Šta je novo?

"BW Galerija" - Beograd na vodi [ Tržni centar | 300 000m² ]

Problem busenja sipova je u ovom slucaju najmanji problem, mogu to i naknadno bez vecih cimanja, one masine su staticne samo ih pomeras po terenu i one sljakaju .. Meni je ovo vise indikacija toga da se te zgrade nece skoro raditi jer cim busis sipove to znaci da se unapred spremas za gradnju koja ce uslediti u relativno kratkom periodu, jer sto bi ih busio ako ces da gradis tek za 5 - 10 god na primer kao sto ce odprilike i biti u ovom slucaju. Dakle sto da sipovi "skupljaju prasinu" i da rupa godinama onako zvrji prazna, bolje da tu lepo dodje teren i da se ljudi rekreiraju - ok.
Ova, najnovija kontroverza i nelogicnost u gradjevinskom planiranju je jos jedan pokazatelj da stvari ne teku tako glatko kao sto se po svaku cenu to zeli prikazati. U tom smislu odlaganja pocetka radova na kuli kao i na W hotelu su price za sebe.
 
Treba imati u vidu i da je investitor za tržni centar - posebno pravno lice: "BW Galerija d.o.o.". Čisto formalno gledano taj investitor radi isključivo sam tržni centar, a eventualne zgrade pored bi radila firma "Beograd na vodi d.o.o.".
 
Ako ce ih izgraditi za tih 10-15 godina, ko zna sta ce se izgraditi od te makete celog ''Beograda na vodi''.
Mozda maketa izgleda velicanstveno ali je cista glupost ako izgrade samo pola ako ne i manje gradjevina koje su planirane po toj maketi
Bila bi to prevara
 
njima je vazno da se, sto pre je moguce, zapisha cela obala jer kada se to uradi nece biti mnogo opcija osim da se izgradi i ostatak projekta, po inerciji.
 
file.php

slikao kolega forumaš plećko na aerodromu.

Po ovom renderu su dosta skraćene one dve zgrade do mosta.
 
Sledi današnja foto-reportaža sa gradilišta BW Galerije. Rade udarnički:

Pogledajte prilog 13
Pogledajte prilog 12
Pogledajte prilog 11
Pogledajte prilog 10
Pogledajte prilog 9
Pogledajte prilog 8
Pogledajte prilog 7
Pogledajte prilog 6
Pogledajte prilog 5
Pogledajte prilog 4
Pogledajte prilog 3
Pogledajte prilog 2
Pogledajte prilog 1


Na današnjem obilasku gradilišta, osim prijatne šetnje i obilja slika, imao sam to zadovoljstvo da upoznam Kalinića, sjajnog čoveka i kolegu forumaša. Šteta što nije bilo neko kafanče u blizini (folirantska Sava Nova se ne računa), brojne utiske i iskustva smo morali da sumiramo na vetrometini Beogradskog priobalja. Veliki pozdrav kolegi Kaliniću sa SC foruma :sesir:
 
Je l' ostavljeno prostora za dve kule ispred tržnog centra?
 
Je l' ostavljeno prostora za dve kule ispred tržnog centra?
 
Da, ostavljen je prostor za to, po planu bi ta zgrada (ili zgrade) trebalo da se nalazi otprilike ovde:


Ali, ne verujem da će gradnja početi u skorije vreme, pročitaj postove na prethodnoj strani.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=500967#p500967:4ijyhrdq je napisao(la):
CASTELBIANCO » 15 Dec 2017, 09:39[/url]":4ijyhrdq]
file.php

slikao kolega forumaš plećko na aerodromu.

Po ovom renderu su dosta skraćene one dve zgrade do mosta.
Evo imam još jednu fotku
 
ova ilustracija je prastara, sto se tiche Galerije. Nece biti ovolike ogromne staklene kupole i ove zgrade do gazele su drugachije. A i garaza je vishe kao izdvojeni volumen. da ne govorimo sto je promenada tri puta gora
 
Da je bilo i da ima pameti, logike normalnog rasudjivananja i ikakve zdrave vizije buducnosti ovo gigantsko kutijasto potrosacko djubre za blejanje bi se svelo na razumnu i optimalnu meru a slobodan prostor iskoristio za gradnju objekata sa poslovnim prostorom prve klase kakvih nema u regionu i tu bi mogli da budemo lider i privucemo npr. dosta firmi iz inostranstva i sedista raznih znacajnih organizacija itd.
 
I dalje me nervira sto te zgrade zovu kule, kakve crne kule ljudi, to su zgrade i ta najveca "kula" je neboder. Odakle je i pocela ta glupost, TV ? :bash:
 
Nešto mi se čini da ako vodostaj Save još malo poraste, što može da se očekuje s proleća, da ćemo ovde imati najveći otvoreni bazen u Beogradu.
 
[YouTube][/YouTube]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=506265#p506265:2g755pvq je napisao(la):
roland » Ned Jan 07, 2018 11:52 am[/url]":2g755pvq]Nešto mi se čini da ako vodostaj Save još malo poraste, što može da se očekuje s proleća, da ćemo ovde imati najveći otvoreni bazen u Beogradu.

Temeljna jama je bila iskopana i proslog proleca kada je bilo vise snega i padavina. Tada nije bilo jezera.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=506265#p506265:2d6abj1i je napisao(la):
roland » 07 Jan 2018 11:52 am[/url]":2d6abj1i]Nešto mi se čini da ako vodostaj Save još malo poraste, što može da se očekuje s proleća, da ćemo ovde imati najveći otvoreni bazen u Beogradu.

Nesto mi se cini da ti to bas prizeljkujes.
Nadam se da gresim jer niko nema koristi od stete.
 
Time bi njegov život bio ispunjen i dobio smisao
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=507290#p507290:1ifaaii3 je napisao(la):
spatiotecte » Wed Jan 10, 2018 5:16 pm[/url]":1ifaaii3]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=506265#p506265:1ifaaii3 je napisao(la):
roland » 07 Jan 2018 11:52 am[/url]":1ifaaii3]Nešto mi se čini da ako vodostaj Save još malo poraste, što može da se očekuje s proleća, da ćemo ovde imati najveći otvoreni bazen u Beogradu.
Nesto mi se cini da ti to bas prizeljkujes.
Nadam se da gresim jer niko nema koristi od stete.
Odlično i veoma oštroumno zapažanje - niko nema koristi od štete, ali u ovom slučaju zapravo neko može da ima koristi od štete. U situaciji da se ispostavi da tražnja za lokalima u budućem tržnom centru bude manja od očekivane, može se desiti da Sava naprasno, iznenada poplavi gradilište i da radovi stanu. Jer arapski investitor ne želi da završi projekat po svaku cenu, on želi maksimalizaciju profita. Zašto bi gradio nešto što ne može da proda odmah po ceni koju je odredio. Nema nikakvih penala za kašnjenje radova, i niko ga neće kriviti što mu je Sava naprasno poplavila gradilište, ako se desi da bez najave, ko za baksuz, iznenada i istovremeno se "pokvare" nekoliko pumpi koje moraju da rade non stop kako bi gradilište ostalo suvo.
 
A vi, kada se to desi, ponesite patkicu, pa na kupanje. Oni , po vama, dave Beograd, a Vi i vaši istomišljenici davite sa negativnošću. Znači, "davitelj" protiv davitelja.
 
Vrh