Šta je novo?

"BW Galerija" - Beograd na vodi [ Tržni centar | 300 000m² ]

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=794543#p794543:1w7em35b je napisao(la):
bushwick » Sre Nov 18, 2020 6:49 pm[/url]":1w7em35b]ovo verovatno i jeste model od prosle godine i bas zato je mogao da se nadje ovde. ali to uopste ne mora da bude lose. klasicni modeli se ponavljalju svake godine a najnovije kerefeke prolaze i izgledaju smesno vec sledece. ovo je bio neki klasican tip, vecit, koji ce uvek dobro da izgleda. tako da, cak i da galerija postane neko mesto za stvari iz starih sezona to moze da postane i neka vrsta komparativne prednosti - ono sto je svuda odavno rasprodato ovde jos uvek moze da se nadje.
Pricas o Fratelli-u...poznati su po tome da furaju stare modele po sjajnim cenama.

Sto se tice boldovanog...za to sluze outleti.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=794574#p794574:2pwgam6e je napisao(la):
bushwick » Sre Nov 18, 2020 9:30 pm[/url]":2pwgam6e]to da su molovi u SAD stvar proslosti nije tacno. istina je da mnogi molovi propadaju i zatvaraju se ali to su molovi u mestima koja gube populaciju, gde nema vise posla, ljudi se odseljavaju. tamo gde se populacija povecava trzni centri se sredjuju i uvecavaju. znam nekoliko takvih primera u okolini washingtona, pentagon city mall, tysons corner itd. generalno vazi pravilo, tamo gde cena nekretnina raste trzni centri se grade i sredjuju, i obrnuto.

Ah Tysons Corner kako je to dobar mol bio 90'ih..........sad je sigurno jos bolji jer sam video da se pre par godina renovirao/prosirio plus izgradili metro liniju do njega. Takodje bih dodao Montgomerry Mall koji se isto prosirio ali su se u okolini D.C.-a sruseni White Flint i Landmark Mall. Vidim Potomac Mills je takodje ziv
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=794612#p794612:lxcw000z je napisao(la):
Zion Williamson » Sre Nov 18, 2020 10:43 pm[/url]":lxcw000z]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=794574#p794574:lxcw000z je napisao(la):
bushwick » Sre Nov 18, 2020 9:30 pm[/url]":lxcw000z]to da su molovi u SAD stvar proslosti nije tacno. istina je da mnogi molovi propadaju i zatvaraju se ali to su molovi u mestima koja gube populaciju, gde nema vise posla, ljudi se odseljavaju. tamo gde se populacija povecava trzni centri se sredjuju i uvecavaju. znam nekoliko takvih primera u okolini washingtona, pentagon city mall, tysons corner itd. generalno vazi pravilo, tamo gde cena nekretnina raste trzni centri se grade i sredjuju, i obrnuto.

Ah Tysons Corner kako je to dobar mol bio 90'ih..........sad je sigurno jos bolji jer sam video da se pre par godina renovirao/prosirio plus izgradili metro liniju do njega. Takodje bih dodao Montgomerry Mall koji se isto prosirio ali su se u okolini D.C.-a sruseni White Flint i Landmark Mall. Vidim Potomac Mills je takodje ziv

Kada pogledas kako izgledaju Landmark mall i White Flint, i svi ostali trzni centri u Americi koji su zatvoreni, a svi izgledaju kao da je vreme u njima stalo, i svi su negde u stilu 1970-ih, 1980-ih godina. Ljudima jednostavno vise nije zanimljivo da idu u takve prostore, i po meni to je jedan od osnovnih razloga propadanja takvih trznih centara.
 
Sto se americkih centara tice i oni imaju svoju Galeriju (American Dream 8) ), otvorenu u isto vreme kad i nasa, skoro iste povrsine, sa istim problemima zakupljenosti pri otvaranju, jedina razlika je sto je ovaj njihov mol vise oktenut ka sadrzajima i zabavi.
 

Prilozi

  • 521B60F5-3951-4910-9BE3-6C408734ACE1.jpeg
    521B60F5-3951-4910-9BE3-6C408734ACE1.jpeg
    101,7 KB · Pregleda: 4.221
  • 9CF4B61B-D6DC-4F24-9824-A10939EBBBCD.jpeg
    9CF4B61B-D6DC-4F24-9824-A10939EBBBCD.jpeg
    80,8 KB · Pregleda: 4.225
Nešto su zaboravili pa raksopavaju šetalište ispred Galerije..
 
Pozdrav, gospodo!

Moj prvi post... dugo već pratim forum, i konačno sam se odlučila da počnem i da pišem :D

Posetila sam Galeriju skoro i moj utisak je da je previše mračna, nezanimljiva i da se svodi na luksuzne butike za koje lično nemam para. Ono što Beogradu fali je mall koji će imati zabavni sadržaj, tipa West Edmonton Mall-a... Očekivala sam bar nešto atraktivno, osim bioskopa... Ali naši očigledno ne mogu tako daleko da dobace, ili im se ne isplati to da prave. Takođe, neko je ovde već pomenuo Primark, koji jako fali Srbiji! Meni je to radnja u kojoj najviše kupujem u inostrantvu, ima sve za jako niske cene. Verovatno je da našem tržištu ne mogu da ostvare dovoljan profit.

Što se tiče Galerije spolja, zaista je lep objekat, kao i krov, sa kog je pogled fantastičan. S ozirom na to da sam iz provincije, mogu da kažem da se Beograd jako gradi, modernizuje i postaje jedan novi grad. Uprkos svim kritikama, moje laičko mišljenje je da je Beograd na vodi pun pogodak!
 
Da li neko zna sta se desilo sa onom njihovom famoznom nagradnom igrom koju su imali pre otvaranja? Na njihovom instagram profilu stoje imena pobednika, ali deluje mi kao da su to raspodelili medju sobom ili gresim?
 
RandomDimitriy":28539ho6 je napisao(la):
Da li neko zna sta se desilo sa onom njihovom famoznom nagradnom igrom koju su imali pre otvaranja? Na njihovom instagram profilu stoje imena pobednika, ali deluje mi kao da su to raspodelili medju sobom ili gresim?
Na osnovu cega ti to deluje?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Belraider":q7lvxxin je napisao(la):
RandomDimitriy":q7lvxxin je napisao(la):
Da li neko zna sta se desilo sa onom njihovom famoznom nagradnom igrom koju su imali pre otvaranja? Na njihovom instagram profilu stoje imena pobednika, ali deluje mi kao da su to raspodelili medju sobom ili gresim?
Na osnovu cega ti to deluje?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Mozda stvarno gresim, ali kad se istrazi ko su ljudi kojima su dodeljene nagrade mahom su na dobrim pozicijama koji su i poznati uzoj javnosti. Deluje mi kao da nijedan “obican” covek koji se normalno prijavio za ucestvovanje nije dobio nagradu. Opet kazem, mozda i ja gresim.
 
Ne znam za vas, ali ja bi vise voleo sa reke da vidim neko procelje kao ovo u rajicevoj sa jos dodatkom terasa koje postoje na ada molu
5c871348fb351c75c1a3ce617adce4adefba076b.jpeg


nego ovo
file.php

ili ovo
file.php


Ova arhitektura galerije deluje kao kulise za outlete po austriji i italiji na sred poljane. Meni deluje kao splavarski stil.
 
Koliko vidim za sada ništa novo, niti u najavi. Kao neko ko ne ide u tržni centar da šeta nego da kupi jednu ili dve stvari nemam nikakav razlog da odem do Galerije umesto do Ušća ili Delte.

Gomilu mainstream brendova koji postoje širom Evrope ili nemamo ili plaćamo 30-50% skuplje nego napolju.

Radije bih se samo zbog Saturna i Extreme Digitala organizovao da potrošim vikend da odem do Segedina (gde pritom mogu i da se lepo izbanjam) nego da potrošim pola dana na bilo koji jedno te isto šoping mol u Bgu.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Inače mejl na koji se poziva Telegraf (a Blic citira) je ocigledno lazan i nema veze sa Zarom. Tj. Zara jeste najavila pre par meseci globalnu preorijetaciju na online prodaju i zatvaranje nekih prodavnica, ali ovo je neki skroz levi sajt. Nisam otvarao link, ali pretpostavljam da se radi o fishingu ili nekom trojancu.
 
Zalazak sunca iz bašte restorana Momi, koji preporučujem svakome. :)
IMG-20201120-WA0017.jpg

IMG-20201120-WA0018.jpg

IMG-20201120-WA0015.jpg

IMG-20201120-WA0013.jpg
 
Zara i svi ostali lokali iz te grupacije su od danas na mapi u aplikaciji Galerija Belgrade. Naravno pod oznakom coming soon. Cini mi se da ce Zarin lokal biti najveci u Srbiji, na dva sprata je.
 
Odoh juče da vidim taj tržni centar.

Prvi utisak je da je sablasno prazan. Prosto neverovatno koliko nema ljudi. Kao da nije ni otvoren. Drugi je da nema ni smisla ići jer ima toliko malo otvorenih radnji da se poseta svodi na šetnju.

Što se samog TC tiče, šta god ja mislio o pljačkaškom poduhvatu porodica Vučić i Mali, ova Galerija će sledećeg leta da ubije većinu tržnih centara. Ima moderan dizajn, ogroman je objekat pa deluje impozantno, i treće a najvažnije je što je ipak na obali koja je lepo sređena i gde će hiljade ljudi da bleji.

Kako je kod njih sve u službi marketinga, i kako ljude koji nisu iz Bgd prilično fascinira ceo projekat BNV, očekujem da će SNS dovesti do izbora 2022.god sve staro i mlado busevima o njihovom trošku da obidju mall i vide kulu.

Naravno, poseta Galerija je počela time što sam odlepio gledajući mamlaza koji od 500 praznih parking mesta bira da sa svojim BMWom stane na mesto za invalide, jer je pored ulaza. Hteo da se svadjam, slikam...ali ćerka me molila da preskočim ovaj put.
 
Bogme, Branko, ako jedan mol radi bolje leti nego zimi, ima da... se zatvori o prvom Božiću.
 
Највећа мана овог ТЦ јесте што није никоме успут као остали ТЦ и очајна веза са јавним превозом.

Много боље би било да су га направили дуж Савске улице, од поште до Николаја Кравцова, и са другачијим закривљењем Вилсоновог булевара, ка реци уместо ка Савској, а Сава парком преко пута булевара ближе реци ка Кули, а окретница аутобуса да буде Савски трг али иза поште. Таман би имали ТЦ на саобраћајном коридору уз функционалну окретницу, али и уз трамвајске линије, ближи Савском тргу, затим формиран улични фронт Савске, парк ближи реци... Још да су укопали два-три-четири колосека испод ТЦ на том месту до Главне станице, имали би премију. Овако имају само леп поглед из кафића, а функционалност се гура на мишиће. Имали су празан плац Савског амфитеатра, могли су да бирају где ће шта да ставе, и изабрали су најгори могући ћошак целине. Велики промашај у планирању због јефтине шминке.

Мислим да би им садашњу ситуацију поправио Лидл да се отвори унутар ТЦ или у близини пошто исти фали у централном делу града.
 
^ Lidl :lol:
Si normalan bratooooo? Ne bi oni ni hteli da plate lokal tu, niti bi ih Galerija primila jer bi srozali svoj zeljenu "high end" etiketu kojoj streme.
A takodje ne ide da otvore blizu jer tu samo i zive "punisici" a znamo da Lidl otvara lokale po periferiji niti bi ljudi koji zive tu hteli da kupuju u ebe*** Lindi
Misim, ko kupuje stan gde je kvadrat 4-8k eura i ima potrebu da kupuje u Lindi?
 
Pa ako može da kupuje u Maxiju, što ne bi mogao i u Lidlu. Nije Maxi ništa reprezentativniji u odnosu na Lidl.
 
Значи Лидл је социјална радња али је зато Макси high end? А онолики ТЦ је изграђен само за становнике усељене четири зграде? Као нема становника Савског венца који би ишли у Лидл? Па и за НБГ то би био најближи Лидл. А видели смо какве гужве праве становници Врачара historical Војислава Илића.

Снобовски ТЦ и највећи тжни центар на Балкану (Аа Лукас - највећа журка на Балкану.мп3) тешко иду у исти кош.
 
Maxi, pogotovo ti novi i novorenovirani su svemirska stanica za Lidl. I da, jeste socijala 90% ponude, sto ne znaci da ne treba da bude u Galeriji jer je i 99% stanovnista srbije socijala.
 
Vrh