, videćemo. Svakako više od "sprčene" koncepcije, koju su do sada uglavnom forsirali

@Homer: Hvala na pojašnjenju. Čudilo bi me da sada nema već jedan "Starbucks", a u "konačnici" možda i dva.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=778224#p778224:1tyoftxg je napisao(la):
zoran_m » Yesterday, 20:45[/url]":1tyoftxg]Bice staza na donjem nivou.

Nadam se. To bi onda baš bilo atraktivno. Malo na stubovima, malo tuneli...

20200926-152227.jpg


20200926-152018.jpg


20200926-151927.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=778293#p778293:24niv0wq je napisao(la):
Zion Williamson » 26 Sep 2020, 23:15[/url]":24niv0wq]
Ovo je samo moje misljenje i vidjenje naravno. Takodje setimo se kako je prosao Burberry na terazijama........bili su kolko? Godinu-dve i paljba, nema para. Ne isplati se radi prodaje 2 artikla dnevno

Mislim da previše negativno i banalno gledaš na čitavu situaciju, na Beograd i gde se Srbija uopšte nalazi na svetskoj, tj. evropskoj mapi, a potom i na pojam luksuzne kupovine. Iz ličnog iskustva, svaki programer gastarbajter, može da priušti da odvede mamu u kupovinu u Burberry za neku posebnu priliku.

Nije sve crno belo:
I Harrods prodaje čokolade za dve funte.
I Tiffany & Co prodaju priveske za 50 funti.
I De Beers je zatvorio svoju radnju u Dubaiju...

A Beograd posete i neke svetske zvezde, i bogati Arapi i domaći farmeri, i teniseri, i gastarbajteri, itd... Ja lično želim da Beograd postane regionalni centar za kupovinu, i ne vidim razlog zašto ne može biti to i za luksuznu kupovinu. Ljudi koji samo obilaze londonske i pariske luksuzne prodavnice, nemaju oni vremena za muzeje i galerije i trendi hipster ivente. Ne kupuje se dijamant za pola sata. Luksuzna kupovina je destinacija za sebe, i kada hotel pored TC Galerija bude završen, zar taj isti tržni centar nije najprirodnije mesto za luksuzne prodavnice?
 
Hm, generalno si u pravu, i distributere sam često slušao kako je ovo ozbiljnije tržište od ostalih na Zapadnom Balkanu, jer stanovništvo pokazuje potrebe za širom paletom proizvoda, ali, nekako iz prve ruke znam da je Beograd trenutno grad u kojem je teško pronaći kafu bez kofeina, rokfor sir, dugo je problem bio Tabasco sos...

Nije baš da smo razvijeno tržište.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=778369#p778369:3cejc53i je napisao(la):
astrodule » Ned Sep 27, 2020 11:44 am[/url]":3cejc53i]Imamo mi bogate, ali to su sve novobogataši koji će pre da kupe parfem i naočare od šanera nego u zvaničnoj radnji.

Upravo to. Bitno je da vozi Panameru a nosi kradeno

@zombieboy
Da me ne shvatis pogresno, nemam nista protiv da dodje brat Luj i slicni kod nas, samo mislim da smo kao sto Pantigraf kaze nerazvijeno trziste i da im se ne bi isplatilo
 
Epski snimci izgradnje BNV po nevremenu :)

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=KBoTgr9wY2k[/youtube]
 
Verovatno bi trebalo da utice na pojavljivanje luksuznih brendova u BW Galeriji i izgradnja prvog ST Regis hotela u zgradi BW Kula koja ce biti i spojena za trznim centrom onim prolazom. Takodje i izgradnja W hotela pored zgrade BW Residence isto tako doprinosi toj logici, mozda i renovirani Hotel Bristol.
Turizam je bio u velikom naletu 2019god i prva 2 meseca 2020god, Kineski turisti su imali ogroman rast, mislim da su oni dosta veca target grupa za luksuzne radnje od npr pominjanih Turaka, ali ne zaboravite da je vracanje PDVa svima vrlo drago i da pojeftinjuje kupovinu dosta u odnosu na maticne zemlje.
 
Vrh