Šta je novo?

"BW Galerija" - Beograd na vodi [ Tržni centar | 300 000m² ]

Tema je upravo tržni centar.
 
Neko prilikom kupovine stana kao najvažniji kriterijum uzima tržni centar u blizini?

Za rentiranje to mogu da razumem, ali za život - teško.
 
c8b48c5dabc3bcaebe8d3adde1ff1801.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=745383#p745383:39i8b09u je napisao(la):
svajcika » 07 Jun 2020 10:15 am[/url]":39i8b09u]Ja stvarno ne znam koji strani turista ce doci u Beograd zbog nekog trznog centra? Kakve veze ima trzni centar sa turistickim potencijalima nekog grada pa bio on to i Beograd. Kada kazem turisti, mislim na strane turiste.
Polazim od sebe, zelje da posetim neke EU gradove nikada nisu polazile od trznih centara koje taj grad ima. Iskren da budem verujem da tako razmislja 99 procenata ljudi. Naravno kada sam u nekom gradu i setam ulicama tog grada ako naidjem na neki trzni centra mozda i udjem tamo....ali nikada nisam isao u drugi grad zbog trznog centra jer i da ima i da nema taj trzni centar ja bi svakako taj grad posetio zbog drugih stvari.

Ko je to rekao? Ja to nisam rekao nigde. Ja govorim o brendovima koji su za strane turiste svakako dobrosoli i gle cuda - da kupuje se iako Beograd nije Milano. TC svakako ne moze da se poredi niti da se uvrsti kao turisticka ponuda pre citavog niza znamenitosti u bilo kom gradu, ali ne moze ni da se izostavi sa liste.

Ja isto kao i ti ne posecujem nigde TC-ove.

To ti i jeste greska sto polazis od sebe , nismo svi kao ti, ili kao ja, tj, jako je individualno ko ce sta gde da poseti tokom boravka na bilo kojoj destinaciji, reci da 99% razmislja kao ti je neozbiljno. Svakako da su TC (bilo koji) ili vece prodavnice mozda i poslednje na spisku (sem u Milanu, Parizu, NYC ili Londonu), ali i to je opet sve vrlo, vrlo individualno. I na kraju krajeva sve jako zavisi i od destinacije na koju se ide.

Galerija ce svakako biti posecena, u to nema sumnje jer ima fenomenalnu lokaciju, ali kao hot spot mesto za posetu naravno ne verujem da ce se naci u katalozima turistickih operatera. A i zasto bi?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=745516#p745516:2uekafgz je napisao(la):
astrodule » Ned Jun 07, 2020 10:08 pm[/url]":2uekafgz]Neko prilikom kupovine stana kao najvažniji kriterijum uzima tržni centar u blizini?

Za rentiranje to mogu da razumem, ali za život - teško.

Siguran sam da je nekima to broj 1 stavka kod kupovine stana
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=745516#p745516:1aw3y50l je napisao(la):
astrodule » 07 Jun 2020 09:08 pm[/url]":1aw3y50l]Neko prilikom kupovine stana kao najvažniji kriterijum uzima tržni centar u blizini?

Za rentiranje to mogu da razumem, ali za život - teško.

Veruj mi da da.

Zamisli npr situaciju da neko nas iz inostranstva kupi stan za roditelje koji su stari i ne mogu da voze vise. Zamisli da ako su recimo slabo pokretni. Idealna lokacija za njih je bas u Kuli Belgrade. Em imaju poslugu (zesce odrzavanje i hotelske usluge) em imaju trzni centar koji ce im koliko toliko biti neki odlazak na neka desavanja.

Imas raznih situacija i raznih primera.
Moj licni primer je vreme. Ja ako mi treba Gigatron moram da odem skroz u Usce (zbog parkinga) i da kupim sta mi treba i da se vratim. Ta usteda vremena a da mi je BW Galerija tu pod nosom je od neprocenjive vrednosti. Iskreno ne verujem da bi kupovao bilo sta bez BW Galerije. U poslednje vreme sam toliko istrenirao ove iz Potrcka sa mislim da se i oni sami cude. :)
Svakako BW Galerija i sama lokacija u sumi stambenih zgrada je fenomenalna!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=745516#p745516:b3pdyamo je napisao(la):
astrodule » Pon Jun 08, 2020 1:08 am[/url]":b3pdyamo]Neko prilikom kupovine stana kao najvažniji kriterijum uzima tržni centar u blizini?

Za rentiranje to mogu da razumem, ali za život - teško.

Ja vec punih 10 godina zivim u insotranstvu zbog posla ali zivim u stanovima. Promenio sam ih sijaset po nekoliku u svakom gradu (rentirani). Pre 7-8 godina to bi bio pogodak imati stan u blizini TC (kao strancu u bilo kojoj drzavi), danas sa on-line dostavom to ne igra toliku ulogu (bar meni).
 
Meni je bitno da mi se u kraju ne mota mnogo ljudi koji tu ne žive, a tržni centar i poslovni prostori su magneti za takve ljude. Samim tim se povećava gužva ispred zgrade, nebezbednije je za decu (što zbog "viška" ljudi, što zbog povećanog saobraćaja unutar bloka.

Ko voli gužvu - samo napred.
 
Da li neko moze da okvirno kaze za koliko vremena(godina) se jedan trzni centar moze isplatiti investitoru i sta je normalno po tom pitanju( 5-7-10 godina...??). Ne govorim o Srbiji nego o normalnim EU zemljama. Anomalije u Srbiji su preterano velike( moze biti i pozitivna ali i negativna strana) pa mozda i nije dobar reper da se uporedjuje sa ostatkom razvijene Evrope. Sta se desava sa trznim centrima na zapadu ako se na vreme isplate i ako se vidi da polako jenjava guzva i promet u tom soping centru? Da li se ruse i prave neki drugi objekti( stambeni ili poslovni) ili ostaje trznjak bez obzira na slabije poslovanje. Da li investitor moze na mestu trznog centra da gradi nesto drugo...zakonski da li je to dozvoljeno jer je dobio zemlju za trzni centar a ne za stambenu.
Da li ce se na mestu galerije za 10-15 godina moci podici neki drugi objekat tipa stambene zgrade ili visoke poslovne kule??
 
Jedan od jačih “turističkih” aduta Galerije je front ka reci, koji je ako se ne varam gotovo u potpunosti namenjen ugostiteljstvu. Dakle beton hala, na 3 nivoa - uz propratne sadržaje / radnje. Ne obrnuto :)
 
Da slazem se nema potrebe da iti jedna radnja ima pogled na reku :)

Nije to mali prostor mozda zabrane splavove :kafa:
 
restorani u galeriji ce biti konkurencija beton hali i splavovima isto koliko im je konkurencija food court u uscu. ne znam kako ce biti reseno radno vreme trznog centra i da li ce taj deo sa restoranima funkcionisati razlicito od ostatk soping mola, tj imati posebno radno vreme ali soping mol nije mesto gde se ide u provod, bar ne u srbiji. msm, sem ako pod provodom ne smatrate gledanje punih izloga praznih dzepova

ne znam kakva su vasa iskustva sa vecernjim i nocnim izlascima u beogradu ali guzva i zabava su oduvek bili tamo gde je senka, memla i dozvoljeno pusenje a ne tamo gde sve sljasti, gde je sve pod kamerama i gde se sisaju elektronske pljuge. tako bilo od skdarlije preko akademije i industrije pa do splavova i beton hale , srbi su oduvek zabavu trazili u senci a ne pod svetlom reflektora.

e sad, to sto ce radovic da sopinguje svakodnevno baterije u gigatronu i pomade u sefori i sto ce veljko tu da izvede bogdanu kad svrate iz titela, to je vec level pro
 
“ko putuje zbog shoppinga”, “ko ide u provod u tržni centar”, “ ko želi tržni centar u blizini”... - vidi se da su 90% članova ovog foruma muškarci.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=745718#p745718:1kjof5oh je napisao(la):
lukarts » 40 minutes ago[/url]":1kjof5oh]Da slazem se nema potrebe da iti jedna radnja ima pogled na reku :)

Nije to mali prostor mozda zabrane splavove :kafa:
Splavovi su već zabranjeni na tom potezu i svi koji su bili preko puta, na NBG strani su premešteni.
 
zna se da 100% srpkinja nosi lui viton i jede organski humus tako da nema zime za tc, slazem se
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=745671#p745671:16ok6574 je napisao(la):
svajcika » Mon Jun 08, 2020 12:13 pm[/url]":16ok6574]Da li neko moze da okvirno kaze za koliko vremena(godina) se jedan trzni centar moze isplatiti investitoru i sta je normalno po tom pitanju( 5-7-10 godina...??). Ne govorim o Srbiji nego o normalnim EU zemljama. Anomalije u Srbiji su preterano velike( moze biti i pozitivna ali i negativna strana) pa mozda i nije dobar reper da se uporedjuje sa ostatkom razvijene Evrope. Sta se desava sa trznim centrima na zapadu ako se na vreme isplate i ako se vidi da polako jenjava guzva i promet u tom soping centru? Da li se ruse i prave neki drugi objekti( stambeni ili poslovni) ili ostaje trznjak bez obzira na slabije poslovanje. Da li investitor moze na mestu trznog centra da gradi nesto drugo...zakonski da li je to dozvoljeno jer je dobio zemlju za trzni centar a ne za stambenu.
Da li ce se na mestu galerije za 10-15 godina moci podici neki drugi objekat tipa stambene zgrade ili visoke poslovne kule??

Već sam negde pisao, ali da ponovim ono što znam. Radim u poslovnom delu jednog TC u Berlinu koji ke otvoren pre 2-3 godine. I pre korone su počeli da zatvaraju radnje na gornjem spratu koji pretvaraju u kancelarijski prostor. Razlog, loša posećenost. Doduše i pozicija TC nije najsrećnija ali se definitivno nisu mogli izboriti sa rastućom e-trgovinom i drugom TC u gradu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=745454#p745454:2l5ftyvp je napisao(la):
Max15 » Ned Jun 07, 2020 4:18 pm[/url]":2l5ftyvp]Zar je zabranjeno pohvaliti nesto? Tebi je politika isprala mozak pa ne mozes da vidis siru sliku. Cinjenica je da sada izgleda 100x bolje nego ranije.

Sto se tice lux radnji u trznom centru u njih ce siguran sam najvise ulaziti turisti iz Azije. Shopping je jedan od najvaznijih razloga zasto uospte i dolaze u Evropu.
Ne vidim kako ce klasican trzni centar kakav imas u bilo kom vecem gradu Evrope/Amerike/Azije doprineti turistickoj bastini Beograda. Jedini turisticki potencijal koji se moze videti u ovom projektu su restorani gde ce turisti rucati, ali nije kao da nemamo vec dovoljno raznoraznih restorana koji nude citav spektar jela razlicitih kultura za svaciji dzep. Stranci ne dolaze u Srbiju da bi kupovali u Zari i H&M, posto vec mogu kupiti u svojoj zemlji pa cak i po jeftinijim cenama istu robu. Jedino ako dolaze iz Gvijene Bisao pa "shopping" jeftinih krpica predstavlja status, ali eto nazalost menadzmenta BnV malo je Gvineja-Bisaonskih turista u Srbiji. Beograd nikada nije ni bio shopping destinacija, tako da glupo bi bilo porediti bogate Azijate koji idu u Pariz i Njujork i trose hiljade evra slikajuci se za drustvene mreze, i Azijate koji dolaze u Srbiju mahom zbog jeftinoce i dobrog provoda a usput da vide i nesto nase kulture, obicaja, muzeja itd.

Na tom mestu mogli smo da izgradimo operu na vodi koja bi svakako privlacila vise strance (pod uslovom da imamo dobar program) nego sto ce 50 copy-paste Zara/H&M tipa radnji i 2 lux radnje koje vec imaju u svojoj zemlji. Bilo bi cak mesta i za restorane i hotele.

A mogli smo i pravi klaster poslovnih zgrada pored Kule Beograd, da se formira pravi "downtown". Tako bi eto na primer mogli da privucemo startup-ove, IT kompanije, finansijske i osiguravajuce kuce (svi oni nude visoko-placene poslove) iz inostranstva nudeci im povlastice u vidu poslovnog prostora, umesto sto placamo 10,000€ po radniku da bi motali kablove za Kineze. :bash:

Bilo kako bilo, ovom trznom centru svakako nije mesto ovde, ali dobro mislim da mnogi gradjani Srbije ne moraju da se nerviraju oko stanja u drustvu pa i arhitekturi, posto mnogi pakuju kofere za neku normalnu zemlju.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=745738#p745738:1da96u2q je napisao(la):
astrodule » Pon Jun 08, 2020 7:17 pm[/url]":1da96u2q]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=745718#p745718:1da96u2q je napisao(la):
lukarts » 40 minutes ago[/url]":1da96u2q]Da slazem se nema potrebe da iti jedna radnja ima pogled na reku :)

Nije to mali prostor mozda zabrane splavove :kafa:
Splavovi su već zabranjeni na tom potezu i svi koji su bili preko puta, na NBG strani su premešteni.

Hvala na svezoj informaciji :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=745911#p745911:1yny8116 je napisao(la):
igorsimic » Uto Jun 09, 2020 6:48 am[/url]":1yny8116]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=745454#p745454:1yny8116 je napisao(la):
Max15 » Ned Jun 07, 2020 4:18 pm[/url]":1yny8116]Zar je zabranjeno pohvaliti nesto? Tebi je politika isprala mozak pa ne mozes da vidis siru sliku. Cinjenica je da sada izgleda 100x bolje nego ranije.

Sto se tice lux radnji u trznom centru u njih ce siguran sam najvise ulaziti turisti iz Azije. Shopping je jedan od najvaznijih razloga zasto uospte i dolaze u Evropu.

A mogli smo i pravi klaster poslovnih zgrada pored Kule Beograd, da se formira pravi "downtown". Tako bi eto na primer mogli da privucemo startup-ove, IT kompanije, finansijske i osiguravajuce kuce (svi oni nude visoko-placene poslove) iz inostranstva nudeci im povlastice u vidu poslovnog prostora, umesto sto placamo 10,000€ po radniku da bi motali kablove za Kineze. :bash:

Bilo kako bilo, ovom trznom centru svakako nije mesto ovde, ali dobro mislim da mnogi gradjani Srbije ne moraju da se nerviraju oko stanja u drustvu pa i arhitekturi, posto mnogi pakuju kofere za neku normalnu zemlju.

A sto, poslovne zgrade za IT kompanije ne mozemo da napravimo sledece godine bilo gde, nego samo pored Kule Beograd? PO cemu to iskljucuje jedno drugo? Vec zamisljam menadzment stranih IT kompanija koji kaze necemo da dodjemo u Srbiju jer necemo u dauntaun na Novom Beogradu, ocemo da programiramo samo pored Kule Beograd. :gobb:

A sto se tice pakovanja kofera i odlaska iz Srbije, samo ti nemoj da pricas o tome. Ti bi prvi poslao iz Srbije bar 500.000 ljudi, tj sve one koji nemaju znanje da rade u IT, vec posao mogu naci samo u fabrikama kablova. Sam si to priznao. Jel ti nekad palo na pamet da ne mogu svi da rade u IT, i da treba otvarati fabrike i za te ljude.
 
Tržni centar tamo negde u Evropi... (samo što je ovaj izgrađen 1999. godine)

2560px-P1030545_%285581907448%29.jpg



Mislim da bi bilo zanimljivo uporediti ovaj projekat i BNV.

Ko ne zna, reč je o Lisabonu, i kraju koji se zove Park Nacija gde je organizovana i Expo izložba 1998. godine.

2560px-Lisbon_120_%2831787634704%29.jpg


Lisbon_-_Expo_%28pano%29_-4_%2816759840770%29.jpg


2560px-Esta%C3%A7%C3%A3o_do_Oriente%2C_Lisboa%2C_Portugal_%2819198862262%29.jpg


1920px-Lisboa_-_Ocean%C3%A1rio_%281%29.jpg


1920px-Lisboa_-_Torre_Vasco_da_Gama_2.jpg


Detaljnije o projektu (poslovno-rezidencijalnog karaktera), čiji je deo i najveći Okeanarijum u Evropi na: https://en.wikipedia.org/wiki/Parque_da ... A7%C3%B5es
 
napomena za ovo u lisabonu je da je izgradjeno na teskoj periferiji lisabona, recimo kao da je u beogradu bnw gradjen u ostruznici ili npr u vinci. na mestu gde smo mi natakli bnw u lisabonu je izgradjeno ovo

nagradno pitanje, sta mislite gde se gomilaju turisti, u delu prikaznom u prethodnom postu ili bas ovde?
 

Prilozi

  • li3.JPG
    li3.JPG
    193,7 KB · Pregleda: 2.627
  • li2.JPG
    li2.JPG
    172,6 KB · Pregleda: 2.632
  • li.JPG
    li.JPG
    121,4 KB · Pregleda: 2.635
Lisabon... lepe uspomene me vezu za taj grad i uvek mu se rado vracam. Na neki nacin i ja sam ga u nekim segmentima, u sebi, poredio sa Beogradom.
Sve ovo u BNV bi, naravno uz legalnu proceduru i konkurse, bilo primerenije na Adi Huji.
 
i ja sam probao ali sam onda shvati da mi za to trebaju mnogo jace droge od ovih koje inace koristim
 
Bas sam bio tamo pre dve godine godine u Lisboa. Meni omiljen evropski grad, ili u najmanju ruku u ravni sa Pragom, ne mogu da odlucim ni pod pretnjom pistolja :lol: . Taj deo na slikama je jako lep deo grada pored vode, jeste periferija putuje se oko 40 minuta od centra do tamo.
Taj stakleni trzni centar nije veliki ali je lep iznutra i spolja.
Ispred nas su jedno najmanje 20-30 godina po svemu. Ako ne i 50. Kamo srece da imamo uredjen grad i standard kao oni koji je jedan od slabijih u Evropi.
 
Vrh