Šta je novo?

"BW Galerija" - Beograd na vodi [ Tržni centar | 300 000m² ]

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=828771#p828771:2j69v6zi je napisao(la):
Minnheima » 05 Mar 2021 13:51[/url]":2j69v6zi]Naše oči izgleda ne vide isto, pošto ja ne uočavam neku bitniju razliku između pomenutih zapadnih lanaca (koje sam u dobroj meri obišao) i ovih naših koje se otvaraju poslednjih godina. Sve su veće i sve bolje dizajnirane, ponuda je iz dana u dan raznovrsnija, a i cene nisu više toliko različite kao što su nekad bile (ako uloviš značajnije popuste, mogu da budu i niže od stranskih). Sad, šta nama stiže, da li je to identičan kvalitet ili neki škart, već je druga priča. Moje iskustvo je takvo da, osim sa televizorima, nisam imao nekih neugodnih iznenađenja kada je tehnika kupljena kod nas u pitanju.

Apropo Big Banga, bio sam im čest gost i kupac, ali nikada nisam imao utisak da je u pitanju kakva nedostižna galaksija (osim što je u to vreme bila jedna od najvećih radnji potrošačke elektronike kod nas). Meni je, recimo, daleko zanimljiviji bio grčki Megastores Electroniki kod Arene (gde je danas Gigatron Megastore) - tamo si prvi put na jednom mestu, van specijalizovanih hi-fi salona, mogao da opipaš i oslušneš vrlo solidan odabir audio-uređaja, a pamtim i izbor Pionirovih plazmi koje su plenile kvalitetom slike a šurile cenom. :D
Megastore elektroniki su bili baš super radnja. Kod njih kupio za smešnu lovu zvučnike za kompjuter, i evo i dan danas rade kao da su tek kupljeni. I raznorane druge stvari sam kupovao kod njih. Šteta što danas nema tako neko. A ovo sa mogućnošću isprobavanja proizvoda mi lično ne znači mnogo, jer više saznam preko interneta i komentara drugih o iskustvu sa nekim proizvodom.
 
Naravno, to sa isprobavanjem proizvoda je samo "fajnal tač" (mada nije beznačajan, mnogo šta me je uživo odbilo iz raznoraznih razloga), a dotad se sve lepo prostudira naširoko i nadugačko u virtuelnom univerzumu. Često imam osećaj da patim od bolesti zavisnosti kad je upoređivanje testova i lov na najniže cene posredi. :)
 
Tehnomanija ništa spec...par dobroh modela televizora izloženo ostalo kao gigatron.

Nike je prilično dobar..i skup naravno..:)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Juce su na sajtu objavljena jos 2 lokala koja ce biti na prizemlju - Europcar rentacar i Dan John koji je prosle godine otvorio i u Uscu lepu radnju.
 
Nešto mi IMAX sala ne deluje impozantno, veće su sale u Ušću od ove IMAX:

Fotka je inače sa Cineplexx Instagram profila, unesen je IMAX projektor težak skoro 1 tonu.
 

Prilozi

  • Screenshot_20210311-144112~2.png
    Screenshot_20210311-144112~2.png
    505 KB · Pregleda: 6.729
kakve veze ima kolika je sala, meni i bolje da je manja, platno dovoljno veliko i kavlitetan projektor :)
 
Pa ako je sala manja, logično da će i platno biti skromnih dimenzija, a IMAX prosto traži veće platno za najbolji doživljaj.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Da bi neka projekcija zadovoljila IMAX specifikaciju, mora da ispunjava tačno propisane uslove. Projektor ne može da bude bolji ili lošiji jer samo odgovarajući može pustiti IMAX izdanja, a propisani su i veličina platna, minimalna svetlina slike za 3d i klasične projekcije, nagib gledališta i slične stvari koje bitno utiču na doživljaj.
Težina projektora od skoro tonu može da znači da ćemo imati i opciju filmskih projekcija umesto isključivo digitalnih. U tom slučaju u sastavni deo opreme spada i specijalni viljuškar kojim se film ubacuje u projektor pošto jedna rolna ima preko metar u prečniku i može biti teška i preko 200kg.
 
Inditexovi lokali su zavrseni, ali ce se otvaranje izgleda odloziti zbog epidemioloskih mera.
 
IMAX se oglašava na bb (bilbordima, ne beobildu) da se otvara 25. marta. Videćemo hoće li tako biti ili će i oni pomeriti presecanje vrpce zbog novih zaključavanja.
 
Ko nije bio u imax reci cu vam sledece.......postoji imax, i postoji IMAX ako me razumete.
Bio sam u vrhunskom, i bezveznom. Necu suditi dok ne posetim ovaj u BW (ako ikad posetim) al eto da znate da postoje nivoi kvaliteta IMAX-a da se ne razocarate.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=832198#p832198:gha93pwo je napisao(la):
vucko » Sre Mar 17, 2021 5:55 pm[/url]":gha93pwo]Jučerašnja vest, da nije u bioskopu?

Radnik pao sa visine u Beogradu na vodi

Radnik TC "Galerija" u Beogradu na vodi pao je sinoć oko 22 časa sa tri metra visine. U teškom stanju prevezen je Urgentni centar.

https://www.rts.rs/page/stories/sr/stor ... k-pao.html

То се догодило пре 2 дана, поставио сам овде, али је модератор из неког разлога обрисао.
 
Od petka kreću IMAX projekcije u bioskopu, svratiće se za vikend, da vidim koliko je dobar naš IMAX, ali izgleda da bioskop neće biti završen kompletno, otvara se samo IMAX sala, dok ostale još nisu gotove.
 
Hvala, onda jos bolje. Cinaplexxu su inace karte prekupe, ovde sam ocekivao da ce biti 1500...
 
Kako će da radi bioskop kada zbog mera države ne rade tržni centri?
 
vucko":qj51in52 je napisao(la):
Kako će da radi bioskop kada zbog mera države ne rade tržni centri?
Bioskopi su izuzeti od te mere kao i frizerski saloni, drogerije, apoteke i supermarketi unutar njih.
 
Vrh