Šta je novo?

"BW Galerija" - Beograd na vodi [ Tržni centar | 300 000m² ]

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=773137#p773137:2joh74uv je napisao(la):
Zion Williamson » Uto Sep 08, 2020 10:11 pm[/url]":2joh74uv]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=772971#p772971:2joh74uv je napisao(la):
Myah » Uto Sep 08, 2020 2:04 pm[/url]":2joh74uv]Jel može neko da mi objasni hajp oko IMAXa? Možda sam ja samo bio glup ranije, ali bio sam na IMAX projekcijama svojevremeno i zaista nisam primetio bilo kakvu značajnu razliku - svakako ne dovoljno veliku da opravda veću cenu. Opet, možda samo predugo pre toga nisam bio u običnom bioskopu, ali ne sećam se da sam nešto bio oduševljen, a znao sam gde idem i koliko se IMAX hajpuje.

Ima dobrih imax-a i meh imax-a. Izgleda da su najbolji u americi.............moje iskustvo makar

U Americi sam i bio, zato i pitam haha
Možda su samo moja očekivanja bila previsoka
 
Iz oglasa za zapošljavanje i sa društvenih mreža, uspeo sam da sakupim tek "šaku" brendova koji se otvaraju u Galaeriji:

Cineplexx
Peek & Cloppenburg
Jungle Baby
US Polo Assn
Tiffany
Modna kuća Balašević
Kockarium (Lego kocke)
Pertini
Adidas
Intersport
Nsport
The Spot
Puma
Sani optik
Salon na vodi (frizer)

Čini mi se da ne treba očekivati neke fantastične novitete u ovom prvom talasu u oktobru, a verujem da ni na proleće neće biti tih ekskluzivnih brendova koje "hajpuju" po društvenim mrežama i komentarima na vesti, već će se taj "fensi" deo svesti na kopiju Rajićeve :D
 
Dobro sada je jasno, ne mogu Gucci, Balašević i Tiffany u isti centar. Dakle kao što sam i rekao, još jedan lažni luksuzni trži centar kao i Rajićeva. Bila je dobra prilika da Beograd dobije nešto tako, ali eto ništa
I samo mala ispravka na moj prošli post.. ReWe je nemačka firma, i naravno da nije najavila ulazak na tržište kada još uvek nemamo ni Spar, ReWe je ipak dosta visoka klasa, makar ta dva u Karstadt-u u Berlinu.. Ja sam ja pogrešno pročitao, u pitanju je neki ruski Mere za koji prvi put čujem.. Tako da ništa od toga..
 
Sve ovo moze da stane u jedan cosak trznog centra, tako da mislim da tek dolazi najava zanimljivih brendova
 
U svakom slucaju bice depresivno proci kroz trzni centar gde je otvorena trecina radnji. Bolje da i ne otvaraju dok ne zakupe 90% lokala
A druga stvar je da ce izgleda mahom biti copy/paste radnji iz ostalih TC-a. Zasto je to uvek tako kod nas?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=773676#p773676:1uk4qs0q je napisao(la):
Zion Williamson » Thu Sep 10, 2020 10:44 pm[/url]":1uk4qs0q]U svakom slucaju bice depresivno proci kroz trzni centar gde je otvorena trecina radnji. Bolje da i ne otvaraju dok ne zakupe 90% lokala
A druga stvar je da ce izgleda mahom biti copy/paste radnji iz ostalih TC-a. Zasto je to uvek tako kod nas?

Verovatno zato sto jako mali procenat kupaca moze da priusti Hermesovu maramu od $450 ili Louis Vuitton koferce od £2060, a oni koji mogu ce uvek radije otputovati negde preko ili kupiti sanirano.
 
Zion Williamson":34zk1v5d je napisao(la):
U svakom slucaju bice depresivno proci kroz trzni centar gde je otvorena trecina radnji. Bolje da i ne otvaraju dok ne zakupe 90% lokala
A druga stvar je da ce izgleda mahom biti copy/paste radnji iz ostalih TC-a. Zasto je to uvek tako kod nas?

Zato sto nas obilaze svi i odlaze u zemlje okolo. Uvek u investicionim ciklusima kasnimo po celu deceniju za regionom, hrvatima, madjarima, rumunima, bugarima... A za ostalim drzavama srednje evrope da ne govorim...

Zaista ne znam kakvi su uslovi poslovanja kod nas i zasto sve to tako traljavo i sporo ide. Ali je istina da kada se pogleda ponuda u BG i NS trznim centrima i ostalim retail parkovima po zemlji svi su zakupci copy paste.

Voleo bih da gresim, ali sve mi tako izgleda da ce biti i u galeriji.
 
Фали TAF на списку.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Као што је Треф спорт отворио Асикс радњу у Ада молу, тако ће и Н спорт Пуму јер су ни увозници Пуме за србију. Исто тако Интерспорт отвара и ТАФ.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=773706#p773706:2s9ng40x je napisao(la):
Iggyvlay » Pet Sep 11, 2020 2:37 am[/url]":2s9ng40x]
Zion Williamson":2s9ng40x je napisao(la):
U svakom slucaju bice depresivno proci kroz trzni centar gde je otvorena trecina radnji. Bolje da i ne otvaraju dok ne zakupe 90% lokala
A druga stvar je da ce izgleda mahom biti copy/paste radnji iz ostalih TC-a. Zasto je to uvek tako kod nas?

Zato sto nas obilaze svi i odlaze u zemlje okolo. Uvek u investicionim ciklusima kasnimo po celu deceniju za regionom, hrvatima, madjarima, rumunima, bugarima... A za ostalim drzavama srednje evrope da ne govorim...

Zaista ne znam kakvi su uslovi poslovanja kod nas i zasto sve to tako traljavo i sporo ide. Ali je istina da kada se pogleda ponuda u BG i NS trznim centrima i ostalim retail parkovima po zemlji svi su zakupci copy paste.

Voleo bih da gresim, ali sve mi tako izgleda da ce biti i u galeriji.

Sto se skupih brendova tice, mislim da je tu jasna stvar, ne dolaze ovde zato sto stanovnistvo to ne moze da kupi. Takodje turisti koji kod nas dolaze, su uglavnom srednja ili niza klasa (u pogledu kupovne moci), tako da ni oni ne mogu da poprave situaciju.
Sto se ostalog tice, da kasnimo po deceniju ili dve za regionom, to je tacno, i za to ima samo jedno objasnjenje. Mozak, odnosno zatucanost nasih ljudi koji nisu fleksibilni da odstupe od klasicnog nacina misljenja i da se izdvoje od sredine u kojoj su vaspitani i primene ideje koje u svetu odlicno rade. Evo ti jedan primer - akvaparkovi. U Madjarskoj i Sloveniji akva parkove su poceli da otvaraju jos pre 20 godina, kod nas tek pre 2-3 godine. Prvo cudo napravio je Palma, akva park u Jagodini, koji je sve samo ne akva park. To je bazen sa toboganima, daleko od akva parka u pravom smislu te reci (mislim na egzoticne biljke, egzoticna atmosfera, osecaj kao da si na havajima..). Ali i takav kakav je, bio je jedini do pre dve tri godine, kada su i drugi poceli da grade.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=773705#p773705:qmcpzjhz je napisao(la):
Babyaardvark » Pet Sep 11, 2020 1:31 am[/url]":qmcpzjhz]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=773676#p773676:qmcpzjhz je napisao(la):
Zion Williamson » Thu Sep 10, 2020 10:44 pm[/url]":qmcpzjhz]U svakom slucaju bice depresivno proci kroz trzni centar gde je otvorena trecina radnji. Bolje da i ne otvaraju dok ne zakupe 90% lokala
A druga stvar je da ce izgleda mahom biti copy/paste radnji iz ostalih TC-a. Zasto je to uvek tako kod nas?

Verovatno zato sto jako mali procenat kupaca moze da priusti Hermesovu maramu od $450 ili Louis Vuitton koferce od £2060, a oni koji mogu ce uvek radije otputovati negde preko ili kupiti sanirano.

Ja uopste nisam pitao niti spomenuo zasto ne dolaze skupe radnje kod nas. Meni nista ne bi ni znacilo da dodje ovde cesto pominjani Gucci i Louis Vuitton
Ne znam zasto ste mislili tako kad sam rekao zasto je copy paste?
Postoje mnogi normalni jefitniji brendovi koji nisu prisutni kod nas u zemlji uopste.
Primer, zasto nema GAP-a (bili su kratko u knezu i otisli), Uniqlo, Fnac, Footlocker, Banana Republic, Media Markt, Euronics..................
Pravo je cudo da imamo Starbucks i Lego a nemamo ove firme koje sam naveo
 
Mislim da velike firme gledaju BDP po glavi stanovnika pre otvaranja u nekoj novoj drzavi. Dodatno realno stanje sa virusom i turizmom je poremetilo najvise retail. Tako da cinjenica da otvaraju u sred covid-19 je po meni veliko iznenadjenje.
 
bwg.jpg

Foto: @lostintheviewfinder
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=773706#p773706:1p528tvw je napisao(la):
Iggyvlay » 10 Sep 2020 11:37 pm[/url]":1p528tvw]
Zion Williamson":1p528tvw je napisao(la):
U svakom slucaju bice depresivno proci kroz trzni centar gde je otvorena trecina radnji. Bolje da i ne otvaraju dok ne zakupe 90% lokala
A druga stvar je da ce izgleda mahom biti copy/paste radnji iz ostalih TC-a. Zasto je to uvek tako kod nas?

Zato sto nas obilaze svi i odlaze u zemlje okolo. Uvek u investicionim ciklusima kasnimo po celu deceniju za regionom, hrvatima, madjarima, rumunima, bugarima... A za ostalim drzavama srednje evrope da ne govorim...

Zaista ne znam kakvi su uslovi poslovanja kod nas i zasto sve to tako traljavo i sporo ide. Ali je istina da kada se pogleda ponuda u BG i NS trznim centrima i ostalim retail parkovima po zemlji svi su zakupci copy paste.

Voleo bih da gresim, ali sve mi tako izgleda da ce biti i u galeriji.
Kasnimo za hrvatima ??? Ne znam šta vi ljudi očekujete ?? Više manje u celom svetu su sadržaji u tržnim centrima isti 80% ,svaki ima H&M ,Inditex brendove,C&A,Nike,Adidas,Mango,Sephora,Beneton,Tommy hillfiger..ponuda kod nas se u par brendova (svake godine sve manje) razlikuje od okolnih EU zemalja.
Nismo imali sreće sa nekoliko brendova koji su došli pa otišli :GAP,Marks and Spencer (zastupnici bili iz Grcke koja je zapala u krizu a sada su i same te firme u problemu),Costa Coffee,Esprit,Mango,Mexx... Evo ugasila se i prva Lego radnja u Rajicevoj :violina:
Ne mozemo ocekivati Media Markt koji radi samo u EU a čak ni tamo nema ga u svim zemljama,Fnac samo u par zemalja,Uniqlo takodje u par zemalja,Banana Republic se povukla iz Evrope.....
 
Lego se prebacio u Ušće.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Iskreno, bio bih zadovoljan da "Gigatron" ili "Tehnomanija" naprave jednu radnju, kao što je ona "Gigatronova" nasuprot "Arene", pa ne moram da očekujem "Media Markt", "Saturn" ili nešto slično.
 
Saturn i Mediamarkt su isto, u istoj su grupaciji, nema neke preterane suštinske razlike. U Austriji do kraja septembra prestaje da postoji Saturn, jer počinje rebrendiranje svih filijala u Mediamarkt, ali i praktično sve vezano za Saturn će nestati, odnosno biće promenjeno u Mediamarkt - članske kartice, reklame, itd.
Ja iskreno nisam ulazio u velike objekte Gigatrona, Tehnomanije i slično, nisam imao potrebu. Ali ne znam koliko je to uporedivo sa Saturnom/Mediamarktom, pogotovo kada se priča o podršci kupcima. Čuo sam bezbroj priča od rodbine i prijatelja, da kad god su imali problem sa proizvodom koji su kupili, usluga podrške je neverovatna i prijatna. U svakom smislu vlada pravilo "kupac je kralj".
 
Pa dobro, i "Tehnomanija" i "Win Win" su sada jedna firma (na Kanarevom brdu su zatvorili "Win Win", jer se "Tehnomanija" nalazi stotinak metara odatle). Tehnička podrška nije ni za prineti, to ne sumnjaj.
Najveći "Gigatron" je onaj preko puta Arene, valjda na tri sprata. Nisam bio, ali sa snimaka deluje respektabilno.
Najveća "Tehnomanija" je u "Zmaju".
 
Za sve koji su se pitali zašto IMAX i da li postoji više vrsta IMAX-a, kao i generalno o svim današnjim bioskopskim formatima, jedan zanimljiv video koji do tančina sve navedeno objašnjava. Da bih vas dodatno zainteresovao, samo ću vam reći da ste na odličnom tragu i da ste mnogo toga lepo prokljuvili. :)

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=zV2ICC2h74s[/youtube]
 
Sve je vise bilborda po gradu u vezi otvaranja BW Galerije, kao i baneru po internet sajtovima, deluje da ce ipak otvaranje biti 08.Oktobra.
 
Sinoć sam video sa Gazele iz pravca NBG da su pustili osvetljenje unutra, deluje fino.
 
Ovde mnogi mastaju, i nemaju bas predstavu gde zive, pa da krenemo redom:

Gap - iste krpe kao Inditex i H&M, a skuplji, nije ni cudo sto se povukli

Uniqlo - ?! Vi se salite jel da, pa to ne postoji ni u Frankfurtu :mrgreen: Ima u Berlinu radnja za par entuzijasta koji bi tamo nesto kupili i to je to.

fnac - siromasna verzija Mediamarkta, u sustini to vec ima u srbiji

Mediamarkt - nece skoro doci u srbiju, proguglajte ko drzi tehniku u srbiji i bice jasnije

Footlocker - Sve sto oni imaju postoji u Buzz, Taf, Spotu itd. Isti modeli i cene. Tike radnja ima vrlo unikatne modele koji se cak retko vidjaju i na zapadu. Patike generalno nisu dobar argument jer to je jedna od retkih stvari gde smo potpuno isti, a cesto i bolji od zapadne evrope po asortimanu a i po ceni.

I tako dalje, da skratim, dvomilionski gradovi bez metroa postoje samo u Beogradu i Africi, a ovde se sa zaljenjem diskutuje zasto soping nije kao u New York, Paris, Berlin? :mrgreen:

Nije, niti ce ikad biti.

Ajd uzdravlje.
 
Za patike nisi u pravu. Ovde čak prodaju priču kako su neki modeli limited. Naravno da su limited kad nabaviš 20ak pari. A moju veličinu najčešće i ne nabave. Ovde određene kompanije drže monopol. Zato su patike u proseku 10-20€ skuplje nego u zapadnoj Evropi. A o cenama koje imaju po outletima možemo samo da sanjamo. Da se razumemo, futloker nije ništa posebno osim ako u svom sastavu nema haus of hups ali to se najčešće može videti samo u najvećim gradovima. Futloker nije došao ni u Bugarsku. Barem nije kada sam poslednji put bio u Sofiji. A ako tamo nije došao gde može bez problema prodavati sa svoje online platforme neće sigurno ni u Srbiju. Nike proizvode čak i ne možeš poručiti iz Srbije jer nismo deo njihove EU prodajne regije. A i da možeš carina bi te oderala!
 
Samo delimicno si u pravu, nisam hteo da razvlacim pricu o patikama na ovoj temi da ne postane offtopic, al ajde.

U Srbiji jedino fali Nike online shop gde mozete kreirati custom model (sami ste ga dizajnirali).

Adidas NMD-R1 sam uzeo u Buzzu za 95eur, na zapadu je tek ponekad takva boja na akciji za 115eur (puna cena je 150eur)
Nike Tanjun sam kupio u srbiji za 30eur, u tom momentu najjeftinije takve na akciji u nemackoj su bile 50eur.

U Outlete tipa Parndorf Metzingen i slicno odavno vise ne idem. Da, ima jeftinije, ali to su modeli/boje koje niko nece zato su i jeftini.
U outletima popularne stvari poput AirMax270 u normalnoj boji kosta kao u regularnim radnjama..

Pozz
 
Vrh