Šta je novo?

"BW Galerija" - Beograd na vodi [ Tržni centar | 300 000m² ]

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=794059#p794059:24t5kq8f je napisao(la):
dalmatinac_sam » Uto Nov 17, 2020 2:50 pm[/url]":24t5kq8f]Pozdrav svim forumasima, zeleo bih da pitam zasto dosta radnji iz evrope ne dolaze u nase trzne centre?Ko dogovara i odlucuje koja ce radnja biti u galeriji?Kao neko ko nije bas dubokog dzepa ne zanimaju me Versaci,armani,hugo boss itd,ali bih voleo da preporucim radnje koje su se meni svideli a ima ih u Italiji i Nemackoj na svakom cosku.Lezerna garderoba takoreci :D.Nek nastavi neko niz i neka oduzme ono sto misli da treba,odnosno ako ta radnja vec postoji u Srbiji,ali ne i u galeriji.

Fred perry
The north face
Stone island
Cp company
Lyle & scott
Marsall artist
Barbour
Barberry
Aquascutum
Henri lloyd
Sergio Tacchini
Ellese (radnja)

Uz duzno postovanje ali post ti je malo kontradiktoran. Stone island i Burberry su skuplji od bilo cega gore navedenog. S' druge strane,sigurna sam da bi sve nabrojano imalo svoju klijentelu ovde. Kad pitas ko odlucuje, odlucuju sami brendovi....a mi smo supak sveta pa ih mnogo ne interesuje da udju kao mono radnje, cak ni ove druge i trece kategorije brendova...o prvoj ligi da i ne govorimo, to je samo prica za mase da ce se dovuci Gucci ili LV.
 
bilo bi svakako dobro da se pojave nove radnje ali nije cak ni neophodno. ako bi se u galeriji nasle sve uspesne radnje koje vec postoje u beogradu to bi je vec stavilo u jako dobru poziciju. koristicu primer decje garderobe. u "uscu" postoji mothercare i benetton a ne postoji sergent major koji postoji u delti. jacadi se nalazi u kralja petra. ako bi galerija objedinila sve te radnje na jednom (i to prijatnijem) mestu verujem da bi joj mnogi dali prednost.
 
Uz duzno postovanje ali post ti je malo kontradiktoran. Stone island i Burberry su skuplji od bilo cega gore navedenog. S' druge strane,sigurna sam da bi sve nabrojano imalo svoju klijentelu ovde. Kad pitas ko odlucuje, odlucuju sami brendovi....a mi smo supak sveta pa ih mnogo ne interesuje da udju kao mono radnje, cak ni ove druge i trece kategorije brendova...o prvoj ligi da i ne govorimo, to je samo prica za mase da ce se dovuci Gucci ili LV.
[/quote]
Imas pravo,ali imas i neke cene koje su pristupacne od 80-100 evra sto je velika razlika od ovih ostalih koji kostaju po 80 hiljada.Za barberi si potpuno upravu al sam ga stavio jer ga nemamo kod nas.
 
zaboravio sam na primark, oni bi jako dobro poslovali kod nas.

apsolutno kao sto se kod nas kupuju telefoni skuplji od dve prosecne plate, isto tako ce puno zena kupovati LV tasne
 
Ulaze Zara, Zara home, Bershka, Massimo dutti, Oysho, Pull&bear i stradivarius, pojavili su se na sajtu galerije. I primetio sam jedan malo luksuzniji brend na njihovom sajtu za koji mislim da ne postoji kod nas, Ted Baker.
 
dalmatinac_sam":361fc8aq je napisao(la):
Pozdrav svim forumasima, zeleo bih da pitam zasto dosta radnji iz evrope ne dolaze u nase trzne centre?Ko dogovara i odlucuje koja ce radnja biti u galeriji?Kao neko ko nije bas dubokog dzepa ne zanimaju me Versaci,armani,hugo boss itd,ali bih voleo da preporucim radnje koje su se meni svideli a ima ih u Italiji i Nemackoj na svakom cosku.Lezerna garderoba takoreci :D.Nek nastavi neko niz i neka oduzme ono sto misli da treba,odnosno ako ta radnja vec postoji u Srbiji,ali ne i u galeriji.

Fred perry
The north face
Stone island
Cp company
Lyle & scott
Marsall artist
Barbour
Barberry
Aquascutum
Henri lloyd
Sergio Tacchini
Ellese (radnja)


Sve navijacke brendove si nabrojao.

fali jos pitbull i hooligan.

Elem..odlucuju 3 firme...Fashion, Beosport i Sportina koji su nažalost uvoznici.

Inace, North Face imas u Beosportu i od skoro u Sport Visionu.

Lyle & Scott takođe u Fashion & Friendsu

Burbbery u XYZ

Ellesse, Stone island, Sergio isto može da se nađe.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ellesse samo u proizvodnji sport visiona koji je otkupio prava za ovaj region.
Stone Island ima u Indjiji
 
2020-11-17_183406.jpg
 
Sve navijacke brendove si nabrojao.

fali jos pitbull i hooligan.

Elem..odlucuju 3 firme...Fashion, Beosport i Sportina koji su nažalost uvoznici.

Inace, North Face imas u Beosportu i od skoro u Sport Visionu.

Lyle & Scott takođe u Fashion & Friendsu

Burbbery u XYZ

Ellesse, Stone island, Sergio isto može da se nađe.


Sent from my iPhone using Tapatalk
[/quote]

Istina...Da nije tribine nazalost ne bih znao za pola ovih brendova.North face u sport viziji ima 3 duksa,jedna jakna i dve majice.U beosportu jos gore.Mislio sam da otvore svoje radnje kao sto imaju u svakom gradu u Italiji i svakom gradu u Nemackoj.Nismo vise tolika vuko*****.Footlocker takodje(mada mi imamo nasu verziju u vidu Buzza i Spota)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=793745#p793745:vg4y4qz0 je napisao(la):
bushwick » 16 Nov 2020 04:26 pm[/url]":vg4y4qz0]cuj "usce" i "delta" su svima usput. delta se nalazi preko puta bloka 70A - mesta za koje niko nikad u istoriji beograda nije rekao da je bilo kome usput. ali naravno kad se na tu lokaciju doselila gomila ljudi, njima je to sad usput. uostalom ko jos ide u deltu osim njih?

kad se izgrade sve te silne zgradurine u bnv, tim ljudima ce galerija biti usput. mada realno malo ko u trzne centre svraca tek tako jer se tu nasao, obicno ljudi tamo idu sa odredjenom namerom (da kupuju ili da bleje, svejedno, ali nijedno ni drugo nije usput).

Pa naravno da su usput. Znas li ti uopste sta rec usput znaci, znacenje reci. Plus kakvo svesno mesanje fraza i izvlacenje iz konteksta. A na Prokop nisi imala komentar?

Delta, Usce, Beo i Ada su lokacije par excellence u odnosu na Galeriju.

Cuj kad se izgrade sve te zgradurine. I kad se izgrade i sta onda? Nikada taj TC nece imati uskoro posecenost prvo zbog VELICINE, drugo LOKACIJE, trece zbog LOSE POVEZANOSTI tog dela grada. Msilis da ce zaista sve ove silne linije koje su ciljano pokradene od gradjana Beograda i ostati ispod Gazele? Naravno da nece.

Najveci plus ovog TC-a su reka i pogled sa njega. Tu se svaka prica zavrsava.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=793914#p793914:25tn65h3 je napisao(la):
Igor » 17 Nov 2020 02:19 am[/url]":25tn65h3]Na drugom spratu preko puta bioskopa.

trzni-centar-galerija-belgrade-nov2020-27.jpg
tenor.gif


Za sada ponavljam već napisano, oko 30% lokala iznajmljeno i to već viđenih u tržnim centrima.

Evo dodatne vrednosti, sišao sam sa autobusa na Mostarskoj petlji pa sam išao preko pešačkog prelaza kako bi sišao sa druge strane Savske ispod Gazele. Izbegao sam blato do kolena i velike rovove i jedva stigao do tržnjaka jer ne postoji pravi prilaz iz pravca Mostara. Na kraju sam odlučio da uhvatim autobus i otisnuo se do uključenja u Savsku kako bi nastavio dalje put.
 
Ne znam da li je bila informacija, ali na spoljnoj strani TC pojavila se velika reklama da se uskoro otvara NEW Yorker. Znači od marta je i on u trznom centru.

Što je neko već napisao kada bi Galerija okupila sve radnje koje su prisutne u svim ostalim TC na jednom mestu, uz veće lokale i jako široke koridore mogao bi imato šta da ponudi. Nekako mi u oko upada pojava da je primera radi u stadionu, BEO, ušću najveća guzva je u LC Waikiki, H&M, Koton. Ako napune TC samo nazovimo ih skupljim brendovima recimo da će izgubiti oko 20% ljudi od ukupnog broja koji bi dolazili zbog tih brendova.

Takođe jako čudno mi je što na zvaničnom sajtu nema ni najmanjih naznaka o dolasku nekih standardnih food cort restorana. Nigde se ne spomenje, mc donalds, kfc, starbucks,... Video sam samo da spominju asia food, richard giros i neke manje restorancice brze hrane
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=794242#p794242:3a7j25kl je napisao(la):
RandomDimitriy » Uto Nov 17, 2020 10:02 pm[/url]":3a7j25kl]Da li uopste postoji mogucnost da zvanicno dodje Apple store u Srbiju odn. u Galeriju?

Uslovi poslovanja. Imas ga u Makedoniji i Albaniji...sve ti je jasno. Nece ni Istyle uci (za sada).

Ovo sto je dogovoreno sa Indetex grupom je jako dobro za tc. Moraju ga napuniti kako znaju i umeju.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=794264#p794264:18ggxdpj je napisao(la):
zexland » 17 Nov 2020 22:51[/url]":18ggxdpj]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=793745#p793745:18ggxdpj je napisao(la):
bushwick » 16 Nov 2020 04:26 pm[/url]":18ggxdpj]cuj "usce" i "delta" su svima usput. delta se nalazi preko puta bloka 70A - mesta za koje niko nikad u istoriji beograda nije rekao da je bilo kome usput. ali naravno kad se na tu lokaciju doselila gomila ljudi, njima je to sad usput. uostalom ko jos ide u deltu osim njih?

kad se izgrade sve te silne zgradurine u bnv, tim ljudima ce galerija biti usput. mada realno malo ko u trzne centre svraca tek tako jer se tu nasao, obicno ljudi tamo idu sa odredjenom namerom (da kupuju ili da bleje, svejedno, ali nijedno ni drugo nije usput).

Pa naravno da su usput. Znas li ti uopste sta rec usput znaci, znacenje reci. Plus kakvo svesno mesanje fraza i izvlacenje iz konteksta. A na Prokop nisi imala komentar?

Delta, Usce, Beo i Ada su lokacije par excellence u odnosu na Galeriju.

Cuj kad se izgrade sve te zgradurine. I kad se izgrade i sta onda? Nikada taj TC nece imati uskoro posecenost prvo zbog VELICINE, drugo LOKACIJE, trece zbog LOSE POVEZANOSTI tog dela grada. Msilis da ce zaista sve ove silne linije koje su ciljano pokradene od gradjana Beograda i ostati ispod Gazele? Naravno da nece.

Najveci plus ovog TC-a su reka i pogled sa njega. Tu se svaka prica zavrsava.

Zex veliki sam visegodisnji postovalac tvog doprinosa forumu kao i postovalac tvog rada, mnogo pluseva sam dao tvojim postovima i na temama gde su tvoji postovi i radovi bili medju bitnijima.

Iz tog razloga dacu sebi za pravo da ti odgovorim sa blagom kritikom tj kontra misljenjem.

Sve sto si napisao u postu je suprotno od onog sto ce desiti:
Posecenost Galerije ce biti velika bas zbog njene ogromne(za Srbiju, inace malo iznad prosecne) VELICINE.
Takodje ce posecenost biti jako velika bas zbog LOKACIJE, jer ce Kula Beograd zbog epiteta najvise zgrade kao i vidikovca na 160om metru svoje visine biti najposecenija zgrada u Srbiji i BW kao naselje zbog turistickog potencijala koje nose najbitniji objekti i javni prostori u BW,
i trece zbog odlicne POVEZANOSTI[/b] sa najprometnijom saobracajnicom u Beogradu, a to je autoput, tj Gazela i Mostarska petlja,
kao i novim Bulevarom Vudro Vilsona, a blizu Savske i Kneza Milosa. Jedino se slazem da je GSP trenutno dosta losiji, ali u buducnosti onda treba uzeti u obzir prve 2 linije metroa koje zaobilaze sve ostale TC, a obe ce proci blizu Galerije.
Takodje ono sto nisi uzeo u obzir je da Galerija:
ima 3 puta vise parking mesta(3600) od sledeceg TCa po tom parametru(Usce),
kao i da ima najvece javne povrsine koje ce davati dosta veci osecaj komfora od ostalih TC,
kao i da ce imati ubedljivo najvise prirodnog svetla zbog ETFE krovova,
kao i da je jedini TC sa impresivnim zelenim krovom-vidikovcem otvorenim za javnost koji vec sada privlaci dosta ljudi.

Ima jos drugih manje bitnih razloga, ali da ne duzim u ovom postu.

Nadam se da neces na pogresan nacin shvatiti moj post, i da cemo zajedno popiti pice u nekom restoranu u Galeriji :sesir: .
 
cuj ovo, na obalii save, nije dobra lokacija a prokop jeste? da je "galerija" na prokopu u njoj bismo imali "partizan" jer je to vrsta ponude koja interesuje ljude koji se motaju oko zeleznicke stanice.
 
Ja mislim da osim ekskurzija i najbližih komšija ovaj TC niko neće redovnije posećivati.

Mnogi će ga posetiti jednom i onda shvatiti da sve to imaju bliže i dostupnije.

OK, možda će bioskop imati kakvu takvu posetu, ali gužvu kao ispred Ušća nema šanse da vidimo.
 
Све је Жекс тачно рекао. Посећеност овог ТЦ-а може да се поправи релативно у односу на конкуренцију тек кад му доведу метро као приоритетном објекту - ако дотад не банкротира. А има довољно времена за то.

Непрегледне колоне туриста због високе зграде (!), обала реке као мамац - смешно, кад се упореди са предностима које ствара лака доступност, не само аутомобилом.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=794321#p794321:13vzwiqe je napisao(la):
malevilla » Wed Nov 18, 2020 2:02 am[/url]":13vzwiqe]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=794242#p794242:13vzwiqe je napisao(la):
RandomDimitriy » Uto Nov 17, 2020 10:02 pm[/url]":13vzwiqe]Da li uopste postoji mogucnost da zvanicno dodje Apple store u Srbiju odn. u Galeriju?

Uslovi poslovanja. Imas ga u Makedoniji i Albaniji...sve ti je jasno. Nece ni Istyle uci (za sada).

Ovo sto je dogovoreno sa Indetex grupom je jako dobro za tc. Moraju ga napuniti kako znaju i umeju.

@malevilla Нисам разумео шта си написао? Да Apple store постоји у Македонији и Албанији? То једноставно није тачно. Од европских земаља званични Apple store имају само следеће земље: Аустрија, Белгија, Немачка, Италија, Шпанија, Швајцарска, УК, Француска, Холандија и Турска.

Мислим да је то одговор и @RandomDimitriy колико је реално да дођу у Србију - ни промил шансе.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=794381#p794381:1q6okat1 je napisao(la):
astrodule » Wed Nov 18, 2020 10:41 am[/url]":1q6okat1]Ja mislim da osim ekskurzija i najbližih komšija ovaj TC niko neće redovnije posećivati.

Mnogi će ga posetiti jednom i onda shvatiti da sve to imaju bliže i dostupnije.

OK, možda će bioskop imati kakvu takvu posetu, ali gužvu kao ispred Ušća nema šanse da vidimo.

Evo, ja živim na Neimaru, pa cu sigurno ići kad zaživi, iako mi je Beo možda bliži.
Ipak Tržni centar nije supermarket, pa da ga biraš samo po tome koji ti je bliži. Postoji i ta socijalna komponenta - daleko od toga da izlazak u TC smatram društvenim životom, ali u ovom tmurnim kišnim danima, prija da ima gde da se izađe iz kuće i prošeta, sedne u neki kul restoran i ode u bioskop,a mislim da će Galerija u sve tri kategorije prednjačiti.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=794191#p794191:me7rk1ni je napisao(la):
dalmatinac_sam » 17 Nov 2020 06:44 pm[/url]":me7rk1ni]Sve navijacke brendove si nabrojao.

fali jos pitbull i hooligan.

Elem..odlucuju 3 firme...Fashion, Beosport i Sportina koji su nažalost uvoznici.

Inace, North Face imas u Beosportu i od skoro u Sport Visionu.

Lyle & Scott takođe u Fashion & Friendsu

Burbbery u XYZ

Ellesse, Stone island, Sergio isto može da se nađe.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Istina...Da nije tribine nazalost ne bih znao za pola ovih brendova.North face u sport viziji ima 3 duksa,jedna jakna i dve majice.U beosportu jos gore.Mislio sam da otvore svoje radnje kao sto imaju u svakom gradu u Italiji i svakom gradu u Nemackoj.Nismo vise tolika vuko*****.Footlocker takodje(mada mi imamo nasu verziju u vidu Buzza i Spota)
[/quote]


Budite realni kada pisete ..to sto neka marka postoji u svakom gradu u Nemackoj , to je zato sto je to NEMACKA! , ako Stone island nema prodavnicu ni u Budimpesti,Bukurestu,Sofiji.. naravno da nece biti ni u Beogradu.

Apple store nema nigde u regionu ,najblize u Beču (u Evropi Apple store imaju samo Austrija,Belgija,Spanija,Nemacka,Francuska,Italija,Holandija,Svedska Švajcarska i UK)
Na stranu to što je Srbija iz meni nepoznatih razloga (mozda politickih) na lošem glasu u Apple i uz Bosnu jedina u regionu nema Apple sajt
https://www.apple.com/mk/ Makedonija
https://www.apple.com/me/ Crna Gora
https://www.apple.com/hr/ Hrvatska

Primark nema ni u Budimpesti,ne mozemo se uporedjivati sa Nemackom i Italijom :D
 
Galerija moze da zazivi onda kada se otvore sve radnje, a pre toga nikako. Ima potencijal da ima bukvalno sve: restorane i kafice na obali reke, IMAX bioskop, sve brendove koji imaju drugi TC + neke nove. Prolece ce pokazati pravu situaciju.
 
Da li zaista spominjete turisticki potencijal Beograda na vodi? Da li neko zaista misli da ce neko da dodje u Beograd i da ide da obidje naselje sa bezlicnim zgradama? Veci turisticki potencijal ima blog 45 ako tako gledamo, ima setaliste pored Save, ima zelenila, splavova. Beograd na vodi ima samo setaliste. Da je taj soliter visok 500-600m pa da neko dodje zbog toga.Dobro je i ovo sa dve linije metroa. Ako ga ikad bude (a cisto sumnjma kakav smo narod), sigurno nece ici od Makisa preko Beograda na vodi, nego kako je jedino logicno, od Zemuna preko Trga Republike ka Ustanickoj.
Dok se sve okolo izgradi i stavi u funkciju,koncept takvog trznog centra ce vec odavno da umre. Galerija ce mislim da ce da umre i propadne mnogo pre toga. Sto neko rece, vecina ce da dodje jednom, da vidi da sve to ima i u nekom TC blize njemu i vise nece dolaziti.
 
Biće interesantan izgled Kule, ali se slažem da ceo projekat ne može da bude turistička atrakcija. Jedino što može potencijalno da privuče turiste da obiđu (a ne i da zbog toga dođu u Beograd) jeste šetalište uz Savu i ovaj TC. Ništa drugo tu nema posebno, sve su to stambene, poslovne ili kakve god zgrade koje ne daju nikakav wow efekat niti se ističu po bilo čemu u odnosu na druge zgrade u drugim (stranim) gradovima.
 
Vrh