Šta je novo?

"BW Galerija" - Beograd na vodi [ Tržni centar | 300 000m² ]

Ne, dolazi direktor Gučija, a Naomi Kembel mu pravi društvo "pošto je već tu u Britaniji" :D

Ja mislim da on ne dolazi da pregovara o Guči radnji, već da dolazi da otvori Guči radnju, a da će Naomi biti gost na tom VIP otvaranju. Jer Alabar je rekao Vučiću onomad kad su bili na vr' kule da se Luj Viton i Guči otvaraju "baj di end of ogust", a pošto je ovo Srbija "midl of septembr" bi bio još i super ispoštovan rok.

Druga opcija je da dolaze da zvanično najave otvaranje Guči radnje sas konkretnim datumom.

A da će Guči biti u Galeriji je, ako se ne varam, zoran_m najavio ovde na forumu još dok je tržnjak bio u izgradnji.

Ali uloga ovog Andreja Kesića, vlasnika promotivnog štanda "Savalova", u svemu tome mi je i dalje misterija. Lik koji je kao ortak sa pola Holivuda, a govori Danijel Kreg (Danilel Craig) i "Najc aut" (Knives Out) :D
 
Nego čemu toliki hajp oko Gučija i Luj Vitona? Pa niste valjda samo njih čekali da bi išli u šoping.
Donekle razumem za Burger King, mada bih ja lično više voleo neke domaće lance...
 
Ako sam pokačio dobro: Od novih brendova u Srbiji, uskoro dobijamo "Burger King", "Five Guys" i "Gucci".
 
Five Guys bolje ni da ne dolaze, ako će im konkurencija biti Burger King, Meki i slični "jeftini" restorani brže hrane, onda Five Guys ima da briše prašinu sa svojih stolova.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=876019#p876019:8v45noy6 je napisao(la):
Dart » Pon Avg 30, 2021 12:36 pm[/url]":8v45noy6]Nego čemu toliki hajp oko Gučija i Luj Vitona? Pa niste valjda samo njih čekali da bi išli u šoping.
Donekle razumem za Burger King, mada bih ja lično više voleo neke domaće lance...

Što se mene tiče hajp je ceo oko toga što če da povuku ostale brendove da se pojave ovde, inače da dajem sulude pare na skupo ime me ne zanima
 
Ono što ja mislim, jeste da bi prodavnice tehničke robe morale da se uozbilje. Ne impliciram dolazak "Media Markt"-a i sličnih, već smatram da bi "Tehnomanija" i "Gigatron" trebalo malo više da se ugledaju na njih. Nešto se radi po tom pitanju, ali nedovoljno. "Gigatron", konkretno, u nekim od najvećih molova ima sprčene radnje.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=876029#p876029:2lycad02 je napisao(la):
DzonTravolta » Pon Avg 30, 2021 12:54 pm[/url]":2lycad02]Ono što ja mislim, jeste da bi prodavnice tehničke robe morale da se uozbilje. Ne impliciram dolazak "Media Markt"-a i sličnih, već smatram da bi "Tehnomanija" i "Gigatron" trebalo malo više da se ugledaju na njih. Nešto se radi po tom pitanju, ali nedovoljno. "Gigatron", konkretno, u nekim od najvećih molova ima sprčene radnje.

Tesko da ce biti kako zamisljas......siromasno i malo je trziste. Kupuje se, ali se ne kupuje toliko. Dovoljan je podatak kolika je prosecna plata, znam da ima ljudi koji zaradjuju nenormalne pare i ovde ali to je mali procenat da bi se zbog njih “dizala” ponuda
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=876077#p876077:1u3crxxu je napisao(la):
Zion Williamson » Pon Avg 30, 2021 3:18 pm[/url]":1u3crxxu]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=876029#p876029:1u3crxxu je napisao(la):
DzonTravolta » Pon Avg 30, 2021 12:54 pm[/url]":1u3crxxu]Ono što ja mislim, jeste da bi prodavnice tehničke robe morale da se uozbilje. Ne impliciram dolazak "Media Markt"-a i sličnih, već smatram da bi "Tehnomanija" i "Gigatron" trebalo malo više da se ugledaju na njih. Nešto se radi po tom pitanju, ali nedovoljno. "Gigatron", konkretno, u nekim od najvećih molova ima sprčene radnje.

Tesko da ce biti kako zamisljas......siromasno i malo je trziste. Kupuje se, ali se ne kupuje toliko. Dovoljan je podatak kolika je prosecna plata, znam da ima ljudi koji zaradjuju nenormalne pare i ovde ali to je mali procenat da bi se zbog njih “dizala” ponuda
Prosecan covek na zapadu moze da “iz zezanja i trosenja vremena” ide u kupovinu i kupuje ono sto mu ne treba, u Beogradu bas i ne. Ko nije shvatio ovu recenicu nek procita jos 100 puta
Galerija nikad nece biti ono sto je zamisljena da bude, a to je pola luksuzne marke/pola popularne marke. Ne postoji ta kupovna moc al takodje nismo amerikanci da idemo iz zezanja ili dosade da trosimo visak para

E iz tog razloga je dosao i otisao Burberry s Terazija, i iz tog razloga ce mozda i doci Gucci i Brat Luj, al ce brzo i otici videcete.
Setite se i Delta City je u pocetku imao malo luksuznije radnje pa su jedna po jedna odlazile a dolazile skromnije radnje.
 
Galeriji po meni nedostaju ponajvise brendovi srednjeg nivoa koji su masovni da privuku sirok sloj stanovnika, kao npr sto je HM, CA, LC Waikiki,
kao i food court sa poznatim brendovima za hranu, Mekdonalds, Walter, KFC, neka pizza, itd.

Luksuzniji brendovi ce skoro sigurno doci uz Alabarovu podrsku, u njegovim mallovima ih ima skoro svuda, a koncept TCa uz najvisu zgradu u Srbiji i pored reke se mislim njima uklapa u viziju pozicije lokala, iako su u Evropi ceshce u glavnim gradskim ulicama kao sto je nasa Knez Mihajlova.
 
Lol za misljenje da su h&m, c&a i waikiki brendovi srednjeg nivoa :lol:
Prodaju najjeftinije krpe i smatraju se najnizim mogucim brendovima
Ali slazem se, bilo bi dobro da oni otvore radnje u galeriji jer je uvek dobar promet kod njih

Da ne mislite da sam snob i ja ponekad kupujem u ovim radnjama


Doci ce Alabarovi lux brendovi, i otici ce kroz godinu-dve kad vide da nema leba ovde
Mogu i duze ostati, zavisi koliko su spremni da jedu gubutak. Te radnje su skupe cak i za diplomate, pevaljke, sportisti i kriminalci kupuju kod sanera ili inostranstvu pa ne znam ko ce kupovati po Gucci i Luj Viton gde je kais 500€.
 
Brendovi srednjeg nivoa bi bili npr. Marks & Spencer, koji su kod nas smatrani jedni od skupljima.

Jako mi je zao sto ih vise nema. Ipak, C&A i njima slicni su meni uvek dobrodosli, jer bez obzira na platu, ne razumem draz posedovanja odece skupih brendova. No, ko voli, samo napred. Ipak, kao stanovnik ovog kraja, smatram da je ovaj TC dovoljno veliki za sve, pa se zaista nadam da cemo uskoro docekati i H&M i ostale, jer, New Yorker je vec tu, kao i Terranova, a oni nisu nista skuplji niti prestizniji od H&M i C&A.
 
Šta pričaš, Zione, ovde ti se isto formiraju redovi ispred iStore-a kad stiže novi iPhone, a na Sajmu automobila se prvo proda najskuplji? Molim te, nemoj ti da zastraniš ko MC :D

Inače, Marks and Spencer je otišao zato što je propala firma, koja je nosila prava na franšizu za Srbiju (čini mi se da su neki Grci bili u pitanju).
 
DzonTravolta":1s0sfjrp je napisao(la):
Ono što ja mislim, jeste da bi prodavnice tehničke robe morale da se uozbilje. Ne impliciram dolazak "Media Markt"-a i sličnih, već smatram da bi "Tehnomanija" i "Gigatron" trebalo malo više da se ugledaju na njih. Nešto se radi po tom pitanju, ali nedovoljno. "Gigatron", konkretno, u nekim od najvećih molova ima sprčene radnje.
Dok god je Neše Roaminga i dok god drže 3 različite cene za proizvode gde je cena za keš skuplja od ekipe iz Subotice za min 40% i dok god imaju odnos prema kupcima onakav kakav imaju neće ni prismrdeti MediaMarktu ili Saturnu...nema to veze sa kvadraturom objekta. Eno u Beo Shopping centru imaju prostran objekat koji često ima po dva kupca unutra samo...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kad bi spustili malo cene i naučili malo da posluju verujem da bi ugasili šverc ali očigledno to nekome nije u interesu. Ozbiljne kupovine se vrte i tamo i ovamo, teško da smo nezanimljivo tržište.
 
Ponovo, MediaMarkt = Saturn. Ista firma. Ne znam što se svi toliko oduševljavaju sa njima. Imaju velike lokale u kojima ima svega vezanog za tehniku, ali znaju biti dosta neorganizovani, spori a često i skuplji od drugih.

Poslednji primer mi je od proleća kada sam online poručio monitor (MediaMarkt) i uzeo opciju da ga pokupim u odabranoj radnji jer je dostava bila dosta kasnije. Da napomenem da je monitor bio na akciji po prilično lepoj ceni. Zakazani dan, dolazim do radnje, kažu mi da nije stigao, ne znaju kada će jer uopšte nemaju na stanju taj monitor. Novac su naravno dobili istog dana kada sam poručio monitor, a vratili su ga tek nekoliko dana nakon te neprijatnosti. Mogli su makar da me obaveste da ga neću dobiti, ovako sam izgubio par sati na odlazak i čekanje u redu u njihovoj radnji.

Ovo pišem jer se ljudi toliko oduševljavaju sa njima, a usluga prema kupcima im je kritična. Ipak slažem se da itekako ima prostora da se otvori jedan poveći lokal sa tehnikom u Galeriji.
 
"Media Markt"/"Saturn" u Wien Mitte-u, pre dva meseca. Kupujem meteo-stanicu.
Izgubili kutiju, dobio kupon od 4 evra. Stavio u kesu, koju jesam morao da platim.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=876468#p876468:l6o8215z je napisao(la):
milaki990 » 01 Sep 2021 11:11 am[/url]":l6o8215z]Ponovo, MediaMarkt = Saturn. Ista firma. Ne znam što se svi toliko oduševljavaju sa njima. Imaju velike lokale u kojima ima svega vezanog za tehniku, ali znaju biti dosta neorganizovani, spori a često i skuplji od drugih.

Poslednji primer mi je od proleća kada sam online poručio monitor (MediaMarkt) i uzeo opciju da ga pokupim u odabranoj radnji jer je dostava bila dosta kasnije. Da napomenem da je monitor bio na akciji po prilično lepoj ceni. Zakazani dan, dolazim do radnje, kažu mi da nije stigao, ne znaju kada će jer uopšte nemaju na stanju taj monitor. Novac su naravno dobili istog dana kada sam poručio monitor, a vratili su ga tek nekoliko dana nakon te neprijatnosti. Mogli su makar da me obaveste da ga neću dobiti, ovako sam izgubio par sati na odlazak i čekanje u redu u njihovoj radnji.

Ovo pišem jer se ljudi toliko oduševljavaju sa njima, a usluga prema kupcima im je kritična. Ipak slažem se da itekako ima prostora da se otvori jedan poveći lokal sa tehnikom u Galeriji.
Da budemo realni, neprijatnost je najverovatnije mogla da bude izbegnuta da i ti nisi načinio grešku. Ja sam isto nešto na proleće naručivao, pošto su radnje bile zatvorene zbog korone. Odabrao radnju, stigla potvrda da je primljena porudžbina. Sutradan stiže drugi mejl da je proizvod stigao i da ga mogu preuzeti, samo da izaberem datum i vreme, kako ne bi pravili gužvu. Ja stigao, ispred mene neki lik isto došao da pokupi, oni kao pa nije još stiglo, pokažite nam mejl sa potvrdom da možete preuzeti. On pokazuje, a oni mu odgovaraju da to nije taj mejl, to je onaj prvi koji potvrđuje porudžbinu. Napred nazad, džaba je došao jer nije lepo pročitao. S druge strane, taj ko je pisao te mejlove je loše pisao, jer zaista na prvom mejlu, ako čovek ne pročita baš sve, može pomisliti da je proizvod već stigao i da se može preuzeti.
Tako mi se čini i tvoj slučaj, jer bi trebalo da pošalju potvrdu da se roba može preuzeti, što ti ne bi poslali da zaista nije tako. Ali dobro, može i to biti greška.

Zašto toliki hype za Mediamarkt? Jesu skuplji, tj. nisu sigurni skuplji od domaćih lanaca poput Tehnomanije i Gigatrona. Međutim, kada bi došli u Srbiju, verovatno bi imali iste cene. Ali kvalitet usluge je skroz drugačiji, barem u Nemačkoj i Austriji. Najverovatnije tu utiče i zakon, ali kupac je zaštićen za sve. Nije kao u Srbiji, imaš pravo na sve, ali da ostvariš to pravo, to malo teže ide. Odneseš uređaj na reklamaciju "nije uvaženo, vi ste krivi".
 
Kad smo kod tehnike, ušao pre neki dan prvi put u Gigatronov "Megastore", očekivao sad da su pola sprata zauzeli, a radnja realno neke standardne veličine za TC, plus loše opremljena, bukvalno 3 fena za kosu imali u radnji.
 
Zahtevne su radnje sa tehničkom robom a da bi to izgledalo kako treba potrebno je veliko ulaganje u lager koji treba da stoji izložen. Delom to pokrivaju maloprodaje a delom uvoznici. Uz trenutni praktično fiksni kurs din/evro oscilacije nisu problematične ali tehnička roba osim bele tehnike ima veću dinamiku promene cene na niže što takođe utiče na asortiman. U prevodu naši uvoznici i maloprodaje idu na sigurno i zato je takva ponuda.
 
Danas sam setao Galerijom prizemljem i videh da je otvorena nova radnja Marrela, a da blizu nje zavrsava lokal Pinko - mislim da isti vlasnik i uredjuje lokal pored XYZ MiaMaya i da i tamo ima radova.
Boss je odavno oblepjen u coming soon( ne crveni Boos koji je otvoren u centralnoj zoni),a od skora je i Fratelli oblepljen u coming soon.
 
U Galeriji ove subote prilicno manji broj i automobila i posetilaca u odnosu na prosli vikend, izgleda da kada je losije vreme vise ljudi privlaci da idu u trzne centre, mada prosli vikend je bio i udaran za kupovinu pred polazak u skolu.

Dok ne bude jos nekih vecin zvucnijih brendova i veca popunjenost lokala pogotovo na 1. i 2. spratu kao i osnovno bar popunjen deo sa fast food hranom, kao i izgradjenih i useljenih bar jos 4-5 zgrada, sve je manje izgleda da ce do kraja godine biti znacajniji skok posetilaca.
 
У Галерији је тренутно у току изложба аутомобила „Галерија аутомобила Србије“ коју организује „Блиц“. Изложено је 42 аутомобила, а сама изложба траје до 30. септембра.

(VIDEO) OVO JE AUTO DOGAĐAJ GODINE! "GALERIJA AUTOMOBILA" SPREMILA JE PREMIJERE NAJLUKSUZNIJIH MODELA, PRED PUBLIKOM I AUTO KOJI DO SADA NIJE VIĐEN U SRBIJI
Sve pasionirane ljubitelje automobila obradovaće vest da ćemo ove jeseni ipak moći da uživamo u glamuroznoj izložbi brzine, snage, elegancije, luksuza i svega drugog što vezujemo uz ono najmodernije i najsavršenije čime savremena auto-industrija može u ovom trenutku da se pohvali.

https://www.pulsonline.rs/aktuelno/vide ... _272_AJ_GO

галерија аутомобила.JPG
галерија.JPG
галерија_фотографија.JPG
 
Cini mi se da se na krovu galerije otvorila neka diskoteka. Zna li ko sta o tome? Ceo Savski Venac "uziva" u dj-evim bravurama. Strasno je glasno.
 
Vrh