Šta je novo?

"BW Galerija" - Beograd na vodi [ Tržni centar | 300 000m² ]

Tako razmisljas jer posmatras iz ugla naroda (bas kao i sadasnja vlast) umesto da gledas na stvari u "nacionalnom interesu" tj drzavnom interesu. Nas nacionalni interes je da ljudi sto vise rade i da firme mogu sto brze da se razvijaju a to sto ce pojedinci u tim turbulencijama da ispastaju iskreno nije bitno.

Treba da radimo vise a ne manje. U mnogim states u US mozes da radis i 24h svih 7 dana u nedelji, porodljisko je 4 nedelje a godisnji odmor nemas vec zavisis od samovolje poslodavca, isto vazi i za bolovanje. Kod nas kad oduzmes sve benefite koji zaposleni dobijaju (penziono, zdravstveno, 22 dana godisnjeg godisnjeg odmora, porodiljsko od godinu ipo dana ispadne da su nam plate mnogo vece nego sto se predstavlja. Na kraju nasu drzavu to sve kosta. Inace raskid ugovora o radu je isto nebuloza. Treba da se napravi kao "at will" i da svakog zaposlenog mozes brzo da otkacis ako zabusava. Ne u Srbiji moras upozorenje pa onda komisija plus da ne pricam sto mogu da zloupotrebljavaju da nalaze doznake kako se kome cefne. Tako da se ne slazem sa tobom. Treba da se jos postrava situcija da bi se omogucilo firmama da se brzo razviju jer to dovodi do ubrzanog rasta BDP-a.

(posao i radna prava)
Једино што је таква политика донела је да се Џеф Безос и Елон Маск такмиче ко ће већег стојка да пошаље у свемир, јер не знају шта ће од беса. Је ли то национални интерес?! У исто време, друштвено ткиво се растаче и угрожава саме постулате и демократије и тржишне економије.

Мани се заносних говора госпође Тачер, ником добра нису донели.
 
Tako razmisljas jer posmatras iz ugla naroda (bas kao i sadasnja vlast) umesto da gledas na stvari u "nacionalnom interesu" tj drzavnom interesu. Nas nacionalni interes je da ljudi sto vise rade i da firme mogu sto brze da se razvijaju a to sto ce pojedinci u tim turbulencijama da ispastaju iskreno nije bitno.

Treba da radimo vise a ne manje. U mnogim states u US mozes da radis i 24h svih 7 dana u nedelji, porodljisko je 4 nedelje a godisnji odmor nemas vec zavisis od samovolje poslodavca, isto vazi i za bolovanje. Kod nas kad oduzmes sve benefite koji zaposleni dobijaju (penziono, zdravstveno, 22 dana godisnjeg godisnjeg odmora, porodiljsko od godinu ipo dana ispadne da su nam plate mnogo vece nego sto se predstavlja. Na kraju nasu drzavu to sve kosta. Inace raskid ugovora o radu je isto nebuloza. Treba da se napravi kao "at will" i da svakog zaposlenog mozes brzo da otkacis ako zabusava. Ne u Srbiji moras upozorenje pa onda komisija plus da ne pricam sto mogu da zloupotrebljavaju da nalaze doznake kako se kome cefne. Tako da se ne slazem sa tobom. Treba da se jos postrava situcija da bi se omogucilo firmama da se brzo razviju jer to dovodi do ubrzanog rasta BDP-a.

(posao i radna prava)

O kakvim komisijama i upozorenjima govoriš? Ovde se ljudi drže na ugovore od po mesec dana a ako je neko problem ne produžiš mu ugovor i ti je to.
Ako baš ne možeš sa nekim ni tih mesec dana uradi se dobrovoljni raskid ugovora.
Stalni radni odnos je skoro nepostojeći.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Galerija News:
- u prizemlju se otvara prodavnica baletanki poznatog brenda "Pretty Ballerinas"
c035dedf20cb0b1cf65ca44127c7f9ec.jpg


Sent from my SM-S906B using Tapatalk
 
Otvorilo se dosta novih lokala u Galeriji u zadnjih 12 meseci , ali je drugoj polovini 2022god pocelo i poneko zatvaranje lokala koji nisu izdrzali pocetni losiji period Galerije.

Meni se i dalje cini da ce za razvitak Galerije biti bitno otvaranje Kule i planiranog vidikovca na njenom vrhu.
 
Po garazi bi se reklo da je galerija na maksimumu kapaciteta ;-)
Ne znam gde ces vise. Jedino okolne zgrade da se izgrade pa tu da poraste poseta 10-15% tako sto ljudi idu pesaka do Galerije.
Svakako onda ce bas da bude krcata.
 
Baš nedostaju fast food restorani. Džabe milion onih fake brendova gore u Food Court-u, opet je najveća gužva u Meku.

Čudi me da se KFC makar nije otvorio. A i o Burger Kingu se više ništa ne priča.
 
Da li možda ima neka optika koja popravlja naočare nedeljom u Galeriji???
 
Po garazi bi se reklo da je galerija na maksimumu kapaciteta ;-)
Ne znam gde ces vise. Jedino okolne zgrade da se izgrade pa tu da poraste poseta 10-15% tako sto ljudi idu pesaka do Galerije.
Svakako onda ce bas da bude krcata.
Zar nema i onih 5-6 nivoa nadzemnog parkinga koji su uvek zatvoreni?
 
Glupo pitanje: Kako može da se pristupi garaži pored Gazele, kad je otvorena?
 
Zaninljivo, nikad nisam ni probao da odem tamo jer sam uvek mislio da je zatvoreno, podzemni nivoi su bukvalno pakao
 
Ček, ako sam te razumeo: Prešišam onaj prvi silaz, u koji se ulazi dijagonalno iz smera Bulevara Vudroa Vilsona, pa idem desno, desno?
 
Nije parking merilo posete, svi koji idu do reke se tamo parkiraju. Zaposleni iz skyline kule i dosta okolnih firmi parkiraju tamo..parking u extra centru u omladinskih brigada pre rampe je bio pun kao oko 24/7 a unutra 20 ljudi maks
 
Nije parking merilo posete, svi koji idu do reke se tamo parkiraju. Zaposleni iz skyline kule i dosta okolnih firmi parkiraju tamo..parking u extra centru u omladinskih brigada pre rampe je bio pun kao oko 24/7 a unutra 20 ljudi maks
Tako je, kao neko ko ide bar jednom nedeljno u galeriju, mogu reci da parking apsolutno nema nikakve veze sa posetom, jeste velik trzni centar ali ne bas toliko. Jedino vikendom bude ono "guzvica". Jednom prilikom sam dosao oko 8h u trzni centar (radi od 10) kako bih se parkirao jer sam zavrsavao nesto u okolini, i skontao sam da je garaza dosta popunjena. Koriste ljudi to kao obican parking.
 
Zaninljivo, nikad nisam ni probao da odem tamo jer sam uvek mislio da je zatvoreno, podzemni nivoi su bukvalno pakao
Meni je ovaj parking potpuno otkrovenje, pogotovo što mahom u Galeriju idem u bioskop. Parkiram se tik ispred Cineplexa na nivou koji je potpuno prazan. Svaki put se osećam kao neki cheat code da sam upotrebio
 
Vrh