Šta je novo?

"BW Galerija" - Beograd na vodi [ Tržni centar | 300 000m² ]

Stvarno lepo rade a nisu u gradjevinskoj sezoni. Ovaj deo izgleda kao da ce trebati bar jos 8 kranova ako ne i vise da pokriju ceo trzni centar. Radi se i nastavak bulevara a kakva je praksa uradice i parking kod trznog centra koji ce koristiti kao i kod viste samo majstori.
 
Pazi doveo i Ciprasa i ekipu da se dive trznom centru a ljudi se sigurno u sebi krste kad vide kakvo cudoviste se gradi na tako uskom prostoru
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=499425#p499425:pwchaliq je napisao(la):
Nebojsa » Sat Dec 09, 2017 7:34 pm[/url]":pwchaliq]Pazi doveo i Ciprasa i ekipu da se dive trznom centru a ljudi se sigurno u sebi krste kad vide kakvo cudoviste se gradi na tako uskom prostoru

A i od Ciprasa kao levičara je ostala samo uspomena...
 
Al je zinuo u kulu, vidim ja uskoro cemo da povratimo sve pare koje smo ostavili u Grckoj decenijama
 
Da li ce uopste biti izgradjene te dve zgrade koje bi trebale da se nalaze kod mosta ? :o
 
U planu su, ali kada će biti izgrađene, to zasada niko sa sigurnošću ne može da kaže. Po poslednjoj maketi, na tom mestu će biti sportski tereni dok se ne izgrade te zgrade od 22 sprata. E sad, koliko verovati renderima i maketama, to je drugo pitanje.
 
Pa stanje na terenu nam može reći. Ako su fundirani šipovi na tom mestu, zgrada će biti, ako nisu onda od tih zgrada nema ništa.
 
Koliko sam ja mogao da primetim, nema šipova na tom mestu.
 
Nema sipova na tom mestu, pouzdano znam da se sada ne grade, tj u ovoj prvoj fazi. Postavlja se peti kran.
 
Mislim da zgrada nece biti. Ako ih i planiraju za neku sledecu XY fazu, kako misle da pristupe eventualnom gradlistu kada se izgradi trzni centar (+sto nema sipova).
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=500233#p500233:2ejbm4fj je napisao(la):
marone » 12 Dec 2017 02:57 pm[/url]":2ejbm4fj] kako misle da pristupe eventualnom gradlistu kada se izgradi trzni centar (+sto nema sipova).
Mozda barzama sa reke :p
Na predhodnoj strani na bukirinom izvestaju na dve slike u gornjem levom uglu naziru se neki pobijeni sipovi bas na tom izdvojenom delu gde ce sad biti igraliste, verovatno je to to. Ali opet gde ce se postaviti kranovi za te zgrade kad budu poceli da ih grade? jedino tik do Gazele, nema gde drugde.

Treba pitati mr.awesomea dali ima pouzdane informacije o tome pa evo ja ga pozivam da se oglasi po ovom pitanju.
 
U sledećih 25 godina kad im ponestane prostora za gradnju gradiće i tu (a možda i pre toga). Koji investitor bi propustio tu šansu? Stambene zgrade su predvidjene na toj parceli po urbanističkom planu. Ne spominju se u sadašnjim lokacijskim uslovima i gradjevinskim dozvolama što ne isključuje promenu u budućnosti. BnV d.o.o je inače dobio gradjevinske dozvole za izgradnju privremenih sportskih terena. Sa naglaskom na privremene.
 
hm, hm, pa evo upravo propustaju sansu. Zar nije logicno da su u sklopu trznog centra odradili i te dve zgrade i zavrsili taj cosak i ceo blok u jednom cugu umesto da se za par godina ili 15 godina .. opet bakcu sa tim coskom i na tako uskom i zeznutom potezu grade dve zgrade od po 22 sprata? Cemu to odlaganje pogotovu ako su po planu stambene zgrade? Elementarna logika nalaze da je pravi termin za izgradnju te dve zgrade upravo sad u paketu sa trznim centrom. Ne, oni to ostavljaju za 2. ili 3. fazu?? Ovo je toliko cudno i kontroverzno da izgleda da ce taj IMBECILNI trzni centar na kraju postati novi glavni simbol Srbije. Taman posla da ga neke zgrade zaklone sa bilo koje pozicije u gradu - moze al za jedno dvadesetak godina.
 
Не желе да испуцају одмах локацију уз реку за те солитере. Чувају за после. Том логиком бих се ја водио да сам инвеститор.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=500397#p500397:100kx4xk je napisao(la):
abrines » 13 Dec 2017 01:58 am[/url]":100kx4xk]Не желе да испуцају одмах локацију уз реку за те солитере. Чувају за после. Том логиком бих се ја водио да сам инвеститор.
Logika ti je dobar vic. :)

Koja je to logika da sigurnu investiciju odlazes na neodredjeno vreme? Sta cuvaju za posle? Ako je u ovom projektu ista sigurica to su upravo stambeni objekti na prvoj liniji uz Savu. Em odlazu sigurnu investiciju em sebe dovode u situaciju da se za nekoliko godina drndaju i stiskaju na tako uskom i zaje*******anom prostoru za gradnju ovako visokih zgrada. Takodje i u estetskom smislu ova "rupa" ce godinama da bode oci u panorami SA. Gde je tu logika? Cak i da su u pitanju poslovne zgrade uveren sam da bi se relativno brzo popunile sobzirom na manjak kvalitetnog poslovnog prostora.
 
U pravu je Nebojša.
Sad bi trebalo da ih surduknu , em im je najjeftinije, em mogu samo da dignu i urade fasadu i izvedu struju i vodu po spratovima, a unutrašnje zanatske radove , pregrade, razvod struje , vode i kanalizacije po stanovima, unutrašnji tišleraj, parkete, dletovanje , krečenje, plakare, kupatila, kuhinje ... ostave po potrebi.
 
Могли су макар да направе на крову тржњака један терен за ове фудбалере који су ту некада тренирали :D

Ево једна шангајска хипербола за илустрацију :lol:
 
Зар ово горе са фотографије није плоча солитера?
 
Gore levo, tacno bas na tom mestu sasvim je jasno. Znaci formirace plocu sa sipovima, prekriti zemljom, napraviti teren i cekati jedno 5 - 10 god. da raskopaju rupu i pocnu sa mehanizacijom da se provlace ko misevi izmedju garaze i mosta da rade kule. Fenomenalna strategija.
Da sam na njihovom mestu pre bih odlozio vistu/park a ovim ovde dao prednost jer su prioritet u svakom smislu, i gradjevinskom i trzisnom.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=500655#p500655:1d2yqsma je napisao(la):
stf » Čet Dec 14, 2017 8:08 am[/url]":1d2yqsma]Зар ово горе са фотографије није плоча солитера?
Nije to ploča solitera, na mestu gde bi jednog dana trebalo da bude zgrada od 22 sprata trenutno nema nikakvih radova. Evo i ilustracije:

 
Zar im nije bilo lakse da su odmah tu "izrokali" sipove?

Naravno da nije jer se ne razmislja vise od dve zgrade unapred (sto i nije lose za protivnike BnV)
 
Vrh