Šta je novo?

"BW Galerija" - Beograd na vodi [ Tržni centar | 300 000m² ]

onaj ko bude odsedao u St. Regis-u ce skoro svakodnevno posecivati ovaj TC, a i to je bogatija klijentela koja ce tu i dosta para ostaviti.

ne mogu da razumem koliko ima BW hejtera ovde...
 
Сто посто су се они туристи које сваки дан можете наћи на променади загубили на свом путу за блок 45, а они који одушевљено постују блогове на јутјуб су једноставно људи без укуса и љубитељи ничег посебног.
 
Ti koji će da odsednu u St. Regis-u ne idu po trznim centrima da kupuju.Ili ce mozda da skoknu do Maxija da kupe sok i neki alkohol i salamu i hleb da se ne trose u hotelu.
 
А то је стварно толико много људи, да је довољно за тржни центар од онолико десетина хиљада квадрата...

Верујем да постоје параметри колико треба да има посетилаца оволики објекат да би био одржив, и да је реч о десетинама хиљада људи дневно.

А исто тако верујем да зе неко з... верујући самом себи да је ово добра локација за то.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=794346#p794346:25jdxwt1 je napisao(la):
Pegasus » 18 Nov 2020 01:50 am[/url]":25jdxwt1]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=794264#p794264:25jdxwt1 je napisao(la):
zexland » 17 Nov 2020 22:51[/url]":25jdxwt1]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=793745#p793745:25jdxwt1 je napisao(la):
bushwick » 16 Nov 2020 04:26 pm[/url]":25jdxwt1]cuj "usce" i "delta" su svima usput. delta se nalazi preko puta bloka 70A - mesta za koje niko nikad u istoriji beograda nije rekao da je bilo kome usput. ali naravno kad se na tu lokaciju doselila gomila ljudi, njima je to sad usput. uostalom ko jos ide u deltu osim njih?

kad se izgrade sve te silne zgradurine u bnv, tim ljudima ce galerija biti usput. mada realno malo ko u trzne centre svraca tek tako jer se tu nasao, obicno ljudi tamo idu sa odredjenom namerom (da kupuju ili da bleje, svejedno, ali nijedno ni drugo nije usput).

Pa naravno da su usput. Znas li ti uopste sta rec usput znaci, znacenje reci. Plus kakvo svesno mesanje fraza i izvlacenje iz konteksta. A na Prokop nisi imala komentar?

Delta, Usce, Beo i Ada su lokacije par excellence u odnosu na Galeriju.

Cuj kad se izgrade sve te zgradurine. I kad se izgrade i sta onda? Nikada taj TC nece imati uskoro posecenost prvo zbog VELICINE, drugo LOKACIJE, trece zbog LOSE POVEZANOSTI tog dela grada. Msilis da ce zaista sve ove silne linije koje su ciljano pokradene od gradjana Beograda i ostati ispod Gazele? Naravno da nece.

Najveci plus ovog TC-a su reka i pogled sa njega. Tu se svaka prica zavrsava.

Zex veliki sam visegodisnji postovalac tvog doprinosa forumu kao i postovalac tvog rada, mnogo pluseva sam dao tvojim postovima i na temama gde su tvoji postovi i radovi bili medju bitnijima.

Iz tog razloga dacu sebi za pravo da ti odgovorim sa blagom kritikom tj kontra misljenjem.

Sve sto si napisao u postu je suprotno od onog sto ce desiti:
Posecenost Galerije ce biti velika bas zbog njene ogromne(za Srbiju, inace malo iznad prosecne) VELICINE.
Takodje ce posecenost biti jako velika bas zbog LOKACIJE, jer ce Kula Beograd zbog epiteta najvise zgrade kao i vidikovca na 160om metru svoje visine biti najposecenija zgrada u Srbiji i BW kao naselje zbog turistickog potencijala koje nose najbitniji objekti i javni prostori u BW,
i trece zbog odlicne POVEZANOSTI[/b] sa najprometnijom saobracajnicom u Beogradu, a to je autoput, tj Gazela i Mostarska petlja,
kao i novim Bulevarom Vudro Vilsona, a blizu Savske i Kneza Milosa. Jedino se slazem da je GSP trenutno dosta losiji, ali u buducnosti onda treba uzeti u obzir prve 2 linije metroa koje zaobilaze sve ostale TC, a obe ce proci blizu Galerije.
Takodje ono sto nisi uzeo u obzir je da Galerija:
ima 3 puta vise parking mesta(3600) od sledeceg TCa po tom parametru(Usce),
kao i da ima najvece javne povrsine koje ce davati dosta veci osecaj komfora od ostalih TC,
kao i da ce imati ubedljivo najvise prirodnog svetla zbog ETFE krovova,
kao i da je jedini TC sa impresivnim zelenim krovom-vidikovcem otvorenim za javnost koji vec sada privlaci dosta ljudi.

Ima jos drugih manje bitnih razloga, ali da ne duzim u ovom postu.

Nadam se da neces na pogresan nacin shvatiti moj post, i da cemo zajedno popiti pice u nekom restoranu u Galeriji :sesir: .

Naravno, pa zato i jesmo ovde da svako da svoje misljenje iz svog ugla.

Prvo @lukakaludjerovic niko ovde nista ne mrzi vec diskutujemo ok?

Niko ovde ne mrzi Galeriju i zasto bi na kraju krajeva neko mrzeo nesto sto je novo. Licno ne volim uopste molove i pristalica sam ciljane kupovine preko neta potom odlaska u odredjenu radnju i to je to. Zavisi sta se kupuje. Za mnoge stvari daas mora da se ode u mol jer su najbolje radnje sada tamo. Odeca, obuca, stvari za kucu itd...

Ali sam izuzetno protiv kulture provodjenja slobodnog vremena ciljano u molovima gde god se oni nalazili, iako naravno obozavam da svrljam po radnjama za kucu i bastu :)

Pantograf je recimo lepo razumeo sta sam hteo da kazem. Iskreno malo sam iznenadjen losom posecenoscu ovog TC-a, ocekivao sam ogromne guzve iako je pandemija u toku + ogroman pada priliva turista u Bg-u + pustos oko samog centra. Naravno razumljivo je jer ogroman broj lokala nije otvoren.

Icicu cu uskoro licno da ga posetim, pa cu onda i dati konacan sud. Ali mi se ne dopada to sto je ocajna posecenost, to podvlacim. To se nie desilo ni sa jednim TC-om do sada. Beo je primer za to.

Ali i ti kao i bushwick potpuno ignorisete mnogo bolju lokaciju za ovaj TC, a to je Prokop. Da se ne ponavljam zasto. Svima je jasno zasto bi bilo mnogo bolje da je TC tamo otvoren.

BNV je klasican americki tip urbanizma koji je davno prevazidjen. Mi smo nazalost zakasnili u tome donekle, pa sada zidamo mega hramove potrosackog drustva, umesto hramove kulture i umetnosti, ali to je za neku drugu temu.

Njemu ce svakako rasti posecenost tu nema sumnje, ali je u startu podbacio.
 
Blok 45 sam spomenuo kao primer nečega što sigurno ne može da bude interesantno turistima iako ima više sadržaja od Beograda na vodi. Na kraju bar je humanije napravljen i ima i parkinga i zelenila i igrališta. Sve ono što Beograd na vodi nikada neće imati. Da li stvarno neko veruje da će neko da dođe da vidi gomilu bezličnih zgrada, koje iz mog laičkog mišljenja, ne predstavljaju ništa drugo do konfekcijsku gradnje.
Ako niko ne zaglavi debelu robiju u nekom trenutku zbog načina na koji dat potencijalno najlepši deo obale i zbog toga šta je kako dozvoljeno tamo da se radi, nismo ni zaslužili da postojimo kao narod i sve što nam se dešava je baš ono što i treba da nam se dešava.
 
Tamo će ići ovdašnji promoteri, glasačka mašinerija i gledaoci nacionalnih frekvencija.

Što se posete tiče: Ušće ima 30% manje posetilaca nego u isto vreme prošle godine, ali je promet samo 5% manji.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=794442#p794442:1au0c9hl je napisao(la):
lukakaludjerovic » 18 Nov 2020 01:11 pm[/url]":1au0c9hl]onaj ko bude odsedao u St. Regis-u ce skoro svakodnevno posecivati ovaj TC, a i to je bogatija klijentela koja ce tu i dosta para ostaviti.

ne mogu da razumem koliko ima BW hejtera ovde...


takoe bre, eno mama shelther puni tc rajiceva a i usce bi puklo da nije hajata. opste je poznato da beogradski trzni centri egzistiraju zahvaljujuci turistima koji privuceni povoljnijim cenama u beogradu nego sto su u njihovim gradovima, bilo u srbiji bilo negde u svetu, hrle i tovare robu u gepeke karavana, skoro kao ja kad odem u tesko u segedinu pa natovarim granule i salame za sve pare

meni je beskrajno simpatican taj strahic koji pojedinci ovde ne mogu da sakriju, da bw galerija ne postane najveci pejntbol centar ne samo u regionu nego i sire, tacno ko da im smisao zivota zavisi oce li galerija zaziveti ili ne. voleli je mi ili "hejtovali", bila ona krcata ili pusta niko od nas ovde nece imati nikakve dodatne koristi niti stete, mi smo svoju priliku da dobijemo nesto lepo, kvalitetno i korisno na zalost propustili
 
Problem Galerije je to što je to za Evropu prevaziđena forma kupovine, neće proći ni dugo vremena i u Srbiji će online prodaja pregaziti TC-e ko plitak potok. Da je ovo napravljeno početkom 2000ih druga priča bi bila.

Ili recimo pošto već država indirektno ulaže u sve te projekte, zašto npr. polovina galerije nije prenamenjena u objekte za javne servise? Recimo jedinstveni servisni objekat za podizanje registarskih tablica, registraciju mesta stanovanja, dizanje ličnih karata itd. itd. a druga polovina i dalje solidan tržni centar ali u realnim dimenzijama.

A za luksuzne i malo jače brendove... pa budimo realni za neku luksuz kupovinu ljudi neće dolaziti u BGD nego će leteti odmah za London ili Milano.
 
Teško da će koncept TC biti zamenjen preko interneta i online kupovine, čak i u ovoj dramatičnoj situaciji epidemije. Oni koji su gradili ovaj TC dobro znaju da se to neće desiti, jer ma koliko se razvijala online trgovina neke stvari neće moći da se zamene, kao npr. ručak u ambijentu pogleda na Savu i Dunav, ili konobara koji samo gleda kako da dobije bakšiš, probanja desetina odevnih predmeta pre obavljene kupovine, savršenih kokica u nekom bioskopu :p
Uglavnom, mislim da TC imaju budućnost koja će se neprestano menjati, pa tako i Galerija sa celim naseljem koje ako je verovati vlastima i onome što vidimo da se gradi relativno lako dobija poprilično imućne stanovnike. Samo od tih nekoliko hiljada stanovnika moćiće ovja TC da živi.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=794491#p794491:2hnmhyku je napisao(la):
Marioneta » Sre Nov 18, 2020 4:01 pm[/url]":2hnmhyku]Teško da će koncept TC biti zamenjen preko interneta i online kupovine, čak i u ovoj dramatičnoj situaciji epidemije. Oni koji su gradili ovaj TC dobro znaju da se to neće desiti, jer ma koliko se razvijala online trgovina neke stvari neće moći da se zamene, kao npr. ručak u ambijentu pogleda na Savu i Dunav, ili konobara koji samo gleda kako da dobije bakšiš, probanja desetina odevnih predmeta pre obavljene kupovine, savršenih kokica u nekom bioskopu :p
Uglavnom, mislim da TC imaju budućnost koja će se neprestano menjati, pa tako i Galerija sa celim naseljem koje ako je verovati vlastima i onome što vidimo da se gradi relativno lako dobija poprilično imućne stanovnike. Samo od tih nekoliko hiljada stanovnika moćiće ovja TC da živi.

Naravno da nece moci.
Kada politicari pocnu da se mesaju u nesto za sta nisu stvoreni i kada trose drzavne pare a ne svoje, dobijemo ovo sto smo trenutno dobili u vidu ovog totalno bespotrebnog trznog centra.
 
Vrhunski dozivljaj rucka u express restoranu stvarno nista ne moze da zameni. A pre toga obilazak gomile prodavnica koje prodaju istu ili slicnu robu. Stvarno vrhunsko uzivanje. Galerija nece moci ni da privuce gomilu blejaca koji samo setaju i nista ne kupuju a onda sednu u Mek i iscede kokišku i hamburger i eto ti provoda. Drze se oni Usca jer je na odlicnom mestu za takav dozivljaj.
 
Pomenuto je u temi o tržnim centrima.
 
Samo imax bioskop da se otvori jer je sramota da ga do sad nema u Beogradu a za ostalo me manje briga.
Mada fascinantan mi je broj naloga na forumu koji su stari godinu i manje a postuju samo na BW temama, uglavnom pozitivni postovi i rijeci hvale :D
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=794485#p794485:gih8g0ft je napisao(la):
Steva » Sre Nov 18, 2020 9:22 am[/url]":gih8g0ft]
A za luksuzne i malo jače brendove... pa budimo realni za neku luksuz kupovinu ljudi neće dolaziti u BGD nego će leteti odmah za London ili Milano.

...rece osoba koja, mogu da se kladim, u zivotu nikad nije kupila nista luksuzno niti razume zasto bi neko kupovao tako nesto. sto je ok, mozda i vrlina, ali definitivno otezavajuca okolnost u tumacanju namera te vrste kupaca.

ja sam prosle nedelje u galeriji slucajno primetila jedne patike fendi koje su mi se svidele. kostale su nesto preko 50,000. odmah sam ih potrazila online i prodaju se na vise mesta, npr. u nordstromu, za $750. pri tome svuda na internetu postoje samo bele, a u galeriji su se prodavale crne. crne su mnogo lepse. dakle, u galeriji je po, uslovno govoreci, povoljnoj ceni, vec sada moglo da se nadje nesto luksuzno sto nije lako dostupno na drugim mestima.

elem, recenzije su bile dosta lose (da su neudobne) pa sam se pokolebala. juce sam ponovo bila u galeriji da ih probam ali vise ih nema. prodato!
 
nasla si jedan primer, ali na osnovu visegodisnjeg boravka u Amsterdamu dobro znam da, zbog uvoznickog monopola ili duopola, mnoge stvari srednjeg cenovnog ranga, pa i one skuplje, su i bez rasprodaja jeftinije u inostranstvu za barem par procenata. A da ne pricamo o novogodisnjim rasprodajama ili broju artikala u kolekciji (ako kod nas uopste i stignu iste godine, posto smo precesto trziste za ono sto ostane od prethodnih godina)
 
ovo verovatno i jeste model od prosle godine i bas zato je mogao da se nadje ovde. ali to uopste ne mora da bude lose. klasicni modeli se ponavljalju svake godine a najnovije kerefeke prolaze i izgledaju smesno vec sledece. ovo je bio neki klasican tip, vecit, koji ce uvek dobro da izgleda. tako da, cak i da galerija postane neko mesto za stvari iz starih sezona to moze da postane i neka vrsta komparativne prednosti - ono sto je svuda odavno rasprodato ovde jos uvek moze da se nadje.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=794530#p794530:l71jek4t je napisao(la):
N_L » Wed Nov 18, 2020 6:48 pm[/url]":l71jek4t]Samo imax bioskop da se otvori jer je sramota da ga do sad nema u Beogradu a za ostalo me manje briga.
Mada fascinantan mi je broj naloga na forumu koji su stari godinu i manje a postuju samo na BW temama, uglavnom pozitivni postovi i rijeci hvale :D
Bice spreman na prolece :D
 
N_L":1f9w72lt je napisao(la):
Samo imax bioskop da se otvori jer je sramota da ga do sad nema u Beogradu a za ostalo me manje briga.
Mada fascinantan mi je broj naloga na forumu koji su stari godinu i manje a postuju samo na BW temama, uglavnom pozitivni postovi i rijeci hvale :D
To ti se danas zove nepristrasnost i objektivnost. A eto, tim nepristrasnim i objektivnim , kada postaviš pitanje, zašto misle da će neko da iznajmljuje prostor u BNV, gde je cena po kvadratu i do 10.000€, pre nego li negde gde je cena, recimo 2.000€ po kvadratu, ne dobijem odgovor. A kada se postavi pitanje zašto se smatra da će BNV biti centar svih centara u Beogradu i zašto će se sav život odvijati baš tu, dobiju se odgovori tipa da je to zato što Gazelaq prolazi pored njega, zato što imamo šetalište pored reke, pa dobićemo i muzej u zgradi bivše GŽS, pa dolaziće ljudi da vide spomenik Stefanu Nemanji i da se slikaju ispred njega... A na sve to još i priča kako će stranci, parafraziram, da u kolonama dolaze i čekaju u redu da vide BNV, pre nego da vide Knez Mijalovu i sl., jer to imaju i kod njih, i da se ne govori srpski, ne bi ni primetili da nisu kod kuće. Kao da ovakvih stvari što nudi BNV ne mogu da se vide u Arapskim zemljama ili kod njih. A na sve to i vrhunac kako će onaj ko ima da iskešira 10.000€ po kvadratu, da bleji u TC Galerija i da se vozi sa metroom, a da će svoj skupoceni auto da drži parkiran u garaži.
A i oni profesionalni blejači po tržnim centrima, baš će da idu u ovaj tržni centar, pre nego li u svoj lokalni ili neki koji im je daleko bliži. Takođe, zašto bi neko potezao da ide čak do Galerije da bi kupio nešto što ima i u obližnjoj radnji, bilo da je u okviru nekog TC - a ili sama za sebe. Kao što vidimo, čak ni to što Galerija ima najveći parking u gradu, nije mamac za posetioce.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=794485#p794485:1ybvw00x je napisao(la):
Steva » Sre Nov 18, 2020 4:22 pm[/url]":1ybvw00x]Problem Galerije je to što je to za Evropu prevaziđena forma kupovine, neće proći ni dugo vremena i u Srbiji će online prodaja pregaziti TC-e ko plitak potok. Da je ovo napravljeno početkom 2000ih druga priča bi bila.

Ili recimo pošto već država indirektno ulaže u sve te projekte, zašto npr. polovina galerije nije prenamenjena u objekte za javne servise? Recimo jedinstveni servisni objekat za podizanje registarskih tablica, registraciju mesta stanovanja, dizanje ličnih karata itd. itd. a druga polovina i dalje solidan tržni centar ali u realnim dimenzijama.

A za luksuzne i malo jače brendove... pa budimo realni za neku luksuz kupovinu ljudi neće dolaziti u BGD nego će leteti odmah za London ili Milano.

Тржни центри не служе за, да тако кажем наменску куповину, то јест треба ми нешто и сад идем тако да то купим за 2 минута и идем кући, већ за једноставно провођење времена, шетњу по радњама и разгледање свега и свачега, пробање гардеробе,дружење, излазак на кафу, брзу храну, биоскоп и наравно куповину, такође за гледање и кибицовање згодних девојака, мушкараца, људи су социјална бића, не могу као роботи само да седе кући и наручују све онлајн, многи тржни центри по САД се затварају, али пре свега због њихове хиперпродукције у златно доба молова и изградње по свакаквим забитима, али у Београду постоји тек негде око 10-ак већих тржних центара, молова, што чак још није ни довољно за град ове величине, први прави мол у Београду Ушће је изграђен тек пре неких 11 година,далеко смо ми још од пропасти овакве врсте трговине и забаве.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=794546#p794546:xxhiex0h je napisao(la):
solecar » Wed Nov 18, 2020 7:57 pm[/url]":xxhiex0h]A eto, tim nepristrasnim i objektivnim , kada postaviš pitanje, zašto misle da će neko da iznajmljuje prostor u BNV, gde je cena po kvadratu i do 10.000€, pre nego li negde gde je cena, recimo 2.000€ po kvadratu, ne dobijem odgovor.
Па ко нормалан може да одговори на тврдњу да се у Галерији издаје простор по цени од 10.000 евра по квадрату :roll:
 
to da su molovi u SAD stvar proslosti nije tacno. istina je da mnogi molovi propadaju i zatvaraju se ali to su molovi u mestima koja gube populaciju, gde nema vise posla, ljudi se odseljavaju. tamo gde se populacija povecava trzni centri se sredjuju i uvecavaju. znam nekoliko takvih primera u okolini washingtona, pentagon city mall, tysons corner itd. generalno vazi pravilo, tamo gde cena nekretnina raste trzni centri se grade i sredjuju, i obrnuto.
 
Na konto stranaca, imam subjektivan utisak da solidan broj njih koje poznajem a koji žive ili često borave u Beogradu (dakle nisu strani turisti) nekako sve više gravitiraju ka ovom delu grada. Ne nužno za stanovanje (mada ima i toga iako je kvalitet gradnje upitan) koliko u smislu da često borave uz reku na novom keju, uz kakve takve sadržaje u urbanistički uredjenom kvartu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=794571#p794571:2tg2b6oj je napisao(la):
Плусквамперфекат » 18 Nov 2020 20:21[/url]":2tg2b6oj]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=794546#p794546:2tg2b6oj je napisao(la):
solecar » Wed Nov 18, 2020 7:57 pm[/url]":2tg2b6oj]A eto, tim nepristrasnim i objektivnim , kada postaviš pitanje, zašto misle da će neko da iznajmljuje prostor u BNV, gde je cena po kvadratu i do 10.000€, pre nego li negde gde je cena, recimo 2.000€ po kvadratu, ne dobijem odgovor.
Па ко нормалан може да одговори на тврдњу да се у Галерији издаје простор по цени од 10.000 евра по квадрату :roll:
Mislio sam na cenu kvadrata prilikom kupovine stana, pošto je na drugim temama bilo tvrdnji da će procvetati izdavanje stanova u BNV za poslovni prostor.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=794574#p794574:2tg2b6oj je napisao(la):
bushwick » 18 Nov 2020 20:30[/url]":2tg2b6oj]to da su molovi u SAD stvar proslosti nije tacno. istina je da mnogi molovi propadaju i zatvaraju se ali to su molovi u mestima koja gube populaciju, gde nema vise posla, ljudi se odseljavaju. tamo gde se populacija povecava trzni centri se sredjuju i uvecavaju. znam nekoliko takvih primera u okolini washingtona, pentagon city mall, tysons corner itd. generalno vazi pravilo, tamo gde cena nekretnina raste trzni centri se grade i sredjuju, i obrnuto.
Ali se zato zatvaraju po Rusiji.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=794590#p794590:2tg2b6oj je napisao(la):
srdjan » 18 Nov 2020 21:02[/url]":2tg2b6oj]Na konto stranaca, imam subjektivan utisak da solidan broj njih koje poznajem a koji žive ili često borave u Beogradu (dakle nisu strani turisti) nekako sve više gravitiraju ka ovom delu grada. Ne nužno za stanovanje (mada ima i toga iako je kvalitet gradnje upitan) koliko u smislu da često borave uz reku na novom keju, uz kakve takve sadržaje u urbanistički uredjenom kvartu.
To mi deluje logično, obzirom da se ljudi dosta, pogotovu leti, šetaju kejevima uz reku, bez obzira na pojedinačni stepen uređenosti. Kad živiš u nekom gradu, onda počneš i drukčije da ga sagledavaš i da ga upoznaješ u širem smislu. Pri tom mislim na stvari koje ne bi obilazio kada bi dolazio u posetu na par dana.
 
Vrh